460838-2026 - Zadávání
Finsko – Odstraňování a čištění odpadu – Jätteen käsittely ja aluehuolto, jätepitoisen maan käsittely sekä polttoon kelpaamattoman jätteen käsittely, TP 40/26
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Služby
2. Řízení
Řízení
NázevJätteen käsittely ja aluehuolto, jätepitoisen maan käsittely sekä polttoon kelpaamattoman jätteen käsittely, TP 40/26
PopisHelsingin seudun ympäristöpalvelut HSY pyytää tarjoustanne jätepitoisen maan seulonnasta ja tuntityöseulonnasta, jätteen käsittelystä ja aluehuollosta sekä polttoon kelpaamattoman jätteen käsittelystä Ämmässuon Ekoteollisuuskeskuksen alueella ja aluehuollon palveluista ajalle 1.1.2027 - 31.12.2029.
Interní identifikátor788/05.050.501.5011/2026
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Hlavní prvky řízeníHankinta on hankintalain (1397/2016) mukainen EU-kynnysarvon ylittävä palveluhankinta.
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 90510000 Odstraňování a čištění odpadu
5. Část
ČástLOT-0000
460838-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Intern ID788/05.050.501.5011/2026
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90510000 Bortskaffelse og behandling af affald
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0000
460838-2026 - Wettbewerb
Finnland – Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen – Jätteen käsittely ja aluehuolto, jätepitoisen maan käsittely sekä polttoon kelpaamattoman jätteen käsittely, TP 40/26
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung788/05.050.501.5011/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0000
460838-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό788/05.050.501.5011/2026
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 90510000 Διάθεση και επεξεργασία απορριμμάτων
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0000
460838-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
Internal identifier788/05.050.501.5011/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 90510000 Refuse disposal and treatment
5. Lot
LotLOT-0000
460838-2026 - Licitación
Finlandia – Eliminación y tratamiento de desperdicios – Jätteen käsittely ja aluehuolto, jätepitoisen maan käsittely sekä polttoon kelpaamattoman jätteen käsittely, TP 40/26
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno788/05.050.501.5011/2026
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 90510000 Eliminación y tratamiento de desperdicios
5. Lote
LoteLOT-0000
460838-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach788/05.050.501.5011/2026
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
460838-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka788/05.050.501.5011/2026
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 90510000 Zbrinjavanje i obrada otpada
5. Grupa
GrupaLOT-0000
460838-2026 - Verseny
Finnország – Hulladék ártalmatlanítása és kezelése – Jätteen käsittely ja aluehuolto, jätepitoisen maan käsittely sekä polttoon kelpaamattoman jätteen käsittely, TP 40/26
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító788/05.050.501.5011/2026
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 90510000 Hulladék ártalmatlanítása és kezelése
5. Rész
RészLOT-0000
460838-2026 - Konkursas
Suomija – Atliekų šalinimo ir apdorojimo paslaugos – Jätteen käsittely ja aluehuolto, jätepitoisen maan käsittely sekä polttoon kelpaamattoman jätteen käsittely, TP 40/26
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius788/05.050.501.5011/2026
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 90510000 Atliekų šalinimo ir apdorojimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0000
460838-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
Iekšējais identifikators788/05.050.501.5011/2026
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 90510000 Atkritumu apglabāšana un pārstrāde
5. Daļa
DaļaLOT-0000
460838-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator788/05.050.501.5011/2026
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90510000 Usuwanie i obróbka odpadów
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0000
460838-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 90510000 Tratamento e eliminação de resíduos
460838-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
2. Postup
Postup
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 90510000 Likvidácia a spracovanie odpadu
5. Časť
ČasťLOT-0000
460838-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Storitve
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 90510000 Odstranjevanje in obdelava odpadkov
5. Sklop
SklopLOT-0000