Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 79631000 Personální a mzdové služby
Místo plnění
Obec: Nässjö
Nižší územní jednotka země (NUTS): Jönköpings län (SE211)
Země: Švédsko
Hodnota
2. Procedure
Procedure
Titel: Friskvårdsportal
Beskrivelse: Upphandlingen avser en webb- och appbaserad friskvårdsportal för administration och nyttjande av friskvårdsbidrag för Nässjö & Sävsjö kommuns anställda. Tjänsten ska hantera hela kedjan från medarbetarens köp hos anslutna aktörer till digital kvittohantering för icke-anslutna aktörer, med direkt saldoreglering och utbetalning till medarbetaren. Portalen ska stödja BankID/SSO-inloggning, vara tillgänglig på svenska för både iOS och Android, och erbjuda ett brett och inkluderande friskvårdsutbud – inklusive minst 15 lokala aktörer vid avtalsstart. Leverantören ansvarar även för löpande administration av medarbetaruppgifter via automatiserad filöverföring, kvalitetskontroll av anslutna aktörer, avidentifierad statistik, support på svenska samt ett kommunikationspaket vid införandet. Driftsättning planeras till 1 januari 2027.
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 79631000 Tjenesteydelser i forbindelse med personale og lønninger
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Friskvårdsportal
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 79631000 Υπηρεσίες διοίκησης προσωπικού και μισθοδοσίας
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Title: Friskvårdsportal
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79631000 Personnel and payroll services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 79631000 Personali ja palgateenused
Lepingu täitmise koht
Linn: Nässjö
Riik – jaotus (NUTS): Jönköpings län (SE211)
Riik: Rootsi
Maksumus
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimi: Friskvårdsportal
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 79631000 Henkilöstö- ja palkanlaskentapalvelut
5. Osa
Osa: LOT-0001
2. Procédure
Procédure
Titre: Friskvårdsportal
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 79631000 Services du personnel et des salaires
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 79631000 Usluge na području kadrova i obračunavanja plaća
Mjesto izvršenja
Grad: Nässjö
Zemlja: Švedska
Vrijednost
2. Eljárás
Eljárás
Cím: Friskvårdsportal
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 79631000 Személyügyi és bérszámfejtési szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Titolo: Friskvårdsportal
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 79631000 Servizi di personale e di foglio paga
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: Friskvårdsportal
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 79631000 Personalo ir atlyginimų paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Nosaukums: Friskvårdsportal
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 79631000 Personāla un algu izmaksu pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
2. Proċedura
Proċedura
Titlu: Friskvårdsportal
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 79631000 Servizzi tal-personal u tal-pagi
5. Lott
Lott: LOT-0001
Tytuł: Friskvårdsportal
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 79631000 Usługi dotyczące personelu i listy płac
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 79631000 Servicii de personal şi de salarizare
451238-2026 - Súťaž
Švédsko – Personálne a mzdové služby – Friskvårdsportal
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Služby
2. Postup
Postup
NázovFriskvårdsportal
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 79631000 Personálne a mzdové služby
5. Časť
ČasťLOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79631000 Personaltjänster och lönehantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001