Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 50312000 Opravy a údržba výpočetní techniky
Místo plnění
Nižší územní jednotka země (NUTS): Grad Zagreb (HR050)
Země: Chorvatsko
Další informace: Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine
Odhadovaná doba trvání
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 50312000 Vedligeholdelse og reparation af computerudstyr
Udførelsessted
Landsdel (NUTS): Grad Zagreb (HR050)
Land: Kroatien
Fornyelse
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50312000 Wartung und Reparatur von Computeranlagen
Erfüllungsort
Land, Gliederung (NUTS): Grad Zagreb (HR050)
Geschätzte Dauer
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 50312000 Υπηρεσίες συντήρησης και επισκευής εξοπλισμού ηλεκτρονικών υπολογιστών
Τόπος εκτέλεσης
Χώρα: Κροατία
Εκτιμώμενη διάρκεια
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50312000 Maintenance and repair of computer equipment
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Grad Zagreb (HR050)
Country: Croatia
Value
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 50312000 Tietokonelaitteiden huolto ja korjaus
Suorituspaikka
Maa: Kroatia
Uusiminen
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
An áit feidhmíochta
Tír: An Chróit
Fad measta
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 50312000 Számítógépes berendezések karbantartása és javítása
A teljesítés helye
Ország: Horvátország
Becsült időtartam
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 50312000 Datoriekārtu tehniskā apkope un remonts
Izpildes vieta
Valsts apakšiedalījums (NUTS): Grad Zagreb (HR050)
Valsts: Horvātija
Paredzamais ilgums
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 50312000 Servizzi ta’ tiswija u tal-manutenzjoni ta’ l-apparat tal-kompjuters
Post tal-prestazzjoni
Sottodiviżjoni tal-pajjiż (NUTS): Grad Zagreb (HR050)
Pajjiż: Il-Kroazja
Tul ta’ żmien stmat
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 50312000 Onderhoud en reparatie van computeruitrusting
Plaats van uitvoering
Onderverdeling land (NUTS): Grad Zagreb (HR050)
Land: Kroatië
Verlenging
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 50312000 Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu komputerowego
Miejsce realizacji
Kraj: Chorwacja
Szacowany okres obowiązywania
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 50312000 Údržba a opravy počítačového vybavenia
Miesto plnenia
Nižšia územná jednotka krajiny (NUTS): Grad Zagreb (HR050)
Krajina: Chorvátsko
Predpokladané trvanie
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 50312000 Vzdrževanje in popravilo računalniške opreme
Kraj izvajanja
Država: Hrvaška
Predvideno trajanje
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50312000 Underhåll och reparation av datautrustning
Leveransplats
Del av land (NUTS): Grad Zagreb (HR050)
Förlängning