2. Řízení
Řízení
Název: Σχέδιο Δράσεων Επικοινωνίας (ΣΔΕ) και υλοποίηση προγράμματος για την πληροφόρηση, ευαισθητοποίηση και ενημέρωση του κοινού σε θέματα πολιτικών διαχείρισης των απορριμμάτων και προόδου υλοποίησης των έργων του ΠΕΣΔΑ Κεντρικής Μακεδονίας
Popis: Το αντικείμενο της σύμβασης αφορά σε «Σχέδιο Δράσεων Επικοινωνίας (ΣΔΕ) και υλοποίηση προγράμματος για την πληροφόρηση, ευαισθητοποίηση και ενημέρωσητου κοινού σε θέματα πολιτικών διαχείρισης των απορριμμάτων και προόδου υλοποίησης των έργων του ΠΕΣΔΑ Κεντρικής Μακεδονίας». Το παρόν έργο περιλαμβάνει τις κάτωθι πέντε (5) Δράσεις: - Δράση 1: Επικοινωνιακή Στρατηγική και Υποστήριξη του Φο.Δ.Σ.Α. κατά την υλοποίηση τουΣχεδίουΔράσεων Επικοινωνίας - Δράση 2: Συνδυασμένες ενέργειες προβολής σε Μέσα Μαζικής Επικοινωνίας, διαδίκτυο και υπαίθρια διαφήμιση. - Δράση 3: Σχεδιασμός και Παραγωγή Έντυπου, Ηλεκτρονικού, Οπτικοακουστικού και λοιπούΕνημερωτικού Προωθητικού Υλικού - Δράση 4: Συμμετοχή και διοργάνωση εκδηλώσεων πληροφόρησης, ενημέρωσης και προβολής - Δράση 5: Προβολή σε Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης Σε κάθε περίπτωση, η αμοιβή του Αναδόχου θα υπολογίζεται αναλογικά βάσει της πραγματικής χιλιομετρικής απόστασης της εκάστοτε διαδρομής.
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 79340000 Reklamní a marketingové služby
Další klasifikace (cpv): 72400000 Internetové služby, 79341100 Reklamní poradenství, 92111200 Výroba reklamních, propagačních a informačních filmů a videa, 79952000 Organizování akcí, 79342200 Propagační služby, 79342000 Marketingové služby
5. Část
Část: LOT-0001
Název: Σχέδιο Δράσεων Επικοινωνίας (ΣΔΕ) και υλοποίηση προγράμματος για την πληροφόρηση, ευαισθητοποίηση και ενημέρωσητου κοινού σε θέματα πολιτικών διαχείρισης των απορριμμάτων και προόδου υλοποίησης των έργων του ΠΕΣΔΑ Κεντρικής Μακεδονίας
Další klasifikace (cpv): 79342000 Marketingové služby, 72400000 Internetové služby, 79341100 Reklamní poradenství, 79342200 Propagační služby, 92111200 Výroba reklamních, propagačních a informačních filmů a videa, 79952000 Organizování akcí
417280-2026 - Licitación
Grecia – Servicios de publicidad y de marketing – Σχέδιο Δράσεων Επικοινωνίας (ΣΔΕ) και υλοποίηση προγράμματος για την πληροφόρηση, ευαισθητοποίηση και ενημέρωση του κοινού σε θέματα πολιτικών διαχείρισης των απορριμμάτων και προόδου υλοποίησης των έργων του ΠΕΣΔΑ Κεντρικής Μακεδονίας
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 79340000 Servicios de publicidad y de marketing
Clasificación adicional (cpv): 72400000 Servicios de Internet, 79341100 Servicios de consultoría en publicidad, 92111200 Producción de películas y videocintas de publicidad, propaganda e información, 79952000 Servicios de eventos, 79342200 Servicios de promoción, 79342000 Servicios de marketing
5. Lote
LoteLOT-0001
Clasificación adicional (cpv): 79342000 Servicios de marketing, 72400000 Servicios de Internet, 79341100 Servicios de consultoría en publicidad, 79342200 Servicios de promoción, 92111200 Producción de películas y videocintas de publicidad, propaganda e información, 79952000 Servicios de eventos
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 79340000 Reklaami- ja turundusteenused
Täiendav liigitus (cpv): 72400000 Internetiteenused, 79341100 Reklaaminõustamisteenused, 92111200 Reklaam-, propaganda- ja infofilmide ning videofilmide tootmine, 79952000 Ürituste korraldamisega seotud teenused, 79342200 Müügiedendusteenused, 79342000 Turundusteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
Täiendav liigitus (cpv): 79342000 Turundusteenused, 72400000 Internetiteenused, 79341100 Reklaaminõustamisteenused, 79342200 Müügiedendusteenused, 92111200 Reklaam-, propaganda- ja infofilmide ning videofilmide tootmine, 79952000 Ürituste korraldamisega seotud teenused
417280-2026 - Mise en concurrence
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Services
2. Procédure
Procédure
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéServices
Nomenclature principale (cpv): 79340000 Services de publicité et de marketing
Nomenclature complémentaire (cpv): 72400000 Services internet, 79341100 Services de conseils en publicité, 92111200 Production de films et de vidéos publicitaires, de propagande et d'information, 79952000 Services d'organisation d'événements, 79342200 Services de promotion, 79342000 Services de marketing
5. Lot
LotLOT-0001
Nomenclature complémentaire (cpv): 79342000 Services de marketing, 72400000 Services internet, 79341100 Services de conseils en publicité, 79342200 Services de promotion, 92111200 Production de films et de vidéos publicitaires, de propagande et d'information, 79952000 Services d'organisation d'événements
417280-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 79340000 Usluge oglašavanja i plasmana
Dodatna klasifikacija (cpv): 72400000 Usluge interneta, 79341100 Usluge savjetovanja u oglašavanju, 92111200 Produkcija promidžbenih, propagandnih i informativnih filmova i videofilmova, 79952000 Usluge organiziranja događanja, 79342200 Usluge reklamiranja, 79342000 Usluge plasmana
5. Grupa
GrupaLOT-0001
Dodatna klasifikacija (cpv): 79342000 Usluge plasmana, 72400000 Usluge interneta, 79341100 Usluge savjetovanja u oglašavanju, 79342200 Usluge reklamiranja, 92111200 Produkcija promidžbenih, propagandnih i informativnih filmova i videofilmova, 79952000 Usluge organiziranja događanja
417280-2026 - Verseny
Görögország – Hirdetési és marketingszolgáltatások – Σχέδιο Δράσεων Επικοινωνίας (ΣΔΕ) και υλοποίηση προγράμματος για την πληροφόρηση, ευαισθητοποίηση και ενημέρωση του κοινού σε θέματα πολιτικών διαχείρισης των απορριμμάτων και προόδου υλοποίησης των έργων του ΠΕΣΔΑ Κεντρικής Μακεδονίας
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 79340000 Hirdetési és marketingszolgáltatások
További osztályozás (cpv): 72400000 Internetszolgáltatások, 79341100 Hirdetési tanácsadási szolgáltatások, 92111200 Reklám-, propaganda-, ismeretterjesztő film és videofilm gyártása, 79952000 Rendezvényszervezési szolgáltatások, 79342200 Reklámtervezési és -szervezési szolgáltatások, 79342000 Marketingszolgáltatás
5. Rész
RészLOT-0001
További osztályozás (cpv): 79342000 Marketingszolgáltatás, 72400000 Internetszolgáltatások, 79341100 Hirdetési tanácsadási szolgáltatások, 79342200 Reklámtervezési és -szervezési szolgáltatások, 92111200 Reklám-, propaganda-, ismeretterjesztő film és videofilm gyártása, 79952000 Rendezvényszervezési szolgáltatások
417280-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 79340000 Reklamos ir rinkodaros paslaugos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 72400000 Interneto paslaugos, 79341100 Reklamos konsultacinės paslaugos, 92111200 Reklaminių, propagandinių ir informacinių filmų bei vaizdajuosčių gamyba, 79952000 Su renginiais susijusios paslaugos, 79342200 Skatinimo paslaugos, 79342000 Rinkodaros paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 79342000 Rinkodaros paslaugos, 72400000 Interneto paslaugos, 79341100 Reklamos konsultacinės paslaugos, 79342200 Skatinimo paslaugos, 92111200 Reklaminių, propagandinių ir informacinių filmų bei vaizdajuosčių gamyba, 79952000 Su renginiais susijusios paslaugos
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 79340000 Reklāmas un tirgdarbības pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 72400000 Interneta pakalpojumi, 79341100 Reklāmas konsultāciju pakalpojumi, 92111200 Reklāmas, propagandas un informatīvo filmu un videofilmu ražošana, 79952000 Pasākumu organizēšanas pakalpojumi, 79342200 Noieta veicināšanas pakalpojumi, 79342000 Tirgdarbības pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Papildu klasifikācija (cpv): 79342000 Tirgdarbības pakalpojumi, 72400000 Interneta pakalpojumi, 79341100 Reklāmas konsultāciju pakalpojumi, 79342200 Noieta veicināšanas pakalpojumi, 92111200 Reklāmas, propagandas un informatīvo filmu un videofilmu ražošana, 79952000 Pasākumu organizēšanas pakalpojumi
2. Procedure
Procedure
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79340000 Reclame- en marketingdiensten
Aanvullende classificatie (cpv): 72400000 Internetdiensten, 79341100 Diensten voor advies inzake reclame, 92111200 Productie van films en video's voor reclame, propaganda en informatie, 79952000 Diensten voor het organiseren van evenementen, 79342200 Promotiediensten, 79342000 Marketingdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Aanvullende classificatie (cpv): 79342000 Marketingdiensten, 72400000 Internetdiensten, 79341100 Diensten voor advies inzake reclame, 79342200 Promotiediensten, 92111200 Productie van films en video's voor reclame, propaganda en informatie, 79952000 Diensten voor het organiseren van evenementen
417280-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 79340000 Usługi reklamowe i marketingowe
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 72400000 Usługi internetowe, 79341100 Doradcze usługi reklamowe, 92111200 Produkcja filmów reklamowych, propagandowych i informacyjnych i taśm wideo, 79952000 Usługi w zakresie organizacji imprez, 79342200 Usługi w zakresie promocji, 79342000 Usługi marketingowe
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 79342000 Usługi marketingowe, 72400000 Usługi internetowe, 79341100 Doradcze usługi reklamowe, 79342200 Usługi w zakresie promocji, 92111200 Produkcja filmów reklamowych, propagandowych i informacyjnych i taśm wideo, 79952000 Usługi w zakresie organizacji imprez
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 79340000 Serviços de publicidade e marketing
Classificação adicional (cpv): 72400000 Serviços de Internet, 79341100 Serviços de consultoria em matéria de publicidade, 92111200 Produção de filmes e videocassetes para publicidade, propaganda e informação, 79952000 Serviços de eventos, 79342200 Serviços de promoção, 79342000 Serviços de marketing
Lote: LOT-0001
Classificação adicional (cpv): 79342000 Serviços de marketing, 72400000 Serviços de Internet, 79341100 Serviços de consultoria em matéria de publicidade, 79342200 Serviços de promoção, 92111200 Produção de filmes e videocassetes para publicidade, propaganda e informação, 79952000 Serviços de eventos
417280-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 72400000 Internettjänster, 79341100 Reklamrådgivning, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion, 79952000 Evenemang, 79342200 Säljfrämjande åtgärder, 79342000 Marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 79342000 Marknadsföring, 72400000 Internettjänster, 79341100 Reklamrådgivning, 79342200 Säljfrämjande åtgärder, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion, 79952000 Evenemang