449535-2026 - Zadávání
Česko – Superpočítače – HPCQC-AI výpočetní cluster
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Dodávky
2. Řízení
Řízení
NázevHPCQC-AI výpočetní cluster
PopisPředmětem veřejné zakázky je modernizace vybavení zadavatele prostřednictvím pořízení moderního superpočítače – HPCQC-AI výpočetního clusteru. Předmětem veřejné zakázky je dodávka komplexního řešení systému pro náročné výpočty (High Performance Computing) a umělou inteligenci, tj. komplexu výpočetních, úložných, síťových a dalších systémů, softwarového řešení, včetně implementace, integrace do datového centra zadavatele, školení, servisních a dalších služeb.
Interní identifikátor9600/2025/06
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 30211100 Superpočítače
Další klasifikace (cpv): 30237134 Grafické akcelerátory, 48820000 Servery, 48800000 Informační systémy a servery, 51610000 Instalace a montáž počítačů a zařízení pro zpracování dat
5. Část
ČástLOT-0001
Možnosti
Popis možnostíOpce Zadavatel si ve smyslu ustanovení § 100 odst. 3 zákona vyhrazuje právo použití jednacího řízení bez uveřejnění pro poskytnutí nových služeb vybraným dodavatelem. Uplatní-li zadavatel právo z vyhrazené změny závazku, zavazuje se vybraný dodavatel podáním nabídky poskytnout vymezené služby v rozsahu stanoveném touto zadávací dokumentací. Zadavatel definuje předpokládaný rozsah nových služeb takto: poskytování pozáručního servisu a podpory dodaného HPCQC-AI výpočetního cluster po dobu 2 let po uplynutí smluvní záruční doby uvedené v zadávacích podmínkách, zejména v návaznosti na budoucí vývoj výpočetní infrastruktury zadavatele a finanční možnosti zadavatele determinované mírou poskytované podpory ze strany dotačních titulů, potažmo státního rozpočtu. Rozsah poskytovaných služeb za vyhrazené služby bude odpovídat požadavkům na záruční servis uvedeným v Příloze č. 6 Návrhu smlouvy. Zadavatel si vyhrazuje právo dále jednat o rozsahu a podmínkách poskytování pozáručního servisu v souvisejícím jednacím řízení bez uveřejnění. Zadavatel definuje předpokládaný termín poskytování nových služeb takto: 07/2032–07/2034. Předpokládaná hodnota nových služeb a zároveň maximální cena za poskytnutí vyhrazených služeb činí 37 327 800,-- Kč bez DPH. Změna harmonogramu plnění Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje změnu harmonogramu plnění v situaci, kdy vybraný dodavatel nebude schopen plnit smlouvu na tuto veřejnou zakázku ze subjektivních důvodů, avšak takových, které není sám schopen ovlivnit, ani při vynaložení zvýšeného úsilí, a to jak ve formě vyšších finančních nákladů, tak ve formě většího pracovního úsilí. Zadavatel si tuto změnu vyhrazuje pro případy nedostupnosti hardware nezbytného k provedení předmětu této veřejné zakázky, a to především z důsledků spočívajících v dodavatelských řetězcích, pokud nelze využít obdobný hardware, neboť by jím nebylo dosaženo požadovaných výkonnostních parametrů. Pokud vybraný dodavatel zjistí, že tato situace nastala nebo hrozí, bude povinen o tomto bezodkladně informovat zadavatele. Další podrobnosti jsou uvedeny v odst. 4.3 závazného návrhu smlouvy (příloha č. 3 zadávací dokumentace).
449535-2026 - Διαγωνισμός
Τσεχία – Υπερ-υπολογιστής – HPCQC-AI výpočetní cluster
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
ΤίτλοςHPCQC-AI výpočetní cluster
Εσωτερικό αναγνωριστικό9600/2025/06
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 30211100 Υπερ-υπολογιστής
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 30237134 Κάρτες επιτάχυνσης γραφικών, 48820000 Εξυπηρετητές, 48800000 Συστήματα πληροφόρησης και εξυπηρετητές, 51610000 Υπηρεσίες εγκατάστασης Η/Υ και εξοπλισμού επεξεργασίας πληροφοριών
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
Επιλογές
2. Procedure
Procedure
Title: HPCQC-AI výpočetní cluster
Internal identifier: 9600/2025/06
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30211100 Super computer
Additional classification (cpv): 30237134 Graphic accelerator cards, 48820000 Servers, 48800000 Information systems and servers, 51610000 Installation services of computers and information-processing equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: HPCQC-AI výpočetní cluster
Identificador interno: 9600/2025/06
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 30211100 Superordenador
Clasificación adicional (cpv): 30237134 Tarjetas aceleradoras de gráficos, 48820000 Servidores, 48800000 Sistemas y servidores de información, 51610000 Servicios de instalación de ordenadores y de equipo para procesamiento de la información
5. Lote
Lote: LOT-0001
Opciones:
449535-2026 - Kilpailu
Tšekki – Supertietokone – HPCQC-AI výpočetní cluster
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimiHPCQC-AI výpočetní cluster
Sisäinen tunniste9600/2025/06
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 30211100 Supertietokone
Lisäluokitus (cpv): 30237134 Grafiikkakiihdytinkortit, 48820000 Palvelimet, 48800000 Tietojärjestelmät ja palvelimet, 51610000 Tietokoneiden ja tietojenkäsittelylaitteiston asentaminen
5. Osa
OsaLOT-0001
Optiot
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: HPCQC-AI výpočetní cluster
Aitheantóir inmheánach: 9600/2025/06
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Roghanna:
449535-2026 - Nadmetanje
Češka – Superračunalo – HPCQC-AI výpočetní cluster
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba
2. Postupak
Postupak
NaslovHPCQC-AI výpočetní cluster
Interna identifikacijska oznaka9600/2025/06
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 30211100 Superračunalo
Dodatna klasifikacija (cpv): 30237134 Grafičke akceleratorske kartice, 48820000 Poslužitelji, 48800000 Informacijski sustavi i poslužitelji, 51610000 Usluge instaliranja računala i opreme za obradu podataka
5. Grupa
GrupaLOT-0001
Opcije
449535-2026 - Verseny
Csehország – Szuperszámítógépek – HPCQC-AI výpočetní cluster
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
CímHPCQC-AI výpočetní cluster
Belső azonosító9600/2025/06
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 30211100 Szuperszámítógépek
További osztályozás (cpv): 30237134 Videogyorsító kártyák, 48820000 Szerverek, 48800000 Információs rendszerek és szerverek, 51610000 Számítógéppel és információfeldolgozó berendezéssel kapcsolatos szerelési szolgáltatások
5. Rész
RészLOT-0001
Opciók
449535-2026 - Gara
Cechia – Supercomputer – HPCQC-AI výpočetní cluster
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Forniture
2. Procedura
Procedura
TitoloHPCQC-AI výpočetní cluster
Identificativo interno9600/2025/06
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 30211100 Supercomputer
Classificazione aggiuntiva (cpv): 30237134 Schede grafiche acceleratrici, 48820000 Server, 48800000 Sistemi e server di informazione, 51610000 Servizi di installazione di computer e apparecchiature per il trattamento delle informazioni
5. Lotto
LottoLOT-0001
Opzioni
449535-2026 - Konkursas
Čekija – Superkompiuteris – HPCQC-AI výpočetní cluster
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Prekės
2. Procedūra
Procedūra
PavadinimasHPCQC-AI výpočetní cluster
Vidaus identifikatorius9600/2025/06
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 30211100 Superkompiuteris
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 30237134 Grafinio greitiklio kortos, 48820000 Serveriai, 48800000 Informacinės sistemos ir serveriai, 51610000 Kompiuterių ir informacijos apdorojimo įrangos montavimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
Pasirinkimo galimybės
Nosaukums: HPCQC-AI výpočetní cluster
Iekšējais identifikators: 9600/2025/06
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 30211100 Superdators
Papildu klasifikācija (cpv): 30237134 Grafikas paātrinātājs, 48820000 Serveri, 48800000 Informācijas sistēmas un serveri, 51610000 Datoru un informācijas apstrādes iekārtu uzstādīšanas pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Iespējas:
449535-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
TitelHPCQC-AI výpočetní cluster
Interne identificatiecode9600/2025/06
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 30211100 Supercomputer
Aanvullende classificatie (cpv): 30237134 Grafische acceleratiekaarten, 48820000 Servers, 48800000 Informatiesystemen en servers, 51610000 Installatie van computers en informatieverwerkende uitrusting
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Opties
Tytuł: HPCQC-AI výpočetní cluster
Wewnętrzny identyfikator: 9600/2025/06
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 30211100 Superkomputery
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 30237134 Karty akceleratorów graficznych, 48820000 Serwery, 48800000 Systemy i serwery informacyjne, 51610000 Usługi instalowania urządzeń komputerowych i przetwarzania informacji
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opcje:
449535-2026 - Concurso
Chéquia – Supercomputador – HPCQC-AI výpočetní cluster
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
TítuloHPCQC-AI výpočetní cluster
Identificador interno9600/2025/06
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 30211100 Supercomputador
Classificação adicional (cpv): 30237134 Cartões aceleradores de gráficos, 48820000 Servidores, 48800000 Sistemas de informação e servidores, 51610000 Serviços de instalação de computadores e equipamento para processamento da informação
LoteLOT-0001
Opções
449535-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Produse
2. Procedură
Procedură
TitluHPCQC-AI výpočetní cluster
Identificator intern9600/2025/06
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 30211100 Supercomputer
Clasificare suplimentară (cpv): 30237134 Acceleratoare grafice, 48820000 Servere, 48800000 Sisteme de informare şi servere, 51610000 Servicii de instalare de computere şi de echipament de procesare a informaţiilor
LotLOT-0001
Opțiuni
2. Postup
Postup
Názov: HPCQC-AI výpočetní cluster
Interný identifikátor: 9600/2025/06
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 30211100 Superpočítače
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 30237134 Karty grafických akcelerátorov, 48820000 Servery, 48800000 Informačné systémy a servery, 51610000 Inštalácia počítačov a zariadení na spracovanie informácií
5. Časť
Časť: LOT-0001
Možnosti:
2. Postopek
Postopek
Naslov: HPCQC-AI výpočetní cluster
Notranji identifikator: 9600/2025/06
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 30211100 Super računalnik
Dodatna klasifikacija (cpv): 30237134 Grafične kartice, 48820000 Strežniki, 48800000 Informacijski sistemi in strežniki, 51610000 Storitve inštalacije računalnikov in opreme za obdelavo podatkov
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
449535-2026 - Konkurrensutsättning
Tjeckien – Superdator – HPCQC-AI výpočetní cluster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare9600/2025/06
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30211100 Superdator
Ytterligare klassificering (cpv): 30237134 Grafikacceleratorkort, 48820000 Servrar, 48800000 Informationssystem och servrar, 51610000 Installation av datorer och databehandlingsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Optioner