2. Řízení
Řízení
Název: Elverk
Popis: Upphandlingen avser ramavtal för elverk från 45kVa upp till över 100kVA.
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 31120000 Generátory
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133623:Lot:1
Další klasifikace (cpv): 31126000 Dynama
Možnosti:
Popis možností: Elverk över 100 kVA
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Elverk
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31120000 Generatoren
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31126000 Dynamos
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Elverk över 100 kVA
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Elverk
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 31120000 Γεννήτριες
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 31126000 Δυναμό
Επιλογές:
Περιγραφή των επιλογών: Elverk över 100 kVA
2. Procedure
Procedure
Title: Elverk
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31120000 Generators
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 31126000 Dynamos
Options:
Description of the options: Elverk över 100 kVA
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Elverk
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 31120000 Generadores
5. Lote
Lote: LOT-0001
Clasificación adicional (cpv): 31126000 Dinamos
Opciones:
Descripción de las opciones: Elverk över 100 kVA
416999-2026 - Hange
Rootsi – Generaatorid – Elverk
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
PealkiriElverk
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 31120000 Generaatorid
5. Osa
OsaLOT-0001
Täiendav liigitus (cpv): 31126000 Dünamod
Täiendavad hankevõimalused
Täiendavate hankevõimaluste kirjeldusElverk över 100 kVA
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimi: Elverk
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 31120000 Generaattorit
Osa: LOT-0001
Lisäluokitus (cpv): 31126000 Dynamot
Optiot:
Optioiden kuvaus: Elverk över 100 kVA
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: Elverk
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 31120000 Generators
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Aicmiú breise (cpv): 31126000 Dynamos
Roghanna:
Cur síos ar na roghanna: Elverk över 100 kVA
2. Postupak
Postupak
Naslov: Elverk
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 31120000 Generatori
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Dodatna klasifikacija (cpv): 31126000 Dinamo
Opcije:
Opis opcija: Elverk över 100 kVA
2. Procedura
Procedura
Titolo: Elverk
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 31120000 Generatori
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Classificazione aggiuntiva (cpv): 31126000 Dinamo
Opzioni:
Descrizione delle opzioni: Elverk över 100 kVA
2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: Elverk
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 31120000 Generatoriai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 31126000 Nuolatinės srovės generatoriai
Pasirinkimo galimybės:
Galimybių aprašymas: Elverk över 100 kVA
2. Proċedura
Proċedura
Titlu: Elverk
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 31120000 Ġeneraturi
5. Lott
Lott: LOT-0001
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 31126000 Dynamos
Għażliet:
Deskrizzjoni tal-għażliet: Elverk över 100 kVA
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 31120000 Generatoren
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Aanvullende classificatie (cpv): 31126000 Dynamo's
Opties:
Beschrijving van de opties: Elverk över 100 kVA
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 31120000 Geradores
Classificação adicional (cpv): 31126000 Dínamos
Opções:
Descrição das opções: Elverk över 100 kVA
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 31120000 Generatoare
Clasificare suplimentară (cpv): 31126000 Dinamuri
Opțiuni:
Descrierea opțiunilor: Elverk över 100 kVA
2. Postup
Postup
Názov: Elverk
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 31120000 Generátory
5. Časť
Časť: LOT-0001
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 31126000 Dynamá
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31120000 Generatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 31126000 Likströmsgeneratorer
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Elverk över 100 kVA