Účel
Charakter smlouvy: Práce
Hlavní klasifikace (cpv): 45000000 Stavební práce
Možnosti:
Popis možností: Nie dotyczy.
Místo plnění
Nižší územní jednotka země (NUTS): Starogardzki (PL638)
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Nie dotyczy.
Erfüllungsort
Land, Gliederung (NUTS): Starogardzki (PL638)
463052-2026 - Διαγωνισμός
Πολωνία – Κατασκευαστικές εργασίες – Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa Pawilonu nr XVIII w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim ul. Skarszewska 7 z przeznaczeniem na oddział psychiatrii sądowej o wzmocnionym zabezpieczeniu
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς - Γνωστοποίηση αλλαγών
Έργα
2. Διαδικασία
Διαδικασία
ΤίτλοςPrzebudowa, nadbudowa i rozbudowa Pawilonu nr XVIII w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim ul. Skarszewska 7 z przeznaczeniem na oddział psychiatrii sądowej o wzmocnionym zabezpieczeniu
ΠεριγραφήI. Przedmiotem zamówienia jest Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa Pawilonu nr XVIII w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim ul. Skarszewska 7 z przeznaczeniem na oddział psychiatrii sądowej o wzmocnionym zabezpieczeniu zgodnie z: ­- Opisem przedmiotu zamówienia wynikającym z SWZ (i załączników) ­- Dokumentacją projektową zatwierdzoną decyzją o pozwoleniu na budowę oraz projektami wykonawczymi ­- Ekspertyzą techniczną rzeczoznawcy budowlanego oraz rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych ­- Postanowieniem Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej WPZ.5595.170.3.2019.BG z dnia 31.07.2019 r. ­- Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, ­- Decyzją o pozwoleniu na budowę AB. 6740.3.124.2024 z dnia 23.10.2024 r. - Decyzją Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Nr ZN.5142.1630.2.2019.JT/JB/CJ z dnia 04.04.2024 r. Zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Medycznego w ramach dotacji celowej udzielonej przez Skarb Państwa – Ministra Zdrowia na realizację programu inwestycyjnego pn. „Przebudowa pawilonów: nr XVIII na oddział psychiatrii sądowej o wzmocnionym zabezpieczeniu, nr XIV na oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży oraz nr XVII na oddział psychiatryczny w ramach Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. St. Kryzana w Starogardzie Gdańskim”. Umowa nr DOI/FM/SIS/PSYCH/2026/402/43. Zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje procedurę odwróconą, tj. może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp w zał. nr 2 do SWZ (projekt umowy) określił wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. W zał. nr 2 do SWZ zawarto również sposób dokumentowania zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli tego zatrudnienia. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Zamawiający informuje, że przewiduje możliwość odbycia przez wykonawcę wizji lokalnej. Uczestnictwo w wizji lokalnej nie jest obowiązkowe. Więcej informacji w SWZ. Minimalny okres gwarancji jakości na roboty budowlane wraz z zamontowanymi urządzeniami, wyposażeniem: 36 miesięcy. Okres gwarancji jakości na roboty budowlane wraz z zamontowanymi urządzeniami, wyposażeniem stanowi kryterium oceny ofert. Niezależnie od udzielonej gwarancji Wykonawca ponosi wobec Zamawiającego odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady. Okres rękojmi został wskazany w zał. nr 2 do SWZ (projekt umowy). Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania istotnych zmian postanowień zawartej umowy - stosowne zapisy znajdują się w projekcie umowy - zał. nr 2 do SWZ. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1295537 Zamawiający wskazuje, że w zakresie przesłanki wykluczenia, o której mowa w pkt 10.2 SWZ (art. art. 7 ust 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego) Wykonawca składa oświadczenie w Części III Sekcja D Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (ESPD/JEDZ) „Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym”. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia o którym mowa art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady UE 2025/2033, wraz z ofertą należy złożyć oświadczenie – według załącznika nr 8 do SWZ. Wykonawca w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia o którym mowa art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady UE 2025/2033, wraz z ofertą składa oświadczenie –według załącznika nr 9 do SWZ.
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΈργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45000000 Κατασκευαστικές εργασίες
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45215140 Κατασκευαστικές εργασίες για εγκαταστάσεις νοσοκομείου, 45212350 Κτίρια με ιδιαίτερο ιστορικό ή αρχιτεκτονικό ενδιαφέρον, 45400000 Εργασίες αποπεράτωσης κτιρίων, 45453000 Εργασίες γενικής επισκευής και ανακαίνισης, 45442100 Εργασίες βαφής, 45110000 Εργασίες κατεδάφισης και αποξήλωσης εγκαταστάσεων κτιρίων και εργασίες μετακίνησης γαιών, 45111220 Εργασίες απομάκρυνσης μπάζων, 45262500 Εργασίες τοιχοποιίας και οπτοπλινθοδομών, 45223210 Χαλύβδινες δομικές κατασκευές, 45262310 Εργασίες οπλισμένου σκυροδέματος, 45262311 Εργασίες καλουπώματος για την έγχυση σκυροδέματος, 45261210 Εργασίες κάλυψης στέγης, 45410000 Εργασίες επίχρισης κονιαμάτων, 45432100 Εργασίες κάλυψης και επένδυσης δαπέδων, 45431200 Εργασίες τοποθέτησης πλακιδίων τοίχων, 45422100 Ξυλουργικές εργασίες, 45421100 Τοποθέτηση θυρών, παραθύρων και συναφών στοιχείων, 45320000 Εργασίες μόνωσης, 45300000 Εργασίες κτιριακών εγκαταστάσεων, 45310000 Εργασίες ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων, 45314200 Εγκατάσταση τηλεφωνικών γραμμών, 45314320 Εγκατάσταση καλωδίωσης υπολογιστών, 45312200 Εργασίες εγκατάστασης συστήματος αντικλεπτικού συναγερμού, 45312100 Εργασίες εγκατάστασης συστήματος συναγερμού πυρκαγιάς, 45313100 Εργασίες εγκατάστασης ανελκυστήρα, 45112720 Εργασίες διαμόρφωσης τοπίου για γήπεδα αθλητισμού και χώρους αναψυχής, 45330000 Υδραυλικές εργασίες, 45331000 Εργασίες εγκαταστάσεων θέρμανσης, αερισμού και κλιματισμού, 45331100 Εργασίες εγκατάστασης κεντρικής θέρμανσης
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
ΠεριγραφήZamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp w zał. nr 2 do SWZ (projekt umowy) określił wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. W zał. nr 2 do SWZ zawarto również sposób dokumentowania zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli tego zatrudnienia. Wykonawca podczas realizacji przedmiotu zamówienia zapewni udział: a) osoby, która będzie pełnić funkcję kierownika budowy spełniającego wymagania, o których mowa w punkcie 11.1.4.2. SWZ; b)osoby, która będzie pełnić funkcję kierownika robót branży instalacyjnej, posiadającej uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, cieplnych, wentylacyjnych i gazowych (lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia), c) osoby, która będzie pełnić funkcję kierownika robót branży elektrycznej, posiadającej uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia). d) osoby, która będzie pełnić funkcję kierownika robót branży telekomunikacyjnej, posiadającej uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych (lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia). Pozostałe informacje w SWZ. Zamawiający uwzględnił w opisie przedmiotu zamówienia wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Pzp. 15.5. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020r. poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.: a. stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, b. komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, c. zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer, d. włączona obsługa JavaScript, e. zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf f. Szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3. g. Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar. 15.6. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: a) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący, b) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem. 15.7. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z platformazakupowa.pl, w szczególności za sytuację, gdy zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert (np. złożenie oferty w zakładce „Wyślij wiadomość do zamawiającego”). Taka oferta zostanie uznana przez Zamawiającego za ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę w przedmiotowym postępowaniu ponieważ nie został spełniony obowiązek narzucony w art. 221 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych. 15.8.Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje 17.27. Uprawnienie osób podpisujących ofertę do reprezentowania wykonawcy w postępowaniu musi bezpośrednio wynikać z dokumentów załączonych do oferty. Oznacza to, że w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, Zamawiający żąda od wykonawcy złożenia odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. 17.28. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w pkt 17.27, jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 17.29. Jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 17.27 zamawiający żąda od wykonawcy pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania wykonawcy. Zamawiający informuje, iż otwarcie ofert nie jest publiczne.
Επιλογές
Περιγραφή των επιλογώνNie dotyczy.
Eesmärk
Lepingu olemus: Ehitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45000000 Ehitustööd
Täiendavad hankevõimalused:
Täiendavate hankevõimaluste kirjeldus: Nie dotyczy.
Lepingu täitmise koht
Objet
Nature principale du marché: Travaux
Nomenclature principale (cpv): 45000000 Travaux de construction
Options:
Description des options: Nie dotyczy.
Lieu d’exécution
Finalità
Natura dell'appalto: Lavori
Classificazione principale (cpv): 45000000 Lavori di costruzione
Opzioni:
Descrizione delle opzioni: Nie dotyczy.
Luogo di esecuzione
Suddivisione del paese (NUTS): Starogardzki (PL638)
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45000000 Bouwwerkzaamheden
Opties:
Beschrijving van de opties: Nie dotyczy.
Plaats van uitvoering
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45000000 Roboty budowlane
Opcje:
Opis opcji: Nie dotyczy.
Miejsce realizacji
Scop
Natura contractului: Lucrări
Clasificarea principală (cpv): 45000000 Lucrări de construcţii
Opțiuni:
Descrierea opțiunilor: Nie dotyczy.
Locul de executare
463052-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim - Oznámenie o zmene
Práce
2. Postup
Postup
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvyPráce
Hlavná klasifikácia (cpv): 45000000 Stavebné práce
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 45215140 Stavebné práce na objektoch nemocničných zariadení, 45212350 Budovy mimoriadneho historického alebo architektonického významu, 45400000 Kompletizačné (dokončovacie) práce, 45453000 Generálne opravy a renovačné práce, 45442100 Maliarske a natieračské práce, 45110000 Búranie budov a demolačné práce a zemné práce, 45111220 Práce pri odstraňovaní následkov premývania, 45262500 Murovanie a murárske práce, 45223210 Oceľové konštrukcie, 45262310 Železobetonárske práce, 45262311 Betonárske práce hrubej stavby, 45261210 Pokrývačské práce, 45410000 Omietkarské práce, 45432100 Kladenie podláh a dlažbových krytín, 45431200 Obkladanie stien, 45422100 Drevené vybavenie domu, 45421100 Montáž dverí a okien a súvisiacich súčastí, 45320000 Izolačné práce, 45300000 Stavebno-inštalačné práce, 45310000 Elektroinštalačné práce, 45314200 Inštalovanie telefónnych liniek, 45314320 Inštalovanie počítačovej kabeláže, 45312200 Inštalovanie poplašného systému proti vlámaniu, 45312100 Inštalovanie protipožiarneho poplašného systému, 45313100 Inštalovanie výťahov, 45112720 Terénne úpravy športovísk a rekreačných oblastí, 45330000 Kanalizačné a sanitárne práce, 45331000 Inštalovanie kúrenia, ventilácie a klimatizácie, 45331100 Inštalovanie ústredného kúrenia
5. Časť
ČasťLOT-0001
Možnosti
Popis možnostíNie dotyczy.
463052-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev - Obvestilo o spremembi obvestila
Gradnje
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaGradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45000000 Gradbena dela
Dodatna klasifikacija (cpv): 45215140 Gradbena dela na bolnišničnih objektih, 45212350 Stavbe posebnega zgodovinskega ali arhitekturnega pomena, 45400000 Zaključna gradbena dela, 45453000 Remontna in sanacijska dela, 45442100 Pleskarska dela, 45110000 Rušenje objektov ter splošna rušitvena in zemeljska dela, 45111220 Odstranjevanje grmovja, 45262500 Zidarska dela, 45223210 Gradbena dela na jeklenih konstrukcijah, 45262310 Armiranobetonska dela, 45262311 Gradbena dela z betonskimi cevmi, 45261210 Krovska dela, 45410000 Fasadarska in štukaterska dela, 45432100 Polaganje in oblaganje tal, 45431200 Polaganje stenskih ploščic, 45422100 Lesarska dela, 45421100 Vgradnja vrat, oken in pripadajočih delov, 45320000 Izolacijska dela, 45300000 Inštalacijska dela pri gradnjah, 45310000 Elektroinštalacijska dela, 45314200 Inštalacija telefonskih priključkov, 45314320 Inštalacija računalniških kabelskih mrež, 45312200 Inštalacija protivlomnih alarmnih sistemov, 45312100 Inštalacija protipožarnih alarmnih sistemov, 45313100 Inštalacija dvigal, 45112720 Krajinsko oblikovanje za športne in rekreacijske površine, 45330000 Vodovodna, plinska in sanitarna inštalacijska dela, 45331000 Inštalacija ogrevalnih, prezračevalnih in klimatskih naprav, 45331100 Inštalacija centralnega ogrevanja
5. Sklop
SklopLOT-0001
Opis možnostiNie dotyczy.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Nie dotyczy.
Leveransplats