2. Řízení
Řízení
Název: Acord-cadru de prestare servicii de subscriptie/abonamente solutii de virtualizare si containetizare necesare HUB-ului de servicii MAI - 4 loturi
Popis: Achiziție de servicii de subscripție/abonamente soluții de virtualizare și containetizare necesare HUB-ului de servicii MAI (4 loturi), prin încheierea unui acord cadru de prestare servicii, pe o durată de 36 luni. Autoritatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare o singură dată, în a 11 zi înainte de data limită de depunere a ofertelor pentru clarificările solicitate cu 18 zile înaintea termenului limită de depunere a ofertelor, precizat la secțiunea I.3) Comunicare din fisa de date.
Interní identifikátor: 4267095/2025/30
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 72268000 Dodávka programového vybavení
5. Část
Část: LOT-0001
Název: LOT 1-Subscriptie VMware Cloud Foundation
Popis: Valoarea minimă a acordului-cadru este de 83.320,00 lei fără TVA, iar valoarea maximă a acordului cadru este de 19.996.800,00lei fără TVA, conform detalierii din anexa nr. 1 la documentația de atribuire; Valoarea minimă a celui mai mare contract subsecvent este de 83.320,00 lei fără TVA, iar valoarea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 9.998.400,00 lei fără TVA, conform detalierii din anexa nr. 2 la documentația de atribuire; Cantitatea minimă a acordului-cadru este de 1 serv, iar cantitatea maximă a acordului cadru este de 240 serv, conform detalierii din anexa nr. 1 la documentația de atribuire; Cantitatea minimă a celui mai mare contract subsecvent este de 1 serv, iar cantitatea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 120 serv, conform detalierii din anexa nr. 2 la documentația de atribuire;
Interní identifikátor: 1
Část: LOT-0002
Název: Lot 2 - Subscripție VMware vSphere Foundation
Popis: Valoarea minimă a acordului-cadru este de 43.230,00 lei fără TVA, iar valoarea maximă a acordului cadru este de 3.112.560,00 lei fără TVA, conform detalierii din anexa nr. 1 la documentația de atribuire; Valoarea minimă a celui mai mare contract subsecvent este de 43.230,00 lei fără TVA, iar valoarea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 1.556.280,00 lei fără TVA, conform detalierii din anexa nr. 2 la documentația de atribuire; Cantitatea minimă a acordului-cadru este de 1 serviciu, iar cantitatea maximă a acordului cadru este de 72 servicii, conform detalierii din anexa nr. 1 la documentația de atribuire; Cantitatea minimă a celui mai mare contract subsecvent este de 1 serviciu, iar cantitatea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 36 servicii, conform detalierii din anexa nr. 2 la documentația de atribuire;
Interní identifikátor: 2
Část: LOT-0003
Název: Lot 3 - Subscripție VMware Live Recovery
Popis: Valoarea minimă a acordului-cadru este de 119.020,00 lei fără TVA, iar valoarea maximă a acordului cadru este de 8.331.400,00 lei fără TVA, conform detalierii din anexa nr. 1 la documentația de atribuire; Valoarea minimă a celui mai mare contract subsecvent este de 119.020,00 lei fără TVA, iar valoarea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 4.165.700,00 lei fără TVA, conform detalierii din anexa nr. 2 la documentația de atribuire; Cantitatea minimă a acordului-cadru este de 1 serv., iar cantitatea maximă a acordului cadru este de 70 serv, conform detalierii din anexa nr. 1 la documentația de atribuire; Cantitatea minimă a celui mai mare contract subsecvent este de 1 serv, iar cantitatea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 35 serv, conform detalierii din anexa nr. 2 la documentația de atribuire;
Interní identifikátor: 3
Část: LOT-0004
Název: Lot 4 - Subscripție soluție containerizare
Popis: Valoarea minimă a acordului-cadru este de 4.200.000,00 lei fără TVA, iar valoarea maximă a acordului cadru este de 16.800.000,00 lei fără TVA, conform detalierii din anexa nr. 1 la documentația de atribuire; Valoarea minimă a celui mai mare contract subsecvent este de 4.200.000,00lei fără TVA, iar valoarea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 8.400.000,00 lei fără TVA, conform detalierii din anexa nr. 2 la documentația de atribuire; Cantitatea minimă a acordului-cadru este de 1 serv, iar cantitatea maximă a acordului cadru este de 4 serv, conform detalierii din anexa nr. 1 la documentația de atribuire; Cantitatea minimă a celui mai mare contract subsecvent este de 1 serv, iar cantitatea maximă a celui mai mare contract subsecvent este de 2 serv., conform detalierii din anexa nr. 2 la documentația de atribuire;
Interní identifikátor: 4
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 4267095/2025/30
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 72268000 Levering af programmel
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Intern ID: 1
Delkontrakt: LOT-0002
Intern ID: 2
Delkontrakt: LOT-0003
Intern ID: 3
Delkontrakt: LOT-0004
Intern ID: 4
468955-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung4267095/2025/30
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72268000 Bereitstellung von Software
5. Los
LosLOT-0001
Interne Kennung1
LosLOT-0002
Interne Kennung2
LosLOT-0003
Interne Kennung3
LosLOT-0004
Interne Kennung4
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 4267095/2025/30
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 72268000 Υπηρεσίες προμήθειας λογισμικού
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1
Παρτίδα: LOT-0002
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 2
Παρτίδα: LOT-0003
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 3
Παρτίδα: LOT-0004
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 4
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 4267095/2025/30
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 72268000 Servicios de suministro de software
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: 1
Lote: LOT-0002
Identificador interno: 2
Lote: LOT-0003
Identificador interno: 3
Lote: LOT-0004
Identificador interno: 4
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 4267095/2025/30
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 72268000 Tarkvara tarnimisteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisemine tunnus: 1
Osa: LOT-0002
Sisemine tunnus: 2
Osa: LOT-0003
Sisemine tunnus: 3
Osa: LOT-0004
Sisemine tunnus: 4
468955-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka4267095/2025/30
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 72268000 Usluge dobave programske podrške
5. Grupa
GrupaLOT-0001
Interna identifikacijska oznaka1
GrupaLOT-0002
Interna identifikacijska oznaka2
GrupaLOT-0003
Interna identifikacijska oznaka3
GrupaLOT-0004
Interna identifikacijska oznaka4
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: 4267095/2025/30
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 72268000 Szoftverellátási szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
Belső azonosító: 1
Rész: LOT-0002
Belső azonosító: 2
Rész: LOT-0003
Belső azonosító: 3
Rész: LOT-0004
Belső azonosító: 4
468955-2026 - Kompetizzjoni
Ir-Rumanija – Servizzi tal-forniment tas-software – Acord-cadru de prestare servicii de subscriptie/abonamente solutii de virtualizare si containetizare necesare HUB-ului de servicii MAI - 4 loturi
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern4267095/2025/30
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 72268000 Servizzi tal-forniment tas-software
5. Lott
LottLOT-0001
Identifikatur intern1
LottLOT-0002
Identifikatur intern2
LottLOT-0003
Identifikatur intern3
LottLOT-0004
Identifikatur intern4
Interne identificatiecode: 4267095/2025/30
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 72268000 Leveren van software
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: 1
Perceel: LOT-0002
Interne identificatiecode: 2
Perceel: LOT-0003
Interne identificatiecode: 3
Perceel: LOT-0004
Interne identificatiecode: 4
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: 4267095/2025/30
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 72268000 Usługi dostawy oprogramowania
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: 1
Część zamówienia: LOT-0002
Wewnętrzny identyfikator: 2
Część zamówienia: LOT-0003
Wewnętrzny identyfikator: 3
Część zamówienia: LOT-0004
Wewnętrzny identyfikator: 4
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 4267095/2025/30
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 72268000 Servicii de furnizare de software
5. Lot
Lot: LOT-0001
Identificator intern: 1
Lot: LOT-0002
Identificator intern: 2
Lot: LOT-0003
Identificator intern: 3
Lot: LOT-0004
Identificator intern: 4
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 4267095/2025/30
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 72268000 Dodávky softvéru
5. Časť
Časť: LOT-0001
Interný identifikátor: 1
Časť: LOT-0002
Interný identifikátor: 2
Časť: LOT-0003
Interný identifikátor: 3
Časť: LOT-0004
Interný identifikátor: 4