2. Řízení
Řízení
Název: Achiziție și montaj gresie antiacidă
Popis: Achiziția și montajul gresiei antiacide sunt necesare în cadrul Secției de Rafinare etapa I+II (Secția E – cota 5), număr inventor 100076, întrucât pardoselile existente se află într-un stadiu avansat de degradare (crăpături, ciobiri, fisuri și zone sparte), ca urmare a utilizării îndelungate și a specificului activității desfășurate. Starea actuală a pardoselii afectează desfășurarea în condiții optime a procesului de producție și îngreunează operațiunile de igienizare și decontaminare a suprafețelor de lucru. Neachiziționarea și neînlocuirea pardoselii degradate pot conduce la blocaje în fluxul tehnologic, la creșterea riscului de accidente și la imposibilitatea menținerii condițiilor corespunzătoare de exploatare. Autoritatea contractantă va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18 zile.
Interní identifikátor: 44958790_2026_PAAPD1582595
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 44912200 Pískovec
5. Část
Část: LOT-0000
Název: Default lot
Interní identifikátor: 1
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 44958790_2026_PAAPD1582595
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 44912200 Ψαμμίτης
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Τίτλος: Default lot
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 44958790_2026_PAAPD1582595
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44912200 Sandstone
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 44958790_2026_PAAPD1582595
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 44912200 Arenisca
5. Lote
Lote: LOT-0000
Título: Default lot
Identificador interno: 1
461223-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus44958790_2026_PAAPD1582595
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 44912200 Liivakivi
5. Osa
OsaLOT-0000
PealkiriDefault lot
Sisemine tunnus1
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 44958790_2026_PAAPD1582595
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 44912200 Smiltainis
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Pavadinimas: Default lot
Vidaus identifikatorius: 1
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 44958790_2026_PAAPD1582595
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 44912200 Ġebel imrammel
5. Lott
Lott: LOT-0000
Titlu: Default lot
Identifikatur intern: 1
Interne identificatiecode: 44958790_2026_PAAPD1582595
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 44912200 Zandsteen
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne identificatiecode: 1
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 44912200 Grés
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 44912200 Gresie
Identificator intern: 1
461223-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Blago
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator44958790_2026_PAAPD1582595
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 44912200 Peščenec
5. Sklop
SklopLOT-0000
NaslovDefault lot
Notranji identifikator1
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 44958790_2026_PAAPD1582595
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44912200 Sandsten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Intern identifierare: 1