426542-2026 - Zadávání
Rumunsko – Klučení stromů – Servicii de defrișare – 26.II.Pregătirea terenului cu utilaje grele – 2 – DS Tulcea
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Služby
2. Řízení
Řízení
NázevServicii de defrișare – 26.II.Pregătirea terenului cu utilaje grele – 2 – DS Tulcea
PopisServicii de pregatire a terenului in vederea regenerarii padurilor din fondul forestier administrat de Directia Silvica Tulcea, conform prevederilor caietului de sarcini. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 15. Autoritatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari cu 10 zile inainte de termenul limita stabilit in Anuntul de participare pentru depunerea ofertelor.
Interní identifikátor148TLC286_26
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 77211300 Klučení stromů
5. Část
ČástLOT-0001
NázevMac-Chiciu Reni 2026
PopisServicii de pregatire a terenului in vederea regenerarii padurilor din fondul forestier administrat de Directia Silvica Tulcea - Ocolul Silvic Macin. Suprafata totala - 35,09 hectare.
Interní identifikátor1
ČástLOT-0002
NázevMac-Lata 2026
PopisServicii de pregatire a terenului in vederea regenerarii padurilor din fondul forestier administrat de Directia Silvica Tulcea - Ocolul Silvic Macin. Suprafata totala - 27,60 hectare.
Interní identifikátor2
ČástLOT-0003
NázevMac-Măcin Grindu 2026
PopisServicii de pregatire a terenului in vederea regenerarii padurilor din fondul forestier administrat de Directia Silvica Tulcea - Ocolul Silvic Macin. Suprafata totala - 33,90 hectare.
Interní identifikátor3
ČástLOT-0004
NázevMac-Ostrov 2026
PopisServicii de pregatire a terenului in vederea regenerarii padurilor din fondul forestier administrat de Directia Silvica Tulcea - Ocolul Silvic Macin. Suprafata totala - 33,51 hectare.
Interní identifikátor4
Hlavní klasifikace (cpv): 77211100 Služby při těžbě řeziva
ČástLOT-0005
NázevRus-Rusca 2026
PopisServicii de pregatire a terenului in vederea regenerarii padurilor din fondul forestier administrat de Directia Silvica Tulcea - Ocolul Silvic Rusca. Suprafata totala - 7,90 hectare.
Interní identifikátor5
ČástLOT-0006
NázevTul-Ivanova Chilia 2026
PopisServicii de pregatire a terenului in vederea regenerarii padurilor din fondul forestier administrat de Directia Silvica Tulcea - Ocolul Silvic Tulcea. Suprafata totala - 14,00 hectare.
Interní identifikátor6
426542-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Intern ID148TLC286_26
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 77211300 Trærydning
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
TitelMac-Chiciu Reni 2026
Intern ID1
DelkontraktLOT-0002
TitelMac-Lata 2026
Intern ID2
DelkontraktLOT-0003
TitelMac-Măcin Grindu 2026
Intern ID3
DelkontraktLOT-0004
TitelMac-Ostrov 2026
Intern ID4
Primær klassifikation (cpv): 77211100 Skovhugst
DelkontraktLOT-0005
TitelRus-Rusca 2026
Intern ID5
DelkontraktLOT-0006
TitelTul-Ivanova Chilia 2026
Intern ID6
426542-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung148TLC286_26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211300 Rodung
5. Los
LosLOT-0001
Interne Kennung1
LosLOT-0002
Interne Kennung2
LosLOT-0003
Interne Kennung3
LosLOT-0004
Interne Kennung4
Haupteinstufung (cpv): 77211100 Holzfällung
LosLOT-0005
Interne Kennung5
LosLOT-0006
Interne Kennung6
426542-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno148TLC286_26
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 77211300 Servicios de deforestación
5. Lote
LoteLOT-0001
TítuloMac-Chiciu Reni 2026
Identificador interno1
LoteLOT-0002
TítuloMac-Lata 2026
Identificador interno2
LoteLOT-0003
TítuloMac-Măcin Grindu 2026
Identificador interno3
LoteLOT-0004
TítuloMac-Ostrov 2026
Identificador interno4
Clasificación principal (cpv): 77211100 Servicios de producción maderera
LoteLOT-0005
TítuloRus-Rusca 2026
Identificador interno5
LoteLOT-0006
TítuloTul-Ivanova Chilia 2026
Identificador interno6
426542-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus148TLC286_26
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 77211300 Metsaharvendusteenused
5. Osa
OsaLOT-0001
PealkiriMac-Chiciu Reni 2026
Sisemine tunnus1
OsaLOT-0002
PealkiriMac-Lata 2026
Sisemine tunnus2
OsaLOT-0003
PealkiriMac-Măcin Grindu 2026
Sisemine tunnus3
OsaLOT-0004
PealkiriMac-Ostrov 2026
Sisemine tunnus4
Peamine liigitus (cpv): 77211100 Metsamaterjali saagimisteenused
OsaLOT-0005
PealkiriRus-Rusca 2026
Sisemine tunnus5
OsaLOT-0006
PealkiriTul-Ivanova Chilia 2026
Sisemine tunnus6
426542-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka148TLC286_26
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 77211300 Usluge krčenja
5. Grupa
GrupaLOT-0001
NaslovMac-Chiciu Reni 2026
Interna identifikacijska oznaka1
GrupaLOT-0002
NaslovMac-Lata 2026
Interna identifikacijska oznaka2
GrupaLOT-0003
NaslovMac-Măcin Grindu 2026
Interna identifikacijska oznaka3
GrupaLOT-0004
NaslovMac-Ostrov 2026
Interna identifikacijska oznaka4
Glavna klasifikacija (cpv): 77211100 Usluge eksploatacije drva
GrupaLOT-0005
NaslovRus-Rusca 2026
Interna identifikacijska oznaka5
GrupaLOT-0006
NaslovTul-Ivanova Chilia 2026
Interna identifikacijska oznaka6
426542-2026 - Verseny
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító148TLC286_26
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 77211300 Fatisztítási szolgáltatások
5. Rész
RészLOT-0001
CímMac-Chiciu Reni 2026
Belső azonosító1
RészLOT-0002
CímMac-Lata 2026
Belső azonosító2
RészLOT-0003
CímMac-Măcin Grindu 2026
Belső azonosító3
RészLOT-0004
CímMac-Ostrov 2026
Belső azonosító4
Fő osztályozás (cpv): 77211100 Faanyag-, épületfa-kitermelési szolgáltatások
RészLOT-0005
CímRus-Rusca 2026
Belső azonosító5
RészLOT-0006
CímTul-Ivanova Chilia 2026
Belső azonosító6
426542-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Servizi
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno148TLC286_26
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 77211300 Servizi di disboscamento
5. Lotto
LottoLOT-0001
TitoloMac-Chiciu Reni 2026
Identificativo interno1
LottoLOT-0002
TitoloMac-Lata 2026
Identificativo interno2
LottoLOT-0003
TitoloMac-Măcin Grindu 2026
Identificativo interno3
LottoLOT-0004
TitoloMac-Ostrov 2026
Identificativo interno4
Classificazione principale (cpv): 77211100 Servizi di sfruttamento forestale
LottoLOT-0005
TitoloRus-Rusca 2026
Identificativo interno5
LottoLOT-0006
TitoloTul-Ivanova Chilia 2026
Identificativo interno6
426542-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators148TLC286_26
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 77211300 Koku kailcirtes pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
NosaukumsMac-Chiciu Reni 2026
Iekšējais identifikators1
DaļaLOT-0002
NosaukumsMac-Lata 2026
Iekšējais identifikators2
DaļaLOT-0003
NosaukumsMac-Măcin Grindu 2026
Iekšējais identifikators3
DaļaLOT-0004
NosaukumsMac-Ostrov 2026
Iekšējais identifikators4
Galvenā klasifikācija (cpv): 77211100 Kokmateriālu ieguves pakalpojumi
DaļaLOT-0005
NosaukumsRus-Rusca 2026
Iekšējais identifikators5
DaļaLOT-0006
NosaukumsTul-Ivanova Chilia 2026
Iekšējais identifikators6
426542-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern148TLC286_26
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 77211300 Servizzi tat-tneħħija tas-siġar
5. Lott
LottLOT-0001
TitluMac-Chiciu Reni 2026
Identifikatur intern1
LottLOT-0002
TitluMac-Lata 2026
Identifikatur intern2
LottLOT-0003
TitluMac-Măcin Grindu 2026
Identifikatur intern3
LottLOT-0004
TitluMac-Ostrov 2026
Identifikatur intern4
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 77211100 Servizzi tal-ħsad ta' l-injam
LottLOT-0005
TitluRus-Rusca 2026
Identifikatur intern5
LottLOT-0006
TitluTul-Ivanova Chilia 2026
Identifikatur intern6
426542-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
Interne identificatiecode148TLC286_26
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 77211300 Rooien van bomen
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Interne identificatiecode1
PerceelLOT-0002
Interne identificatiecode2
PerceelLOT-0003
Interne identificatiecode3
PerceelLOT-0004
Interne identificatiecode4
Belangrijkste classificatie (cpv): 77211100 Houtvestersdiensten
PerceelLOT-0005
Interne identificatiecode5
PerceelLOT-0006
Interne identificatiecode6
426542-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
Wewnętrzny identyfikator148TLC286_26
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 77211300 Usługi selekcji drzew
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
TytułMac-Chiciu Reni 2026
Wewnętrzny identyfikator1
Część zamówieniaLOT-0002
TytułMac-Lata 2026
Wewnętrzny identyfikator2
Część zamówieniaLOT-0003
TytułMac-Măcin Grindu 2026
Wewnętrzny identyfikator3
Część zamówieniaLOT-0004
TytułMac-Ostrov 2026
Wewnętrzny identyfikator4
Główna klasyfikacja (cpv): 77211100 Usługi cięcia drewna
Część zamówieniaLOT-0005
TytułRus-Rusca 2026
Wewnętrzny identyfikator5
Część zamówieniaLOT-0006
TytułTul-Ivanova Chilia 2026
Wewnętrzny identyfikator6
426542-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 77211300 Serviços de desbravamento
Classificação principal (cpv): 77211100 Serviços de produção de madeira
426542-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Servicii
2. Procedură
Procedură
Identificator intern148TLC286_26
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 77211300 Servicii de defrişare
5. Lot
LotLOT-0001
Identificator intern1
LotLOT-0002
Identificator intern2
LotLOT-0003
Identificator intern3
LotLOT-0004
Identificator intern4
Clasificarea principală (cpv): 77211100 Servicii de exploatare forestieră
LotLOT-0005
Identificator intern5
LotLOT-0006
Identificator intern6
426542-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
2. Postup
Postup
Interný identifikátor148TLC286_26
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 77211300 Holoruby
5. Časť
ČasťLOT-0001
NázovMac-Chiciu Reni 2026
Interný identifikátor1
ČasťLOT-0002
NázovMac-Lata 2026
Interný identifikátor2
ČasťLOT-0003
NázovMac-Măcin Grindu 2026
Interný identifikátor3
ČasťLOT-0004
NázovMac-Ostrov 2026
Interný identifikátor4
Hlavná klasifikácia (cpv): 77211100 Ťažba stavebného dreva
ČasťLOT-0005
NázovRus-Rusca 2026
Interný identifikátor5
ČasťLOT-0006
NázovTul-Ivanova Chilia 2026
Interný identifikátor6
426542-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Storitve
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator148TLC286_26
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 77211300 Storitve krčenja gozda
5. Sklop
SklopLOT-0001
Notranji identifikator1
SklopLOT-0002
Notranji identifikator2
SklopLOT-0003
Notranji identifikator3
SklopLOT-0004
Notranji identifikator4
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 77211100 Storitve pospravljanja lesa
SklopLOT-0005
Notranji identifikator5
SklopLOT-0006
Notranji identifikator6