2. Řízení
Řízení
Název: «Προμήθεια αδειών τηλεδιάσκεψης για την παροχή υπηρεσιών εξ αποστάσεως εκπαίδευσης στη σχολική κοινότητα»
Popis: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια 200.000 αδειών τηλεδιάσκεψης με σκοπό την κάλυψη της ανάγκης του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης σε εκπαιδευτικούς και μαθητές/τριες σχολικών μονάδων δημόσιας Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης όλης της χώρας. [παρ. 1.3 & ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ I της Διακήρυξης]
Interní identifikátor: «Προμήθεια αδειών τηλεδιάσκεψης για την παροχή υπηρεσιών εξ αποστάσεως εκπαίδευσης στη σχολική κοινότητα»
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 48515000 Balík programů pro videokonference
5. Část
Část: LOT-0001
Popis: Αντικείμενο του έργου είναι η προμήθεια 200.000 αδειών τηλεδιάσκεψη εκ των οποίων αναγκαία προϋπόθεση είναι η δυνατότητα ταυτόχρονης σύνδεσης 35.000 αδειών τηλεδιάσκεψης. Τα ειδικότερα τεχνικά χαρακτηριστικά της υπηρεσίας θα είναι κατ’ ελάχιστον τα εξής: • Δυνατότητα λειτουργίας σε προσωπικούς σταθερούς και φορητούς υπολογιστές καθώς και σε έξυπνα τηλέφωνα (smartphones). • Φιλοξενία σε υποδομές υπολογιστικού νέφους (Cloud) και αξιοποίηση τεχνολογιών Web, χωρίς την ανάγκη εγκατάστασης κεντρικών υποδομών. • Δυνατότητα επιλογής χρήσης εικόνας (video) ή αποκλειστικά ήχου. • Παροχή υψηλής ευκρίνειας (High Definition) εικόνας και ήχου. • Υποστήριξη ατομικών και ομαδικών τηλεδιασκέψεων χωρίς την απαίτηση κεντρικού συστήματος διαχείρισης τηλεδιασκέψεων (MCU). • Δυνατότητα διαμοιρασμού περιεχομένου σε πραγματικό χρόνο (οθόνης, εφαρμογών, αρχείων, φυλλομετρητή) και πολυμέσων. • Δυνατότητα μεταφοράς αρχείων μεταξύ των συμμετεχόντων. [παρ. 1.3 & ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ I της Διακήρυξης]
Možnosti:
Popis možností: Η συνολική διάρκεια της σύμβασης μπορεί να παρατείνεται μετά από αιτιολογημένη απόφαση της αναθέτουσας αρχής μέχρι το 50% αυτής ύστερα από σχετικό αίτημα του αναδόχου που υποβάλλεται πριν από τη λήξη της διάρκειάς της, σε αντικειμενικά δικαιολογημένες περιπτώσεις που δεν οφείλονται σε υπαιτιότητα του αναδόχου. (παρ. 6.2.2 της Διακήρυξης).
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48515000 Videokonferenzsoftwarepaket
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 48515000 Πακέτα λογισμικού εικονοδιάσκεψης
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Επιλογές:
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48515000 Video conferencing software package
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 48515000 Paquetes de software de videoconferencia
5. Lote
Lote: LOT-0001
Opciones:
460717-2026 - Mise en concurrence
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Fournitures
2. Procédure
Procédure
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 48515000 Logiciels de vidéoconférence
LotLOT-0001
Options
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Roghanna:
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 48515000 Videokonferencia-szoftvercsomag
5. Rész
Rész: LOT-0001
Opciók:
2. Procedūra
Procedūra
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 48515000 Vaizdo konferencijų programinės įrangos paketai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Pasirinkimo galimybės:
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 48515000 Videokonferences programmatūras pakotne
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Iespējas:
460717-2026 - Kompetizzjoni
Il-Greċja – Pakkett ta' softwer għall-vidjokonferenzi – «Προμήθεια αδειών τηλεδιάσκεψης για την παροχή υπηρεσιών εξ αποστάσεως εκπαίδευσης στη σχολική κοινότητα»
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 48515000 Pakkett ta' softwer għall-vidjokonferenzi
5. Lott
LottLOT-0001
Għażliet
460717-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 48515000 Software voor videoconferentie
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Opties
2. Procedura
Procedura
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 48515000 Pakiety oprogramowania do wideokonferencji
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Opcje:
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 48515000 Pachete software pentru videoconferinţe
Opțiuni:
2. Postup
Postup
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 48515000 Softvérový balík pre videokonferencie
5. Časť
Časť: LOT-0001
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 48515000 Programski paket za video konference
5. Sklop
Sklop: LOT-0001