427966-2026 - Zadávání
Rumunsko – Analýza systémů a programovací služby – SERVICII DE DEZVOLTARE PRODUSE SOFTWARE PENTRU REALIZAREA SI OPERATIONALIZAREA APLICATIEI EXECUTORILOR PENTRU LICITATII PUBLICE (AELP)
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Služby
2. Řízení
Řízení
NázevSERVICII DE DEZVOLTARE PRODUSE SOFTWARE PENTRU REALIZAREA SI OPERATIONALIZAREA APLICATIEI EXECUTORILOR PENTRU LICITATII PUBLICE (AELP)
PopisProiectul are ca scop digitalizarea unor servicii publice oferite de UNEJ prin dezvoltarea și integrarea cu tehnologii de tip Blockchain și prin dezvoltarea unor soluții informatice integrate în procesele administrative prin utilizarea unui sistem de tip “Verifiable Credentials”. Scopul prezentei achiziții îl constituie dezvoltarea Aplicației Executorilor pentru Licitații Publice (AELP) care va conține două module: un modul de gestionare a credențialelor verificabile care va permite stocarea, verificarea și partajarea credențialelor în mod securizat și un modul de gestionare a cererilor de credențiale care se ocupă cu primirea, evaluarea și raspunsul la cererile de VC de la verificatori si va dispune de o interfață disponibilă atât pe dispozitive mobile, cât și pe desktop Autoritatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare pana în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor, pentru clarificările primite cu cel puțin 18 zile înainte da data limita de depunere a ofertelor.
Interní identifikátor4267230_2026_PAAPD1625276
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 72240000 Analýza systémů a programovací služby
5. Část
ČástLOT-0000
NázevDefault lot
PopisSERVICII DE DEZVOLTARE PRODUSE SOFTWARE DESTINATE REALIZARII SI OPERATIONALIZARII APLICATIEI EXECUTORILOR PENTRU LICITATII PUBLICE (AELP), AVAND INCLUSE SERVICII DE INSTALARE, CONFIGURARE, TESTARE, PUNERE IN FUNCTIUNE
Interní identifikátor1
Další klasifikace (cpv): 48000000 Balíky programů a informační systémy, 72265000 Konfigurace programového vybavení
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 4267230_2026_PAAPD1625276
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 72240000 Järjestelmäanalyysi- ja ohjelmointipalvelut
5. Osa
Osa: LOT-0000
Ilmoituksen nimi: Default lot
Sisäinen tunniste: 1
Lisäluokitus (cpv): 48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät, 72265000 Ohjelmiston kokoonpanopalvelut
2. Procédure
Procédure
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 72240000 Services d'analyses et de programmation de systèmes
5. Lot
Lot: LOT-0000
Titre: Default lot
Identifiant interne: 1
Nomenclature complémentaire (cpv): 48000000 Logiciels et systèmes d'information, 72265000 Services de configuration de logiciels
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: 4267230_2026_PAAPD1625276
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 72240000 Sistēmu analīzes un programmēšanas pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
Nosaukums: Default lot
Iekšējais identifikators: 1
Papildu klasifikācija (cpv): 48000000 Programmatūras pakotne un informācijas sistēmas, 72265000 Programmatūras konfigurēšanas pakalpojumi
2. Procedure
Procedure
Interne identificatiecode: 4267230_2026_PAAPD1625276
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 72240000 Systeemanalyse en programmering
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne identificatiecode: 1
Aanvullende classificatie (cpv): 48000000 Software en informatiesystemen, 72265000 Softwareconfiguratiediensten
427966-2026 - Concurso
Roménia – Serviços de programação e análise de sistemas – SERVICII DE DEZVOLTARE PRODUSE SOFTWARE PENTRU REALIZAREA SI OPERATIONALIZAREA APLICATIEI EXECUTORILOR PENTRU LICITATII PUBLICE (AELP)
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno4267230_2026_PAAPD1625276
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 72240000 Serviços de programação e análise de sistemas
5. Lote
LoteLOT-0000
TítuloDefault lot
Identificador interno1
Classificação adicional (cpv): 48000000 Pacotes de software e sistemas de informação, 72265000 Serviços de configuração de software