2. Řízení
Řízení
Název: Katu- ja hulevesisuunnittelun puitesopimus 2026-2028 (2030)
Popis: Pyydämme tarjoustanne yleisten alueiden katu- ja hulevesitekniikkaan liittyvistä suunnittelu- ja asiantuntijapalveluista. Sopimus on voimassa kaksi vuotta alkamispäivämäärästä ja optiona kahdet erikseen sovittavat jatkovuodet. Hankinta käsittää pääsääntöisesti katu- ja hulevesisuunnitelmien laatimistehtäviä suunnitelmien hallinnollisen käsittelyn vaatimassa laajuudessa, sekä näihin liittyvää rakentamissuunnitelmien, kustannusarvioiden sekä hankintaasiakirjojen laadintaa. Puitesopimuksessa valitaan kolme toimijaa näiden suunnittelualojen projekteihin. Puitesopimus on voimassa 10 000 euron projektikohtaiseen kattoon saakka. Sitä suuremmat projektit toteutetaan toisen puitesopimuksen kautta.
Interní identifikátor: 620579
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Hlavní prvky řízení: Kilpailutuksessa valitaan 3 sopimuskumppania. Nämä järjestetään etuisuusjärjestykseen sen mukaan, miten ne kilpailutuksessa menestyivät. Aloitettavaa projektia tarjotaan yritykselle etuisuusjärjestyksen mukaisesti. Etuisuusjärjestyksestä voidaan poiketa, jos: ‒ Toimittaja ei pysty toimittamaan tilausta määräajassa ‒ Toimittaja ei vastaa määräajassa ‒ Toimeksianto vaatii erityisosaamista, jota toimittajalla ei ole ‒ Aikaisemmissa toimituksissa on todettu puutteita ‒ Toimittajalla ei ole toimeksiantoon vaadittavaa kokemusta ‒ Toimittajan kanssa on muita ennakoimattomia haasteita
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 71400000 Územní plánování a architektura krajiny
5. Část
Část: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 620579
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71400000 Byplanlægnings- og landskabsarkitektvirksomhed
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 620579
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung
5. Los
Los: LOT-0000
Internal identifier: 620579
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71400000 Urban planning and landscape architectural services
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 620579
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 71400000 Servicios de planificación urbana y de arquitectura paisajística
5. Lote
Lote: LOT-0000
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 620579
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 71400000 Yhdyskunta- ja maisemansuunnittelupalvelut
5. Osa
Osa: LOT-0000
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 620579
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédure: Kilpailutuksessa valitaan 3 sopimuskumppania. Nämä järjestetään etuisuusjärjestykseen sen mukaan, miten ne kilpailutuksessa menestyivät. Aloitettavaa projektia tarjotaan yritykselle etuisuusjärjestyksen mukaisesti. Etuisuusjärjestyksestä voidaan poiketa, jos: ‒ Toimittaja ei pysty toimittamaan tilausta määräajassa ‒ Toimittaja ei vastaa määräajassa ‒ Toimeksianto vaatii erityisosaamista, jota toimittajalla ei ole ‒ Aikaisemmissa toimituksissa on todettu puutteita ‒ Toimittajalla ei ole toimeksiantoon vaadittavaa kokemusta ‒ Toimittajan kanssa on muita ennakoimattomia haasteita
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 71400000 Services d'urbanisme et d'architecture paysagère
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 620579
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 620579
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 71400000 Usluge urbanističkog planiranja i usluge krajobrazne arhitekture
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: 620579
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 71400000 Várostervezési és tájrendezési szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0000
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 620579
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 71400000 Servizi di urbanistica e architettura paesaggistica
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 620579
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 71400000 Servizzi ta' l-arkitettura ta' l-ippjannar u l-pajsaġġ urban
5. Lott
Lott: LOT-0000
Wewnętrzny identyfikator: 620579
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71400000 Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 71400000 Serviços de arquitectura paisagística e planeamento urbano
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 620579
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 71400000 Služby týkajúce sa vypracovania mestskej (územnej) zástavby (územné plánovanie) a architektonické služby
5. Časť
Časť: LOT-0000
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 620579
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 71400000 Storitve urbanističnega planiranja in krajinske arhitekturne storitve
5. Sklop
Sklop: LOT-0000