2. Řízení
Řízení
Název: PROCEDURA APERTA PER L’AFFIDAMENTO DELLA GESTIONE DEL SERVIZIO SOCIO-EDUCATIVO DEL TERRITORIO DELLA SOCIETA' DELLA SALUTE EMPOLESE VALDARNO VALDELSA PERIODO 01.11.2026-31.10.2030
Popis: PROCEDURA APERTA PER L’AFFIDAMENTO DELLA GESTIONE DEL SERVIZIO SOCIO-EDUCATIVO DEL TERRITORIO DELLA SOCIETA' DELLA SALUTE EMPOLESE VALDARNO VALDELSA PERIODO 01.11.2026-31.10.2030
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 85312400 Mimoústavní pečovatelské služby
Další klasifikace (cpv): 85310000 Sociální péče, 85300000 Sociální péče a související služby, 85320000 Služby obyvatelstvu, 85321000 Administrativní služby obyvatelstvu
5. Část
Část: LOT-0001
Popis: SERVIZIO SOCIO-EDUCATIVO DEL TERRITORIO DELLA SOCIETA' DELLA SALUTE EMPOLESE VALDARNO VALDELSA PERIODO 01.11.2026-31.10.2030
2. Procedure
Procedure
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 85312400 Forsorg uden for institutioner
Supplerende klassifikation (cpv): 85310000 Sociale foranstaltninger, 85300000 Sociale foranstaltninger og hermed beslægtet virksomhed, 85320000 Socialt arbejde, 85321000 Administrativ virksomhed i forbindelse med socialt arbejde
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 85312400 Υπηρεσίες κοινωνικής πρόνοιας που δεν παρέχονται μέσω οικοτροφείων
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 85310000 Υπηρεσίες κοινωνικής μέριμνας, 85300000 Υπηρεσίες κοινωνικής μέριμνας και συναφείς υπηρεσίες, 85320000 Κοινωνικές υπηρεσίες, 85321000 Διοικητικές κοινωνικές υπηρεσίες
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 85312400 Servicios de bienestar social no prestados por instituciones residenciales
Clasificación adicional (cpv): 85310000 Servicios de asistencia social, 85300000 Servicios de asistencia social y servicios conexos, 85320000 Servicios sociales, 85321000 Servicios sociales administrativos
5. Lote
Lote: LOT-0001
2. Menettely
Menettely
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 85312400 Muiden kuin hoitolaitosten tarjoamat sosiaalipalvelut
Lisäluokitus (cpv): 85310000 Sosiaalityö, 85300000 Sosiaalityö ja siihen liittyvät palvelut, 85320000 Sosiaalipalvelut, 85321000 Sosiaalialan hallinnolliset palvelut
5. Osa
Osa: LOT-0001
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 85312400 Welfare services not delivered through residential institutions
Aicmiú breise (cpv): 85310000 Social work services, 85300000 Social work and related services, 85320000 Social services, 85321000 Administrative social services
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
464389-2026 - Nadmetanje
Italija – Usluge skrbi koja se ne pruža u domovima – PROCEDURA APERTA PER L’AFFIDAMENTO DELLA GESTIONE DEL SERVIZIO SOCIO-EDUCATIVO DEL TERRITORIO DELLA SOCIETA' DELLA SALUTE EMPOLESE VALDARNO VALDELSA PERIODO 01.11.2026-31.10.2030
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 85312400 Usluge skrbi koja se ne pruža u domovima
Dodatna klasifikacija (cpv): 85310000 Usluge socijalne skrbi, 85300000 Usluge socijalne skrbi i srodne usluge, 85320000 Usluge socijalnih službi, 85321000 Upravne usluge socijalnih službi
5. Grupa
GrupaLOT-0001
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 85312400 Nem bentlakásos intézmények által nyújtott gondozási szolgáltatások
További osztályozás (cpv): 85310000 Szociális gondozási szolgáltatások, 85300000 Szociális gondozás és kapcsolódó szolgáltatások, 85320000 Szociális szolgáltatások, 85321000 Közigazgatási szociális szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 85312400 Servizi di assistenza sociale non prestati da istituti residenziali
Classificazione aggiuntiva (cpv): 85310000 Servizi di assistenza sociale, 85300000 Servizi di assistenza sociale e servizi affini, 85320000 Servizi sociali, 85321000 Servizi sociali amministrativi
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 85312400 Servizzi ta' ħarsien mhux ipprovduti permess ta' istituzzjonijiet residenzjali
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 85310000 Servizzi ta' xogħol soċjali, 85300000 Servizzi ta' xogħol soċjali u dawk relatati, 85320000 Servizzi soċjali, 85321000 Servizzi soċjali amministrattivi
5. Lott
Lott: LOT-0001
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 85312400 Welzijnszorg die niet in tehuizen wordt verstrekt
Aanvullende classificatie (cpv): 85310000 Maatschappelijke diensten, 85300000 Maatschappelijke en aanverwante diensten, 85320000 Sociale diensten, 85321000 Administratieve sociale diensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 85312400 Serviços de assistência social não prestados por instituições que fornecem alojamento
Classificação adicional (cpv): 85310000 Serviços de acção social, 85300000 Serviços de acção social e serviços conexos, 85320000 Serviços sociais, 85321000 Serviços sociais administrativos
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 85312400 Storitve varstva, ki se ne opravljajo v domovih
Dodatna klasifikacija (cpv): 85310000 Storitve socialnega varstva, 85300000 Storitve socialnega varstva in z njimi povezane storitve, 85320000 Storitve na področju sociale, 85321000 Upravne storitve na področju sociale
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
464389-2026 - Konkurrensutsättning
Italien – Annan omsorg än den som tillhandahålls av boendeinstitutioner – PROCEDURA APERTA PER L’AFFIDAMENTO DELLA GESTIONE DEL SERVIZIO SOCIO-EDUCATIVO DEL TERRITORIO DELLA SOCIETA' DELLA SALUTE EMPOLESE VALDARNO VALDELSA PERIODO 01.11.2026-31.10.2030
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85312400 Annan omsorg än den som tillhandahålls av boendeinstitutioner
Ytterligare klassificering (cpv): 85310000 Socialt arbete, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85320000 Socialvård, 85321000 Administration inom socialtjänsten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001