451001-2026 - Zadávání
Dánsko – Instalace a montáž elektrických a mechanických zařízení – STYR-E26 Levering af styreapparater til trafiksignalanlæg
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Služby - Dodávky
2. Řízení
Řízení
NázevSTYR-E26 Levering af styreapparater til trafiksignalanlæg
PopisNærværende udbud omfatter levering samt drift og vedligehold af styreapparater, radardetektorer, kameraer, termiske kameraer og lydsignaler til trafiksignalanlæg. Der henvises til udbudsmaterialet for en mere detaljeret beskrivelse af opgaven. Den konkrete tidsplan fremgår af aftalegrundlaget.
Interní identifikátor750634
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Další charakteristika zakázkyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 51100000 Instalace a montáž elektrických a mechanických zařízení
5. Část
ČástLOT-0000
Možnosti
Popis možnostíSe udbudsmaterialet
451001-2026 - Konkurrencevilkår
Danmark – Installation af elektrisk og mekanisk udstyr – STYR-E26 Levering af styreapparater til trafiksignalanlæg
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser - Varer
2. Procedure
Procedure
Intern ID750634
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Supplerende kontrakttypeVarer
Primær klassifikation (cpv): 51100000 Installation af elektrisk og mekanisk udstyr
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0000
Valgmuligheder
Beskrivelse af optionerSe udbudsmaterialet
451001-2026 - Competition
Denmark – Installation services of electrical and mechanical equipment – STYR-E26 Levering af styreapparater til trafiksignalanlæg
Contract or concession notice – standard regime
Services - Supplies
Internal identifier750634
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Additional nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 51100000 Installation services of electrical and mechanical equipment
5. Lot
LotLOT-0000
Options
Description of the optionsSe udbudsmaterialet
451001-2026 - Licitación
Dinamarca – Servicios de instalación de equipos eléctrico y mecánico – STYR-E26 Levering af styreapparater til trafiksignalanlæg
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios - Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno750634
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Naturaleza complementaria del contratoSuministros
Clasificación principal (cpv): 51100000 Servicios de instalación de equipos eléctrico y mecánico
5. Lote
LoteLOT-0000
Opciones
Descripción de las opcionesSe udbudsmaterialet
451001-2026 - Kilpailu
Tanska – Sähkölaitteiden ja mekaanisten laitteiden asentaminen – STYR-E26 Levering af styreapparater til trafiksignalanlæg
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Palvelut - Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste750634
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiPalvelut
Täydentävä hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 51100000 Sähkölaitteiden ja mekaanisten laitteiden asentaminen
5. Osa
OsaLOT-0000
Optiot
Optioiden kuvausSe udbudsmaterialet
451001-2026 - Mise en concurrence
Danemark – Services d'installation de matériel électrique et mécanique – STYR-E26 Levering af styreapparater til trafiksignalanlæg
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Services - Fournitures
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne750634
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéServices
Nature complémentaire du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 51100000 Services d'installation de matériel électrique et mécanique
451001-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí - Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach750634
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
Cineál breise an chonarthaSoláthairtí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
Roghanna
Cur síos ar na roghannaSe udbudsmaterialet
451001-2026 - Nadmetanje
Danska – Usluge instaliranja električne i mehaničke opreme – STYR-E26 Levering af styreapparater til trafiksignalanlæg
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge - Roba
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka750634
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Dodatna priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 51100000 Usluge instaliranja električne i mehaničke opreme
5. Grupa
GrupaLOT-0000
Opcije
Opis opcijaSe udbudsmaterialet
451001-2026 - Verseny
Dánia – Villamos és gépi berendezéssel kapcsolatos beszerelési szolgáltatások – STYR-E26 Levering af styreapparater til trafiksignalanlæg
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Szolgáltatásmegrendelés - Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító750634
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
A szerződés kiegészítő jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 51100000 Villamos és gépi berendezéssel kapcsolatos beszerelési szolgáltatások
5. Rész
RészLOT-0000
Opciók
A lehetőségek leírásaSe udbudsmaterialet
451001-2026 - Gara
Danimarca – Servizi di installazione di attrezzature elettriche e meccaniche – STYR-E26 Levering af styreapparater til trafiksignalanlæg
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Servizi - Forniture
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno750634
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Natura aggiuntiva dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 51100000 Servizi di installazione di attrezzature elettriche e meccaniche
5. Lotto
LottoLOT-0000
Opzioni
Descrizione delle opzioniSe udbudsmaterialet
451001-2026 - Konkursas
Danija – Elektros ir mechaninių įrenginių montavimo paslaugos – STYR-E26 Levering af styreapparater til trafiksignalanlæg
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos - Prekės
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius750634
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Kiti sutarties objektaiPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 51100000 Elektros ir mechaninių įrenginių montavimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0000
Pasirinkimo galimybės
Galimybių aprašymasSe udbudsmaterialet
451001-2026 - Kompetizzjoni
Id-Danimarka – Servizzi ta’ l-istallazzjoni ta’ l-apparat elettriku u mekkaniku – STYR-E26 Levering af styreapparater til trafiksignalanlæg
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi - Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern750634
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Natura addizzjonali tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 51100000 Servizzi ta’ l-istallazzjoni ta’ l-apparat elettriku u mekkaniku
5. Lott
LottLOT-0000
Għażliet
Deskrizzjoni tal-għażlietSe udbudsmaterialet
451001-2026 - Concurso
Dinamarca – Serviços de instalação de equipamento eléctrico e mecânico – STYR-E26 Levering af styreapparater til trafiksignalanlæg
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços - Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Natureza adicional do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 51100000 Serviços de instalação de equipamento eléctrico e mecânico
Opções
Descrição das opçõesSe udbudsmaterialet
451001-2026 - Procedură concurențială
Danemarca – Servicii de instalare a echipamentului electric şi mecanic – STYR-E26 Levering af styreapparater til trafiksignalanlæg
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Servicii - Produse
2. Procedură
Procedură
Identificator intern750634
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Natura suplimentară a contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 51100000 Servicii de instalare a echipamentului electric şi mecanic
Opțiuni
Descrierea opțiunilorSe udbudsmaterialet
451001-2026 - Súťaž
Dánsko – Inštalácia elektrických a mechanických zariadení – STYR-E26 Levering af styreapparater til trafiksignalanlæg
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Služby - Tovary
2. Postup
Postup
Interný identifikátor750634
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvySlužby
Doplňujúci druh zmluvyTovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 51100000 Inštalácia elektrických a mechanických zariadení
5. Časť
ČasťLOT-0000
451001-2026 - Javni razpis
Danska – Storitve inštalacije električne in strojne opreme – STYR-E26 Levering af styreapparater til trafiksignalanlæg
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Storitve - Blago
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator750634
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Dodatna vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 51100000 Storitve inštalacije električne in strojne opreme
5. Sklop
SklopLOT-0000
Opis možnostiSe udbudsmaterialet
451001-2026 - Konkurrensutsättning
Danmark – Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning – STYR-E26 Levering af styreapparater til trafiksignalanlæg
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster - Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare750634
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Ytterligare om kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Optioner
Beskrivning av alternativenSe udbudsmaterialet