450735-2026 - Zadávání
Rumunsko – Chemická činidla – Reactivi chimici compatibili cu aparatul PATHFAST
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Dodávky
2. Řízení
Řízení
NázevReactivi chimici compatibili cu aparatul PATHFAST
Popislicitatie deschisa on-line acord cadru pentru 48 de luni cu un singur operator economic. Marker cardiac Troponină HS cantit min 14 buc cantit max 700 Marker cardiac D-Dimercantit min 2 buc cantit max 100 Marker cardiac NTproBNPcantit min 14 buc cantit max 700 Marker sepsis PRESEPSINĂcantit min 2 buc cantit max 100 Marker sepsis PROCALCITONINĂcantit min 2 buc cantit max 100 Marker Pipete (vârfuri de reacție)min 2 buc cantit max 100 Hârtie termicamin 2 buc cantit max 100 Data limita de a raspunde la orice clarificare – data limita la care autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare: în a 11-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor conf. art. 160 din Legea 98/2016 Data limită de solicitare a clarificarilor : nu mai tarziu de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, conf.art 161 din L98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare. Informatii detaliate se regasesc in Sectiunea II caiet de sarcini - centralizator cantitati.
Interní identifikátor16182/17.06.2026
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 33696300 Chemická činidla
5. Část
ČástLOT-0000
NázevDefault lot
PopisMarker cardiac Troponină HS 60 teste/ cutie 14 700 Marker cardiac D-Dimer 60 teste/ cutie 2 100 Marker cardiac NTproBNP 60 teste/ cutie 14 700 Marker sepsis PRESEPSINĂ 60 teste/ cutie 2 100 Marker sepsis PROCALCITONINĂ 60 teste/ cutie 2 100 Marker Pipete (vârfuri de reacție) 210 buc/ cutie 10 500 Hârtie termica 10 role/ set 2 100
Interní identifikátor1
450735-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung16182/17.06.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
5. Los
LosLOT-0000
TitelDefault lot
Interne Kennung1
450735-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό16182/17.06.2026
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33696300 Χημικά αντιδραστήρια
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0000
ΤίτλοςDefault lot
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
450735-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier16182/17.06.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33696300 Chemical reagents
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1
450735-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus16182/17.06.2026
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 33696300 Keemilised reaktiivid
5. Osa
OsaLOT-0000
PealkiriDefault lot
Sisemine tunnus1
450735-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach16182/17.06.2026
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
TeidealDefault lot
Aitheantóir inmheánach1
450735-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Forniture
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno16182/17.06.2026
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 33696300 Reattivi chimici
5. Lotto
LottoLOT-0000
TitoloDefault lot
Identificativo interno1
450735-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Prekės
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius16182/17.06.2026
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33696300 Cheminiai reagentai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0000
PavadinimasDefault lot
Vidaus identifikatorius1
450735-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern16182/17.06.2026
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33696300 Reaġenti kimiċi
5. Lott
LottLOT-0000
TitluDefault lot
Identifikatur intern1
450735-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
Interne identificatiecode16182/17.06.2026
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33696300 Chemische reagentia
5. Perceel
PerceelLOT-0000
Interne identificatiecode1
450735-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Produse
2. Procedură
Procedură
Identificator intern16182/17.06.2026
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 33696300 Reactivi chimici
Identificator intern1
450735-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Tovary
2. Postup
Postup
Interný identifikátor16182/17.06.2026
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvyTovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 33696300 Chemické činidlá
5. Časť
ČasťLOT-0000
NázovDefault lot
Interný identifikátor1