2. Řízení
Řízení
Název: ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΦΥΛΑΞΗΣ ΤΩΝ Χ.Υ.Τ.Α. ΙΣΤΙΑΙΑΣ & ΛΑΜΙΑΣ
Popis: Ο Φο.Δ.Σ.Α. Στερεάς Ελλάδας Α.Ε. επιθυμεί να συνάψει σύμβαση με Ανάδοχο για την παροχή υπηρεσιών φύλαξης των εγκαταστάσεων Χ.Υ.Τ.Α. Ιστιαίας και Λαμίας, τη διάρκεια της ημέρας, που ο Φορέας δεν απασχολεί το προσωπικό, για τη λειτουργία και επιτήρηση των εγκαταστάσεων αυτών, ήτοι από ώρα 15:00 έως 7:00, κατά τις εργάσιμες ημέρες (από Δευτέρα έως Παρασκευή ) και καθ’ όλο το 24ωρο κατά τα Σαββατοκύριακα και τις αργίες (υποχρεωτικές, προαιρετικές και τοπικές). Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των τριακοσίων είκοσι επτά χιλιάδων εξακοσίων ευρώ (327.600,00 €) μη συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24% (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α.: 406.224,00 €), με δικαίωμα προαίρεσης 30% επί της αρχικής σύμβασης αξίας ενενήντα οχτώ χιλιάδων διακοσίων ογδόντα ευρώ (98.280,00 €) μη συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24% και δικαίωμα παράτασης για επιπλέον είκοσι τέσσερις (24) μήνες αξίας τριακοσίων είκοσι επτά χιλιάδων εξακοσίων ευρώ (327.600,00 €) πλέον Φ.Π.Α.. Η ολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης συμπεριλαμβανομένου του δικαιώματος προαίρεσης και της παράτασης ανέρχεται στο ποσό των εφτακοσίων πενήντα τριών χιλιάδων τετρακοσίων ογδόντα ευρώ (753.480,00€) μη συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24%. Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται για χρονικό διάστημα 24 μηνών, ήτοι 2 ετών από την υπογραφή της σύμβασης. Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται στα κάτωθι τμήματα, ανάλογα με την εξυπηρετούμενη γεωγραφική ενότητα: ΤΜΗΜΑ Α, αφορά το Χ.Υ.Τ.Α. Ιστιαίας ΤΜΗΜΑ Β, αφορά το Χ.ΥΤ.Α. Λαμίας Κάθε μεμονωμένος υποψήφιος ανάδοχος έχει τη δυνατότητα να δώσει προσφορά για ένα ή και περισσότερα τμήματα της σύμβασης. Προσφορές υποβάλλονται για το σύνολο της προς παροχή υπηρεσίας εκάστου τμήματος, όπως περιγράφεται αναλυτικά στην από 22-05-2026 Μελέτη της αρμόδιας Τεχνικής Υπηρεσίας.
Interní identifikátor: 2108/2026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 79713000 Strážní služby
5. Část
Část: LOT-0001
Název: ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΦΥΛΑΞΗΣ ΤΟΥ ΧΥΤΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ
Popis: Ο Φο.Δ.Σ.Α. Στερεάς Ελλάδας Α.Ε. επιθυμεί να συνάψει σύμβαση με Ανάδοχο για την παροχή υπηρεσιών φύλαξης των εγκαταστάσεων του Χ.Υ.Τ.Α. Ιστιαίας, τη διάρκεια της ημέρας, που ο Φορέας δεν απασχολεί το προσωπικό, για τη λειτουργία και επιτήρηση των εγκαταστάσεων αυτών, ήτοι από ώρα 15:00 έως 7:00, κατά τις εργάσιμες ημέρες (από Δευτέρα έως Παρασκευή ) και καθ’ όλο το 24ωρο κατά τα Σαββατοκύριακα και τις αργίες (υποχρεωτικές, προαιρετικές και τοπικές). Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 163.800,00 € μη συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24%, με δικαίωμα προαίρεσης 30% επί της αρχικής σύμβασης και δικαίωμα παράτασης για επιπλέον είκοσι τέσσερις (24) μήνες, ήτοι συνολικής εκτιμώμενης αξίας της σύμβασης συμπεριλαμβανομένου του δικαιώματος προαίρεσης και της παράτασης 376.740,00 € μη συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24%. Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται για χρονικό διάστημα 24 μηνών, ήτοι 2 ετών από την υπογραφή της σύμβασης. Η παρούσα σύμβαση χρηματοδοτείται από ίδιους πόρους. Η πίστωση για το συγκεκριμένο ποσό θα βαρύνει τον κωδικό 61.00.96 «Αμοιβές και έξοδα φύλαξης εγκαταστάσεων - κτιρίων» του προϋπολογισμού εξόδων του Φο.Δ.Σ.Α. Στερεάς Ελλάδας Α.Ε., για τα έτη 2026, 2027 και 2028. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης στην από 22.05.2026 Μελέτη του οικείου διαγωνισμού.
Možnosti:
Popis možností: Προβλέπεται η δυνατότητα ενεργοποίησης δικαιώματος α) παράτασης για επιπλέον δύο (2) έτη, προϋπολογισμού 163.800 € πλέον ΦΠΑ, καθώς και β) προαίρεσης μέχρι ποσοστού 30% επί του ποσού της ανάθεσης, προϋπολογισμού 49.140 € πλέον ΦΠΑ, για επιπλέον ώρες υπηρεσίας, προκειμένου να καλυφθούν τυχόν έκτακτες και απρόβλεπτες ανάγκες σε προσωπικό ασφαλείας (π.χ. αδυναμία προσέλευσης προσωπικού του Φορέα, αντικατάστασης του προσωπικού ασφαλείας κλπ.).
Část: LOT-0002
Název: ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΦΥΛΑΞΗΣ ΤΟΥ Χ.Υ.Τ.Α. ΛΑΜΙΑΣ
Popis: Ο Φο.Δ.Σ.Α. Στερεάς Ελλάδας Α.Ε. επιθυμεί να συνάψει σύμβαση με Ανάδοχο για την παροχή υπηρεσιών φύλαξης των εγκαταστάσεων του Χ.Υ.Τ.Α. Λαμίας, τη διάρκεια της ημέρας, που ο Φορέας δεν απασχολεί το προσωπικό, για τη λειτουργία και επιτήρηση των εγκαταστάσεων αυτών, ήτοι από ώρα 15:00 έως 7:00, κατά τις εργάσιμες ημέρες (από Δευτέρα έως Παρασκευή ) και καθ’ όλο το 24ωρο κατά τα Σαββατοκύριακα και τις αργίες (υποχρεωτικές, προαιρετικές και τοπικές). Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 163.800,00 € μη συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24% , με δικαίωμα προαίρεσης 30% επί της αρχικής σύμβασης και δικαίωμα παράτασης για επιπλέον είκοσι τέσσερις (24) μήνες, ήτοι συνολικής εκτιμώμενης αξίας της σύμβασης συμπεριλαμβανομένου του δικαιώματος προαίρεσης και της παράτασης 376.740,00 € μη συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 24%. Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται για χρονικό διάστημα 24 μηνών, ήτοι 2 ετών από την υπογραφή της σύμβασης. Η παρούσα σύμβαση χρηματοδοτείται από ίδιους πόρους. Η πίστωση για το συγκεκριμένο ποσό θα βαρύνει τον κωδικό 61.00.96 «Αμοιβές και έξοδα φύλαξης εγκαταστάσεων - κτιρίων» του προϋπολογισμού εξόδων του Φο.Δ.Σ.Α. Στερεάς Ελλάδας Α.Ε., για τα έτη 2026, 2027 και 2028. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης στην από 22.05.2026 Μελέτη του οικείου διαγωνισμού.
See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 2108/2026
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 79713000 Vagttjenester
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Valgmuligheder:
Delkontrakt: LOT-0002
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 2108/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79713000 Bewachungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Los: LOT-0002
Internal identifier: 2108/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79713000 Guard services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Lot: LOT-0002
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 2108/2026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 79713000 Servicios de guardias de seguridad
5. Lote
Lote: LOT-0001
Opciones:
Lote: LOT-0002
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 2108/2026
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 79713000 Vartiointipalvelut
5. Osa
Osa: LOT-0001
Optiot:
Osa: LOT-0002
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 2108/2026
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 79713000 Services de gardiennage
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 2108/2026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Roghanna:
Luchtóg: LOT-0002
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 2108/2026
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 79713000 Čuvarske službe
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Opcije:
Grupa: LOT-0002
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 2108/2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 79713000 Apsaugos paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Pasirinkimo galimybės:
Pirkimo dalis: LOT-0002
Interne identificatiecode: 2108/2026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79713000 Bewakingsdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Opties:
Perceel: LOT-0002
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: 2108/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 79713000 Usługi strażnicze
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opcje:
Część zamówienia: LOT-0002
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 79713000 Serviços de guarda
Opções:
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 2108/2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 79713000 Servicii de pază
Opțiuni: