427396-2026 - Zadávání
Bulharsko – Poradenské inženýrství a stavební služby – Изпълнение функциите на консултант/строителен надзор и Инженер по Договорните условия на ФИДИК, Жълта книга за обект: Реконструкция на тласкател в участък от ПС "Акация“ до НР "Картала“
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Služby
2. Řízení
Řízení
NázevИзпълнение функциите на консултант/строителен надзор и Инженер по Договорните условия на ФИДИК, Жълта книга за обект: Реконструкция на тласкател в участък от ПС "Акация“ до НР "Картала“
PopisНастоящата обществена поръчка има за предмет изпълнение функциите на консултант/строителен надзор и Инженер по Договорните условия на ФИДИК, Жълта книга за обект: „Реконструкция на тласкател в участък от ПС "Акация“ до НР "Картала“. Пълна информация за цитирания обект е налична в ЦАИС ЕОП (уникален № 00377-2025-0045), достъпна на следния интернет адрес: https://app.eop.bg/today/530076 ПРЕДМЕТ НА ПОРЪЧКАТА Инженер по смисъла на Клауза 3 от “Договорни условия за технологично оборудване и проектиране – строителство за електро и машинно-монтажни работи и за строителни и инженерни обекти, проектирани от изпълнителя. Общи условия”. Международна Федерация на Инженерите-Консултанти (FIDIC), 1-во изд., 1999 г., Издание в български превод: Българска асоциация на архитектите и инженерите консултанти, както и съответните Специфични условия, а също и Приложение към офертата по договора за инженеринг; Технически контрол при проектирането при договора за проектиране и строителство (инженеринг) чрез изготвяне на доклад/и за оценка на съответствието на инвестиционния проект за обекта, посочен по-горе; Оценка за съответствие по част Конструктивна по смисъла на чл. 142, ал. 10 от ЗУТ, където е приложимо Строителен надзор по смисъла на чл. 168 от ЗУТ; Координатор „безопасност и здраве” за етапа на строителство за обекта, посочен в началото на настоящите Спецификации и при съобразяване с условия на обществената поръчка, уточнена в Раздел 1. Изпълнението на настоящата поръчка се съобразява с визираната в предходното изречение. Договорът обхваща следните услуги (което не изключва възлагането на допълнителни задачи в процеса на изпълнение на поръчката съобразно конкретни нужди и специфики): Преглед, оценяване на съответствието спрямо договорните изисквания и одобряване на Програмата на Изпълнителя; Преглед, оценяване на съответствието спрямо договорните изисквания и одобряване на ревизирана (една или повече) Програма на Изпълнителя; Контрол на изпълнението на Програмата на Изпълнителя; Преглед и становище по изготвения от Изпълнителя инвестиционен проект по отношение неговото съответствие с Изискванията на възложителя; Изготвяне на комплексен доклад за оценка на съответствието на инвестиционния проект, както и идентични комплексни доклади в хода на изпълнение на строителството, вкл. оценка за съответствие по част „Конструктивна“ по смисъла на чл. 142, ал. 10 от ЗУТ; Извършване на документална и физическа проверка за съответствие на влаганите в обекта материали и оборудване до етапа на тяхното одобрение; Действия по разглеждане и одобрение на застраховки на Изпълнителя; Действия по разглеждане и одобрение на гаранции на Изпълнителя, издавани по повод изпълнение на негови договорни ангажименти; Действия по издаване на решения от страна на Инженера; Действия в случай на установени от Изпълнителя непредвидими физически условия; Действия на Инженера в случай на неизпълнение от страна на Изпълнителя на действия за опазване на околната среда; Извършване на документална и физическа проверка на строителния процес; Издаване на актове за междинни плащания, вкл. предхождащите ги действия; Действия на Инженера, свързани с процедури за промяна; Действия на Инженера във връзка с искове съобразно договора с Изпълнителя; Контрол върху съставянето на актове и протоколи по време на строителството; Организиране и провеждане на месечни срещи за напредъка, вкл. документиране на резултатите от тях; Действия на Инженера, свързани с проби (единични и комплексни – при завършване); Действия по издаване на Сертификат за приемане на обекта; Действия по издаване на Сертификат за изпълнение; Действия по изпълнение функциите на консултант/строителен надзор по време на изпълнение на строителството; Действия по изпълнение функциите на Координатор по безопасност и здраве по време на строителството. Услугите, уточнени по-горе, не са изчерпателни, като Инженерът е ангажиран и с всички други задължения, които не са изрично упоменати, но произтичат от предвижданията на настоящия договор и предвижданията на Общите и Специфични условия на договора за инженеринг, където взаимоотношенията Възложител – Изпълнител – Инженер са детайлно описани и не могат да бъдат преповторени тук, без да се преповтори целият текст на договорните условия. За изрично неуредените правомощия и компетенции на изпълнителя по настоящия договор в качеството му на Инженер, същият упражнява функциите си както те произтичат от конкретните договорни условия на договора с Изпълнителя в случай, че те не противоречат на приложимото законодателство. Изпълнителят по настоящия договор следва да потърси писменото одобрение на Възложителя преди да упражни функциите си на Инженер по ФИДИК по въпросите, за които санкцията на Възложителя е изрично предвидена в клаузите на договора с Изпълнителя на договора за инженеринг
Interní identifikátor591611
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 71310000 Poradenské inženýrství a stavební služby
5. Část
ČástLOT-0001
427396-2026 - Konkurrencevilkår
Bulgarien – Rådgivning inden for ingeniørvæsen og byggeri – Изпълнение функциите на консултант/строителен надзор и Инженер по Договорните условия на ФИДИК, Жълта книга за обект: Реконструкция на тласкател в участък от ПС "Акация“ до НР "Картала“
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Intern ID591611
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71310000 Rådgivning inden for ingeniørvæsen og byggeri
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
427396-2026 - Διαγωνισμός
Βουλγαρία – Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα μηχανικής και κατασκευών – Изпълнение функциите на консултант/строителен надзор и Инженер по Договорните условия на ФИДИК, Жълта книга за обект: Реконструкция на тласкател в участък от ПС "Акация“ до НР "Картала“
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό591611
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 71310000 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα μηχανικής και κατασκευών
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
427396-2026 - Competition
Bulgaria – Consultative engineering and construction services – Изпълнение функциите на консултант/строителен надзор и Инженер по Договорните условия на ФИДИК, Жълта книга за обект: Реконструкция на тласкател в участък от ПС "Акация“ до НР "Картала“
Contract or concession notice – standard regime
Services
Internal identifier591611
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71310000 Consultative engineering and construction services
5. Lot
LotLOT-0001
427396-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach591611
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
427396-2026 - Nadmetanje
Bugarska – Savjetodavne tehničke usluge i savjetodavne usluge u građevinarstvu – Изпълнение функциите на консултант/строителен надзор и Инженер по Договорните условия на ФИДИК, Жълта книга за обект: Реконструкция на тласкател в участък от ПС "Акация“ до НР "Картала“
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka591611
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 71310000 Savjetodavne tehničke usluge i savjetodavne usluge u građevinarstvu
5. Grupa
GrupaLOT-0001
427396-2026 - Verseny
Bulgária – Mérnöki tanácsadói és kivitelezési szolgáltatások – Изпълнение функциите на консултант/строителен надзор и Инженер по Договорните условия на ФИДИК, Жълта книга за обект: Реконструкция на тласкател в участък от ПС "Акация“ до НР "Картала“
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító591611
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 71310000 Mérnöki tanácsadói és kivitelezési szolgáltatások
5. Rész
RészLOT-0001
427396-2026 - Gara
Bulgaria – Servizi di consulenza ingegneristica e di costruzione – Изпълнение функциите на консултант/строителен надзор и Инженер по Договорните условия на ФИДИК, Жълта книга за обект: Реконструкция на тласкател в участък от ПС "Акация“ до НР "Картала“
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Servizi
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno591611
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 71310000 Servizi di consulenza ingegneristica e di costruzione
5. Lotto
LottoLOT-0001
427396-2026 - Konkursas
Bulgarija – Konsultacinės inžinerijos ir statybos paslaugos – Изпълнение функциите на консултант/строителен надзор и Инженер по Договорните условия на ФИДИК, Жълта книга за обект: Реконструкция на тласкател в участък от ПС "Акация“ до НР "Картала“
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius591611
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 71310000 Konsultacinės inžinerijos ir statybos paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
427396-2026 - Kompetizzjoni
Il-Bulgarija – Servizzi ta' konsulenza dwar l-inġinerija u l-kostruzzjoni – Изпълнение функциите на консултант/строителен надзор и Инженер по Договорните условия на ФИДИК, Жълта книга за обект: Реконструкция на тласкател в участък от ПС "Акация“ до НР "Картала“
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern591611
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 71310000 Servizzi ta' konsulenza dwar l-inġinerija u l-kostruzzjoni
5. Lott
LottLOT-0001
427396-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
Interne identificatiecode591611
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71310000 Adviezen inzake techniek en bouw
5. Perceel
PerceelLOT-0001
427396-2026 - Procedura konkurencyjna
Bułgaria – Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane – Изпълнение функциите на консултант/строителен надзор и Инженер по Договорните условия на ФИДИК, Жълта книга за обект: Реконструкция на тласкател в участък от ПС "Акация“ до НР "Картала“
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
Wewnętrzny identyfikator591611
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71310000 Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
427396-2026 - Procedură concurențială
Bulgaria – Servicii de consultanţă în domeniul ingineriei şi al construcţiilor – Изпълнение функциите на консултант/строителен надзор и Инженер по Договорните условия на ФИДИК, Жълта книга за обект: Реконструкция на тласкател в участък от ПС "Акация“ до НР "Картала“
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Servicii
2. Procedură
Procedură
Identificator intern591611
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 71310000 Servicii de consultanţă în domeniul ingineriei şi al construcţiilor
427396-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
2. Postup
Postup
Interný identifikátor591611
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 71310000 Poradenský inžiniering a stavebné služby
5. Časť
ČasťLOT-0001