417061-2026 - Zadávání
Bulharsko – Odstraňování a čištění odpadu neklasifikovaného jako nebezpečný – „Избор на изпълнител за изпълнение на усл.по предаване за деп.на отп.в земл.на с. Ал.Константиново, и приемане за трансп.и превоз на отп.от инстал. в земл.на гр.Велинград, до депо РДНО–Пазарджик“
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Služby
2. Řízení
Řízení
Název„Избор на изпълнител за изпълнение на усл.по предаване за деп.на отп.в земл.на с. Ал.Константиново, и приемане за трансп.и превоз на отп.от инстал. в земл.на гр.Велинград, до депо РДНО–Пазарджик“
PopisПредмет на настоящата поръчка е: „Избор на изпълнител за изпълнение на услуги по предаване за депониране на отпадъци в землището на с. Алеко Константиново, притежаващо Комплексно разрешително № 509-H0-И0-A0/2015 и приемане за транспортиране и превоз на отпадъци от инсталация за предварително третиране на битови отпадъци със стабилизиращ модул за отделената биоразградима фракция от отпадъците и инсталация за компостиране на зелени отпадъци, изградени на една площадка, разположена в поземлен имот 10450.33.21 в землището на гр. Велинград, местност Благовото, до депо Регионално депо за неопасни отпадъци – Пазарджик, клетка 1 и съпътстваща инфраструктура в землището на с. Алеко Константиново“. В предмета на услугата се включва изпълнение на следните дейности: -предаване за депониране на отпадъци /товара/ с код 19 12 12 /други отпадъци от механично третиране/, с код 19 05 99 /отпадъци неупоменати другаде/ и с код 19 05 03 /нестандартен компост/ съгласно Наредба №2 от 23.07.2014г. за класификация на отпадъците на Регионално депо за неопасни отпадъци – Пазарджик, клетка 1 и съпътстваща инфраструктура в землището на с. Алеко Константиново, притежаващо Комплексно разрешително № 509-H0-И0-A0/2015; -приемане за транспортиране и превоз на гореописаните отпадъци от инсталация за предварително третиране на битови отпадъци със стабилизиращ модул за отделената биоразградима фракция от отпадъците и инсталация за компостиране на зелени отпадъци, изградени на една площадка, разположена в поземлен имот 10450.33.21 в землището на гр. Велинград, местност Благовото, до депо Регионално депо за неопасни отпадъци – Пазарджик, клетка 1 и съпътстваща инфраструктура в землището на с. Алеко Константиново, при спазване на изискванията на действащото законодателство. Възложителят предвижда срокът на договор, сключен в резултата на проведената обществена поръчка да бъде 24 месеца. Прогнозното количество отпадъци на община Велинград за срока на договора от инсталациите за предварително третиране, които са изградени на една площадка, разположена в землището на гр. Велинград, ЕКАТТЕ 10450, област Пазарджик, е 22 000 тона. Параметри на услугата: А. Община Велинград и община Ракитово са съсобственици на инсталации за предварително третиране, вкл. стабилизиращ модул за биоразградими отпадъци и инсталация за компостиране на отпадъците, генерирани от населението на общините Велинград и Ракитово, които са изградени на една площадка, разположена в землището на гр. Велинград, ЕКАТТЕ 10450, област Пазарджик. Площадката отстои на около 1 км източно от град Велинград, местност „Благовото” ПИ № 033021 в масив 33, земеделска земя, девета категория, неполивна. На територията на площадката са изградени и функционират две самостоятелни производствени инсталации: • Инсталация за предварително третиране на смесени битови отпадъци с работен капацитет 15 000 т/г., включваща механично сортиране на рециклируемите отпадъци и последващо стабилизиране на пресятата биоразградима фракция в стабилизиращ модул с капацитет 6000 т/г.; • Инсталация за компостиране на разделно събрани зелени отпадъци с работен капацитет 4000 т/г. Б. Съгласно чл. 19 от Закона за управление на отпадъците кметовете на общини организират управлението на битовите отпадъци, образувани на територията на Общините, съгласно действащата нормативна уредба. В. Генерираните от инсталациите отпадъци с код 19 12 12 /други отпадъци от механично третиране/, с код 19 05 99 /отпадъци неупоменати другаде/ и с код 19 05 03 /нестандартен компост/ съгласно Наредба №2 от 23.07.2014г. за класификация на отпадъците следва да бъдат депонирани на Регионално депо за неопасни отпадъци – Пазарджик, клетка 1 и съпътстваща инфраструктура в землището на с. Алеко Константиново, притежаващо Комплексно разрешително № 509-H0-И0-A0/2015; Генерираните от инсталациите отпадъци с код 19 12 12 /други отпадъци от механично третиране/, с код 19 05 99 /отпадъци неупоменати другаде/ и с код 19 05 03 /нестандартен компост/ съгласно Наредба №2 от 23.07.2014г. за класификация на отпадъците трябва да бъдат предадени за транспортиране и превоз от инсталация за предварително третиране на битови отпадъци със стабилизиращ модул за отделената биоразградима фракция от отпадъците и инсталация за компостиране на зелени отпадъци, изградени на една площадка, разположена в поземлен имот 10450.33.21 в землището на гр. Велинград, местност Благовото, до депо Регионално депо за неопасни отпадъци – Пазарджик, клетка 1 и съпътстваща инфраструктура в землището на с. Алеко Константиново, при спазване на изискванията на действащото законодателство. Г. Освен когато съдържанието не налага друго, по смисъла на Договора за възлагане на обществена поръчка, който следва да бъде сключен след провеждане на обществената поръчка, посочените термини имат следното значение: (1) „Компостираща инсталация“ е инсталацията, която е съсобственост на община Велинград и община Ракитово, изградена по проект BG16M10P002-2.002-0003-C02 ”Изграждане на инсталация за предварително третиране на смесени битови отпадъци и инсталация за компостиране на зелени отпадъци от общини Велинград и Ракитово“ по приоритетна ос 2 „Отпадъци” на Оперативна програма „Околна среда 2014-2020г. (2) „Инсталация за предварително третиране на битови отпадъци“ е инсталацията, която е съсобственост на община Велинград и община Ракитово, изградена по проект BG16M10P002-2.002-0003-C02 ”Изграждане на инсталация за предварително третиране на смесени битови отпадъци и инсталация за компостиране на зелени отпадъци от общини Велинград и Ракитово“ по приоритетна ос 2 „Отпадъци” на Оперативна програма „Околна среда 2014-2020г. (3) „Дейности” са всички дейности, включени в Предмета на договора, Техническите спецификации или всяка от тях поотделно; Продължава в раздел Описание(BT-24-Lot).
Interní identifikátor590025
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 90513000 Odstraňování a čištění odpadu neklasifikovaného jako nebezpečný
5. Část
ČástLOT-0001
PopisПродължение от Описание(BT-24-Procedure):(4) „Действащо законодателство” са Конституцията на Р.България, международните договори, по които Р.България е страна, законите и подзаконовите нормативни актове, в т.ч. европейските такива, в сила към датата на изпълнение на Дейностите по този Договор, с техните съответни изменения и допълнения, както и за целите на Договора–всички задължителни правила, норми и нормативи в областта на действие на Договора, приложимите мерки, уведомления, циркулярни писма, нареждания, заповеди или указания, издадени от съответните органи, и всички други, приложими за страните по Договора задължителни изисквания на съответните органи; (5)„Ден” е календарен ден; (6)„Договор” е Договора за възлагане на обществена поръчка с предмет: „Избор на изпълнител за изпълнение на услуги по предаване за депониране на отпадъци в землището на с. Алеко Константиново, притежаващо Комплексно разрешително № 509-H0-И0-A0/2015 и приемане за транспортиране и превоз на отпадъци от инсталация за предварително третиране на битови отпадъци със стабилизиращ модул за отделената биоразградима фракция от отпадъците и инсталация за компостиране на зелени отпадъци, изградени на една площадка, разположена в ПИ 10450.33.21 в землището на гр. Велинград, местност Благовото, до депо Регионално депо за неопасни отпадъци – Пазарджик, клетка 1 и съпътстваща инфраструктура в землището на с. Алеко Константиново“, сключен в резултат на проведената открита процедура по ЗОП; (7)„Непредвидени обстоятелства” са всякакви обстоятелства от извънреден характер, възникнали след сключването на договора, независимо от волята на страните, които не са могли да бъдат предвидени и правят невъзможно изпълнението при договорените условия; (8)„Оферта” е техническата част на офертата („Предложение за изпълнение на поръчката”) и ценовата оферта („Предлагана цена”), представени от Изпълнителя при участието му в Процедурата. Офертата на Изпълнителя е неразделна част от Договора; (9)„Подизпълнител” е всяко физическо или юридическо лице, посочено в Офертата на Изпълнителя и в Договора като подизпълнител за част от Дейностите, включително и законните правоприемници на това лице, но не и неговите пълномощници. Не е подизпълнител лице, което осигурява доставка на стоки, материали или оборудване, необходими за изпълнението на обществената поръчка, когато такава доставка не включва монтаж, както и лица, сключили договори за услуги, които не са част от Договора, съответно - от договора за подизпълнение; (10)„Процедурата” е проведената процедура за възлагане на обществена поръчка с посочения по-горе предмет, в резултат на която се сключва Договорът. Задълженията за услугата, с които е натоварен Изпълнителя, са: -Услугите ще се извършва всеки работен ден на инсталациите за срока на договора според излизащото количество отпадъци от инсталация за предварително третиране на битови отпадъци със стабилизиращ модул за отделената биоразградима фракция от отпадъците и инсталация за компостиране на зелени отпадъци, изградени на една площадка, разположена в поземлен имот 10450.33.21 в землището на гр. Велинград, местност Благовото, тъй като процесът е непрекъснат и не следва да се допуска натрупване на отпадъци на инсталациите; -Изпълнителят се задължава да извърши превоза до Регионално депо за неопасни отпадъци – Пазарджик, клетка 1 и съпътстваща инфраструктура в землището на с. Алеко Константиново, при пълно спазване на приложимите законови изисквания относно превозването на отпадъци с код 19 12 12 /други отпадъци от механично третиране/, с код 19 05 99 /отпадъци неупоменати другаде/ и с код 19 05 03 /нестандартен компост/ съгласно Наредба №2 от 23.07.2014г. за класификация на отпадъците, и да представи валиден лиценз за превоз на товари на превозните средства и водачите му. Превозът се извършва с мултилифт с контейнер, като Изпълнителят оставя празен контейнер на инсталацията, а пълен извозва до депото. Мултилифтът на Изпълнителя да бъде включен в притежаваното от Изпълнителя валидно разрешително съгласно българското законодателство за транспортиране на отпадъците, на територията на Р.България; -товарът трябва да пристигне в Регионално депо за неопасни отпадъци – Пазарджик, клетка 1 и съпътстваща инфраструктура в землището на с. Алеко Константиново, не по-късно от следващия работен ден, на който е бил предаден на Изпълнителя; -отчитането на количествата предадени отпадъци ще се извърши чрез претегляне на везна в Регионално депо за неопасни отпадъци – Пазарджик, клетка 1 и съпътстваща инфраструктура в землището на с. Алеко Константиново. Кантарната бележка се подписва от представители на Изпълнителя и Регионално депо за неопасни отпадъци – Пазарджик, клетка 1 и съпътстваща инфраструктура в землището на с. Алеко Константиново, и удостоверява предаването от Възложителя и приемането от Изпълнителя на товара; -Изпълнителят да използва изправни транспортни средства, които притежават необходимите разрешения за превоз на отпадъци и са включени в съответните разрешителни на Изпълнителя. Водачите на превозните средства трябва да притежават необходимите актуални документи за превоз на отпадъци; -след предаване на отпадъците от Възложителя на Изпълнителя, отговорността за опазване на товара и транспортирането му за депониране до РДНО Пазарджик се носи от Изпълнителя, който се задължава да извърши тези дейности при спазване на законодателството на Р.България.
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 590025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 590025
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 90513000 Υπηρεσίες επεξεργασίας και διάθεσης μη επικίνδυνων απορριμμάτων και αποβλήτων
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
417061-2026 - Licitación
Bulgaria – Servicios de tratamiento y eliminación de desperdicios y residuos no peligrosos – „Избор на изпълнител за изпълнение на усл.по предаване за деп.на отп.в земл.на с. Ал.Константиново, и приемане за трансп.и превоз на отп.от инстал. в земл.на гр.Велинград, до депо РДНО–Пазарджик“
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno590025
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 90513000 Servicios de tratamiento y eliminación de desperdicios y residuos no peligrosos
5. Lote
LoteLOT-0001
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 590025
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 90513000 Tavajäätmete käitlus- ja kõrvaldusteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
417061-2026 - Nadmetanje
Bugarska – Usluge obrade i zbrinjavanja neopasnih otpadaka i neopasnog otpada – „Избор на изпълнител за изпълнение на усл.по предаване за деп.на отп.в земл.на с. Ал.Константиново, и приемане за трансп.и превоз на отп.от инстал. в земл.на гр.Велинград, до депо РДНО–Пазарджик“
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka590025
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 90513000 Usluge obrade i zbrinjavanja neopasnih otpadaka i neopasnog otpada
5. Grupa
GrupaLOT-0001
417061-2026 - Verseny
Bulgária – Nem veszélyes hulladék és szemét kezelésével és ártalmatlanításával kapcsolatos szolgáltatások – „Избор на изпълнител за изпълнение на усл.по предаване за деп.на отп.в земл.на с. Ал.Константиново, и приемане за трансп.и превоз на отп.от инстал. в земл.на гр.Велинград, до депо РДНО–Пазарджик“
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító590025
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 90513000 Nem veszélyes hulladék és szemét kezelésével és ártalmatlanításával kapcsolatos szolgáltatások
5. Rész
RészLOT-0001
417061-2026 - Konkurss
Bulgārija – Nebīstamu atkritumu pārstrādes un apglabāšanas pakalpojumi – „Избор на изпълнител за изпълнение на усл.по предаване за деп.на отп.в земл.на с. Ал.Константиново, и приемане за трансп.и превоз на отп.от инстал. в земл.на гр.Велинград, до депо РДНО–Пазарджик“
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators590025
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 90513000 Nebīstamu atkritumu pārstrādes un apglabāšanas pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
417061-2026 - Kompetizzjoni
Il-Bulgarija – Servizzi ta' trattament u r-rimi ta' żibel u skart mhux perikoluż – „Избор на изпълнител за изпълнение на усл.по предаване за деп.на отп.в земл.на с. Ал.Константиново, и приемане за трансп.и превоз на отп.от инстал. в земл.на гр.Велинград, до депо РДНО–Пазарджик“
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern590025
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 90513000 Servizzi ta' trattament u r-rimi ta' żibel u skart mhux perikoluż
5. Lott
LottLOT-0001
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: 590025
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90513000 Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno: 590025
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 90513000 Serviços de tratamento e eliminação de resíduos e lixos não-perigosos
Lote: LOT-0001
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 590025
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 90513000 Servicii de tratare şi eliminare de deşeuri menajere şi deşeuri nepericuloase
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 590025
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 90513000 Storitve obdelave in odstranjevanja nenevarnih odpadkov
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 590025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513000 Hantering av ofarligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001