2. Řízení
Řízení
Název: Bh
Popis: Försvarsmakten är i behov av BH till den personal och värnpliktiga som använder uniformer på sin arbetstid. Upphandlingen avser tre (3) olika modeller av Bh. - BH Fält 1 - BH Fält 2 - BH till tjänsteuniform.
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 18310000 Spodní prádlo
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134429:Lot:1
425438-2026 - Διαγωνισμός
Σουηδία – Εσώρουχα – Bh
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
ΤίτλοςBh
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 18310000 Εσώρουχα
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Bh
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 18310000 Ropa interior
5. Lote
Lote: LOT-0001
425438-2026 - Hange
Rootsi – Alusrõivad – Bh
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
PealkiriBh
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 18310000 Alusrõivad
5. Osa
OsaLOT-0001
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimi: Bh
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 18310000 Alusvaatteet
Osa: LOT-0001
425438-2026 - Mise en concurrence
Suède – Sous-vêtements – Bh
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Fournitures
2. Procédure
Procédure
TitreBh
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 18310000 Sous-vêtements
5. Lot
LotLOT-0001
425438-2026 - Iomaíocht
An tSualainn – Underwear – Bh
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
TeidealBh
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 18310000 Underwear
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
425438-2026 - Nadmetanje
Švedska – Rublje – Bh
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba
2. Postupak
Postupak
NaslovBh
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 18310000 Rublje
5. Grupa
GrupaLOT-0001
Interna identifikacijska oznakaurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134429:Lot:1
2. Eljárás
Eljárás
Cím: Bh
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 18310000 Alsónemű
5. Rész
Rész: LOT-0001
2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: Bh
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 18310000 Apatiniai drabužiai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
2. Proċedura
Proċedura
Titlu: Bh
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 18310000 Ħwejjeġ ta' taħt
5. Lott
Lott: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Titel: Bh
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 18310000 Ondergoed
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Bh
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 18310000 Bielizna osobista
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 18310000 Roupa interior
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 18310000 Lenjerie de corp
Lot: LOT-0001
2. Postup
Postup
Názov: Bh
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 18310000 Spodná bielizeň
5. Časť
Časť: LOT-0001
2. Postopek
Postopek
Naslov: Bh
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 18310000 Spodnje perilo
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
425438-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Underkläder – Bh
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBh
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18310000 Underkläder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001