2. Řízení
Řízení
Název: Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Zabłudów
Popis: 1. Opis przedmiotu zamówienia: 1.1 Szczegółowy przedmiot zamówienia obejmuje odbieranie wskazanych w zakresie zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Zabłudów, nieruchomości użyteczności publicznej stanowiących własność gminy Zabłudów, PSZOK oraz koszy ulicznych i parkowych znajdujących się w granicach administracyjnych Gminy Zabłudów zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załączniku nr 6 do SWZ 1.2. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych w okresie obowiązywania umowy ze wszystkich nieruchomości zamieszkałych, zlokalizowanych na obszarze gminy Zabłudów oraz nieruchomości użyteczności publicznej stanowiących własność gminy Zabłudów, PSZOK oraz koszy ulicznych i parkowych znajdujących się w granicach administracyjnych Gminy Zabłudów. 1.3. Wykonawca realizując przedmiotowe zamówieni ma obowiązek zapewnienia minimalnych udziałów pojazdów nisko - i zeroemisyjnych w całkowitej liczbie pojazdów objętych zamówieniami. 2. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym o jakim stanowi art. 132 pzp, na podstawie niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwaną dalej SWZ. Do spraw nieuregulowanych niniejszą SWZ zastosowanie mają odrębne przepisy ww. ustawy i aktów wykonawczych do ustawy. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 2.1 uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, jeśli wynika to z odrębnych przepisów: warunek zostanie spełniony jeżeli wykonawca posiada: a) uprawnienia do odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Zabłudów - posiada aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej, o której mowa w art. 9b ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, prowadzonego przez Burmistrza Zabłudowa w zakresie objętym przedmiotem zamówienia. b) oraz uprawnienia do transportu odpadów wydane przez właściwy organ i oświadczy, że spełnia ww. warunek, posiada aktualne zezwolenie na prowadzenie działalności w transportu odpadów, zgodnie z przepisami art. 50 ust. 1 pkt 5b) w zw. z ust. 2 i 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach w zakresie objętym przedmiotem zamówienia. Zamawiający wymaga przedstawienia aktualnego zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie transportu odpadów, zaświadczenia lub odpowiedni wpis do rejestru BDO - zgodnie z przepisami art. 50 ust. 1 pkt 5b) w zw. z ust. 2 i 3 ustawy o odpadach w zakresie objętym przedmiotem zamówienia obejmującym co najmniej transport odpadów objęty przedmiotem zamówienia. W odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego warunek zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. 2.2 zdolności technicznej lub zawodowej: 2.2) Warunek zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej: a) dwoma pojazdami specjalistycznymi typ śmieciarka do zbierania zmieszanych odpadów komunalnych z pojemników; b) dwoma pojazdami przystosowanymi do odbioru selektywnie zebranych odpadów komunalnych. Typ śmieciarka, Zamawiający dopuszcza odbiór selektywnie zebranych odpadów co najmniej 2 pojazdami dwukomorowymi lub 4 pojazdami jednokomorowymi lub 1 pojazdem dwukomorowym i 2 pojazdami jednokomorowymi; c) jednym pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej - popiół; W przypadku składania oferty wspólnej ww. warunek zostanie uznany przez zamawiającego za spełniony, jeżeli wykonawcy składający ofertę wspólną będą spełniać go łącznie. W przypadku powołania się przez Wykonawcę na zasoby innych podmiotów ww. warunek zostanie uznany przez zamawiającego za spełniony, jeżeli podmiot ten lub podmioty te lub wykonawca będą spełniać go łącznie. 2.2) Zamawiający uzna, że wykonawca posiada wymagane zdolności techniczne lub zawodowe zapewniające należyte wykonanie zamówienia, jeżeli wykonawca wykaże, że: a) wykonał należycie (a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonuje) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie usługę/usługi odbioru odpadów komunalnych w sposób ciągły przez okres co najmniej 5 pełnych następujących po sobie miesięcy, o łącznej masie 500,00 Mg (np. wykonawca może wykazać, że zrealizował jedną usługę (umowę) polegającą na odbiorze odpadów komunalnych w sposób ciągły przez okres co najmniej 5 pełnych następujących po sobie miesięcy, o masie co najmniej 500,00 Mg lub kilka usług (umów) polegających na odbiorze i odpadów komunalnych w sposób ciągły, przez okres co najmniej pełnych następujących po sobie miesięcy, o łącznej masie co najmniej 500,00 Mg pod warunkiem, że usługi świadczone były przez jednego wykonawcę u jednego zamawiającego lub kilku różnych zamawiających, a pomiędzy kolejnymi, następującymi po sobie umowami, nie występowała przerwa dłuższa niż 1 dzień kalendarzowy) W przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. warunek musi spełniać w całości co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Zastrzeżenie, o którym mowa powyżej, stosuje się odpowiednio w sytuacji, gdy w celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w postępowaniu, wykonawca polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby. Jeżeli usługa, o której mowa w ww. warunku jest w trakcie wykonywania to na dzień złożenia oferty musi być realizowana przez co najmniej 5 pełnych następujących po sobie miesięcy, a łączna masa odpadów nie może być mniejsza niż 500,00 Mg. 2.3sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2.4zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie sta
Interní identifikátor: RIR. 271.8.2026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Hlavní prvky řízení: A. Kryterium cena: Cena – 60% (max. 60 pkt) Kryterium „Cena” będzie obliczane według wzoru: Cn C = --------- x 60 pkt Co gdzie: C – punkty przyznane w kryterium „Cena” Cn – najniższa cena (spośród nie odrzuconych ofert) Co – cena oferty badanej B. Kryterium czas podstawienia pojazdu zastępczego w przypadku awarii a) W przedmiotowym kryterium można uzyskać maksymalnie 20 pkt. Oferta wskazująca najkrótszy czas podstawienia zastępczego pojazdu otrzyma 20 pkt, pozostałe proporcjonalnie mniej. Kryterium zostanie spełnione, jeśli Wykonawca zagwarantuje podstawienie pojazdu zastępczego w czasie nie dłuższym niż 5 godziny od wystąpienia awarii. b) Zamawiający wskazuje, że minimalny czas podstawienia pojazdu zastępczego w przypadku awarii wynosi 1,5 godziny (90 minut). Czas podstawienia pojazdu zastępczego w przypadku awarii – do 1.5 godz. (90 min.) – 20 punktów Czas podstawienia pojazdu zastępczego w przypadku awarii – powyżej 1.5 godz. (90 min.) do max. 5 godz. (300 min.) – 0 punktów c) W sytuacji gdy Wykonawca poda w ofercie czas podstawienia pojazdu zastępczego dłuższy niż 5 h (300 minut) w danym kryterium zostanie przyjęty czas 5 h. W sytuacji gdy Wykonawca poda w ofercie czas podstawienia pojazdu zastępczego krótszy niż 1.5 h Zamawiający bierze do wyliczeń czas minimalny podany w SWZ, tj. 1.5h. d) Jeżeli Wykonawca nie wskaże w ofercie czasu podstawienia pojazdu zastępczego to Zamawiający przyjmie do wyliczenia czas 5 h. C. Kryterium dodatkowa zbiórka wielkogabarytowa: a) Zasady oceny kryterium „Zbiórka wielkogabarytowa” (Z) b) Zamawiający ustala minimalną ilość zbiórek wielkogabarytowych na min. 1 raz w roku do max. 2 razy w roku. c) Zaoferowanie przez Wykonawcę ilości zbiórek wielkogabarytowych poniżej ustalonego minimum, spowoduje odrzucenie oferty, jako niezgodnej z treścią Specyfikacji . d) Zamawiający w kryterium „Zbiórka wielkogabarytowa” przyzna Wykonawcy odpowiednią ilość punktów (max 20 pkt.), zgodnie z punktacją : Zbiórka wielkogabarytowa – 1 raz w roku – 0 punktów Zbiórka wielkogabarytowa – 2 razy w roku – 20 punktów Zamawiający przyzna punkty w tym kryterium w oparciu o informacje zawarte w formularzu ofertowym. 3. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska łącznie największa liczbę punktów (P) wyliczoną zgodnie z poniższym wzorem: P = A + B + C 1. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, i jest zobowiązany, zgodnie z rozdz. X. 1B od ppk. 1.1 do ppk. 1.9 SWZ do złożenia wskazanychtam podmiotowych środków dowodowych, to zgodnie z § 4 ust. 1 rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. poz. 2415 z późn. zm.) zamiast: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 ww rozporządzenia - składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy 2) zaświadczenia, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 4 ww. rozporządzenia, zaświadczenia albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 5 ww. rozporządzenia, lub odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 6 ww. rozporządzenia - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: a) nie naruszył obowiązków dotyczących płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, b) nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. 2. Dokument, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Dokumenty, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3, powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem. 3. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 1, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, art. 109 ust. 1 pkt 1, 2 lit. a i b oraz pkt 3 ustawy, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy. Przepis ust. 2 stosuje się. 4. Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 16a ustawy Pzp: w zakresie objętym Porozumieniem Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub innymi umowami międzynarodowymi gwarantującymi na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, których stroną jest Unia Europejska, zamawiający zapewnia wykonawcom pochodzącym z państw trzecich będących stronami tego porozumienia lub tych umów międzynarodowych oraz robotom budowlanym, dostawom i usługom pochodz
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 90500000 Služby související s likvidací odpadů a odpady
Další klasifikace (cpv): 90513100 Likvidace odpadu z domácností, 90512000 Odvoz odpadu
5. Část
Část: LOT-0001
Název: „Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Zabłudów”.
Popis: 1.1 Szczegółowy przedmiot zamówienia obejmuje odbieranie wskazanych w zakresie zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Zabłudów, nieruchomości użyteczności publicznej stanowiących własność gminy Zabłudów, PSZOK oraz koszy ulicznych i parkowych znajdujących się w granicach administracyjnych Gminy Zabłudów zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załączniku nr 6 do SWZ 1.2. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych w okresie obowiązywania umowy ze wszystkich nieruchomości zamieszkałych, zlokalizowanych na obszarze gminy Zabłudów oraz nieruchomości użyteczności publicznej stanowiących własność gminy Zabłudów, PSZOK oraz koszy ulicznych i parkowych znajdujących się w granicach administracyjnych Gminy Zabłudów. 1.3. Wykonawca realizując przedmiotowe zamówieni ma obowiązek zapewnienia minimalnych udziałów pojazdów nisko - i zeroemisyjnych w całkowitej liczbie pojazdów objętych zamówieniami.
Množství: 9 900 tuny
Možnosti:
Popis možností: Zgodnie z art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na przedłużeniu okresu realizacji umowy maksymalnie o okres 12 miesięcy (3300 Mg). Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy, według wynagrodzenia ryczałtowego zadeklarowanego w umowie jako iloczyn ceny jednostkowej brutto za odbiór i transport 1 Mg odpadów wymienionych w formularzu ofertowym zapewnienia ciągłości świadczenia przedmiotowych usług (np.: przedłużająca się kolejna procedura przetargowa, brak wyłonienia kolejnego wykonawcy lub innej każdej zasadnej i korzystnej dla zamawiającego przyczyny). O uruchomieniu prawa opcji Zamawiający powiadomi Wykonawcę na piśmie z co najmniej 14 – dniowym wyprzedzeniem. Usługi świadczone w ramach prawa opcji muszą spełniać wszystkie wymogi określone jak dla zamówienia podstawowego.
428134-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznakaRIR. 271.8.2026
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 90500000 Usluge u vezi s otpacima i otpadom
Dodatna klasifikacija (cpv): 90513100 Usluge zbrinjavanja kućnog otpada, 90512000 Usluge prijevoza otpada
5. Grupa
GrupaLOT-0001
Količina9 900 tona
Opcije
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: RIR. 271.8.2026
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 90500000 Servizi connessi ai rifiuti urbani e domestici
Classificazione aggiuntiva (cpv): 90513100 Servizi di smaltimento di rifiuti domestici, 90512000 Servizi di trasporto di rifiuti
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Quantità: 9 900 tonnellate
Opzioni:
428134-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikatorsRIR. 271.8.2026
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 90500000 Ar atkritumiem saistīti pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 90513100 Mājsaimniecību atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumi, 90512000 Atkritumu transporta pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Daudzums9 900 tonnas
Iespējas
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: RIR. 271.8.2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 90500000 Servicii privind deşeurile menajere şi deşeurile
Clasificare suplimentară (cpv): 90513100 Servicii de eliminare a deşeurilor menajere, 90512000 Servicii de transport de deşeuri menajere
5. Lot
Lot: LOT-0001
Cantitate: 9 900 tone
Opțiuni: