2. Řízení
Řízení
Název: Teknikleverantör för film- och liveproduktion
Popis: Utrustning och teknisk personal för filmproduktioner och direktsändningar.
Interní identifikátor: RS 2026-00533
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 92000000 Rekreační, kulturní a sportovní služby
Další klasifikace (cpv): 32321100 Filmové přístroje, 32354500 Video filmy, 79960000 Fotografické a doplňkové služby, 92100000 Služby v oblasti filmu a videa, 92110000 Výroba filmů a videa a související služby, 92111000 Výroba filmů a videa, 92112000 Služby související s výrobou filmů a videa
5. Část
Část: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Intern ID: RS 2026-00533
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 92000000 Forlystelser, kultur og sport
Supplerende klassifikation (cpv): 32321100 Film- og videoudstyr, 32354500 Videofilm, 79960000 Fotografisk virksomhed og hjælpetjenester, 92100000 Virksomhed i forbindelse med film og video, 92110000 Produktion af spillefilm og videobånd samt tilhørende aktiviteter, 92111000 Film- og videoproduktion, 92112000 Virksomhed i forbindelse med produktion af film og videobånd
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: RS 2026-00533
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 92000000 Dienstleistungen in den Bereichen Erholung, Kultur und Sport
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32321100 Film- und Videoausrüstung, 32354500 Videofilme, 79960000 Dienstleistungen des fotografischen Gewerbes und zugehörige Leistungen, 92100000 Dienstleistungen im Bereich Film und Videofilm, 92110000 Film- und Videofilmherstellung und verbundene Dienstleistungen, 92111000 Film- und Videofilmherstellung, 92112000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Film- und Videofilmherstellung
5. Los
Los: LOT-0000
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: RS 2026-00533
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 92000000 Ψυχαγωγικές, πολιτιστικές και αθλητικές υπηρεσίες
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 32321100 Εξοπλισμός κινηματογραφικών ταινιών και βίντεο, 32354500 Φιλμ βίντεο, 79960000 Φωτογραφικές και συναφείς υπηρεσίες, 92100000 Κινηματογραφικές υπηρεσίες και υπηρεσίες βιντεοταινιών, 92110000 Υπηρεσίες παραγωγής κινηματογραφικών ταινιών και βιντεοταινιών και σχετικές υπηρεσίες, 92111000 Υπηρεσίες παραγωγής κινηματογραφικών ταινιών και ταινιών βίντεο, 92112000 Υπηρεσίες που σχετίζονται με την παραγωγή κινηματογραφικών ταινιών και βιντεοταινιών
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: RS 2026-00533
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 92000000 Servicios de esparcimiento, culturales y deportivos
Clasificación adicional (cpv): 32321100 Equipo de vídeo y filmación, 32354500 Películas de vídeo, 79960000 Servicios de fotografía y servicios auxiliares, 92100000 Servicios de cine y vídeo, 92110000 Servicios de producción de películas de cine y videocintas y servicios conexos, 92111000 Servicios de producción de películas de cine y vídeo, 92112000 Servicios relacionados con la producción de películas cinematográficas y videocintas
5. Lote
Lote: LOT-0000
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: RS 2026-00533
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 92000000 Virkistys-, kulttuuri- ja urheilupalvelut
Lisäluokitus (cpv): 32321100 Elokuva- ja videolaitteet, 32354500 Videofilmit, 79960000 Valokuvauspalvelut ja niihin liittyvät palvelut, 92100000 Elokuva- ja videopalvelut, 92110000 Elokuvien ja videonauhojen tuotanto ja vastaavat palvelut, 92111000 Elokuva- ja videotuotantopalvelut, 92112000 Elokuvien ja videonauhojen tuotantoon liittyvät palvelut
5. Osa
Osa: LOT-0000
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: RS 2026-00533
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 92000000 Usluge u području rekreacije, kulture i sporta
Dodatna klasifikacija (cpv): 32321100 Filmska oprema, 32354500 Videofilmovi, 79960000 Fotografske i pomoćne usluge, 92100000 Usluge u području kinematografskih filmova i videofilmova, 92110000 Usluge produkcije kinematografskih filmova i videofilmova i srodne usluge, 92111000 Usluge produkcije kinematrografskih filmova i videofilmova, 92112000 Usluge u vezi s produkcijom kinematografskih filmova i videofilmova
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: RS 2026-00533
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 92000000 Servizi ricreativi, culturali e sportivi
Classificazione aggiuntiva (cpv): 32321100 Apparecchiature video e cinematografiche, 32354500 Pellicole video, 79960000 Servizi fotografici e servizi ausiliari, 92100000 Servizi cinematografici e videoservizi, 92110000 Servizi di produzione di film e videocassette e servizi connessi, 92111000 Servizi di produzione di film e video, 92112000 Servizi connessi con la produzione di film e videocassette
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: RS 2026-00533
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 92000000 Poilsio, kultūros ir sporto paslaugos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 32321100 Kino filmų aparatūra, 32354500 Video juosta, 79960000 Fotografijos ir pagalbinės paslaugos, 92100000 Kino ir videofilmų paslaugos, 92110000 Kino filmų ir vaizdajuosčių gamybos bei susijusios paslaugos, 92111000 Kino filmų ir videofilmų gamybos paslaugos, 92112000 Paslaugos, susijusios su kino filmų ir vaizdajuosčių gamyba
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: RS 2026-00533
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 92000000 Servizzi rekreazzjonali, kulturali u sportivi
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 32321100 Appart tal-pellikola, 32354500 Films tal-video, 79960000 Servizzi tal-fotografija u anċillarji, 92100000 Servizzi taċ-ċinema u tal-video, 92110000 Servizzi ta' produzzjoni ta' films u vidjows u servizzi relatati, 92111000 Il-produzzjoni tal-films ċinematografiċi u tal-video-tape, 92112000 Servizzi b'konnessjoni mal-produzzjoni tal-films ċinematografiċi u tal-video-tape
5. Lott
Lott: LOT-0000
Wewnętrzny identyfikator: RS 2026-00533
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 92000000 Usługi rekreacyjne, kulturalne i sportowe
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 32321100 Sprzęt filmowy, 32354500 Filmy wideo, 79960000 Usługi fotograficzne i pomocnicze, 92100000 Usługi kinematograficzne oraz wideo, 92110000 Produkcja filmów kinowych i wideo oraz podobne usługi, 92111000 Usługi produkcji filmów kinowych i wideo, 92112000 Usługi produkcji filmów kinowych i taśm wideo
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 92000000 Serviços recreativos, culturais e desportivos
Classificação adicional (cpv): 32321100 Equipamento para filme e vídeo, 32354500 Películas de vídeo, 79960000 Serviços de fotografia e auxiliares, 92100000 Serviços cinematográficos e de vídeo, 92110000 Serviços de produção de filmes e fitas de vídeo e afins, 92111000 Serviços de produção cinematográfica e de vídeo, 92112000 Serviços relacionados com a produção de filmes e videocassetes
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: RS 2026-00533
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 92000000 Servicii de recreere, culturale şi sportive
Clasificare suplimentară (cpv): 32321100 Aparatură video şi cinematografică, 32354500 Pelicule video, 79960000 Servicii de fotografie şi servicii conexe, 92100000 Servicii de cinematografie şi servicii video, 92110000 Servicii de producţie de filme cinematografice şi de casete video şi servicii conexe, 92111000 Servicii de producţie de filme cinematografice şi de filme video, 92112000 Servicii privind producţia de filme cinematografice sau de casete video
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: RS 2026-00533
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 32321100 Film- och videoutrustning, 32354500 Videofilmer, 79960000 Foto- och tillhörande tjänster, 92100000 Film- och videotjänster, 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster, 92111000 Film- och videoproduktion, 92112000 Tjänster i samband med film- och videoproduktion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000