463567-2026 - Zadávání
Moldavsko – Zdravotnické přístroje – Achiziționarea investigațiilor urinare și hematologice pentru analizatoare conform necesităților instituțiilor medico-sanitare publice pentru anul 2027
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Dodávky
2. Řízení
Řízení
NázevAchiziționarea investigațiilor urinare și hematologice pentru analizatoare conform necesităților instituțiilor medico-sanitare publice pentru anul 2027
PopisAchiziționarea investigațiilor urinare și hematologice pentru analizatoare conform necesităților instituțiilor medico-sanitare publice pentru anul 2027. Procedura se desfășoară prin licitație deschisă, cu depunerea electronică a ofertelor prin SIA RSAP (MTender). Contract valabil până la 31.12.2027. Licitația electronică nu va fi folosită conform paginii procedurii.
Interní identifikátor21643815
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 33100000 Zdravotnické přístroje
5. Část
ČástLOT-0001
Název1 - Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru Acon Laboratories, Mission U120, Urine Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 1 Denumire lot/poziție: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru Acon Laboratories, Mission U120, Urine Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 pentru analizatorul din dotare Acon Laboratories, Mission U120, Urine Analyzer, sau cu analizator în comodat. Minim parametrii examinați: Leucocite (Leukocytes, LEU), greutatea specifică (Specific Gravity, SG), pH (pH), glucoză (Glucose, GLU), acid ascorbic (Ascorbic Acid, ASC), cetone (Ketones, KET), nitriți (Nitrite, NIT), proteine (Protein, PRO), bilirubină (Bilirubin, BIL), urobilinogen (Urobilinogen, URO), sânge (Blood, BLO). Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip analizator Analizator biochimic de urină (semi-automat) Metoda de analiză Reflectometrică, cu sursă de lumină LED și senzor fotometric de precizie Parametri analizați 11–14 parametri: LEU, NIT, URO, PRO, pH, BLD, SG, KET, BIL, GLU, VC (în funcție de tipul benzii utilizate) Capacitate de lucru Până la 120 teste/oră Tip probă Urină proaspătă, necentrifugată Interfață / Ecran Ecran LCD mare, interfață cu butoane; porturi RS-232 și USB; opțiune cititor coduri de bare Reagenți utilizați Benzi de test (Strip) Greutate ≤ 5,0 kg Calibrare Calibrare automată la pornire; verificare internă a sistemului optic înainte de fiecare serie de teste Imprimantă Termică integrată; Conectare LIS Memorie rezultate 2000 rezultate cu identificare pacient. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 7,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 78 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 63 960,00 MDL
Interní identifikátorURHEM-0001
ČástLOT-0002
Název2 - Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru Acon Laboratories, Mission U500, Urine Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 2 Denumire lot/poziție: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru Acon Laboratories, Mission U500, Urine Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 pentru analizatorul din dotare Acon Laboratories, Mission U500, Minim parametri examinați: LEU, NIT, URO, PRO, pH, BLD, SG, KET, BIL, GLU, VC Urine Analyzer, sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip analizator Analizator biochimic de urină (semi-automat, cu alimentare continuă) Metoda de analiză Reflectometrică, cu sistem optic LED și senzor fotometric multi-lungime de undă Parametri analizați 11–14 parametri (LEU, NIT, URO, PRO, pH, BLD, SG, KET, BIL, GLU, VC), în funcție de tipul benzii de test Capacitate de lucru Până la 500 teste/oră Tip probă Urină proaspătă, necentrifugată Interfață / Ecran Ecran color LCD; interfață cu butoane și pictograme; porturi USB, RS-232; cititor coduri de bare integrabil Reagenți utilizați Benzi de test (Strip) Greutate ≤ 10 kg Calibrare Calibrare automată la pornire și verificare fotometrică periodică automată Imprimantă Imprimantă termică integrată; opțiune conectare la imprimantă externă prin USB Conectare LIS; conexiune LAN sau RS-232 Memorie rezultate 2000–3000 rezultate stocate intern cu identificare pacient. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 15,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 247 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 197 847,00 MDL
Interní identifikátorURHEM-0002
ČástLOT-0003
Název3 - Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru Cybow, Reader 720, Urine Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 3 Denumire lot/poziție: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru Cybow, Reader 720, Urine Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 pentru analizatorul din dotare Cybow, Reader 720, Urine Analyzer, sau cu analizator în comodat. Minim 11 parametri examinați: leucocite (Leukocytes, LEU), greutatea specifică (Specific Gravity, SG), pH (pH), glucoză (Glucose, GLU), acid ascorbic (Ascorbic Acid, ASC), cetone (Ketones, KET), nitriți (Nitrite, NIT), proteine (Protein, PRO), bilirubină (Bilirubin, BIL), urobilinogen (Urobilinogen, URO) și sânge (Blood, BLO). Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip analizator Analizator biochimic de urină (semi-automat) Metoda de analiză Reflectometrică, cu sursă de lumină LED și senzor fotometric Parametri analizați 11–14 parametri: LEU, NIT, URO, PRO, pH, BLD, SG, KET, BIL, GLU, VC, Ca, Cr. (în funcție de tipul benzii) Capacitate de lucru Până la 720 teste/oră (automat, cu alimentare continuă a benzilor) Tip probă Urină proaspătă, necentrifugată Interfață / Ecran LCD color, navigare prin butoane; porturi USB, RS-232 Reagenți utilizați Benzi de test (Strip) Greutate ≤ 10 kg Calibrare Automată, la pornire și înainte de fiecare serie de teste Imprimantă Termică integrată Conectare LIS Suport (RS-232 sau LAN) Memorie rezultate Stocare internă pentru cel puțin 2000 rezultate testate.. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 2,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 23 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 49 450,00 MDL
Interní identifikátorURHEM-0003
ČástLOT-0004
Název4 - Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru Dirui, H-100, Urine Analyzer) 11 parametri
PopisNumăr lot/poziție în document: 4 Denumire lot/poziție: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru Dirui, H-100, Urine Analyzer) 11 parametri Specificația tehnică: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 pentru analizatorul din dotare Dirui, H-100, Urine Analyzer, sau cu analizator în comodat. Minim 11 parametri examinaț: leucocite (Leukocytes, LEU), greutatea specifică (Specific Gravity, SG), pH (pH), glucoză (Glucose, GLU), acid ascorbic (Ascorbic Acid, ASC), cetone (Ketones, KET), nitriți (Nitrite, NIT), proteine (Protein, PRO), bilirubină (Bilirubin, BIL), urobilinogen (Urobilinogen, URO), sânge (Blood, BLO) Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul produserii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv Analizator biochimic de urină (semi-automat) Tehnologie, metoda de analiză Reflectometrică (fotometrie cu LED) Parametri analizați 11–14 parametri: LEU, NIT, URO, PRO, pH, BLD, SG, KET, BIL, GLU, VC. Capacitate de lucru Aproximativ 60–120 teste/oră Tip probă Urină proaspătă, necentrifugată Interfață / Ecran LCD color, butoane tactile; porturi RS-232 și USB Reagenți utilizați Benzi de test (strip) Greutate ≤ 5,0 kg Caracteristici speciale Calibrare automată; imprimantă termică integrată; conectare LIS; memorie internă pentru 1000 rezultate.. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 4,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 50 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 34 883,72 MDL
Interní identifikátorURHEM-0004
ČástLOT-0005
Název5 - Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru Dirui, H-500, Urine Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 5 Denumire lot/poziție: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru Dirui, H-500, Urine Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 pentru analizatorul din dotare Dirui, H-500, Urine Analyzer, sau cu analizator în comodat. Minim 11 parametri examinaț: leucocite (Leukocytes, LEU), greutatea specifică (Specific Gravity, SG), pH (pH), glucoză (Glucose, GLU), acid ascorbic (Ascorbic Acid, ASC), cetone (Ketones, KET), nitriți (Nitrite, NIT), proteine (Protein, PRO), bilirubină (Bilirubin, BIL), urobilinogen (Urobilinogen, URO), sânge (Blood, BLO) Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul produserii nu mai mic de 2023. Tip analizator Analizator biochimic de urină semi-automat Metoda de analiză Reflectometrică (fotometrie cu sursă LED și senzor de culoare de înaltă precizie) Parametri analizați 11–14 parametri (LEU, NIT, URO, PRO, pH, BLD, SG, KET, BIL, GLU, VC.), în funcție de tipul benzii utilizate Capacitate de lucru Până la 500–600 teste/oră (flux automat de benzi și probe) Tip probă Urină proaspătă, necentrifugată Interfață / Ecran color LCD; porturi USB, RS-232; opțiune de coduri de bare pentru identificarea probelor Reagenți utilizați Benzi de test (Strip) Greutate ≤ 10 kg Calibrare Calibrare automată Imprimantă Termică integrată, Conectare LIS Suport (RS-232 sau LAN) Memorie rezultate Memorie internă pentru cel puțin 3000 rezultate testate, cu identificare pacient și control calitate. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 5,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 61 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 52 460,00 MDL
Interní identifikátorURHEM-0005
ČástLOT-0006
Název6 - Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru Macherey-Nagel, URYXXON 500, Urine analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 6 Denumire lot/poziție: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru Macherey-Nagel, URYXXON 500, Urine analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 pentru analizatorul din dotare Macherey-Nagel, URYXXON 500, Urine analyzer, sau cu analizator în comodat. Minim parametri verificați: Leucocite (Leukocytes, LEU), greutatea specifică (Specific Gravity, SG), pH (pH), glucoză (Glucose, GLU), acid ascorbic (Ascorbic Acid, ASC), cetone (Ketones, KET), nitriți (Nitrite, NIT), proteine (Protein, PRO), bilirubină (Bilirubin, BIL), urobilinogen (Urobilinogen, URO), sânge (Blood, BLO). Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul produserii nu mai mic de 2023. Tip analizator Analizator biochimic de urină semi-automat Metoda de analiză Reflectometrică (fotometrie cu LED și senzori multi-spectrali) Parametri analizați Până la 13 parametri (GLU, BIL, KET, SG, BLO, pH, PRO, URO, NIT, LEU, VC, Ca, CR, ALB – în funcție de tipul benzii de test) Capacitate de lucru Până la 500–600 teste/oră (funcționare complet automată) Tip probă Urină proaspătă, necentrifugată Interfață / Ecran tactil color; porturi USB, RS-232; suport cititor coduri de bare Reagenți utilizați Benzi de test (Strip) Greutate ≤ 10 kg Calibrare Calibrare automată la pornire; verificare internă a sistemului optic la fiecare ciclu de testare Imprimantă Termică integrată; opțiune conectare la imprimantă externă Conectare LIS; conexiune LAN sau RS-232, USB Memorie rezultate 2000–5000 rezultate cu identificare pacient. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 1,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 15 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 13 500,00 MDL
Interní identifikátorURHEM-0006
ČástLOT-0007
Název7 - Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru Macherey-Nagel, URYXXON Relax, Urine analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 7 Denumire lot/poziție: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru Macherey-Nagel, URYXXON Relax, Urine analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 pentru analizatorul din dotare Macherey-Nagel, URYXXON Relax, Urine analyzer, sau cu analizator în comodat. Minim parametri verificați: leucocite (Leukocytes, LEU), greutatea specifică (Specific Gravity, SG), pH (pH), glucoză (Glucose, GLU), acid ascorbic (Ascorbic Acid, ASC), cetone (Ketones, KET), nitriți (Nitrite, NIT), proteine (Protein, PRO), bilirubină (Bilirubin, BIL), urobilinogen (Urobilinogen, URO), sânge (Blood, BLO) Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip analizator Analizator biochimic de urină (semi-automat) Metoda de analiză Reflectometrică, cu sursă de lumină LED și detecție fotometrică multi-lungime de undă Parametri analizați Până la 13 parametri (GLU, BIL, KET, SG, BLO, pH, PRO, URO, NIT, LEU, VC, Ca, CR, ALB – în funcție de tipul benzii testate) Capacitate de lucru Aproximativ 400–500 teste/oră Tip probă Urină proaspătă, necentrifugată Interfață / Ecran color tactil; porturi USB, RS-232; suport pentru cititor de coduri de bare și tastatură externă Reagenți utilizați Benzi de test (Strip) Greutate ≤ 5,0 kg Calibrare Calibrare automată la pornire și verificare internă automată a fotometrului Imprimantă Termică integrată; opțiune conectare la imprimantă externă prin USB Conectare LIS; conectivitate LAN sau USB; Memorie rezultate 2000–5000 rezultate cu date pacient. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 4,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 40 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 34 400,00 MDL
Interní identifikátorURHEM-0007
ČástLOT-0008
Název8 - Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru Roche, URISYS 1100, Urine Analyzer )
PopisNumăr lot/poziție în document: 8 Denumire lot/poziție: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru Roche, URISYS 1100, Urine Analyzer ) Specificația tehnică: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 pentru analizatorul din dotare Roche, URISYS 1100, Urine Analyzer , sau cu analizator în comodat. Minim 10 parametri verificați: leucocite (Leukocytes, LEU), greutatea specifică (Specific Gravity, SG), pH (pH), glucoză (Glucose, GLU), acid ascorbic (Ascorbic Acid, ASC), cetone (Ketones, KET), nitriți (Nitrite, NIT), proteine (Protein, PRO), bilirubină (Bilirubin, BIL), urobilinogen (Urobilinogen, URO), sânge (Blood, BLO). Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip analizator Analizator biochimic de urină (semi-automat) Metoda de analiză Reflectometrică (fotometrie cu LED și senzor de culoare de înaltă precizie) Parametri analizați 10 parametri: LEU, NIT, URO, PRO, pH, BLD, SG, KET, BIL, GLU (în funcție de banda utilizată) Capacitate de lucru Până la 50–70 teste/oră Tip probă Urină proaspătă, necentrifugată Interfață / Display LED sau LCD; navigare cu butoane; port RS-232 pentru conectare la PC sau LIS Reagenți utilizați Benzi de test (Strip) Greutate ≤ 5,0 kg Calibrare Calibrare automată la pornire; verificare automată a sistemului optic înainte de fiecare test Imprimantă Imprimantă termică integrată; posibilitate conectare la imprimantă externă Conectare LIS Conectivitate RS-232; compatibil cu protocoale LIS standard Memorie rezultate 1000 rezultate stocate. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 1,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 4 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 6 833,33 MDL
Interní identifikátorURHEM-0008
ČástLOT-0009
Název9 - Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru Dirui, H-100, Urine Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 9 Denumire lot/poziție: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru Dirui, H-100, Urine Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 pentru analizatorul din dotare Dirui, H-100, Urine Analyzer, achiziționat prin contractului nr.250990707-0023-0170 Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Minim 11 parametri examinaț: Leucocite, Nitriți, Urobilinogen, Proteine, pH, Sânge / Hemoglobină, Densitate specifică (SG), Cetone, Bilirubină, Glucoză și Acid ascorbic (Vitamina C) Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, nou, nu se acceptă recondiționat. Descriere: Analizator semi-automat de urină pentru efectuarea analizelor chimice ale urinei, care determină prezența anumitor substanțe și estimează concentrațiile lor într-o probă de urină. Parametrul Specificația Productivitate în regim normal: ≥ 45 teste/oră Teste chimice: Bilirubin Sânge (hematii) Glucoză Corpi cetonici Leucocite Nitrați pH Proteine Greutatea specifică Urobilinogen Albumina Creatina culoare, claritate, Opțional Rezultate calculate automat raport albumina: creatinine, Opțional Unități de măsură convenționale, SI Programare probe manuală, coduri de bare sau descărcate de la LIS Calibrare automata, Opțional Diapazonul temperaturii de operare (+15°C to +32°C +-2 grade) Umiditatea de operare în diapazonul de: 20-80 % Timer inclus Opțional Cititor de barcod (Posibilitatea de conectare (integrare) a unui cititor de coduri de bare) da Timpul de măsurare a tuturor parametrilor constituie in suma ≤ 70 secunde Interfață LIS unidirecțională Memorie internă ≥ 1000 rezultate/măsurări Monitor LCD sau LED Imprimantă încorporată Alimentarea 220 V, 50 Hz Reagenți : Să fie inclus toți reagenții necesari cât și alte accesorii, piese necesare pentru efectuarea analizelor și buna funcționare ≥ 50 analize (pentru testare/insturire) Note: Oferta de preț trebuie să includă reactivii necesari pentru testele indicate, soluțiile QC și calibrare Cantitatea soluțiilor propuse trebuie să asigure efectuarea procedurilor de control al calității și calibrare, ori de câte ori este necesar. Furnizorul va asigura: Instruirea personalului. "Mentenanța preventivă și corectivă gratuită pe o perioada contractului atât pentru analizator cât și pentru dispozitivele auxiliare livrate (ex. Calculator, UPS, sistem filtrare)." "Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe o perioada contractului atât pentru analizator cât și pentru dispozitivele auxiliare livrate (ex. Calculator, UPS, sistem filtrare apă)." "Toate consumabilele necesare gratuite pe o perioada contractului atât pentru analizator cât și pentru dispozitivele auxiliare livrate (ex. Calculator, UPS, sistem filtrare apă), dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială." Timpul de intervenție în caz de defect: maxim 24 ore de la solicitarea telefonică. Preț pentru reactivi nemodificat pentru toată perioada contractului. Perioada de valabilitate pentru reagenții livrați: La momentul livrării: Minim 6 luni, dar nu mai puțin de 80% din termenul total de valabilitate. Să se indice timpul de stabilitate a reactivilor după deschidere. Operatorul Economic va include în prețul dispozitivului medical și prețurile pentru fiecare test considerând: Efectuarea controlului calității ori de câte ori este necesar în conformitate cu recomandările producătorului Efectuarea calibrării ori de cate ori va fi necesar (în baza rezultatului controlului calității). Toate piesele si kiturile de mentenanță necesare bunei funcționării pe întreaga perioada a contractului. Calculator (PC), monitor, tastatura, mouse cu garanție deplină și înlocuire în caz de defectare. Toate consumabilele, inclusiv: soluții de spălare, soluții de buffer, electrozi/modul ISE, cuve/rotor pentru reacție, lămpi și tot spectrul de consumabile necesare bunei funcționări pentru efectuarea tuturor testelor solicitate de IMSP. Toate serviciile de mentenanță preventivă și corectivă necesare bunei funcționări pe perioada contractului "Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada contractului.". Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 2,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 33 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 37 620,00 MDL
Interní identifikátorURHEM-0009
ČástLOT-0010
Název10 - Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru Analyticon, Urilyzer 100 Pro, Urine Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 10 Denumire lot/poziție: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru Analyticon, Urilyzer 100 Pro, Urine Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 pentru analizatorul din dotare Analyticon, Urilyzer 100 Pro, Urine Analyzer , sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Minim 11 parametri verificați: Bilirubină, Urobilinogen, Cetone, Acid ascorbic, Glucoză, Proteine ​​(Albumină), Sânge (Hemoglobină), pH, Nitriți, Leucocite, Greutate specifică Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip analizator Analizor semi-automat pentru citirea benzilor de test de urină Metoda de analiză Fotometru de reflexie (reflectance photometer) cu patru lungimi de undă: 505 nm, 530 nm, 620 nm, 660 nm dau tehnologie echivalentă. Parametri analizați Bilirubină, Urobilinogen, Cetone, Glucoză, Proteine (albumină), Creatinină, Sânge (hemoglobină), pH, Nitriţi, Leucocite, Gravitate specifică. Capacitate de lucru ≥ 50 teste/oră în mod normal, până la 120 teste/oră în mod rapid Tip probă Urină proaspătă Interfață / Ecran tactil (touchscreen); porturi: RS-232, USB, Ethernet Reagenți utilizați Benzi de test pentru urină (Strip) Greutate ≤ 5,0 kg Calibrare Măsurare automată după aplicarea benzii Imprimantă Termică integrată Conectare LIS Memorie rezultate 3000 de rezultate. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 1,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 5 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 16 250,00 MDL
Interní identifikátorURHEM-0010
ČástLOT-0011
Název11 - Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru 77 Electronika Kft., LabUMAT 2 + UriSed 3 PRO, Automated Urine Chemistry Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 11 Denumire lot/poziție: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 (echivalent pentru 77 Electronika Kft., LabUMAT 2 + UriSed 3 PRO, Automated Urine Chemistry Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a urinei în conformitate cu norma metodologică 1535 pentru analizatorul din dotare 77 Electronika Kft., LabUMAT 2 + UriSed 3 PRO, Automated Urine Chemistry Analyzer, sau cu analizator în comodat. Minim 11 parametri verificați: Leucocite (Leukocytes), Nitriți (Nitrite), Urobilinogen, Proteine (Protein), pH, Sânge / Hemoglobină (Blood), Densitate specifică (Specific Gravity), Cetone (Ketone), Bilirubină (Bilirubin), Glucoză (Glucose) și Acid ascorbic / Vitamina C (Ascorbic Acid) Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip analizator Sistem combinat: analiză chimică + analiză sediment urinar automatizată Metoda de analiză Chimie: reflectometrică cu LED; Sediment: microscopie automatizată (bright field + fază contrast) Parametri analizați Chimie: 10 parametri pe bandă (LEU (Leukocytes), NIT (Nitrite), URO (Urobilinogen), PRO (Protein), pH, BLD (Blood), SG (Specific Gravity), KET (Ketones), BIL (Bilirubin), GLU (Glucose) + 3 parametri fizici (ex. culoare, turbiditate, gravitate specifică) Sediment: eritrocite, leucocite, cilindri, cristale, bacterii, celule epiteliale Capacitate de lucru Chimie: până la 240 teste/oră Sistem combinat: până la 150 teste/oră Tip probă Urină proaspătă, minim 2 ml Interfață /Ecran tactil color; cititor coduri de bare; porturi USB / RS 232 / LAN Reagenți utilizați Benzi de test (Strip) ; cuvete speciale pentru sediment Greutate ≤ 60 kg (sistem complet) Calibrare Automatizată, fără necesitate de calibratori lichizi Imprimantă Termică integrată opțional; rezultate exportabile pe PC Conectare LIS bidirecțional Memorie rezultate 10000 rezultate, inclusiv imagini sediment Caracteristici speciale Sistem integrat complet pentru chimie + sediment. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 2,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 34 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 296 083,33 MDL
Interní identifikátorURHEM-0011
ČástLOT-0012
Název12 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Abbott, CELL-DYN Emerald 18, Haematology Analyser)
PopisNumăr lot/poziție în document: 12 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Abbott, CELL-DYN Emerald 18, Haematology Analyser) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Abbott, CELL-DYN Emerald 18, Haematology Analyser, sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizator hematologic automat, cu operare manuală (încărcare individuală a probelor). Tehnologie, metoda de detecție Impedanță electronică pentru numărarea WBC/RBC/PLT, spectrofotometrie de absorbție pentru Hgb. Interfața Ecran tactil color (LCD), tastatură soft, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 50 probe/oră. Volum probă ≤ 10 µL Parametri analizați (diferențial 3diff) WBC, RBC, PLT, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, RDW, MPV, PCT, PDW, LYM #/%, MID #/%, GRAN #/%; Stocare date ≥ 1500 rezultate cu histograme Program integrat de control al calității Obligatoriu – sistem de QC integrat cu grafice Levey-Jennings și fișiere de control intern.. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 5,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 31 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 129 166,67 MDL
Interní identifikátorURHEM-0012
ČástLOT-0013
Název13 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Abbott, CELL-DYN Emerald 22, Haematology Analyser)
PopisNumăr lot/poziție în document: 13 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Abbott, CELL-DYN Emerald 22, Haematology Analyser) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Abbott, CELL-DYN Emerald 22, Haematology Analyser, sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizator hematologic automat, cu operare semi-automată sau complet automată, în funcție de configurație. Tehnologie, metoda de detecție Citometrie în flux (optică) combinată cu impedanță electronică pentru numărarea WBC/RBC/PLT și spectrofotometrie de absorbție pentru Hgb. Interfața Ecran tactil color (LCD), tastatură soft, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 55 probe/oră. Volum probă ≤ 10 µL. Parametri analizați (diferențial 5 diff) WBC, RBC, PLT, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, RDW, MPV, LYM #/%, MONO #/%, NEU #/%, EOS #/%, BASO #/%. Stocare date ≥ 1500 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității Obligatoriu – sistem de QC integrat cu grafice Levey-Jennings și fișiere de control intern.. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 1,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 8 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 69 676,00 MDL
Interní identifikátorURHEM-0013
ČástLOT-0014
Název14 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Abbott, CELL-DYN Ruby, Haematology Analyser)
PopisNumăr lot/poziție în document: 14 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Abbott, CELL-DYN Ruby, Haematology Analyser) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Abbott, CELL-DYN Ruby, Haematology Analyser, sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizator hematologic automat, cu sistem de alimentare manuală sau opțional autoloader pentru lucru continuu. Tehnologie, metoda de detecție Citometrie în flux cu detecție optică multiunghiulară (MAPSS) pentru WBC și diferențial 5-parte; impedanță electronică pentru RBC și PLT; spectrofotometrie pentru Hgb. / tehnologie echivalentă, similară. Interfața Ecran tactil color, tastatură soft,port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 80 probe/oră. Volum probă 150–230 µL, în funcție de modul de operare (manual / autoloader). Parametri analizați (diferențial 5 diff) WBC, RBC, PLT, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, RDW, MPV, reticulocite, LYM #/%, MONO #/%, NEU #/%, EOS #/%, BASO #/%. Stocare date ≥ 10000 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității Obligatoriu – sistem de QC integrat cu grafice Levey-Jennings și fișiere de control intern.. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 2,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 33 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 925 790,70 MDL
Interní identifikátorURHEM-0014
ČástLOT-0015
Název15 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Avantor, BeneSphera H32, Hematology Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 15 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Avantor, BeneSphera H32, Hematology Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Avantor, BeneSphera H32, Hematology Analyzer, sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizator hematologic automat, modul de operare manual sau semi-automat (încărcare individuală de probe) Tehnologie, metoda de detecție Impedanță electronică pentru numărarea WBC/RBC/PLT / tehnologie echivalentă, similară sau mai avansată. Interfața Ecran tactil color, tastatură soft, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 60 probe/oră. Volum probă 9,8–20 µL, în funcție de modul de operare (probă întreaga / mod pre-diluat). Parametri analizați (diferențial 3 diff) WBC, RBC, PLT, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, RDW, MPV, PCT, PDW, LYM #/%, MID #/%, GRAN #/%; Stocare date ≥ 50000 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității Obligatoriu – sistem de QC integrat cu grafice Levey-Jennings și fișiere de control intern.. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 2,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 13 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 23 400,00 MDL
Interní identifikátorURHEM-0015
ČástLOT-0016
Název16 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Edan, H30 Pro, Hematology Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 16 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Edan, H30 Pro, Hematology Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Edan, H30 Pro, Hematology Analyzer, sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizator hematologic automat, Tehnologie, metoda de detecție Impedanță directă pentru numărarea WBC/RBC/PLT + reagent de liza fără cianură pentru HGB / tehnologie echivalentă, similară sau mai avansată. Interfața Ecran tactil color, tastatură soft, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 60 probe/oră. Volum probă 10–20 µL, în funcție de modul de operare (sânge integru / mod pre-diluat). Parametri analizați (diferențial 3 diff) WBC, LYM %, MXD %, LYM#, MXD#, NEUT#, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, RDW-CV, RDW-SD, PLT, MPV, PDW, PCT, PLCR, Stocare date ≥ 100000 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității Obligatoriu – sistem de QC integrat cu grafice Levey-Jennings și fișiere de control intern.. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 2,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 21 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 76 487,21 MDL
Interní identifikátorURHEM-0016
ČástLOT-0017
Název17 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Edan, H60, Hematology Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 17 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Edan, H60, Hematology Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Edan, H60, Hematology Analyzer, sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizator hematologic automat/semi-automat, modul standard (încărcare manuală a probelor) – varianta „H60” (fără autoloader). Tehnologie, metoda de detecție Citometrie în flux cu laser semiconductor pentru WBC/Diff/BASO, impedanță electrică pentru RBC/PLT, reagent fără cianură pentru HGB./ tehnologie echivalentă, similară sau mai avansată. Interfața Ecran tactil color, tastatură soft, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 60 probe/oră. Volum probă 16–20 µL, în funcție de modul de operare (sânge integru / mod pre-diluat). Parametri analizați (diferențial 5 diff) 25-29 parametri raportabili incluzând: WBC, LYM%, MON%, NEU%, BAS%, EOS%, LYM#, MON#, NEU#, EOS#, BAS#, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, RDW-CV, RDW-SD, PLT, MPV, PDW, PCT, P-LCR, P-LCC. Plus parametri de cercetare (RUO) precum LIC%, LIC#, ALY%, ALY#, NLR, PLR. Stocare date ≥ 100000 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității Obligatoriu – sistem de QC integrat cu grafice Levey-Jennings și fișiere de control intern.. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 3,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 63 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 317 441,86 MDL
Interní identifikátorURHEM-0017
ČástLOT-0018
Název18 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Erma, PCE-210, Hemoglobin Meter)
PopisNumăr lot/poziție în document: 18 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Erma, PCE-210, Hemoglobin Meter) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Erma, PCE-210, Hemoglobin Meter, sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizator hematologic automat Tehnologie, metoda de detecție Impedanță electrică pentru numărarea celulelor (blood cell counting), colorimetrie pentru HGB./ tehnologie echivalentă, similară sau mai avansată. Interfața Ecran tactil color, tastatură soft, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 60 probe/oră. Volum probă 10–20 µL, în funcție de modul de operare (venos / mod pre-diluat). Parametri analizați (diferențial 3 diff) WBC, LYM #/%, MID #/%, GRA #/%, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, RDW, PLT, MPV, PDW, PCT. Stocare date ≥ 1000 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității Sistem de auto-monitorizare (self-monitoring) integrat, curățare automată a circuitelor.. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 1,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 10 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 26 750,00 MDL
Interní identifikátorURHEM-0018
ČástLOT-0019
Název19 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Horiba, Pentra XLR, Hematology Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 19 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Horiba, Pentra XLR, Hematology Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Horiba, Pentra XLR, Hematology Analyzer, sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizator hematologic automat, încărcare automată (autoloader 100 tuburi) Tehnologie, metoda de detecție Impedanță + optică + fluorometrie pentru reticulocite (tehnologie DHSS – Double Hydrodynamic Sequential System)/ tehnologie echivalentă, similară sau mai avansată. Interfața Ecran tactil color, tastatură soft, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 80 probe/oră. Volum probă 35–53 µL, în funcție de modul de operare. Parametri analizați (diferențial 5 diff) WBC, NEU# & NEU%, LYM# & LYM%, MON# & MON%, EOS# & EOS%, BAS# & BAS%, ALY# & ALY%, LIC# & LIC%, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, RDW CV, RDW SD, PLT, MPV, PCT*, PDW*, RET% , RET#, RETH%, RETM%, RETL%, CRC%, IRF% Stocare date ≥ 10000 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității Sistem QC integrat cu Levey-Jennings, grafică, log-uri de întreţinere şi calibrare. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 1,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 21 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 285 075,00 MDL
Interní identifikátorURHEM-0019
ČástLOT-0020
Název20 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Mindray, BC-20, Hematology Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 20 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Mindray, BC-20, Hematology Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Mindray, BC-20, Hematology Analyzer, sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizator hematologic automat, diferenţial 3-parte (CBC + 3-DIFF) cu încărcare manuală / deschisă Tehnologie, metoda de detecție Impedanţă pentru numărarea WBC/RBC/PLT; agent de liză fără cianură pentru HGB./ tehnologie echivalentă, similară sau mai avansată. Interfața Ecran tactil color, tastatură soft, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 40 probe/oră. Volum probă Mod sânge integral ≤ 9 µL; mod prediluare ≤ 20 µL. Parametri analizați (diferențial 3 diff) 20 parametri: WBC, Lymph#, Mid#, Gran#, Lymph%, Mid%, Gran%, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, RDW-CV, RDW-SD, PLT, MPV, PDW, PCT, P-LCR. Stocare date ≥ 100000 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității sistem de QC original, reactivi și calibratori dedicați.. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 2,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 17 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 90 666,68 MDL
Interní identifikátorURHEM-0020
ČástLOT-0021
Název21 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Mindray, BC-20S, Hematology Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 21 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Mindray, BC-20S, Hematology Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Mindray, BC-20S, Hematology Analyzer, sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizator hematologic automat, diferenţial 3-parte („CBC + 3-DIFF”), încărcare manuală a probelor („open vial”). Tehnologie, metoda de detecție Metodă de impedanţă pentru WBC, RBC şi PLT; reagent fără cianură pentru HGB. / tehnologie echivalentă, similară sau mai avansată. Interfața Ecran tactil color, tastatură soft, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 40 probe/oră. Volum probă Mod sânge integral: ≤ 9 µL; mod prediluare: ≤ 20 µL. Parametri analizați (diferențial 3 diff) 19 parametri + 3 histograme: WBC, Lymph#, Mid#, Gran#, Lymph%, Mid%, Gran%, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, RDW-CV, RDW-SD, PLT, MPV, PDW, PCT. Stocare date ≥ 200000 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității sistem QC original, consumabile dedicate, calibratori incluși.. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 10,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 102 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 290 976,74 MDL
Interní identifikátorURHEM-0021
ČástLOT-0022
Název22 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentruMindray, BC-30, Hematology Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 22 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentruMindray, BC-30, Hematology Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Mindray, BC-30, Hematology Analyzer, sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizator hematologic automat, diferenţial 3-parte („CBC + 3 DIFF”), încărcare deschisă a probelor. Tehnologie, metoda de detecție Metodă de impedanţă pentru WBC, RBC şi PLT; reagent fără cianură pentru testul HGB. / tehnologie echivalentă, similară sau mai avansată. Interfața Ecran tactil color, tastatură soft, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 60 probe/oră. Volum probă ≤ 9 µL în mod „whole blood”; ≤ 20 µL în mod prediluare. Parametri analizați (diferențial 3 diff) 21 parametri + 3 histograme: WBC, Lymph#, Mid#, Gran#, Lymph%, Mid%, Gran%, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, RDW-CV, RDW-SD, PLT, MPV, PDW, PCT, P-LCR, P-LCC. Stocare date ≥ 400000 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității sistem QC original, consumabile dedicate, calibratori incluși.. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 1,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 17 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 60 208,36 MDL
Interní identifikátorURHEM-0022
ČástLOT-0023
Název23 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Mindray, BC-30s, Hematology Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 23 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Mindray, BC-30s, Hematology Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Mindray, BC-30s, Hematology Analyzer, sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizator hematologic automat, diferenţial 3-parte („CBC + 3 DIFF”), încărcare deschisă a probelor. Tehnologie, metoda de detecție Metodă de impedanţă pentru WBC, RBC şi PLT; reagent fără cianură pentru testul HGB. / tehnologie echivalentă, similară sau mai avansată. Interfața Ecran tactil color, tastatură soft, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 70 probe/oră. Volum probă Mod whole blood: ≤ 9 µL; Mod prediluare (pre-diluted): ≤ 20 µL. Parametri analizați (diferențial 3 diff) 21 parametri şi 3 histograme: WBC, Lymph#, Mid#, Gran#, Lymph %, Mid %, Gran %, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, RDW-CV, RDW-SD, PLT, MPV, PDW, PCT, P-LCR, P-LCC; histograme pentru WBC, RBC, PLT. Stocare date ≥ 500000 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității sistem QC original, consumabile dedicate, calibratori incluși.. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 3,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 32 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 83 596,90 MDL
Interní identifikátorURHEM-0023
ČástLOT-0024
Název24 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Mindray, BC-3600, Hematology Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 24 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Mindray, BC-3600, Hematology Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Mindray, BC-3600, Hematology Analyzer, sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizator hematologic automat, diferenţial 3-parte (CBC + 3 DIFF) – variantă open vial sau tub închis (opţional). Tehnologie, metoda de detecție Metodă de impedanţă („electrical impedance”) pentru WBC, RBC şi PLT; reagent HGB fără cianură („cyanide-free reagent”) / tehnologie echivalentă, similară sau mai avansată. Interfața Ecran tactil color, tastatură soft, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 60 probe/oră. Volum probă Whole blood: ~17 µL; Prediluare: ~20 µL. Parametri analizați (diferențial 3 diff) 21 parametri + 3 histograme: WBC, Lymph#, Mid#, Gran#, Lymph%, Mid%, Gran%, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, RDW-CV, RDW-SD, PLT, MPV, PDW, PCT, P-LCR, P-LCC; histograme pentru WBC, RBC, PLT. Stocare date ≥ 40000 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității Suport pentru 3 niveluri de QC (Low, Medium, High) și generare de grafice Levey-Jennings (LJ) pentru monitorizarea performanței zilnice.. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 3,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 75 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 284 302,33 MDL
Interní identifikátorURHEM-0024
ČástLOT-0025
Název25 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Mindray, BC-5000, Hematology Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 25 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Mindray, BC-5000, Hematology Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Mindray, BC-5000, Hematology Analyzer, sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizator hematologic automat, diferenţial 5-parte (CBC + 5 DIFF) – moduri Whole blood, capilar, prediluare. Tehnologie, metoda de detecție Metodă de impedanţă pentru RBC/PLT; pentru WBC diferenţial: citometrie în flux + dispersie laser „tri-angle” + coloranţi chimici; reagent hemoglobină fără cianură. / tehnologie echivalentă, similară sau mai avansată. Interfața Ecran tactil color, tastatură soft, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 40 probe/oră. Volum probă Whole blood mode: 15 µL; Predilure mode: 20 µL; (capilar de asemenea ~15 µL) Parametri analizați (diferențial 5 diff) 23 parametri reportabili + 3 histograme + 3 scattergramuri. Lista include: WBC, Lym %, Mon %, Neu %, Bas %, Eos %, Lym#, Mon#, Neu#, Eos#, Bas#, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, RDW-CV, RDW-SD, PLT, MPV, PDW, PCT. Stocare date ≥ 20000 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității niveluri QC „low, normal and high” pentru control.. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 1,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 8 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 63 627,91 MDL
Interní identifikátorURHEM-0025
ČástLOT-0026
Název26 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Mindray, BC-5150, Hematology Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 26 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Mindray, BC-5150, Hematology Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Mindray, BC-5150, Hematology Analyzer, sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizator hematologic automat, diferențial 5-parte (CBC + 5 DIFF) – moduri Whole blood, Capilar şi Prediluare. Tehnologie, metoda de detecție Pentru WBC: citometrie în flux + tri-angle laser scatter + coloranţi chimici; pentru RBC şi PLT: metodă de impedanţă; reagent hemoglobină fără cianură. / tehnologie echivalentă, similară sau mai avansată. Interfața Ecran tactil color, tastatură soft, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 60 probe/oră. Volum probă Whole blood mode: 15 µL; Capillary whole blood: 15 µL; Prediluare mode: 20 µL. Parametri analizați (diferențial 5 diff) 25 parametri reportabili + 4 parametri de cercetare; include WBC, Neu%, Lymph%, Mon%, Eos%, Bas%, Neu#, Lymph#, Mon#, Eos#, Bas#, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, RDW-CV, RDW-SD, PLT, MPV, PDW, PCT, P-LCR, P-LCC. Stocare date ≥ 40000 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității Include reactivi dedicați, calibratori originali.. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 19,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 348 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 2 786 697,67 MDL
Interní identifikátorURHEM-0026
ČástLOT-0027
Název27 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Mindray, BC-5300, Hematology Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 27 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Mindray, BC-5300, Hematology Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Mindray, BC-5300, Hematology Analyzer sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizator hematologic automat, diferenţial 5-parte (CBC + DIFF 5-part) – moduri Whole blood & prediluare. Tehnologie, metoda de detecție Combină citometrie în flux + laser semiconductor scatter + coloranţi chimici pentru WBC; metodă impedanţă pentru RBC şi PLT; reagent hemoglobină fără cianură. / tehnologie echivalentă, similară sau mai avansată. Interfața Ecran tactil color, tastatură soft, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 60 probe/oră. Volum probă Whole blood: ~20 µL; Prediluare: ~20 µL. Parametri analizați (diferențial 5 diff) 27 parametri: WBC, Lym%, Mon%, Neu%, Eos%, Bas%, Lym#, Mon#, Neu#, Eos#, Bas#, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, RDW-CV, RDW-SD, PLT, MPV, PDW, PCT, LIC%, LIC#, ALY%, ALY# + 3 histograme + 1 scattergram. Stocare date ≥ 40000 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității controale tri-nivel („Low, Normal, High”). Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 3,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 36 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 229 200,01 MDL
Interní identifikátorURHEM-0027
ČástLOT-0028
Název28 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Mindray, BC-760, Hematology Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 28 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Mindray, BC-760, Hematology Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Mindray, BC-760, Hematology Analyzer sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizator hematologic automat cu diferenţial 5-parte (CBC + DIFF + ESR integrat). Tehnologie, metoda de detecție Tehnologie „SF Cube” (3D analiză cu scatter laser + fluorescenţă) pentru WBC/DIFF; impedanţă pentru RBC/PLT; metodi colorimetrică pentru HGB; metodă fotometrică pentru ESR. / tehnologie echivalentă, similară sau mai avansată. Interfața Ecran tactil color, tastatură soft, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate Mod „CD” (whole blood): până la 80 probe/oră; alt mod „CD + ESR”: 40 probe/oră. Volum probă Whole blood CD: ~ 25 µL; CD + ESR: ~ 160 µL; Prediluare: ~20 µL. Parametri analizați (diferențial 5 diff) WBC Bas# Bas% Neu# Neu% Eos# Eos% Lym# Lym% Mon# Mon% IMG# IMG% RET%* RET#* RHE* IRF* LFR* MFR* HFR* RBC HGB MCV MCH MCHC RDW-CV RDW-SD HCT NRBC# NRBC% PLT PLT-I PLT-H PLT-O* MPV PDW PCT P-LCR P-LCC IPF ESR Stocare date ≥ 150000 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității Obligatoriu. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 7,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 145 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 3 486 744,19 MDL
Interní identifikátorURHEM-0028
ČástLOT-0029
Název29 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Sysmex, KX-21N, Hematology Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 29 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Sysmex, KX-21N, Hematology Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Sysmex, KX-21N, Hematology Analyzer sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizator hematologic automat, diferenţial 3-parte (CBC + 3 DIFF) – mod „whole blood” şi mod prediluare. Tehnologie, metoda de detecție Metodă de detecție prin curent continuu (Direct Current, DC) pentru RBC, WBC, PLT; reagent fără cianură pentru HGB. / tehnologie echivalentă, similară sau mai avansată. Interfața Ecran digital, tastatură, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 60 probe/oră. Volum probă Whole Blood Mode: 50 µL; Prediluare Mode: 20 µL. Parametri analizați (diferențial 3 diff) 17 raportabili în mod standard cu diferenţial 3-parte + 3 histograme: WBC, LYM%, MXD%, NEUT%, LYM#, MXD#, NEUT#, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, RDW-CV, RDW-SD, PLT, MPV, PDW, P-LCR. Stocare date ≥ 300 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității Include programe QC: graficul Levey-Jennings (LJ) şi X-bar/R charts.. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 2,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 43 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 162 000,00 MDL
Interní identifikátorURHEM-0029
ČástLOT-0030
Název30 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Sysmex, XN-1000, Hematology Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 30 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Sysmex, XN-1000, Hematology Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Sysmex, XN-1000, Hematology Analyzer sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizator hematologic automat, diferenţial 5-parte (CBC + DIFF) cu opțiuni pentru reticulocite, plachete fluorescente, lichide corporale. Tehnologie, metoda de detecție Fluorescent Flow Cytometry (canal WBC/DIFF/RET/PLT-F/WPC); RBC/PLT prin impedanţă cu focalizare hidrodinamică; HGB metodă SLS fără cianură. / tehnologie echivalentă, similară sau mai avansată. Interfața Ecran tactil, tastatură soft, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 100 probe/oră. (mod CBC+DIFF). Volum probă Volum aspirare: 88 µL pentru mod Whole Blood; diluare/moduri speciale 70 µL. Parametri analizați (diferențial 5 diff) Multiple parametri: WBC, NEUT%, NEUT#, LYMPH%, LYMPH#, MONO%, MONO#, EO%, EO#, BASO%, BASO#, IG%, IG#; RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC; PLT, RDW-SD, RDW-CV, MPV, PDW, P-LCR, PCT; plus opțional RET%, RET#, IRF Stocare date ≥ 100000 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității Materiale QC: „XN Check (three levels)” pentru QC standard şi „XN Check BF (two levels)” pentru lichide corporale.. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 3,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 105 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 986 511,63 MDL
Interní identifikátorURHEM-0030
ČástLOT-0031
Název31 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Sysmex, XN-330, Hematology Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 31 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Sysmex, XN-330, Hematology Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Sysmex, XN-330, Hematology Analyzer sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizator hematologic automat, diferenţial 6-parte (CBC + 6 DIFF) – mod „open tube” (încărcare deschisă a probelor).. Tehnologie, metoda de detecție „Fluorescent Flow Cytometry” pentru WBC/DIFF/RET; impedanţă cu focalizare hidrodinamică (RBC/PLT); metodă SLS fără cianură pentru HGB. / tehnologie echivalentă, similară sau mai avansată. Interfața Ecran tactil, tastatură soft, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 60 probe/oră. (mod CBC+DIFF). Volum probă Whole blood: 25 µL; Prediluare (pre-dilute mode): ~70 µL. Parametri analizați (diferențial 6 diff) WBC, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, PLT, RDW-SD, RDW-CV, PDW, MPV, P-LCR, PCT, NEUT#, LYMPH#, MONO#, EO#, BASO#, NEUT%, LYMPH%, MONO%, EO%, BASO%, IG#, IG% Stocare date ≥ 100000 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității Suport pentru sisteme QC tip „Xbar / Levey-Jennings” şi set de controale QC dedicate („XN-L CHECK or XN CHECK”). Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 2,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 26 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 235 040,00 MDL
Interní identifikátorURHEM-0031
ČástLOT-0032
Název32 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Sysmex, XN-550, Hematology Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 32 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Sysmex, XN-550, Hematology Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Sysmex, XN-550, Hematology Analyzer sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizator hematologic automat, diferenţial 5/6-parte) cu moduri „whole blood”, prediluare, încărcare continuă a probelor. Tehnologie, metoda de detecție Citometrie în flux cu fluorescenţă pentru WBC/DIFF; impedanţă (DC) cu focalizare hidrodinamică pentru RBC/PLT; metodă SLS fără cianură pentru HGB. / tehnologie echivalentă, similară sau mai avansată. Interfața Ecran tactil, tastatură soft, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 60 probe/oră. (mod CBC+DIFF). Volum probă Whole blood: 25 µL; Prediluare / Body Fluid mode: ~70 µL. Parametri analizați (diferențial 5/6 diff) WBC, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, PLT, RDW-SD, RDW-CV, PDW, MPV, P-LCR, PCT, NEUT#, LYMPH#, MONO#, EO#, BASO#, NEUT%, LYMPH%, MONO%, EO%, BASO%, IG#, IG#; opţional RET#, RET%, IRF Stocare date ≥ 100000 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității Materiale QC dedicate: „XN-L Check” (sau „XN Check”) cu trei niveluri (Nivel 1-2-3) pentru acoperirea gamei clinice – permite monitorizare pe interval normal/scăzut/înalt.. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 1,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 52 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 348 400,00 MDL
Interní identifikátorURHEM-0032
ČástLOT-0033
Název33 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Sysmex, XP-300, Hematology Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 33 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Sysmex, XP-300, Hematology Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Sysmex, XP-300, Hematology Analyzer sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizor hematologic automat, diferenţial 3-parte (CBC + 3 DIFF) — mod „whole blood” şi pre-diluare („pre-diluted mode”). Tehnologie, metoda de detecție Metodă de detecţie prin curent continuu (DC) pentru WBC, RBC şi PLT; pentru HGB metodă fără cianură; HCT prin metoda acumulării volumului eritrocitar. / tehnologie echivalentă, similară sau mai avansată. Interfața Ecran tactil, tastatură soft, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 60 probe/oră. Volum probă Mod whole blood: ~ 50 µL; mod pre-diluare: ~ 20 µL. Parametri analizați (diferențial 3 diff) 20 parametri în mod whole blood şi pre-diluare: WBC, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, PLT, LYM% (W-SCR), MXD% (W-MCR), NEUT% (W-LCR), LYM# (W-SCC), MXD# (W-MCC), NEUT# (W-LCC), RDW-SD, RDW-CV, PDW, MPV, P-LCR, PCT. Stocare date ≥ 40000 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității (internal QC); suport pentru graficul Levey-Jennings chart şi fişiere X-bar/M.. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 1,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 18 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 33 900,00 MDL
Interní identifikátorURHEM-0033
ČástLOT-0034
Název34 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Horiba, Yumizen H500 OT, Hematology Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 34 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Horiba, Yumizen H500 OT, Hematology Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotare Horiba, Yumizen H500 OT, Hematology Analyzer sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizor hematologic automat, diferențial 6-parte (CBC + 6 DIFF); mod „open tube” (încărcare manuală a probelor). Tehnologie, metoda de detecție Tehnologie combinată: impedanță cu focalizare hidrodinamică pentru RBC și PLT, citometrie de flux cu fluorescență pentru WBC/DIFF/RET; metodă SLS fără cianură pentru HGB. / tehnologie echivalentă, similară sau mai avansată. Interfața Ecran tactil color; port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 60 probe/oră. Volum probă Mod „whole blood”: aproximativ 20 µL. Parametri analizați (diferențial 5 diff) 27 parametri: WBC, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, PLT, RDW-SD, RDW-CV, PDW, MPV, P-LCR, PCT, NEUT#, LYMPH#, MONO#, EO#, BASO#, IG#, NEUT%, LYMPH%, MONO%, EO%, BASO%, IG%, RET# și RET%. Stocare date ≥ 10000 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității Sistem QC intern cu suport pentru diagrame Levey-Jennings și X-bar; compatibil cu controale QC dedicate.. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 4,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 48 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 294 883,72 MDL
Interní identifikátorURHEM-0034
ČástLOT-0035
Název35 - Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Sysmex, XN-2000, Hematology Analyzer)
PopisNumăr lot/poziție în document: 35 Denumire lot/poziție: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 (echivalent pentru Sysmex, XN-2000, Hematology Analyzer) Specificația tehnică: Analiza generală a sângelui în conformitate cu norma metodologică 1518 pentru analizatorul din dotareSysmex, XN-2000, Hematology Analyzer sau cu analizator în comodat. Prețul Ofertei va include toți reagenții, controalele și consumabilele necesare pentru numărul investigațiilor solicitate de fiecare beneficiar în parte. Seturile de mentenanță și piesele de schimb gratuite pe perioadă contractului pentru analizator. Toate consumabilele necesare gratuite pe perioadă contractului pentru analizator, dacă acestea nu au fost incluse în oferta inițială. Respectiv, se vor lua în calculul toate cheltuielile care ar putea apărea în întreaga perioada a contractului. Analizator în comodat: Analizator de ultima generația, cu anul producerii nu mai mic de 2023. Tip dispozitiv / mod de operare Analizor hematologic automat, diferenţial 6-parte (CBC + 6 DIFF); sistem modular format din două module analitice, operare „open tube” sau „closed tube” Tehnologie, metoda de detecție Citometrie de flux cu fluorescenţă (Fluorescent Flow Cytometry) pentru WBC/DIFF/RET/PLT-F/WPC; impedanţă focalizată hidrodinamic pentru RBC/PLT; metodă SLS fără cianură pentru HGB. / tehnologie echivalentă, similară sau mai avansată. Interfața Ecran tactil, tastatură soft, porturi USB, port USB/RS-232 și conectivitate LIS. Productivitate ≥ 200 probe/oră. (mod CBC+DIFF). Volum probă Volum aspirat: 88 µL Parametri analizați (diferențial 6 diff) Standard: WBC, NRBC%, NRBC#, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, PLT, RDW-SD, RDW-CV, MicroR%, MacroR%, PDW, MPV, P-LCR, PCT, NEUT%, NEUT#, LYMPH%, LYMPH#, MONO#, MONO#, EO%, EO#, BASO%, BASO#, IG%, IG# Opțional: RET%, RET#, IRF, LFR, MFR, HFR, RET-He, HYPO-He%, HYPER-He%, PLT-F, IPF#, IPF, HPC%, HPC#. Stocare date ≥ 100 000 rezultate cu histograme; export prin USB sau rețea LIS. Program integrat de control al calității QC multilevel. Unitatea de măsură: Bucată; cantitate: 1,00. Unitatea de măsură: Investigații Cantitatea: 30 000,00 Valoarea estimată fără TVA: 217 674,42 MDL
Interní identifikátorURHEM-0035
463567-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern21643815
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33100000 Tagħmir mediku
5. Lott
LottLOT-0001
Identifikatur internURHEM-0001
LottLOT-0002
Identifikatur internURHEM-0002
LottLOT-0003
Identifikatur internURHEM-0003
LottLOT-0004
Identifikatur internURHEM-0004
LottLOT-0005
Identifikatur internURHEM-0005
LottLOT-0006
Identifikatur internURHEM-0006
LottLOT-0007
Identifikatur internURHEM-0007
LottLOT-0008
Identifikatur internURHEM-0008
LottLOT-0009
Identifikatur internURHEM-0009
LottLOT-0010
Identifikatur internURHEM-0010
LottLOT-0011
Identifikatur internURHEM-0011
LottLOT-0012
Identifikatur internURHEM-0012
LottLOT-0013
Identifikatur internURHEM-0013
LottLOT-0014
Identifikatur internURHEM-0014
LottLOT-0015
Identifikatur internURHEM-0015
LottLOT-0016
Identifikatur internURHEM-0016
LottLOT-0017
Identifikatur internURHEM-0017
LottLOT-0018
Identifikatur internURHEM-0018
LottLOT-0019
Identifikatur internURHEM-0019
LottLOT-0020
Identifikatur internURHEM-0020
LottLOT-0021
Identifikatur internURHEM-0021
LottLOT-0022
Identifikatur internURHEM-0022
LottLOT-0023
Identifikatur internURHEM-0023
LottLOT-0024
Identifikatur internURHEM-0024
LottLOT-0025
Identifikatur internURHEM-0025
LottLOT-0026
Identifikatur internURHEM-0026
LottLOT-0027
Identifikatur internURHEM-0027
LottLOT-0028
Identifikatur internURHEM-0028
LottLOT-0029
Identifikatur internURHEM-0029
LottLOT-0030
Identifikatur internURHEM-0030
LottLOT-0031
Identifikatur internURHEM-0031
LottLOT-0032
Identifikatur internURHEM-0032
LottLOT-0033
Identifikatur internURHEM-0033
LottLOT-0034
Identifikatur internURHEM-0034
LottLOT-0035
Identifikatur internURHEM-0035