2. Řízení
Řízení
Název: Dostawa drobnego sprzętu laboratoryjnego, termobloków, sprzętu AGD oraz fluorymetru do IHAR-PIB w Radzikowie
Popis: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa drobnego sprzętu laboratoryjnego, termobloków, sprzętu AGD oraz fluorymetru do IHAR-PIB w Radzikowie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Opisie przedmiotu zamówienia (załączniki nr 1.1. - 1.4 do SWZ, odpowiednio do części). 3.Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) dalej „ustawa” lub „uPzp”, o wartości szacunkowej równej lub przekraczającej „próg unijny” w rozumieniu art. 3 ustawy. 4. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną liczbę części zamówienia. 5. Zamawiający nie ogranicza liczby części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu Wykonawcy. 6. Jeżeli opisując przedmiot zamówienia Zamawiający odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym. Każdy zapisany w SWZ zwrot odnoszący się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznej i systemu referencji technicznej, należy odczytywać z uwagą towarzyszącą "lub równoważny". 7. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia pojawią się wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, należy rozumieć je zgodnie z art. 99 ust. 5-6 ustawy Pzp, iż jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. W takich okolicznościach Zamawiający dopuszcza możliwość składania w ofercie rozwiązań równoważnych wskazując, iż minimalne wymagania, jakim mają odpowiadać rozwiązania równoważne, to wymagania (funkcjonalności) nie gorsze od parametrów (funkcjonalności) wskazanych w Opisie przedmiotu zamówienia. 8. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wskazać w ofercie, które pozycje oferty zawierają rozwiązania równoważne wraz z ich opisem lub normami oraz wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania równoważne spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych. 9. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 10. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 11. Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 12. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu z zastrzeżeniem art. 261 uPzp. 13. Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 1 uPzp. 14. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 15. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 uPzp. 16. Zamawiający na podstawie art. 257 ust. 1 uPzp, przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 17. Źródło finansowania: Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, na podstawie umowy nr IHAR.KPOD.01.19-IP.04-0032/23 o objęcie przedsięwzięcia wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego (KPO) w zakresie części inwestycji A2.4.1 na realizację przedsięwzięcia pn. „Centralne Laboratorium Fenotypowania i Genotypowania Roślin Rolniczych” zawartej w dniu 23.11.2023 r.
Interní identifikátor: 5/ZP/RA/KPO/2026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ano
Odůvodnění zrychleného řízení: Zamawiający, na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, stosuje skrócony względem art. 138 ust. 1, termin składania ofert, tj. 15 dni, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Podyktowane jest to koniecznością terminowego rozliczenia dofinansowania otrzymanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO), w celu sfinansowania przedmiotu zamówienia objętego niniejszym postępowaniem oraz długością procedury w postępowaniu o udzielenie zamówienia powyżej progów unijnych, określonych na podstawie art. 3 ustawy Pzp. Zamawiający zawarł w dniu 23.11.2023 r. umowę nr KPOD.01.19IP.040032/23 o objęcie przedsięwzięcia wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego (KPO) w zakresie części inwestycji A2.4.1 na realizację przedsięwzięcia pn. „Centralne Laboratorium Fenotypowania i Genotypowania Roślin Rolniczych”, z którego współfinansowane jest niniejsze zamówienie. Termin realizacji ww. umowy i kwalifikowalności kosztów upływa w dniu 30.06.2026 r. Przy zastosowaniu podstawowych terminów składania ofert przewidzianych w ustawie istnieje duże ryzyko niezrealizowania dostawy będącej przedmiotem niniejszego postępowania w założonym czasie, pozwalającym na prawidłowe rozliczenie środków. Niedotrzymanie wskazanego terminu rozliczenia stwarza realne ryzyko utraty dofinansowania, co prowadziłoby do negatywnych skutków finansowych dla Zamawiającego. Zamawiający nie miał możliwości wcześniejszego wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia. Zamawiający jest obecnie w trakcie realizacji siedmiu projektów realizowanych w ramach Krajowego Planu Odbudowy (umowy nr: KPOD.01.19IP.040032/23, KPOD.01.19IP.040044/23, KPOD.01.19IP.040041 /23, KPOD.01.19IP.040042/23, KPOD.01.19IP.040043/23, KPOD.01.19IP.040045/23, KPOD.01.19IP.0 1382902026 kadrowymi, nastąpiła kumulacja postępowań i w konsekwencji powstały opóźnienia w przygotowywaniu i udzielaniu zamówień. Należy także podkreślić, że skrócenie terminu składania ofert nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Biorąc pod uwagę charakter przedmiotu zamówienia, przygotowanie przez wykonawców ofert, w ocenie Zamawiającego, nie będzie czasochłonne. Każdy z zainteresowanych podmiotów, jako profesjonalny uczestnik w obrocie prawnogospodarczym, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zamówienia w warunkach skróconego terminu na jej złożenie. Skrócenie terminu składania ofert do 15 dni jest zatem proporcjonalne, nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców oraz zapewnia realną możliwość przygotowania i złożenia ofert. Mając powyższe na względzie, wskazane powyżej okoliczności należy zakwalifikować jako ważny interes Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp. Ja zauważyła Krajowa Izba Odwoławcza w uzasadnieniu wyroku z dnia 14.07.2023 r. KIO 1844/23, intencją ustawodawcy przy wprowadzeniu procedury przyśpieszonej, było objęcie jego dyspozycją szerokiego katalogu przypadków, w których możliwym będzie skrócenie terminu składania ofert w tym również przypadków, które zamawiający mógł przewidzieć lub które wynikają z przyczyn, za które odpowiada zamawiający. Potwierdzenie powyższego znajduje się również w Dyrektywie 2014/24/UE (Dz.Urz.UE.L Nr 94, str. 65), która w motywie 46 wskazuje, że: "Instytucje zamawiające powinny mieć możliwość skrócenia niektórych terminów mających zastosowanie w procedurze otwartej i ograniczonej oraz w procedurach konkurencyjnych z negocjacjami, w przypadkach, gdy dane terminy byłyby niewykonalne ze względu na pilną konieczność, która powinna zostać należycie uzasadniona przez instytucję zamawiającą. Należy doprecyzować, że nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać." CD w pkt 2.1.4
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 33793000 Laboratorní sklo
Další klasifikace (cpv): 38410000 Měřící nástroje, 38000000 Laboratorní, optické a přesné přístroje a zařízení (mimo skel), 39700000 Domácí spotřebiče
5. Část
Část: LOT-0001
Název: Dostawa drobnego sprzętu laboratoryjnego do IHAR-PIB w Radzikowie
Popis: Dostawa drobnego sprzętu laboratoryjnego do IHAR-PIB w Radzikowie
Interní identifikátor: Część 1
Další klasifikace (cpv): 38310000 Přesné váhy, 38436000 Třepačky a příslušenství, 42931100 Laboratorní odstředivky a příslušenství, 42671100 Držáky laboratorních potřeb
Část: LOT-0002
Název: Dostawa sprzętu AGD do IHAR-PIB w Radzikowie
Popis: Dostawa sprzętu AGD do IHAR-PIB w Radzikowie
Interní identifikátor: Część2
Hlavní klasifikace (cpv): 39713100 Myčky na nádobí
Další klasifikace (cpv): 39711100 Chladničky a mrazničky, 39711362 Mikrovlnné trouby, 39711310 Elektrické přístroje na přípravu kávy
Část: LOT-0003
Název: Dostawa 2 termostatów-scylatorów z funkcją grzania i chłodzenia próbki do IHAR-PIB w Radzikowie
Popis: Dostawa 2 termostatów-scylatorów z funkcją grzania i chłodzenia próbki do IHAR-PIB w Radzikowie
Interní identifikátor: Część 3
Hlavní klasifikace (cpv): 38410000 Měřící nástroje
Část: LOT-0004
Název: Dostawa fluorymetru do IHAR-PIB w Radzikowie
Popis: Dostawa fluorymetru do IHAR-PIB w Radzikowie
Interní identifikátor: Część 4
Hlavní klasifikace (cpv): 38000000 Laboratorní, optické a přesné přístroje a zařízení (mimo skel)
424323-2026 - Nadmetanje
Poljska – Stakleni proizvodi za laboratorijske namjene – Dostawa drobnego sprzętu laboratoryjnego, termobloków, sprzętu AGD oraz fluorymetru do IHAR-PIB w Radzikowie
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka5/ZP/RA/KPO/2026
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanda
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 33793000 Stakleni proizvodi za laboratorijske namjene
Dodatna klasifikacija (cpv): 38410000 Instrumenti za mjerenje, 38000000 Laboratorijska, optička i precizna oprema (osim naočala), 39700000 Aparati za kućanstvo
5. Grupa
GrupaLOT-0001
Interna identifikacijska oznakaCzęść 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 38310000 Precizne vage, 38436000 Sprave za mućkanje i pribor, 42931100 Laboratorijske centrifuge i pribor, 42671100 Stalci za laboratorijske alate
GrupaLOT-0002
Interna identifikacijska oznakaCzęść2
Glavna klasifikacija (cpv): 39713100 Perilice posuđa
Dodatna klasifikacija (cpv): 39711100 Hladnjaci i zamrzivači, 39711362 Mikrovalne pećnice, 39711310 Električni aparati za pripravljanje kave
GrupaLOT-0003
Interna identifikacijska oznakaCzęść 3
Glavna klasifikacija (cpv): 38410000 Instrumenti za mjerenje
GrupaLOT-0004
Interna identifikacijska oznakaCzęść 4
Glavna klasifikacija (cpv): 38000000 Laboratorijska, optička i precizna oprema (osim naočala)
424323-2026 - Konkurss
Polija – Stikla izstrādājumi laboratorijas vajadzībām – Dostawa drobnego sprzętu laboratoryjnego, termobloków, sprzętu AGD oraz fluorymetru do IHAR-PIB w Radzikowie
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Piegādes
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators5/ZP/RA/KPO/2026
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPiegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 33793000 Stikla izstrādājumi laboratorijas vajadzībām
Papildu klasifikācija (cpv): 38410000 Mērīšanas instrumenti, 38000000 Laboratorijas, optiskās un precīzijas ierīces (izņemot brilles), 39700000 Mājsaimniecības tehnika
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Iekšējais identifikatorsCzęść 1
Papildu klasifikācija (cpv): 38310000 Precīzijas svari, 38436000 Kratītāji un piederumi, 42931100 Laboratorijas centrifūgas un piederumi, 42671100 Laboratorijas instrumentu turētāji
DaļaLOT-0002
Iekšējais identifikatorsCzęść2
Galvenā klasifikācija (cpv): 39713100 Trauku mazgājamās mašīnas
Papildu klasifikācija (cpv): 39711100 Ledusskapji un saldētavas, 39711362 Mikroviļņu krāsnis, 39711310 Elektriskie kafijas aparāti
DaļaLOT-0003
Iekšējais identifikatorsCzęść 3
Galvenā klasifikācija (cpv): 38410000 Mērīšanas instrumenti
DaļaLOT-0004
Iekšējais identifikatorsCzęść 4
Galvenā klasifikācija (cpv): 38000000 Laboratorijas, optiskās un precīzijas ierīces (izņemot brilles)
424323-2026 - Javni razpis
Poljska – Stekleni izdelki za laboratorijske namene – Dostawa drobnego sprzętu laboratoryjnego, termobloków, sprzętu AGD oraz fluorymetru do IHAR-PIB w Radzikowie
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Blago
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator5/ZP/RA/KPO/2026
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenda
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33793000 Stekleni izdelki za laboratorijske namene
Dodatna klasifikacija (cpv): 38410000 Instrumenti za merjenje, 38000000 Laboratorijska, optična in precizna oprema (razen očal), 39700000 Gospodinjski stroji in naprave
5. Sklop
SklopLOT-0001
Notranji identifikatorCzęść 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 38310000 Precizne tehtnice, 38436000 Stresalniki in dodatki, 42931100 Laboratorijske centrifuge in dodatki, 42671100 Stojala za laboratorijsko orodje
SklopLOT-0002
Notranji identifikatorCzęść2
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 39713100 Pomivalni stroji
Dodatna klasifikacija (cpv): 39711100 Hladilniki in zamrzovalniki, 39711362 Mikrovalovne pečice, 39711310 Električni aparati za pripravljanje kave
SklopLOT-0003
Notranji identifikatorCzęść 3
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 38410000 Instrumenti za merjenje
SklopLOT-0004
Notranji identifikatorCzęść 4
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 38000000 Laboratorijska, optična in precizna oprema (razen očal)