2. Řízení
Řízení
Název: Turbine TG9 II.
Popis: Předmětem veřejné zakázky je dodávka turbíny TG9 a BoTH v režimu Design & Build, tedy výměna stávajícího turbosoustrojí TG5 (turbína s generátorem) za nové turbosoustrojí TG9 včetně příslušenství (balance of turbine hall - "BoTH"). Pro zjednodušení se celý projekt nazývá "Turbine TG9". Nová turbína TG9 bude propojena prostřednictvím BoTH s novým parním kotlem K14 na biomasu a stávajícím vysokotlakým parním potrubím. Jedná se tedy o komplexní dodávku turbíny TG9, která zahrnuje také stavební práce, instalaci a připojení na existující systémy. Bližší specifikace je uvedena v zadávací dokumentaci.
Interní identifikátor: 7
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 42112100 Parní turbíny
Další klasifikace (cpv): 31720000 Elektromechanická zařízení, 31000000 Elektrické strojní zařízení, přístroje, zařízení a spotřební materiál, osvětlení, 45315200 Instalace a montáž turbín a související práce, 42000000 Průmyslové stroje, 42900000 Různá strojní zařízení pro všeobecné účely a speciální strojní zařízení, 45000000 Stavební práce, 50500000 Opravy a údržba čerpadel, ventilů, kohoutů a kovových nádob a strojního zařízení, 90500000 Služby související s likvidací odpadů a odpady, 48150000 Balík programů pro řízení v průmyslových odvětvích, 51000000 Instalační a montážní služby (mimo programového vybavení)
5. Část
Část: LOT-0001
Další klasifikace (cpv): 42000000 Průmyslové stroje, 45315200 Instalace a montáž turbín a související práce, 31000000 Elektrické strojní zařízení, přístroje, zařízení a spotřební materiál, osvětlení, 31720000 Elektromechanická zařízení, 42900000 Různá strojní zařízení pro všeobecné účely a speciální strojní zařízení, 45000000 Stavební práce, 50500000 Opravy a údržba čerpadel, ventilů, kohoutů a kovových nádob a strojního zařízení, 90500000 Služby související s likvidací odpadů a odpady, 51000000 Instalační a montážní služby (mimo programového vybavení), 48150000 Balík programů pro řízení v průmyslových odvětvích
2. Procedure
Procedure
Titel: Turbine TG9 II.
Intern ID: 7
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 42112100 Vanddampturbiner
Supplerende klassifikation (cpv): 31720000 Elektromekanisk udstyr, 31000000 Elektriske maskiner, apparatur, udstyr og forbrugsartikler; belysning, 45315200 Turbinearbejder, 42000000 Industrimaskiner, 42900000 Diverse maskiner til generelle og specielle formål, 45000000 Bygge- og anlægsarbejder, 50500000 Reparation og vedligeholdelse af pumper, ventiler, haner, metalbeholdere og maskiner, 90500000 Tjenesteydelser i forbindelse med affald, 48150000 Programpakke til industriel kontrol, 51000000 Installationstjenester (undtagen programmel)
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Supplerende klassifikation (cpv): 42000000 Industrimaskiner, 45315200 Turbinearbejder, 31000000 Elektriske maskiner, apparatur, udstyr og forbrugsartikler; belysning, 31720000 Elektromekanisk udstyr, 42900000 Diverse maskiner til generelle og specielle formål, 45000000 Bygge- og anlægsarbejder, 50500000 Reparation og vedligeholdelse af pumper, ventiler, haner, metalbeholdere og maskiner, 90500000 Tjenesteydelser i forbindelse med affald, 51000000 Installationstjenester (undtagen programmel), 48150000 Programpakke til industriel kontrol
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 7
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42112100 Dampfturbinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31720000 Elektromechanische Ausrüstung, 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung, 45315200 Turbinenarbeiten, 42000000 Industrielle Maschinen, 42900000 Maschinen für allgemeine und besondere Zwecke, 45000000 Bauarbeiten, 50500000 Reparatur und Wartung von Pumpen, Ventilen, Hähnen, Metallbehältern und Maschinen, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 48150000 Softwarepaket für die Industrieprozesssteuerung, 51000000 Installation (außer Software)
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42000000 Industrielle Maschinen, 45315200 Turbinenarbeiten, 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung, 31720000 Elektromechanische Ausrüstung, 42900000 Maschinen für allgemeine und besondere Zwecke, 45000000 Bauarbeiten, 50500000 Reparatur und Wartung von Pumpen, Ventilen, Hähnen, Metallbehältern und Maschinen, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 51000000 Installation (außer Software), 48150000 Softwarepaket für die Industrieprozesssteuerung
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Turbine TG9 II.
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 7
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 42112100 Τουρμπίνες ατμού
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 31720000 Ηλεκτρομηχανολογικός εξοπλισμός, 31000000 Ηλεκτρικές μηχανές, συσκευές, εξοπλισμός και αναλώσιμα· φωτισμός, 45315200 Εργασίες σε μονάδες με στροβιλοκινητήρα, 42000000 Μηχανήματα βιομηχανικών εγκαταστάσεων, 42900000 Διάφορα μηχανήματα γενικής και ειδικής χρήσης, 45000000 Κατασκευαστικές εργασίες, 50500000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης αντλιών, δικλείδων, στροφίγγων, μεταλλικών δοχείων και μηχανημάτων, 90500000 Υπηρεσίες σχετιζόμενες με απορρίμματα και απόβλητα, 48150000 Πακέτα λογισμικού για βιομηχανικό έλεγχο, 51000000 Υπηρεσίες εγκατάστασης (εκτός από υπηρεσίες εγκατάστασης λογισμικού)
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 42000000 Μηχανήματα βιομηχανικών εγκαταστάσεων, 45315200 Εργασίες σε μονάδες με στροβιλοκινητήρα, 31000000 Ηλεκτρικές μηχανές, συσκευές, εξοπλισμός και αναλώσιμα· φωτισμός, 31720000 Ηλεκτρομηχανολογικός εξοπλισμός, 42900000 Διάφορα μηχανήματα γενικής και ειδικής χρήσης, 45000000 Κατασκευαστικές εργασίες, 50500000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης αντλιών, δικλείδων, στροφίγγων, μεταλλικών δοχείων και μηχανημάτων, 90500000 Υπηρεσίες σχετιζόμενες με απορρίμματα και απόβλητα, 51000000 Υπηρεσίες εγκατάστασης (εκτός από υπηρεσίες εγκατάστασης λογισμικού), 48150000 Πακέτα λογισμικού για βιομηχανικό έλεγχο
Title: Turbine TG9 II.
Internal identifier: 7
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 42112100 Steam turbines
Additional classification (cpv): 31720000 Electromechanical equipment, 31000000 Electrical machinery, apparatus, equipment and consumables; lighting, 45315200 Turbine works, 42000000 Industrial machinery, 42900000 Miscellaneous general and special-purpose machinery, 45000000 Construction work, 50500000 Repair and maintenance services for pumps, valves, taps and metal containers and machinery, 90500000 Refuse and waste related services, 48150000 Industrial control software package, 51000000 Installation services (except software)
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 42000000 Industrial machinery, 45315200 Turbine works, 31000000 Electrical machinery, apparatus, equipment and consumables; lighting, 31720000 Electromechanical equipment, 42900000 Miscellaneous general and special-purpose machinery, 45000000 Construction work, 50500000 Repair and maintenance services for pumps, valves, taps and metal containers and machinery, 90500000 Refuse and waste related services, 51000000 Installation services (except software), 48150000 Industrial control software package
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Turbine TG9 II.
Identificador interno: 7
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 42112100 Turbinas de vapor de agua
Clasificación adicional (cpv): 31720000 Equipo electromecánico, 31000000 Máquinas, aparatos, equipo y productos consumibles eléctricos; iluminación, 45315200 Trabajos relacionados con turbinas, 42000000 Maquinaria industrial, 42900000 Máquinas diversas para usos generales y especiales, 45000000 Trabajos de construcción, 50500000 Servicios de reparación y mantenimiento de bombas, válvulas, grifos, contenedores metálicos y maquinaria, 90500000 Servicios relacionados con desperdicios y residuos, 48150000 Paquetes de software de control industrial, 51000000 Servicios de instalación (excepto software)
5. Lote
Lote: LOT-0001
Clasificación adicional (cpv): 42000000 Maquinaria industrial, 45315200 Trabajos relacionados con turbinas, 31000000 Máquinas, aparatos, equipo y productos consumibles eléctricos; iluminación, 31720000 Equipo electromecánico, 42900000 Máquinas diversas para usos generales y especiales, 45000000 Trabajos de construcción, 50500000 Servicios de reparación y mantenimiento de bombas, válvulas, grifos, contenedores metálicos y maquinaria, 90500000 Servicios relacionados con desperdicios y residuos, 51000000 Servicios de instalación (excepto software), 48150000 Paquetes de software de control industrial
416931-2026 - Hange
Tšehhi – Auruturbiinid – Turbine TG9 II.
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord - Paranduse teade
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
PealkiriTurbine TG9 II.
Sisemine tunnus7
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 42112100 Auruturbiinid
Täiendav liigitus (cpv): 31720000 Elektromehaanilised seadmed, 31000000 Elektrimasinad, -aparaadid, -seadmed ja -tarvikud; valgustus, 45315200 Turbiinitööd, 42000000 Tööstusmasinad, 42900000 Mitmesugused üld- ja eriotstarbelised masinad, 45000000 Ehitustööd, 50500000 Pumpade, ventiilide, kraanide, metallmahutite, agregaatide ja masinate remondi- ja hooldusteenused, 90500000 Prügi ja jäätmetega seotud teenused, 48150000 Tööstusjuhtimise tarkvarapakett, 51000000 Paigaldusteenused (v.a tarkvara)
5. Osa
OsaLOT-0001
Täiendav liigitus (cpv): 42000000 Tööstusmasinad, 45315200 Turbiinitööd, 31000000 Elektrimasinad, -aparaadid, -seadmed ja -tarvikud; valgustus, 31720000 Elektromehaanilised seadmed, 42900000 Mitmesugused üld- ja eriotstarbelised masinad, 45000000 Ehitustööd, 50500000 Pumpade, ventiilide, kraanide, metallmahutite, agregaatide ja masinate remondi- ja hooldusteenused, 90500000 Prügi ja jäätmetega seotud teenused, 51000000 Paigaldusteenused (v.a tarkvara), 48150000 Tööstusjuhtimise tarkvarapakett
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimi: Turbine TG9 II.
Sisäinen tunniste: 7
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 42112100 Höyryturbiinit
Lisäluokitus (cpv): 31720000 Sähkömekaaniset laitteet, 31000000 Sähkökoneet, -kojeet, -laitteet ja -kulutustarvikkeet; valaistus, 45315200 Turbiinityöt, 42000000 Teollisuuskoneet, 42900000 Erilaiset yleis- ja erikoiskoneet, 45000000 Rakennustyöt, 50500000 Pumppujen, venttiilien, hanojen, metallisäiliöiden ja koneiden korjaus ja huolto, 90500000 Jätteisiin liittyvät palvelut, 48150000 Teollisuuden säätöohjelmatuotteet, 51000000 Asennuspalvelut (ohjelmistoja lukuun ottamatta)
Osa: LOT-0001
Lisäluokitus (cpv): 42000000 Teollisuuskoneet, 45315200 Turbiinityöt, 31000000 Sähkökoneet, -kojeet, -laitteet ja -kulutustarvikkeet; valaistus, 31720000 Sähkömekaaniset laitteet, 42900000 Erilaiset yleis- ja erikoiskoneet, 45000000 Rakennustyöt, 50500000 Pumppujen, venttiilien, hanojen, metallisäiliöiden ja koneiden korjaus ja huolto, 90500000 Jätteisiin liittyvät palvelut, 51000000 Asennuspalvelut (ohjelmistoja lukuun ottamatta), 48150000 Teollisuuden säätöohjelmatuotteet
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: Turbine TG9 II.
Aitheantóir inmheánach: 7
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
2. Postupak
Postupak
Naslov: Turbine TG9 II.
Interna identifikacijska oznaka: 7
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 42112100 Parne turbine
Dodatna klasifikacija (cpv): 31720000 Elektromehanička oprema, 31000000 Električni strojevi, aparati, oprema i potrošni materijal; rasvjeta, 45315200 Radovi na turbinama, 42000000 Industrijski strojevi, 42900000 Razni strojevi opće i posebne namjene, 45000000 Građevinski radovi, 50500000 Usluge popravaka i održavanja crpki, ventila, slavina i metalnih kontejnera te strojeva, 90500000 Usluge u vezi s otpacima i otpadom, 48150000 Upravljački programski paket u industriji, 51000000 Usluge instaliranja (osim programske podrške)
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Dodatna klasifikacija (cpv): 42000000 Industrijski strojevi, 45315200 Radovi na turbinama, 31000000 Električni strojevi, aparati, oprema i potrošni materijal; rasvjeta, 31720000 Elektromehanička oprema, 42900000 Razni strojevi opće i posebne namjene, 45000000 Građevinski radovi, 50500000 Usluge popravaka i održavanja crpki, ventila, slavina i metalnih kontejnera te strojeva, 90500000 Usluge u vezi s otpacima i otpadom, 51000000 Usluge instaliranja (osim programske podrške), 48150000 Upravljački programski paket u industriji
2. Procedūra
Procedūra
Nosaukums: Turbine TG9 II.
Iekšējais identifikators: 7
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 42112100 Ūdens tvaika turbīnas
Papildu klasifikācija (cpv): 31720000 Elektromehāniskās iekārtas, 31000000 Elektriskie mehānismi, aparāti, iekārtas un palīgmateriāli; apgaismojums, 45315200 Ar turbīnām saistīti darbi, 42000000 Ražošanas iekārtas, 42900000 Dažāda, vispārēja un speciāla pielietojuma tehnika, 45000000 Celtniecības darbi, 50500000 Sūkņu, vārstu, krānu un metāla konteineru, iekārtu un ierīču remonta un tehniskās apkopes pakalpojumi, 90500000 Ar atkritumiem saistīti pakalpojumi, 48150000 Industriālas vadības programmatūras pakotne, 51000000 Uzstādīšanas pakalpojumi (izņemot programmatūru)
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Papildu klasifikācija (cpv): 42000000 Ražošanas iekārtas, 45315200 Ar turbīnām saistīti darbi, 31000000 Elektriskie mehānismi, aparāti, iekārtas un palīgmateriāli; apgaismojums, 31720000 Elektromehāniskās iekārtas, 42900000 Dažāda, vispārēja un speciāla pielietojuma tehnika, 45000000 Celtniecības darbi, 50500000 Sūkņu, vārstu, krānu un metāla konteineru, iekārtu un ierīču remonta un tehniskās apkopes pakalpojumi, 90500000 Ar atkritumiem saistīti pakalpojumi, 51000000 Uzstādīšanas pakalpojumi (izņemot programmatūru), 48150000 Industriālas vadības programmatūras pakotne
2. Proċedura
Proċedura
Titlu: Turbine TG9 II.
Identifikatur intern: 7
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 42112100 Tubini fil-fwar
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 31720000 Apparat elettro-mekkaniku, 31000000 Makkinarju, appart, tagħmir u oġġetti tal-konusm elettriċi. Dawl, 45315200 Xogħlijiet tat-turbini, 42000000 Makkinarju industriali, 42900000 Makkinarju ġenerali u għal għan speċjali varji, 45000000 Xogħol tal-kostruzzjoni, 50500000 Servizzi ta’ tiswija u tal-manutenzjoni ta’ pompi, valvoli, vitien u ta’ kontenituri tal-metall u ta’ makkinarju, 90500000 Servizzi marbuta maż-żibel u l-iskart, 48150000 Pakkett ta' softwer għall-kontroll industrijali, 51000000 Servizzi ta' stallazzjoni (minbarra softwer)
5. Lott
Lott: LOT-0001
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 42000000 Makkinarju industriali, 45315200 Xogħlijiet tat-turbini, 31000000 Makkinarju, appart, tagħmir u oġġetti tal-konusm elettriċi. Dawl, 31720000 Apparat elettro-mekkaniku, 42900000 Makkinarju ġenerali u għal għan speċjali varji, 45000000 Xogħol tal-kostruzzjoni, 50500000 Servizzi ta’ tiswija u tal-manutenzjoni ta’ pompi, valvoli, vitien u ta’ kontenituri tal-metall u ta’ makkinarju, 90500000 Servizzi marbuta maż-żibel u l-iskart, 51000000 Servizzi ta' stallazzjoni (minbarra softwer), 48150000 Pakkett ta' softwer għall-kontroll industrijali
Interne identificatiecode: 7
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 42112100 Stoomturbines
Aanvullende classificatie (cpv): 31720000 Elektromechanische uitrusting, 31000000 Elektrische machines, apparaten, uitrusting en verbruiksartikelen; verlichting, 45315200 Turbine-installatie, 42000000 Bedrijfsmachines, 42900000 Diverse machines voor algemeen en specifiek gebruik, 45000000 Bouwwerkzaamheden, 50500000 Reparatie en onderhoud van pompen, kleppen, kranen, metalen containers en machines, 90500000 Diensten op het gebied van vuilnis en afval, 48150000 Software voor industriële controle, 51000000 Installatiediensten (uitgezonderd software)
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Aanvullende classificatie (cpv): 42000000 Bedrijfsmachines, 45315200 Turbine-installatie, 31000000 Elektrische machines, apparaten, uitrusting en verbruiksartikelen; verlichting, 31720000 Elektromechanische uitrusting, 42900000 Diverse machines voor algemeen en specifiek gebruik, 45000000 Bouwwerkzaamheden, 50500000 Reparatie en onderhoud van pompen, kleppen, kranen, metalen containers en machines, 90500000 Diensten op het gebied van vuilnis en afval, 51000000 Installatiediensten (uitgezonderd software), 48150000 Software voor industriële controle
416931-2026 - Concurso
Chéquia – Turbinas a vapor de água – Turbine TG9 II.
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal - Anúncio de alteração
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
TítuloTurbine TG9 II.
Identificador interno7
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 42112100 Turbinas a vapor de água
Classificação adicional (cpv): 31720000 Equipamento electromecânico, 31000000 Maquinaria, aparelhagem, equipamento e consumíveis eléctricos; iluminação, 45315200 Obras relacionadas com turbinas, 42000000 Máquinas industriais, 42900000 Maquinaria diversa genérica ou de finalidade específica, 45000000 Construção, 50500000 Serviços de reparação e manutenção de bombas, válvulas, torneiras, contentores de metal e equipamento, 90500000 Serviços relativos a resíduos e lixos, 48150000 Pacote de software para controlo industrial, 51000000 Serviços de instalação (excepto software)
LoteLOT-0001
Classificação adicional (cpv): 42000000 Máquinas industriais, 45315200 Obras relacionadas com turbinas, 31000000 Maquinaria, aparelhagem, equipamento e consumíveis eléctricos; iluminação, 31720000 Equipamento electromecânico, 42900000 Maquinaria diversa genérica ou de finalidade específica, 45000000 Construção, 50500000 Serviços de reparação e manutenção de bombas, válvulas, torneiras, contentores de metal e equipamento, 90500000 Serviços relativos a resíduos e lixos, 51000000 Serviços de instalação (excepto software), 48150000 Pacote de software para controlo industrial