2. Řízení
Řízení
Název: Echipamente si utilaje de laborator pentru activități de cercetare în cadrul proiectului “Hub-ul Român de Hidrogen și Noi Tehnologii Energetice – Ro-HydroHub” Cod SMIS 351358
Popis: Furnizarea echipamentelor și utilajelor de laborator contribuie la dezvoltarea și modernizarea infrastructurii de cercetare, în vederea susținerii activităților științifice și experimentale desfășurate în cadrul proiectului „Hub-ul Român de Hidrogen și Noi Tehnologii Energetice – Ro-HydroHub”. Calendarul de răspuns la solicitările de clarificări Conform art. 160 și art. 161 din Legea 98/2016, operatorii economici au dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire, cu respectarea termenului limită stabilit de autoritatea contractantă în anunţul de participare. Număr zile până la care operatorii economici pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 20 zile. Autoritatea contractanta va răspunde la orice solicitare de clarificare, în mod clar, complet și fără ambiguități înainte cu 11 zile de data limită de depunere a ofertelor.
Interní identifikátor: 2538104_2026_PAAPD1621025
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 38000000 Laboratorní, optické a přesné přístroje a zařízení (mimo skel)
5. Část
Část: LOT-0001
Název: Lotul 1 – Conductometru cu pH metru
Popis: Conductometru cu pH metru (1 buc)
Interní identifikátor: 1
Hlavní klasifikace (cpv): 38416000 PH metry
Část: LOT-0002
Název: Lotul 2 – Sistem de racire pentru pastrare probe
Popis: Sistem de racire pentru pastrare probe (2 buc).
Interní identifikátor: 2
Hlavní klasifikace (cpv): 39711100 Chladničky a mrazničky
Část: LOT-0003
Název: Lotul 3 – Presa hidraulica cu platane incalzite 12 t
Popis: Presa hidraulica cu platane incalzite 12 t (1 buc)
Interní identifikátor: 3
Hlavní klasifikace (cpv): 39713211 Sušící a žehlící jednotky
Část: LOT-0004
Název: Lotul 4 – Agitator magnetic
Popis: Agitator magnetic (1 buc)
Interní identifikátor: 4
Hlavní klasifikace (cpv): 38436400 Magnetické třepačky
Část: LOT-0005
Název: Lotul 5 – Etuva cu vid
Popis: Etuva cu vid (1 buc)
Interní identifikátor: 5
Hlavní klasifikace (cpv): 42921100 Přístroje k čištění a sušení lahví nebo jiných nádob
Část: LOT-0006
Název: Lotul 6 – Baie de curatare cu ultrasunete
Popis: Baie de curatare cu ultrasunete (1 buc).
Interní identifikátor: 6
Hlavní klasifikace (cpv): 42996400 Míchací jednotky
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 2538104_2026_PAAPD1621025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 38416000 PH-Meter
Los: LOT-0002
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 39711100 Kühlschränke und Tiefkühltruhen
Los: LOT-0003
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 39713211 Trocken- und Bügelgeräte
Los: LOT-0004
Titel: Lotul 4 – Agitator magnetic
Beschreibung: Agitator magnetic (1 buc)
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 38436400 Magnetische Rüttler
Los: LOT-0005
Titel: Lotul 5 – Etuva cu vid
Beschreibung: Etuva cu vid (1 buc)
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 42921100 Maschinen zum Reinigen oder Trocknen von Flaschen oder anderen Behältnissen
Los: LOT-0006
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 42996400 Mischmaschinen
469960-2026 - Διαγωνισμός
Ρουμανία – Εξοπλισμός εργαστηριακός, οπτικός και ακριβείας (εκτός από γυαλιά) – Echipamente si utilaje de laborator pentru activități de cercetare în cadrul proiectului “Hub-ul Român de Hidrogen și Noi Tehnologii Energetice – Ro-HydroHub” Cod SMIS 351358
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς - Γνωστοποίηση αλλαγών
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό2538104_2026_PAAPD1621025
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 38000000 Εξοπλισμός εργαστηριακός, οπτικός και ακριβείας (εκτός από γυαλιά)
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 38416000 Πεχάμετρα
ΠαρτίδαLOT-0002
Εσωτερικό αναγνωριστικό2
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 39711100 Ψυγεία και καταψύκτες
ΠαρτίδαLOT-0003
Εσωτερικό αναγνωριστικό3
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 39713211 Μονάδες στεγνώματος και σιδερώματος
ΠαρτίδαLOT-0004
ΤίτλοςLotul 4 – Agitator magnetic
ΠεριγραφήAgitator magnetic (1 buc)
Εσωτερικό αναγνωριστικό4
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 38436400 Μαγνητικοί ανακινητήρες
ΠαρτίδαLOT-0005
ΤίτλοςLotul 5 – Etuva cu vid
ΠεριγραφήEtuva cu vid (1 buc)
Εσωτερικό αναγνωριστικό5
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 42921100 Μηχανήματα καθαρισμού ή στεγνώματος φιαλών ή άλλων δοχείων
ΠαρτίδαLOT-0006
Εσωτερικό αναγνωριστικό6
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 42996400 Μονάδες ανάμειξης
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 2538104_2026_PAAPD1621025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 38416000 PH meters
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 39711100 Refrigerators and freezers
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 39713211 Drying and pressing unit
Lot: LOT-0004
Title: Lotul 4 – Agitator magnetic
Description: Agitator magnetic (1 buc)
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 38436400 Magnetic shakers
Lot: LOT-0005
Title: Lotul 5 – Etuva cu vid
Description: Etuva cu vid (1 buc)
Internal identifier: 5
Main classification (cpv): 42921100 Machinery for cleaning or drying bottles or other containers
Lot: LOT-0006
Internal identifier: 6
Main classification (cpv): 42996400 Mixer units
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 2538104_2026_PAAPD1621025
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 38000000 Equipo de laboratorio, óptico y de precisión (excepto gafas)
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: 1
Clasificación principal (cpv): 38416000 PH-metros
Lote: LOT-0002
Identificador interno: 2
Clasificación principal (cpv): 39711100 Refrigeradores y congeladores
Lote: LOT-0003
Identificador interno: 3
Clasificación principal (cpv): 39713211 Unidad de secado y prensado
Lote: LOT-0004
Título: Lotul 4 – Agitator magnetic
Descripción: Agitator magnetic (1 buc)
Identificador interno: 4
Clasificación principal (cpv): 38436400 Agitadores magnéticos
Lote: LOT-0005
Título: Lotul 5 – Etuva cu vid
Descripción: Etuva cu vid (1 buc)
Identificador interno: 5
Clasificación principal (cpv): 42921100 Máquinas y aparatos para limpiar o secar botellas y demás recipientes
Lote: LOT-0006
Identificador interno: 6
Clasificación principal (cpv): 42996400 Mezcladores
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 38000000 Laboriseadmed, optika- ja täppisinstrumendid (v.a klaasid)
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisemine tunnus: 1
Peamine liigitus (cpv): 38416000 PH-meetrid
Osa: LOT-0002
Sisemine tunnus: 2
Peamine liigitus (cpv): 39711100 Külmikud ja sügavkülmikud
Osa: LOT-0003
Sisemine tunnus: 3
Peamine liigitus (cpv): 39713211 Kuivatid ja pressid
Osa: LOT-0004
Pealkiri: Lotul 4 – Agitator magnetic
Kirjeldus: Agitator magnetic (1 buc)
Sisemine tunnus: 4
Peamine liigitus (cpv): 38436400 Magnetloksutid
Osa: LOT-0005
Pealkiri: Lotul 5 – Etuva cu vid
Kirjeldus: Etuva cu vid (1 buc)
Sisemine tunnus: 5
Peamine liigitus (cpv): 42921100 Seadmed pudelite või muude mahutite puhastamiseks või kuivatamiseks
Osa: LOT-0006
Sisemine tunnus: 6
Peamine liigitus (cpv): 42996400 Segamismasinad
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 2538104_2026_PAAPD1621025
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 38000000 Équipements de laboratoire, d'optique et de précision (excepté les lunettes)
Identifiant interne: 1
Nomenclature principale (cpv): 38416000 PHmètres
Identifiant interne: 2
Nomenclature principale (cpv): 39711100 Réfrigérateurs et congélateurs
Identifiant interne: 3
Nomenclature principale (cpv): 39713211 Unité de séchage et de pressage
Titre: Lotul 4 – Agitator magnetic
Identifiant interne: 4
Nomenclature principale (cpv): 38436400 Agitateurs magnétiques
Titre: Lotul 5 – Etuva cu vid
Identifiant interne: 5
Nomenclature principale (cpv): 42921100 Machines de nettoyage ou de séchage de bouteilles ou autres récipients
Identifiant interne: 6
Nomenclature principale (cpv): 42996400 Mélangeurs
469960-2026 - Iomaíocht
An Rómáin – Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses) – Echipamente si utilaje de laborator pentru activități de cercetare în cadrul proiectului “Hub-ul Român de Hidrogen și Noi Tehnologii Energetice – Ro-HydroHub” Cod SMIS 351358
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras - Fógra maidir le hathrú
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach2538104_2026_PAAPD1621025
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Aitheantóir inmheánach1
Príomhaicmiú (cpv): 38416000 PH meters
LuchtógLOT-0002
Aitheantóir inmheánach2
Príomhaicmiú (cpv): 39711100 Refrigerators and freezers
LuchtógLOT-0003
Aitheantóir inmheánach3
Príomhaicmiú (cpv): 39713211 Drying and pressing unit
LuchtógLOT-0004
TeidealLotul 4 – Agitator magnetic
Cur síosAgitator magnetic (1 buc)
Aitheantóir inmheánach4
Príomhaicmiú (cpv): 38436400 Magnetic shakers
LuchtógLOT-0005
TeidealLotul 5 – Etuva cu vid
Cur síosEtuva cu vid (1 buc)
Aitheantóir inmheánach5
LuchtógLOT-0006
Aitheantóir inmheánach6
Príomhaicmiú (cpv): 42996400 Mixer units
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 2538104_2026_PAAPD1621025
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 38000000 Laboratorijska, optička i precizna oprema (osim naočala)
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Opis: Conductometru cu pH metru (1 buc)
Interna identifikacijska oznaka: 1
Glavna klasifikacija (cpv): 38416000 pH metri
Grupa: LOT-0002
Interna identifikacijska oznaka: 2
Glavna klasifikacija (cpv): 39711100 Hladnjaci i zamrzivači
Grupa: LOT-0003
Interna identifikacijska oznaka: 3
Glavna klasifikacija (cpv): 39713211 Jedinica za sušenje i glačanje
Grupa: LOT-0004
Naslov: Lotul 4 – Agitator magnetic
Opis: Agitator magnetic (1 buc)
Interna identifikacijska oznaka: 4
Glavna klasifikacija (cpv): 38436400 Magnetne sprave za mućkanje
Grupa: LOT-0005
Naslov: Lotul 5 – Etuva cu vid
Opis: Etuva cu vid (1 buc)
Interna identifikacijska oznaka: 5
Glavna klasifikacija (cpv): 42921100 Strojevi za čišćenje ili sušenje boca ili drugih spremnika
Grupa: LOT-0006
Interna identifikacijska oznaka: 6
Glavna klasifikacija (cpv): 42996400 Miješalice
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 38000000 Laboratóriumi, optikai és precíziós felszerelések (kivéve szemüvegek)
5. Rész
Rész: LOT-0001
Belső azonosító: 1
Fő osztályozás (cpv): 38416000 PH-mérők
Rész: LOT-0002
Belső azonosító: 2
Fő osztályozás (cpv): 39711100 Hűtő- és fagyasztógépek
Rész: LOT-0003
Belső azonosító: 3
Fő osztályozás (cpv): 39713211 Szárító- és mángorlógépek
Rész: LOT-0004
Cím: Lotul 4 – Agitator magnetic
Leírás: Agitator magnetic (1 buc)
Belső azonosító: 4
Fő osztályozás (cpv): 38436400 Mágneses rázógépek
Rész: LOT-0005
Cím: Lotul 5 – Etuva cu vid
Leírás: Etuva cu vid (1 buc)
Belső azonosító: 5
Fő osztályozás (cpv): 42921100 Palack és egyéb tárolóeszköz mosó és szárító gép
Rész: LOT-0006
Belső azonosító: 6
Fő osztályozás (cpv): 42996400 Szennyvízkeverők
469960-2026 - Gara
Romania – Attrezzature da laboratorio, ottiche e di precisione (escluso vetri) – Echipamente si utilaje de laborator pentru activități de cercetare în cadrul proiectului “Hub-ul Român de Hidrogen și Noi Tehnologii Energetice – Ro-HydroHub” Cod SMIS 351358
Bando di gara o di concessione – regime ordinario - Avviso di rettifica
Forniture
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno2538104_2026_PAAPD1621025
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 38000000 Attrezzature da laboratorio, ottiche e di precisione (escluso vetri)
5. Lotto
LottoLOT-0001
Identificativo interno1
Classificazione principale (cpv): 38416000 Misuratori di pH
LottoLOT-0002
Identificativo interno2
Classificazione principale (cpv): 39711100 Frigoriferi e congelatori
LottoLOT-0003
Identificativo interno3
Classificazione principale (cpv): 39713211 Dispositivo di asciugatura e stiratura
LottoLOT-0004
TitoloLotul 4 – Agitator magnetic
DescrizioneAgitator magnetic (1 buc)
Identificativo interno4
Classificazione principale (cpv): 38436400 Agitatori magnetici
LottoLOT-0005
TitoloLotul 5 – Etuva cu vid
DescrizioneEtuva cu vid (1 buc)
Identificativo interno5
Classificazione principale (cpv): 42921100 Macchinari per la pulizia o l'asciugatura di bottiglie o altri contenitori
LottoLOT-0006
Identificativo interno6
Classificazione principale (cpv): 42996400 Miscelatori
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 2538104_2026_PAAPD1621025
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 38000000 Laboratorinė, optinė ir precizinė įranga (išskyrus akinius)
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Vidaus identifikatorius: 1
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 38416000 PH metrai
Pirkimo dalis: LOT-0002
Vidaus identifikatorius: 2
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 39711100 Šaldytuvai ir šaldikliai
Pirkimo dalis: LOT-0003
Vidaus identifikatorius: 3
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 39713211 Džiovinimo ir lyginimo įrenginys
Pirkimo dalis: LOT-0004
Pavadinimas: Lotul 4 – Agitator magnetic
Aprašymas: Agitator magnetic (1 buc)
Vidaus identifikatorius: 4
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 38436400 Magnetinės purtyklės
Pirkimo dalis: LOT-0005
Pavadinimas: Lotul 5 – Etuva cu vid
Aprašymas: Etuva cu vid (1 buc)
Vidaus identifikatorius: 5
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 42921100 Butelių ar kitos taros valymo ar džiovinimo mašinos
Pirkimo dalis: LOT-0006
Vidaus identifikatorius: 6
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 42996400 Maišytuvai
See the notice on TED website
Interne identificatiecode: 2538104_2026_PAAPD1621025
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 38000000 Laboratoriuminstrumenten, optische en precisie-instrumenten (uitgezonderd brillen)
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: 1
Belangrijkste classificatie (cpv): 38416000 PH-meters
Perceel: LOT-0002
Interne identificatiecode: 2
Belangrijkste classificatie (cpv): 39711100 Koelkasten en diepvriezers
Perceel: LOT-0003
Interne identificatiecode: 3
Belangrijkste classificatie (cpv): 39713211 Droog- en perstoestel
Perceel: LOT-0004
Beschrijving: Agitator magnetic (1 buc)
Interne identificatiecode: 4
Belangrijkste classificatie (cpv): 38436400 Magnetische schudapparaten
Perceel: LOT-0005
Beschrijving: Etuva cu vid (1 buc)
Interne identificatiecode: 5
Belangrijkste classificatie (cpv): 42921100 Machines voor het reinigen of drogen van flessen of andere verpakkingen
Perceel: LOT-0006
Interne identificatiecode: 6
Belangrijkste classificatie (cpv): 42996400 Mengeenheden
469960-2026 - Concurso
Roménia – Equipamento laboratorial, óptico e de precisão (exc. óculos) – Echipamente si utilaje de laborator pentru activități de cercetare în cadrul proiectului “Hub-ul Român de Hidrogen și Noi Tehnologii Energetice – Ro-HydroHub” Cod SMIS 351358
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal - Anúncio de alteração
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 38000000 Equipamento laboratorial, óptico e de precisão (exc. óculos)
LoteLOT-0001
Identificador interno1
Classificação principal (cpv): 38416000 Medidores de pH
LoteLOT-0002
Identificador interno2
Classificação principal (cpv): 39711100 Frigoríficos e congeladores
LoteLOT-0003
Identificador interno3
Classificação principal (cpv): 39713211 Unidade de secagem e engomagem
LoteLOT-0004
TítuloLotul 4 – Agitator magnetic
DescriçãoAgitator magnetic (1 buc)
Identificador interno4
Classificação principal (cpv): 38436400 Agitadores magnéticos
LoteLOT-0005
TítuloLotul 5 – Etuva cu vid
DescriçãoEtuva cu vid (1 buc)
Identificador interno5
Classificação principal (cpv): 42921100 Máquinas para limpar ou secar garrafas ou outros recipientes
LoteLOT-0006
Identificador interno6
Classificação principal (cpv): 42996400 Unidades misturadoras
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 2538104_2026_PAAPD1621025
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 38000000 Echipamente de laborator, optice şi de precizie (cu excepţia ochelarilor)
Identificator intern: 1
Clasificarea principală (cpv): 38416000 PH metre
Identificator intern: 2
Clasificarea principală (cpv): 39711100 Frigidere şi congelatoare
Identificator intern: 3
Clasificarea principală (cpv): 39713211 Dispozitive de uscat şi presat
Titlu: Lotul 4 – Agitator magnetic
Descriere: Agitator magnetic (1 buc)
Identificator intern: 4
Clasificarea principală (cpv): 38436400 Agitatoare magnetice
Titlu: Lotul 5 – Etuva cu vid
Descriere: Etuva cu vid (1 buc)
Identificator intern: 5
Clasificarea principală (cpv): 42921100 Maşini de curăţare sau de uscare a sticlelor sau a altor recipiente
Identificator intern: 6
Clasificarea principală (cpv): 42996400 Dispozitive de amestecare
469960-2026 - Súťaž
Rumunsko – Laboratórne, optické a presné prístroje a vybavenie (s výnimkou skiel) – Echipamente si utilaje de laborator pentru activități de cercetare în cadrul proiectului “Hub-ul Român de Hidrogen și Noi Tehnologii Energetice – Ro-HydroHub” Cod SMIS 351358
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim - Oznámenie o zmene
Tovary
2. Postup
Postup
Interný identifikátor2538104_2026_PAAPD1621025
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvyTovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 38000000 Laboratórne, optické a presné prístroje a vybavenie (s výnimkou skiel)
5. Časť
ČasťLOT-0001
OpisConductometru cu pH metru (1 buc)
Interný identifikátor1
Hlavná klasifikácia (cpv): 38416000 PH metre
ČasťLOT-0002
Interný identifikátor2
Hlavná klasifikácia (cpv): 39711100 Chladničky a mrazničky
ČasťLOT-0003
Interný identifikátor3
Hlavná klasifikácia (cpv): 39713211 Sušiaca a lisovacia jednotka
ČasťLOT-0004
NázovLotul 4 – Agitator magnetic
OpisAgitator magnetic (1 buc)
Interný identifikátor4
Hlavná klasifikácia (cpv): 38436400 Magnetické trepačky
ČasťLOT-0005
NázovLotul 5 – Etuva cu vid
OpisEtuva cu vid (1 buc)
Interný identifikátor5
Hlavná klasifikácia (cpv): 42921100 Stroje na čistenie alebo sušenie fliaš alebo iných nádob
ČasťLOT-0006
Interný identifikátor6
Hlavná klasifikácia (cpv): 42996400 Zmiešavacie jednotky