416860-2026 - Zadávání
Polsko – Životní pojištění – Usługa grupowego ubezpieczenia na życie dla funkcjonariuszy i pracowników zamawiającego.
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Služby
2. Řízení
Řízení
NázevUsługa grupowego ubezpieczenia na życie dla funkcjonariuszy i pracowników zamawiającego.
PopisPrzedmiotem zamówienia jest odpłatne świadczenie przez wykonawcę usługi grupowego ubezpieczenia na życie dla funkcjonariuszy i pracowników Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz członków ich rodzin.
Interní identifikátor18/>PU/2026/EMi
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 66511000 Životní pojištění
5. Část
ČástLOT-0001
416860-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Intern ID18/>PU/2026/EMi
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 66511000 Livsforsikring
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66511000 Lebensversicherungen
Erfüllungsort
Land, Gliederung (NUTS): Miasto Warszawa (PL911)
Land: Polen
Allgemeine Informationen
416860-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό18/>PU/2026/EMi
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 66511000 Υπηρεσίες ασφαλειών ζωής
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
416860-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
Internal identifier18/>PU/2026/EMi
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 66511000 Life insurance services
5. Lot
LotLOT-0001
416860-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus18/>PU/2026/EMi
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 66511000 Elukindlustusteenused
5. Osa
OsaLOT-0001
416860-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Palvelut
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste18/>PU/2026/EMi
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiPalvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 66511000 Henkivakuutuspalvelut
416860-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach18/>PU/2026/EMi
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
416860-2026 - Verseny
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító18/>PU/2026/EMi
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 66511000 Életbiztosítási szolgáltatások
5. Rész
RészLOT-0001
416860-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Servizi
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno18/>PU/2026/EMi
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 66511000 Servizi di assicurazione sulla vita
5. Lotto
LottoLOT-0001
416860-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators18/>PU/2026/EMi
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 66511000 Dzīvības apdrošināšanas pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
416860-2026 - Kompetizzjoni
Il-Polonja – Servizzi ta' l-assigurazzjoni tal-ħajja – Usługa grupowego ubezpieczenia na życie dla funkcjonariuszy i pracowników zamawiającego.
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern18/>PU/2026/EMi
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 66511000 Servizzi ta' l-assigurazzjoni tal-ħajja
5. Lott
LottLOT-0001
416860-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
Interne identificatiecode18/>PU/2026/EMi
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 66511000 Levensverzekeringen
5. Perceel
PerceelLOT-0001
416860-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Servicii
2. Procedură
Procedură
Identificator intern18/>PU/2026/EMi
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 66511000 Servicii de asigurare de viaţă
416860-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
2. Postup
Postup
Interný identifikátor18/>PU/2026/EMi
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 66511000 Služby životného poistenia
5. Časť
ČasťLOT-0001
416860-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Storitve
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator18/>PU/2026/EMi
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 66511000 Storitve življenjskega zavarovanja
5. Sklop
SklopLOT-0001
416860-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare18/>PU/2026/EMi
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66511000 Livförsäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001