425141-2026 - Zadávání
Polsko – Mléčné výrobky – Dostawa produktów mleczarskich Jednostki Wojskowej Nr 6021.
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim - Oznámení oprav
Dodávky
2. Řízení
Řízení
NázevDostawa produktów mleczarskich Jednostki Wojskowej Nr 6021.
PopisPostępowanie prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz.1320 z późn. zm.). Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z art. 132 ustawy Pzp. Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów mleczarskich. Kod Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 15500000-3 Produkty mleczarskie Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki nr 1, 1.1., nr 5 oraz nr 4 do SWZ tj.: Formularz ofertowy wraz ze Specyfikacją asortymentowo - cenową, Opis przedmiotu zamówienia oraz Projektowane postanowienia umowy. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie braku podziału na części: podział zamówienia na części mógłby zagrozić ograniczeniem konkurencji lub nadmiernymi kosztami zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przewiduje udzielenie zamówienia podstawowego (gwarantowanego) oraz ewentualnych zamówień w ramach Prawa Opcji. Informacje dotyczące zakresu zamówienia objętego Prawem Opcji, w tym zakres, termin skorzystania z tego uprawnienia przez Zamawiającego oraz zasady, na jakich będzie się to odbywało, zostały opisane w załączniku nr 4 do SWZ. Prawo Opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi, skorzystać w ramach niniejszego postępowania. Zamawiający nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu nieskierowania takiego żądania do Wykonawcy, a Wykonawcy z tytułu nie skorzystania z Prawa Opcji przez Zamawiającego nie przysługuje żadne roszczenie. Okoliczności skorzystania z opcji zostały opisane w § 3 w załączniku nr 4 do SWZ. Ilekroć w niniejszej SWZ przedmiot zamówienia jest opisany ze wskazaniem znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, to przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Zamawiający, opisując przedmiot zamówienia, na podstawie dyspozycji wyrażonej w art. 99 ust. 4 ustawy Pzp, wskazał na znak towarowy lub pochodzenie z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia oraz brak możliwości jego opisania w sposób wyczerpujący za pomocą dokładnych i zrozumiałych określeń. Opisując przedmiot zamówienia za pomocą znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane Zamawiający określa tym samym parametry jakościowe, techniczne i cechy użytkowe, jakim musi odpowiadać przedmiot zamówienia, aby spełniać wymagania stawiane przez Zamawiającego. Przedmiot zamówienia powinien odpowiadać określonym przez Zamawiającego parametrom technicznym, funkcjonalnym i jakościowym wskazanym w opisie, stanowiącym załącznik nr 5 treści SWZ. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ust. 1 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych Wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/ozgst. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: Oferta, oświadczenia (JEDZ), zobowiązanie https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje.składane elektronicznie muszą zostać podpisane elektronicznym kwalifikowanym podpisem.
Interní identifikátor25/2026/PN/Ż
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 15500000 Mléčné výrobky
5. Část
ČástLOT-0001
NázevDostawa produktów mleczarskich dla Jednostki Wojskowej Nr 6021.
PopisPrzedmiotem zamówienia jest dostawa produktów mleczarskich. Kod Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 15500000-3 Produkty mleczarskie Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki nr 1, 1.1., nr 5 oraz nr 4 do SWZ tj.: Formularz ofertowy wraz ze Specyfikacją asortymentowo - cenową, Opis przedmiotu zamówienia oraz Projektowane postanowienia umowy. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie braku podziału na części: podział zamówienia na części mógłby zagrozić ograniczeniem konkurencji lub nadmiernymi kosztami zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przewiduje udzielenie zamówienia podstawowego (gwarantowanego) oraz ewentualnych zamówień w ramach Prawa Opcji. Informacje dotyczące zakresu zamówienia objętego Prawem Opcji, w tym zakres, termin skorzystania z tego uprawnienia przez Zamawiającego oraz zasady, na jakich będzie się to odbywało, zostały opisane w załączniku nr 4 do SWZ. Prawo Opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi, skorzystać w ramach niniejszego postępowania. Zamawiający nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu nieskierowania takiego żądania do Wykonawcy, a Wykonawcy z tytułu nie skorzystania z Prawa Opcji przez Zamawiającego nie przysługuje żadne roszczenie. Okoliczności skorzystania z opcji zostały opisane w § 3 w załączniku nr 4 do SWZ. Ilekroć w niniejszej SWZ przedmiot zamówienia jest opisany ze wskazaniem znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, to przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Zamawiający, opisując przedmiot zamówienia, na podstawie dyspozycji wyrażonej w art. 99 ust. 4 ustawy Pzp, wskazał na znak towarowy lub pochodzenie z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia oraz brak możliwości jego opisania w sposób wyczerpujący za pomocą dokładnych i zrozumiałych określeń. Opisując przedmiot zamówienia za pomocą znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane Zamawiający określa tym samym parametry jakościowe, techniczne i cechy użytkowe, jakim musi odpowiadać przedmiot zamówienia, aby spełniać wymagania stawiane przez Zamawiającego. Przedmiot zamówienia powinien odpowiadać określonym przez Zamawiającego parametrom technicznym, funkcjonalnym i jakościowym wskazanym w opisie, stanowiącym załącznik nr 5 treści SWZ.
Možnosti
Popis možnostíZamawiający w postępowaniu przewiduje udzielenie zamówienia podstawowego (gwarantowanego) oraz ewentualnych zamówień w ramach Prawa Opcji. Informacje dotyczące zakresu zamówienia objętego Prawem Opcji, w tym zakres, termin skorzystania z tego uprawnienia przez Zamawiającego oraz zasady, na jakich będzie się to odbywało, zostały opisane w załączniku nr 4 do SWZ. Prawo Opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi, skorzystać w ramach niniejszego postępowania. Zamawiający nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu nieskierowania takiego żądania do Wykonawcy, a Wykonawcy z tytułu nie skorzystania z Prawa Opcji przez Zamawiającego nie przysługuje żadne roszczenie. Okoliczności skorzystania z opcji zostały opisane w § 3 w załączniku nr 4 do SWZ to: Prawo opcji (opcja zwykła oraz opcja obronno - kryzysowa. 1. Wynagrodzenie: Wynagrodzenie określone w umowie stanowi maksymalną wartość zobowiązania Zamawiającego i obejmuje zamówienie podstawowe (gwarantowane) oraz wszystkie przewidziane w niniejszym paragrafie prawa opcji (opcję zwykłą oraz opcję obronno - kryzysową). Niewykorzystanie pełnej kwoty wynagrodzenia nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń. 2. Zamówienie podstawowe (gwarantowane): Zamawiajacy zobowiązuje się do zrealizowania co najmniej 50% ilości zamówienia podstawowego (gwarantowanego). Pozostała część zamówienia podstawowego realizowana będzie sukcesywnie, stosownie do bieżących potrzeb Zamawiajacego. 3. Łączny limit zwiększenia zakresu: Zamawiajacy zastrzega sobie prawo do zwiększenia zakresu zamówienia ponad ilość podstawową (gwarantowaną). Łączna ilość towaru zamówiona w ramach opcji zwykłej oraz opcji obronno - kryzysowej nie może przekroczyć łącznie 100% ilości zamówienia podstawowego (gwarantowanego) dla każdej pozycji asortymentowej. 4. Opcja zwykła (nieplanowane przedsięwzięcia): Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji zwykłej polegające na możliwości zwiększenia zakresu zamówienia o dodatkowe ilości towaru, do wysokości określonej w ust. 3. Opcja ta może zostać uruchomiona w przypadku wystąpienia nieplanowanych przedsięwzięć zleconych Zamawiającemu. Warunkiem uruchomienia opcji zwykłej jest uprzednie wykorzystanie 100% ilości zamówienia podstawowego (gwarantowanego) dla danego asortymentu. 5. Opcja obronno – kryzysowa: Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy poprzez uruchomienie dodatkowych dostaw w sytuacjach nadzwyczajnych i obronnych, w szczególności w przypadku: 1) formalnego uruchomienia Planu Zabezpieczenia Potrzeb SZ RP; 2) wprowadzenia stopni alarmowych lub podwyższonych stanów gotowości obronnej; 3) mobilizacyjnego rozwinięcia jednostek wojskowych oraz organizacji ćwiczeń mobilizacyjnych lub rezerw osobowych; 4) realizacji działań w ramach systemu zarządzania kryzysowego, w tym w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych lub poważnych awarii na terenie RP. 6. Warunki realizacji opcji obronno – kryzysowej: W ramach uruchomionej opcji obronno - kryzysowej Wykonawca zobowiązany jest do: 1) realizacji dostaw w ilości do 100% średniej miesięcznej normy umownej (obliczanej jako iloraz ilości zamówienia podstawowego (gwarantowanego) i liczby miesięcy obowiązywania umowy); 2) dostarczenia towaru w terminie nieprzekraczającym 72 godzin od otrzymania polecenia; 3) zapewnienia dostaw do dowolnego miejsca na terenie RP wskazanego przez Zamawiającego; 4) utrzymania ciągłości łańcucha dostaw, pomimo ewentualnych ograniczeń infrastrukturalnych. 7. Tryb uruchomienia opcji: Uruchomienie każdej z opcji (zwykłej lub obronno - kryzysowej) następuje w drodze pisemnego, jednostronnego oświadczenia woli Zamawiającego. Rozliczenie dostaw realizowanych w ramach opcji następuje według cen jednostkowych określonych w załączniku nr 1 do umowy (Specyfikacja asortymentowo - cenowa). 8. Charakter prawa opcji: Prawo opcji stanowi wyłączne uprawnienie Zamawiającego, a nie jego zobowiązanie. 9. Zmiany umowy: Zmiany umowy realizowane na podstawie niniejszego paragrafu nie stanowią istotnej zmiany umowy w rozumieniu ustawy Prawo zamówień publicznych, nie prowadzą do zmiany ogólnego charakteru umowy i mogą być wprowadzane bez konieczności zawierania odrębnego aneksu. Szacowana wartość zamówienia wynosi: 2 879 168,70zł (netto) w tym:  zamówienie podstawowe (gwarantowane): 1 439 584,35 zł;  zamówienie opcjonalne: 1 439 584,35 zł.
425141-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier25/2026/PN/Ż
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 15500000 Dairy products
5. Lot
LotLOT-0001
Options
425141-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä - Ilmoituksen muutos
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste25/2026/PN/Ż
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 15500000 Maitotaloustuotteet
5. Osa
OsaLOT-0001
Optiot
425141-2026 - Mise en concurrence
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire - Avis de changement
Fournitures
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne25/2026/PN/Ż
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 15500000 Produits laitiers
425141-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras - Fógra maidir le hathrú
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach25/2026/PN/Ż
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Roghanna
425141-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario - Avviso di rettifica
Forniture
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno25/2026/PN/Ż
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 15500000 Prodotti lattiero-caseari
5. Lotto
LottoLOT-0001
Opzioni
425141-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal - Anúncio de alteração
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno25/2026/PN/Ż
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 15500000 Lacticínios
5. Lote
LoteLOT-0001
Opções