450077-2026 - Zadávání
Maďarsko – Technické projektování – EuroVelo 14 kerékpárút tervezése 2 részben
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim - Oznámení oprav
Služby
2. Řízení
Řízení
NázevEuroVelo 14 kerékpárút tervezése 2 részben
PopisEuroVelo 14, Tiszafüred – Hortobágy – Balmazújváros – Debrecen kerékpárút tervezése 2 részben. A Hortobágy - Balmazújváros – Debrecen kerékpárút előkészítése lehetőséget ad az EuroVelo 14 magyarországi nyomvonalának teljessé tételére a már korábban elkészült önkormányzati kerékpárutak összekötésének megvalósításával.
Interní identifikátorEKR001839302025
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 71320000 Technické projektování
5. Část
ČástLOT-0001
NázevHortobágy - Balmazújváros
PopisEuroVelo 14, Hortobágy - Balmazújváros közötti kerékpárút kiviteli terveinek tervezése. A Hortobágy – Balmazújváros közötti kerékpárút tervezési feladatai során az elkészített építési engedélyezési tervdokumentáció és kiadott építési engedély alapján a kiviteli tervek elkészítése, a hiányzó és a megvalósításhoz szükséges engedélyek beszerzése és a BIM modell elkészítése a feladat. Várható mennyiségek: Önálló új nyomvonalon vezetett országos kerékpárút-törzshálózatba tartozó kerékpárút 9,649 km; Gyalog- és kerékpárút 0,36 km; Párhuzamos földút 1,05 km; Vasúti átjáró felújítása 2 db; Kerékpáros pihenő felújítása 2 db; Táblás betonburkolatú út lokális burkolatfelújítása 7,369 km A nyertes ajánlattevő köteles a kivitelezés befejezéséig a szükség szerinti mértékű, tervezői művezetést biztosítani. A kiadott tervek, és ezekhez kapcsolódó műszaki leírások, egyéb dokumentumok, valamint a megküldött költségvetések együttesen értelmezendők. A közbeszerzés ismertetése csak a főbb mennyiségeket tartalmazza tájékoztató jelleggel, ajánlatadó felelőssége a mennyiségek ajánlattételt megelőző ellenőrzése. További információt a műszaki leírás tartalmaz. A részletes műszaki leírást/terveket és az árazatlan költségvetést a műszaki dokumentáció tartalmazza. Kapcsolódó projektek: EuroVelo 14, Tiszafüred – Hortobágy közötti kerékpárút megvalósítása és EuroVelo 14, Balmazújváros – Debrecen közötti kerékpárút előkészítése.
Interní identifikátorEKR001839302025/1
Další klasifikace (cpv): 71242000 Příprava návrhů a projektů, odhad nákladů, 71245000 Schvalovací plány, dílenské výkresy a specifikace, 71322300 Projektování mostů, 71322500 Technické projekty pro dopravní instalace, 71356400 Technické plánování
Možnosti
Popis možnostíAjánlatkérő fenntartja a jogot arra, hogy az Ábtv. 19. § (1) bekezdésére tekintettel a 25/2024. (VIII. 8.) ÉKM rendelet 45. § (1) bek. ca) pontjában meghatározott tervezői művezetést a kivitelezés ideje alatt opciós tételként rendelje meg. Megrendelő a későbbi kivitelezési szerződés hatálybalépésétől számított 60 napon belül, de legkésőbb Tervező tervezési feladatai vonatkozásában az utolsó teljesítésigazolás kiállításától számított 5 éven belül élhet opciós jogával. Az opciós rész (tervezői művezetés) nettó díját ajánlattevő köteles a tervezői művezetésre vonatkozó tervezési feladatleírás alapján meghatározni. Az opciós rész (tervezői művezetés) nettó díjának meghatározása során ajánlattevő köteles a kivitelezés időszaka alatt – ami tervezetten 48 hónap – legalább havi két alkalommal megtartásra kerülő kivitelezési kooperáción való részvétellel kalkulálni, ezáltal legalább egy teljes mérnöknap díjával számolni, ami nem mentesíti ajánlattevőt az opciós rész (tervezői művezetés) nettó díjának meghatározása során a tervezői művezetésre vonatkozó tervezési feladatleírásban foglaltak figyelembe vétele alól. Az opciós rész nettó díja nem haladhatja meg a „Nettó tervezési díj (HUF) (az opció nélküli feladatok Tervezési Díja)” 30%-át, amennyiben az ajánlat ezen előírásnak nem felel meg, az az ajánlat érvénytelenségét eredményezi hiánypótlás kibocsátása nélkül.
ČástLOT-0002
NázevBalmazújváros - Debrecen
PopisEuroVelo 14, Balmazújváros - Debrecen közötti hiányzó kerékpárút szakaszok engedélyezési és kiviteli terv szintig történő tervezése, engedélyek megszerzése és a BIM modell elkészítése a feladat. A Balmazújváros – Debrecen közötti kerékpárút tervezési feladatai során a 3321. jelű Balmazújváros – Hajdúszoboszló összekötő út 0+000 – 6+990 km szelvény között megvalósult kerékpárút hiányzó az országos kerékpárút törzshálózatba tartozó szakaszát, a 3+950 km szelvényben lévő Keleti-főcsatorna környezetében lévő 480 m hosszú szakaszt kell megtervezni új hídműtárgy tervezésével a meglévő kerékpárutakra történő csatlakozással. A meglévő közúti híd szabad nyílása 46,40 m, amelyhez igazodva szükséges az új kerékpáros hidat megtervezni. A 6+990 km szelvényben lévő 33. számú Füzesabony – Debrecen másodrendű főút északi oldalán a főút 88+365 – 95+078 km szelvényei között megvalósult kerékpárút folytatásaként a Látóképi víztározó és horgásztó környezetében egészen a Látóképi csárdáig új nyomvonalú kerékpárút tervezendő a 95+078 - 98+805 km szelvények között a 33. sz. másodrendű főút északi oldalán. A 98+805 km szelvényben csatlakozik a megvalósult kerékpárúthoz, amelyen tovább halad a 99+203 km szelvényben megvalósult körforgalmú csomópontig. A csomópont északi oldalán folytatódik a tervezési szakasz, amely a 108. sz. Debrecen – Füzesabony vasútvonal déli oldalán halad Kismacs település Orgona utcai csomópont keresztezéséig. A kerékpáros létesítmény szélessége 2,55 m illetve 3,0 m. A Balmazújváros – Debrecen közötti hiányzó kerékpáros szakaszok tervezési feladata során Tervező feladatát képezi a BMW gyár előtti szakaszra a nyomvonalak vizsgálata, a teljes szakasz vonatkozásában megvalósíthatósági tanulmány, környezetvédelmi engedély megszerzése, teljeskörű engedélyezési és kiviteli terv készítése, az építéshez szükséges engedélyek megszerzése, területigénybevételi terv és kisajátítási tervek készítése és záradékoltatása, a településrendezési eszközök módosítása. Várható mennyiségek: - összesen 8,03 km kerékpárút, amelyből új nyomvonal 6,03 km. - 1 db új hídműtárgy tervezése. A nyertes ajánlattevő köteles a kivitelezés befejezéséig a szükség szerinti mértékű, tervezői művezetést biztosítani. A kiadott tervek, és ezekhez kapcsolódó műszaki leírások, egyéb dokumentumok, valamint a megküldött költségvetések együttesen értelmezendők. A közbeszerzés ismertetése csak a főbb mennyiségeket tartalmazza tájékoztató jelleggel, ajánlatadó felelőssége a mennyiségek ajánlattételt megelőző ellenőrzése. További információt a műszaki leírás tartalmaz. A részletes műszaki leírást/terveket és az árazatlan költségvetést a műszaki dokumentáció tartalmazza. Kapcsolódó projektek: EuroVelo 14, Hortobágy – Balmazújváros közötti kerékpárút előkészítése.
Interní identifikátorEKR001839302025/2
450077-2026 - Konkurrencevilkår
Ungarn – Ingeniørmæssig projektering – EuroVelo 14 kerékpárút tervezése 2 részben
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen - Meddelelse om ændring
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Intern IDEKR001839302025
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71320000 Ingeniørmæssig projektering
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
TitelHortobágy - Balmazújváros
Intern IDEKR001839302025/1
Supplerende klassifikation (cpv): 71242000 Projekt- og projekteringsforberedelse, omkostningsoverslag, 71245000 Godkendelse af planer, arbejdstegninger og specifikationer, 71322300 Projektering af broer, 71322500 Ingeniørmæssig projektering i forbindelse med trafikanlæg, 71356400 Teknisk projektering
Valgmuligheder
DelkontraktLOT-0002
TitelBalmazújváros - Debrecen
Intern IDEKR001839302025/2
450077-2026 - Licitación
Hungría – Servicios de diseño técnico – EuroVelo 14 kerékpárút tervezése 2 részben
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal - Anuncio de cambios
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador internoEKR001839302025
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 71320000 Servicios de diseño técnico
5. Lote
LoteLOT-0001
TítuloHortobágy - Balmazújváros
Identificador internoEKR001839302025/1
Clasificación adicional (cpv): 71242000 Elaboración de proyectos y diseños, presupuestos, 71245000 Proyectos presentados para aprobación, planos de ejecución y especificaciones, 71322300 Servicios de diseño de puentes, 71322500 Servicios de diseño técnico de instalaciones de tráfico, 71356400 Servicios de planificación técnica
Opciones
LoteLOT-0002
TítuloBalmazújváros - Debrecen
Identificador internoEKR001839302025/2
450077-2026 - Súťaž
Maďarsko – Inžinierske projektovanie – EuroVelo 14 kerékpárút tervezése 2 részben
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim - Oznámenie o zmene
2. Postup
Postup
Interný identifikátorEKR001839302025
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 71320000 Inžinierske projektovanie
5. Časť
ČasťLOT-0001
NázovHortobágy - Balmazújváros
Interný identifikátorEKR001839302025/1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 71242000 Príprava projektov a návrhov, odhad nákladov, 71245000 Schvaľovacie plány, vykonávacie výkresy a špecifikácie, 71322300 Projektovanie mostov, 71322500 Inžinierske projektovanie pre dopravné inštalácie, 71356400 Technické plánovanie
ČasťLOT-0002
NázovBalmazújváros - Debrecen
Interný identifikátorEKR001839302025/2
450077-2026 - Javni razpis
Madžarska – Storitve gradbenega projektiranja – EuroVelo 14 kerékpárút tervezése 2 részben
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev - Obvestilo o spremembi obvestila
Storitve
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikatorEKR001839302025
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 71320000 Storitve gradbenega projektiranja
5. Sklop
SklopLOT-0001
NaslovHortobágy - Balmazújváros
Notranji identifikatorEKR001839302025/1
Dodatna klasifikacija (cpv): 71242000 Priprava projekta in zasnove, ocena stroškov, 71245000 Načrti za odobritev, delovne risbe in specifikacije, 71322300 Storitve projektiranja mostov, 71322500 Storitve gradbenega projektiranja za prometne naprave, 71356400 Storitve tehničnega načrtovanja
SklopLOT-0002
NaslovBalmazújváros - Debrecen
Notranji identifikatorEKR001839302025/2