Účel
Charakter smlouvy: Práce
Hlavní klasifikace (cpv): 45262600 Různé specializované stavební práce
Další klasifikace (cpv): 44600000 Nádrže, zásobníky a podobné nádoby; radiátory a kotle pro ústřední topení
Místo plnění
Obec: Hinnerup
Nižší územní jednotka země (NUTS): Østjylland (DK042)
Země: Dánsko
470612-2026 - Konkurrencevilkår
Danmark – Diverse specialiseret konstruktionsarbejde – Hinnerup Fjernvarme - Varmeakkumuleringstank 6000m3
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Bygge- og anlægsarbejder
2. Procedure
Procedure
TitelHinnerup Fjernvarme - Varmeakkumuleringstank 6000m3
BeskrivelseDen udbudte opgave udbydes som en totalentreprisekontrakt. Udbuddet omfatter levering og installation af en 6.000 m³ varmeakkumuleringstank (VAK) inkl. fundament til Hinnerup Fjernvarme. Der henvises til udbudsmaterialets tekniske beskrivelser og specifikationer for en detaljeret specifikation af leverancen.
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålBygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45262600 Diverse specialiseret konstruktionsarbejde
Supplerende klassifikation (cpv): 44600000 Tanke, beholdere og containere; radiatorer og kedler til centralvarmeanlæg
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
Primær klassifikation (cpv): 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Supplerende klassifikation (cpv): 44610000 Tanke, beholdere, containere og trykbeholdere
Valgmuligheder
Beskrivelse af optionerOption 1: Fradragspris på en 5.000m3 Tank (mindre diameter, samme bestykning)
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45262600 Diverse Spezialbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44600000 Tanks, Sammelbehälter und Container; Heizkörper und Heizkessel für Zentralheizungen
Erfüllungsort
Stadt: Hinnerup
Land, Gliederung (NUTS): Østjylland (DK042)
Land: Dänemark
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Έργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45262600 Διάφορες κατασκευαστικές εργασίες ειδικής φύσης
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 44600000 Δεξαμενές, ταμιευτήρες και δοχεία· σώματα καλοριφέρ και λέβητες
Τόπος εκτέλεσης
Πόλη: Hinnerup
Χώρα: Δανία
Finalidad
Naturaleza del contrato: Obras
Clasificación principal (cpv): 45262600 Trabajos de construcción especializados diversos
Clasificación adicional (cpv): 44600000 Cisternas, depósitos y contenedores; radiadores y calderas de calefacción central
Lugar de ejecución
Localidad: Hinnerup
Subdivisión del país (NUTS): Østjylland (DK042)
País: Dinamarca
Eesmärk
Lepingu olemus: Ehitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45262600 Mitmesugused eriehitustööd
Täiendav liigitus (cpv): 44600000 Paagid, reservuaarid ja mahutid; keskkütteradiaatorid ja kuumaveekatlad
Lepingu täitmise koht
Linn: Hinnerup
Riik: Taani
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Rakennusurakat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 45262600 Erilaiset erikoisalojen rakennustyöt
Lisäluokitus (cpv): 44600000 Säiliöt, altaat ja astiat; keskuslämmityspatterit ja -kattilat
Suorituspaikka
Postitoimipaikka: Hinnerup
Maa: Tanska
Objet
Nature principale du marché: Travaux
Nomenclature principale (cpv): 45262600 Travaux de construction spécialisés divers
Nomenclature complémentaire (cpv): 44600000 Citernes, réservoirs, conteneurs; radiateurs et chaudières de chauffage central
Lieu d’exécution
Ville: Hinnerup
Pays: Danemark
Cuspóir
Cineál an chonartha: Oibreacha
Príomhaicmiú (cpv): 45262600 Miscellaneous special-trade construction work
Aicmiú breise (cpv): 44600000 Tanks, reservoirs and containers; central-heating radiators and boilers
An áit feidhmíochta
Baile: Hinnerup
Foroinn tíre (NUTS): Østjylland (DK042)
Tír: An Danmhairg
Finalità
Natura dell'appalto: Lavori
Classificazione principale (cpv): 45262600 Lavori specializzati di costruzione vari
Classificazione aggiuntiva (cpv): 44600000 Cisterne, serbatoi e contenitori radiatori e caldaie per riscaldamento centrale
Luogo di esecuzione
Località: Hinnerup
Suddivisione del paese (NUTS): Østjylland (DK042)
Paese: Danimarca
Tikslas
Sutarties objektas: Darbai
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 45262600 Įvairūs specialieji profesiniai statybos darbai
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 44600000 Cisternos, rezervuarai ir konteineriai; centrinio šildymo radiatoriai ir katilai
Sutarties vykdymo vieta
Miestas: Hinnerup
Šalies administracinis vienetas (NUTS): Østjylland (DK042)
Šalis: Danija
Mērķis
Līguma veids: Būvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45262600 Dažādi būvamatniecības darbi
Papildu klasifikācija (cpv): 44600000 Cisternas, rezervuāri un tvertnes; centrālapkures radiatori un katli
Izpildes vieta
Pilsēta: Hinnerup
Valsts apakšiedalījums (NUTS): Østjylland (DK042)
Valsts: Dānija
Għan
Natura tal-kuntratt: Xogħlijiet
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 45262600 Xogħol tal-kostruzzjoni ta’ diversi sngħajja speċjali
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 44600000 Tankijiet, ġibjuni u reċipjenti; central-heating radiators and boilers
Post tal-prestazzjoni
Belt: Hinnerup
Sottodiviżjoni tal-pajjiż (NUTS): Østjylland (DK042)
Pajjiż: Id-Danimarka
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45262600 Różne specjalne roboty budowlane
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 44600000 Zbiorniki, rezerwuary i pojemniki; grzejniki centralnego ogrzewania i kotły
Miejsce realizacji
Miejscowość: Hinnerup
Kraj: Dania
Finalidade
Natureza do contrato: Obras
Classificação principal (cpv): 45262600 Diversas construções especializadas
Classificação adicional (cpv): 44600000 Tanques, reservatórios e contentores; radiadores e caldeiras para aquecimento central
Local de execução
Cidade: Hinnerup
Scop
Natura contractului: Lucrări
Clasificarea principală (cpv): 45262600 Diverse lucrări specializate de construcţii
Clasificare suplimentară (cpv): 44600000 Cisterne, rezervoare şi containere; radiatoare şi boilere pentru încălzire centrală
Locul de executare
Localitate: Hinnerup
Subdiviziunea țării (NUTS): Østjylland (DK042)
Țara: Danemarca
Namen
Vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45262600 Razna gradbena dela specialnih strok
Dodatna klasifikacija (cpv): 44600000 Cisterne, rezervoarji in kontejnerji; radiatorji in kotli za centralno ogrevanje
Kraj izvajanja
Mesto: Hinnerup
Država: Danska
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
Ytterligare klassificering (cpv): 44600000 Tankar, reservoarer och behållare; värmeledningselement och centralvärmepannor
Leveransplats
Ort: Hinnerup
Del av land (NUTS): Østjylland (DK042)
Land: Danmark