461490-2026 - Zadávání
Bulharsko – Poradenské inženýrství a stavební služby – Упражняване на консултантска дейност по чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) на обект „Подмяна на преносен газопровод DN700 в участъка от кранов възел „Горни Богров“ до очистно съоръжение „Нови Искър“ и изграждане на оптична кабелна линия към него
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Služby
2. Řízení
Řízení
NázevУпражняване на консултантска дейност по чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) на обект „Подмяна на преносен газопровод DN700 в участъка от кранов възел „Горни Богров“ до очистно съоръжение „Нови Искър“ и изграждане на оптична кабелна линия към него
PopisУпражняване на консултантска дейност по чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) на обект „Подмяна на преносен газопровод DN700 в участъка от кранов възел „Горни Богров“ до очистно съоръжение „Нови Искър“ и изграждане на оптична кабелна линия към него". Предметът на поръчката включва изпълнение на следните дейности за всеки от етапите на строежа: Оценка за съответствие на инвестиционния проект - фаза работен проект с основните изисквания към строежите съгласно чл. 142, ал. 5 и ал. 10 от ЗУТ; Оказване на експертна подкрепа на възложителя и проектанта при съгласуването на инвестиционните проекти с компетентните контролни органи, експлоатационни дружества и заинтересовани лица; Изработване на комплексен доклад съгласно чл. 142, ал. 6, т. 2 от ЗУТ; Упражняване на строителен надзор съгласно чл. 168, ал. 1 във връзка с чл. 168, ал. 2 от ЗУТ и извършване на проверка и контрол на доставените и влагани в строежа строителни продукти, с които се осигурява изпълнението на основните изисквания към строежите в съответствие с изискванията на наредбата по чл. 9, ал. 2, т. 5 от Закона за техническите изисквания към продуктите; Изпълняване функциите на координатор по безопасност и здраве за етапа на изпълнение на строежа съгласно Наредба № 2 от 22.03.2004 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни и демонтажни работи; Изработване на окончателен доклад съгласно чл. 168, ал. 6 от ЗУТ; Съставяне и регистриране на технически паспорт за строежа съгласно чл. 176а от ЗУТ и Наредба № 5 от 28.12.2006 г. за техническите паспорти на строежите. Обект „Подмяна на преносен газопровод DN700 в участъка от кранов възел „Горни Богров“ до очистно съоръжение „Нови Искър“ и изграждане на оптична кабелна линия към него" ще бъде реализиран на следните етапи: Етап 1 - „Реконструкция на магистрален (преносен) газопровод DN 700 от КВ „Горни Богров“ до ОС „Нови Искър““, включващ линейна част, газопровод до ГРС 2, кранови възли (КВ), станции за катодна защита (СКЗ); Етап 2 - „Реконструкция на очистно съоръжение „Нови Искър““, включващ реконструкция на съществуващото ОС „Нови Искър“ и нова пусково-приемна камера на ГО „Перник“ с общ надземен прахоуловител; Етап 3 - „Изграждане на АГРС „Чепинци““, включващ газопроводно отклонение, охранен кранов възел и АГРС; Етап 4 - „Изграждане на оптична кабелна линия и реконструкция на НУП „Нови Искър“. Инвестиционният проект ще бъде окомплектован поотделно за всеки етап, с цел одобрение от компетентния орган и издаване на разрешение за строеж за всеки един етап. Етапите може да се изпълняват едновременно, като демонтажните работи за етап 1 трябва да се изпълнят след въвеждане в експлоатация на етап 1.
Interní identifikátor576633
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 71310000 Poradenské inženýrství a stavební služby
5. Část
ČástLOT-0001
PopisУпражняване на консултантска дейност по чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) на обект „Подмяна на преносен газопровод DN700 в участъка от кранов възел „Горни Богров“ до очистно съоръжение „Нови Искър“ и изграждане на оптична кабелна линия към него". Предметът на поръчката включва изпълнение на следните дейности за всеки от етапите на строежа: Оценка за съответствие на инвестиционния проект - фаза работен проект с основните изисквания към строежите съгласно чл. 142, ал. 5 и ал. 10 от ЗУТ; Оказване на експертна подкрепа на възложителя и проектанта при съгласуването на инвестиционните проекти с компетентните контролни органи, експлоатационни дружества и заинтересовани лица; Изработване на комплексен доклад съгласно чл. 142, ал. 6, т. 2 от ЗУТ; Упражняване на строителен надзор съгласно чл. 168, ал. 1 във връзка с чл. 168, ал. 2 от ЗУТ и извършване на проверка и контрол на доставените и влагани в строежа строителни продукти, с които се осигурява изпълнението на основните изисквания към строежите в съответствие с изискванията на наредбата по чл. 9, ал. 2, т. 5 от Закона за техническите изисквания към продуктите; Изпълняване функциите на координатор по безопасност и здраве за етапа на изпълнение на строежа съгласно Наредба № 2 от 22.03.2004 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи; Изработване на окончателен доклад съгласно чл. 168, ал. 6 от ЗУТ; Съставяне и регистриране на технически паспорт за строежа съгласно чл. 176а от ЗУТ и Наредба № 5 от 28.12.2006 г. за техническите паспорти на строежите. Обект „Подмяна на преносен газопровод DN700 в участъка от кранов възел „Горни Богров“ до очистно съоръжение „Нови Искър“ и изграждане на оптична кабелна линия към него" ще бъде реализиран на следните етапи: Етап 1 - „Реконструкция на магистрален (преносен) газопровод DN 700 от КВ „Горни Богров“ до ОС „Нови Искър““, включващ линейна част, газопровод до ГРС 2, кранови възли (КВ), станции за катодна защита (СКЗ); Етап 2 - „Реконструкция на очистно съоръжение „Нови Искър““, включващ реконструкция на съществуващото ОС „Нови Искър“ и нова пусково-приемна камера на ГО „Перник“ с общ надземен прахоуловител; Етап 3 - „Изграждане на АГРС „Чепинци““, включващ газопроводно отклонение, охранен кранов възел и АГРС; Етап 4 - „Изграждане на оптична кабелна линия и реконструкция на НУП „Нови Искър“. Инвестиционният проект ще бъде окомплектован поотделно за всеки етап, с цел одобрение от компетентния орган и издаване на разрешение за строеж за всеки един етап. Етапите може да се изпълняват едновременно, като демонтажните работи за етап 1 трябва да се изпълнят след въвеждане в експлоатация на етап 1.
461490-2026 - Wettbewerb
Bulgarien – Technische Beratung und Konstruktionsberatung – Упражняване на консултантска дейност по чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) на обект „Подмяна на преносен газопровод DN700 в участъка от кранов възел „Горни Богров“ до очистно съоръжение „Нови Искър“ и изграждане на оптична кабелна линия към него
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung576633
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung
5. Los
LosLOT-0001
461490-2026 - Iomaíocht
An Bhulgáir – Consultative engineering and construction services – Упражняване на консултантска дейност по чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) на обект „Подмяна на преносен газопровод DN700 в участъка от кранов възел „Горни Богров“ до очистно съоръжение „Нови Искър“ и изграждане на оптична кабелна линия към него
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach576633
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 71310000 Consultative engineering and construction services
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
461490-2026 - Gara
Bulgaria – Servizi di consulenza ingegneristica e di costruzione – Упражняване на консултантска дейност по чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) на обект „Подмяна на преносен газопровод DN700 в участъка от кранов възел „Горни Богров“ до очистно съоръжение „Нови Искър“ и изграждане на оптична кабелна линия към него
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Servizi
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno576633
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 71310000 Servizi di consulenza ingegneristica e di costruzione
5. Lotto
LottoLOT-0001
461490-2026 - Konkurss
Bulgārija – Konsultatīvie inženiertehniskie un celtniecības pakalpojumi – Упражняване на консултантска дейност по чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) на обект „Подмяна на преносен газопровод DN700 в участъка от кранов възел „Горни Богров“ до очистно съоръжение „Нови Искър“ и изграждане на оптична кабелна линия към него
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators576633
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 71310000 Konsultatīvie inženiertehniskie un celtniecības pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
461490-2026 - Kompetizzjoni
Il-Bulgarija – Servizzi ta' konsulenza dwar l-inġinerija u l-kostruzzjoni – Упражняване на консултантска дейност по чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) на обект „Подмяна на преносен газопровод DN700 в участъка от кранов възел „Горни Богров“ до очистно съоръжение „Нови Искър“ и изграждане на оптична кабелна линия към него
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern576633
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 71310000 Servizzi ta' konsulenza dwar l-inġinerija u l-kostruzzjoni
5. Lott
LottLOT-0001
461490-2026 - Procedura konkurencyjna
Bułgaria – Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane – Упражняване на консултантска дейност по чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) на обект „Подмяна на преносен газопровод DN700 в участъка от кранов възел „Горни Богров“ до очистно съоръжение „Нови Искър“ и изграждане на оптична кабелна линия към него
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
Wewnętrzny identyfikator576633
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71310000 Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
461490-2026 - Concurso
Bulgária – Serviços de consultoria em matéria de engenharia e construção – Упражняване на консултантска дейност по чл. 166, ал. 1 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) на обект „Подмяна на преносен газопровод DN700 в участъка от кранов възел „Горни Богров“ до очистно съоръжение „Нови Искър“ и изграждане на оптична кабелна линия към него
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno576633
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 71310000 Serviços de consultoria em matéria de engenharia e construção
5. Lote
LoteLOT-0001