471417-2026 - Zadávání
Polsko – Stavební práce – Przebudowa układów torowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym urządzeń srk w ramach projektu pn.: ,,Prace na linii kolejowej nr 408 na odcinku Szczecin Główny - Szczecin Gumieńce i linii kolejowej 409 na odcinku Szczecin Gumieńce - granica państwa - roboty budowlane”
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim - Oznámení oprav
Práce - Služby
2. Řízení
Řízení
NázevPrzebudowa układów torowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym urządzeń srk w ramach projektu pn.: ,,Prace na linii kolejowej nr 408 na odcinku Szczecin Główny - Szczecin Gumieńce i linii kolejowej 409 na odcinku Szczecin Gumieńce - granica państwa - roboty budowlane”
PopisPrzedmiotem Zamówienia jest Przebudowa układów torowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym urządzeń srk w ramach projektu pn.: ,,Prace na linii kolejowej nr 408 na odcinku Szczecin Główny - Szczecin Gumieńce i linii kolejowej 409 na odcinku Szczecin Gumieńce - granica państwa - roboty budowlane” Zakres podstawowy obejmuje: w zakresie Zadania A realizację robót na liniach kolejowych: • nr 408 Szczecin Główny – Stobno Szczecińskie od km istniejącego 3,514 do km istniejącego 7,100 (wraz z przebudową grupy towarowej lk 408); • nr 409 Szczecin Gumieńce – granica państwa (Tantow) od km istniejącego 0,115 do km istniejącego 10,069 (wraz z przebudową grupy towarowej przy lk 409); • nr 433 Szczecin Główny – Szczecin Gumieńce od km istniejącego 2,806 do km istniejącego 3,198; • nr 851 Szczecin Wstowo – Szczecin Gumieńce: od km istniejącego 0,400 do km istniejącego 2,309; • budowa łącznicy na stacji Szczecin Gumieńce (tor 301 łączący linię kolejową nr 408 z linią nr 409); oraz w zakresie Zadania B zaprojektowanie i realizację robót budowlanych na zabudowę urządzeń sterowania ruchem kolejowym i urządzeń kolejowych sieci telekomunikacyjnych na liniach kolejowych objętych Zadaniem A, a także optymalizację geometrii toru lk 433 na stacji Szczecin Wzgórze Hetmańskie wraz z modernizacją na lk 432 i 433 urządzeń branży srk. Opis Opcji oraz Opcji na interfejs znajduje się w sekcji 5.1.1 Przeznaczenie, w polu: "Opis Opcji". Zadanie A - buduj oraz Zadanie B - projektuj i buduj: Całość przedmiotu Zamówienia obejmuje wykonanie następujących elementów: 2.1.1. Realizacji robót w zakresach (Zadanie A): 1) Roboty torowe 2) Perony 3) Sieć trakcyjna 4) Linia potrzeb nietrakcyjnych 15kV 5) Elektroenergetyka do 1 kV 6) Odwodnienie 7) Instalacje, sieci i urządzenia sanitarne 8) Układ drogowy 9) Obiekty inżynierskie 10) Obiekty kubaturowe 11) Geotechnika 12) Dendrologia 13) Przebudowa rowów i cieków zw. z budową obiektów inżynierskich 14) Mała architektura i zagospodarowanie terenu 15) Realizacji robót polegających na budowie obiektów służących ochronie środowiska. 2.1.2. Opracowanie projektów wraz z realizacją robót w zakresach (Zadanie B): 1) Urządzenia sterowania ruchem kolejowym (srk), 2) Budowa i przebudowa sieci i urządzeń telekomunikacyjnych, 3) Optymalizacji geometrii toru lk 433 i modernizacji urządzeń branży srk na stacji Szczecin Wzgórze Hetmańskie, 4) Dodatkowego przejścia rozjazdowego między linią kolejową nr 408 a linią kolejową nr 351 na stacji Szczecin Główny. 2.1.3. Opcja na interfejs 2.1.4. Dokumentacja powykonawcza (Zadanie A i B), w tym: • opracowanie regulaminów technicznych, we współpracy z Zamawiającym, na podstawie Instrukcji Ir-3, po zakończeniu robót budowlanych, w zakresie wszystkich branż, • opracowanie geodezyjnej dokumentacji powykonawczej: - pikietażu linii i profilu podłużnego linii kolejowej, - protokołów zdawczo-odbiorczych znaków regulacji osi toru, - numerycznej mapy sytuacyjno-wysokościowej z geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą, • opracowanie dokumentacji z założenia oraz pomiaru Kolejowej podstawowej osnowy geodezyjnej oraz Kolejowej osnowy specjalnej, • opracowanie nowych schematów posterunków ruchu oraz punktów ekspedycyjnych. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia przedstawiony został w Tomie III SWZ – Zadanie A — w STWiORB i dokumentacji projektowej – część opisowa i rysunkowa oraz Zadanie B — w PFU oraz w Tomie IV SWZ - Zadanie A – w Przedmiarach Robót oraz Zadanie B – w RCO.
Interní identifikátor9090/IRZR3/01352/01340/26/P
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyPráce
Další charakteristika zakázkySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 45000000 Stavební práce
Další klasifikace (cpv): 71322000 Technické projekty pro provádění stavebně inženýrských prací, 45200000 Práce pro kompletní nebo částečnou výstavbu inženýrské stavitelství, 45300000 Stavební montážní práce, 45230000 Stavební práce pro potrubní, telekomunikační a elektrické vedení, pro dálnice, silnice, přistávací plochy a železnice; zarovnávání ploch, 45234000 Stavební úpravy pro železniční a lanové dopravní systémy, 45234115 Železniční signalizace, 45310000 Elektroinstalační práce, 45312330 Instalace a montáž rozhlasových antén, 45314300 Instalace a montáž kabelové infrastruktury, 45314310 Pokládka kabelů, 45330000 Instalatérské a sanitární práce, 45234100 Výstavba železnic, 45234113 Vyřazení a likvidace tratí, 45234116 Práce na výstavbě drah, 45234115 Železniční signalizace, 45231400 Stavební práce pro elektrické vedení, 44212329 Bezpečnostní zástěny, 50000000 Opravy a údržba
5. Část
ČástLOT-0001
PopisPrzedmiotem Zamówienia jest Przebudowa układów torowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym urządzeń srk w ramach projektu pn.: ,,Prace na linii kolejowej nr 408 na odcinku Szczecin Główny - Szczecin Gumieńce i linii kolejowej 409 na odcinku Szczecin Gumieńce -granica państwa - roboty budowlane” Zakres podstawowy obejmuje: w zakresie Zadania A realizację robót na liniach kolejowych:•nr 408 Szczecin Główny – Stobno Szczecińskie od km istniejącego 3,514 do km istniejącego 7,100 (wraz z przebudową grupy towarowej lk 408); •nr 409 Szczecin Gumieńce – granica państwa (Tantow) od km istniejącego 0,115 do km istniejącego 10,069 (wraz z przebudową grupy towarowej przy lk 409);•nr 433 Szczecin Główny – Szczecin Gumieńce od km istniejącego 2,806 do km istniejącego 3,145;•nr 851 Szczecin Wstowo – Szczecin Gumieńce: od km istniejącego 0,400 do km istniejącego 2,309;•budowa łącznicy na stacji Szczecin Gumieńce (tor 301 łączący linię kolejową nr 408 z linią nr 409);oraz w zakresie Zadania B zaprojektowanie i realizację robót budowlanych na zabudowę urządzeń sterowania ruchem kolejowym i urządzeń kolejowych sieci telekomunikacyjnych, a także optymalizację geometrii toru lk 433 na stacji Szczecin Wzgórze Hetmańskie wraz z modernizacją na lk 432 i 433 urządzeń branży srk. Opis Opcji oraz Opcji na interfejs znajduje się w sekcji 5.1.1 Przeznaczenie, w polu: "Opis Opcji". Zadanie A - buduj oraz Zadanie B - projektuj i buduj: Całość przedmiotu Zamówienia obejmuje wykonanie następujących elementów: 1.Realizacji robót w zakresach (Zadanie A):1)Roboty torowe 2)Perony 3)Sieć trakcyjna 4)Linia potrzeb nietrakcyjnych 15kV 5)Elektroenergetyka do 1 kV 6)Odwodnienie 7)Instalacje, sieci i urządzenia sanitarne 8)Układ drogowy 9)Obiekty inżynierskie 10)Obiekty kubaturowe 11)Geotechnika 12)Dendrologia 13)Przebudowa rowów i cieków zw. z budową obiektów inżynierskich 14)Mała architektura i zagospodarowanie terenu 15)Realizacji robót polegających na budowie obiektów służących ochronie środowiska. 2.Opracowanie projektów wraz z realizacją robót w zakresach (Zadanie B):1)Urządzenia sterowania ruchem kolejowym (srk), 2)Budowa i przebudowa sieci i urządzeń telekomunikacyjnych, 3)Optymalizacji geometrii toru lk 433 i modernizacji urządzeń branży srk na stacji Szczecin Wzgórze Hetmańskie, 4)Dodatkowego przejścia rozjazdowego między linią kolejową nr 408 a linią kolejową nr 351 na stacji Szczecin Główny. 3.Opcja na interfejs 4.Dokumentacja powykonawcza (Zadanie A i B), w tym:•opracowanie regulaminów technicznych, we współpracy z Zamawiającym, na podstawie Instrukcji Ir-3, po zakończeniu robót budowlanych, w zakresie wszystkich branż,•opracowanie geodezyjnej dokumentacji powykonawczej:- pikietażu linii i profilu podłużnego linii kolejowej,- protokołów zdawczo-odbiorczych znaków regulacji osi toru,- numerycznej mapy sytuacyjno-wysokościowej z geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą,•opracowanie dokumentacji z założenia oraz pomiaru Kolejowej podstawowej osnowy geodezyjnej oraz Kolejowej osnowy specjalnej,•opracowanie nowych schematów posterunków ruchu oraz punktów ekspedycyjnych. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia przedstawiony został w Tomie III SWZ – Zadanie A — w STWiORB i dokumentacji projektowej – część opisowa i rysunkowa oraz Zadanie B — w PFU oraz w Tomie IV SWZ - Zadanie A – w Przedmiarach Robót oraz Zadanie B – w RCO. Informacje uzupełniające sekcję 5.1.3 Szacowany okres obowiązywania: Okres realizacji Zamówienia: 1) 42 (czterdzieści dwa) miesiące od daty zawarcia Umowy zgodnie z § 4 Warunków Umowy, znajdujących się w Tomie II SWZ, w tym: a) zakończenie wszystkich Robót (z zastrzeżeniem lit. d) oraz z wyłączeniem Opcji na Interfejs) dla Zakresu podstawowego stwierdzone dokonaniem przez Zamawiającego Ostatniego Odbioru Końcowego Zakresu podstawowego, w tym przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej oraz dostarczenie Zamawiającemu kompletu dokumentów związanych z procesem certyfikacji – 34 miesiące od daty zawarcia Umowy, b) zakończenie wszystkich Robót (z zastrzeżeniem lit. e) oraz z wyłączeniem Opcji na Interfejs) dla Prawa opcji nr 1 stwierdzone dokonaniem przez Zamawiającego Ostatniego Odbioru Końcowego Prawa opcji nr 1, w tym przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej oraz dostarczenie Zamawiającemu kompletu dokumentów związanych z procesem certyfikacji – 15 miesięcy od dnia podjęcia przez Zamawiającego decyzji o skorzystaniu z Prawa opcji nr 1, c) zakończenie wszystkich Robót (z zastrzeżeniem lit. e) oraz z wyłączeniem Opcji na Interfejs) dla Prawa opcji nr 2 stwierdzone dokonaniem przez Zamawiającego Ostatniego Odbioru Końcowego Prawa opcji nr 2, w tym przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej oraz dostarczenie Zamawiającemu kompletu dokumentów związanych z procesem certyfikacji – 15 miesięcy od dnia podjęcia przez Zamawiającego decyzji o skorzystaniu z Prawa opcji nr 2, d) dostarczenie Zamawiającemu zezwoleń na dopuszczenie do eksploatacji podsystemów strukturalnych, zgodnie z Ustawą o transporcie kolejowym dla Zakresu podstawowego – nie dłużej niż w ciągu 8 (ośmiu) miesięcy od daty dokonania przez Zamawiającego Ostatniego Odbioru Końcowego Zakresu podstawowego. e) dostarczenie Zamawiającemu zezwoleń na dopuszczenie do eksploatacji podsystemów strukturalnych, zgodnie z Ustawą o transporcie kolejowym dla Opcji (jeżeli zostaną uruchomione) – nie dłużej niż w ciągu 8 (ośmiu) miesięcy od daty dokonania przez Zamawiającego Ostatniego Odbioru Końcowego danego Prawa opcji. 2) Opcja na interfejs - nie mniej niż 6 miesięcy, z zastrzeżeniem, że wskazany przez Zamawiającego termin realizacji nie będzie dłuższy niż 4 lata od dnia uruchomienia Opcji na interfejs. Zamawiający będzie miał prawo do uruchamiania Opcji na interfejs w całym okresie realizacji Robót oraz okresie gwarancji Robót, nie później niż przed upływem okresu gwarancji dla zakresu Robót dotyczących urządzeń sterowania ruchem kolejowym.
Možnosti
Popis možnostíPrawo opcji nr 1 obejmuje: w zakresie Zadania A realizację robót na linii kolejowej nr 408 Szczecin Główny – Szczecin Gumieńce od km istniejącego 1,013 do km istniejącego 3,514 oraz w zakresie Zadania B zaprojektowanie i realizację robót budowlanych na zabudowę urządzeń sterowania ruchem kolejowym i urządzeń kolejowych sieci telekomunikacyjnych na linii kolejowej objętej Zadaniem A, a także dodatkowego przejścia rozjazdowego między linią kolejową nr 408 a linią kolejową nr 351 na stacji Szczecin Główny. Prawo opcji nr 2 obejmuje: w zakresie Zadania B zaprojektowanie i realizację robót budowlanych na zabudowę urządzeń sterowania ruchem kolejowym wprowadzających zmiany w urządzeniach SRK na stacji Szczecin Główny w związku z podniesieniem prędkości. Opcja na Interfejs (Zadanie B), dotyczy modyfikacji interfejsów w urządzeniach srk (po ich uprzedniej zabudowie zrealizowanej w ramach odpowiednio Zakresu podstawowego, Opcji nr 1 i 2). Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia przedstawiony został w Tomie III SWZ – Zadanie A — w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) i dokumentacji projektowej – część opisowa i rysunkowa oraz Zadanie B — w Programie Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) oraz w Tomie IV SWZ - Zadanie A – w Przedmiarach Robót oraz Zadanie B – w RCO. Zamawiający może skorzystać z Prawa opcji nr 1 w całości lub w części w okresie 19 (dziewiętnastu) miesięcy od dnia zawarcia Umowy. Zamawiający może skorzystać z Prawa opcji nr 2 w całości lub w części w okresie 19 (dziewiętnastu) miesięcy od dnia zawarcia Umowy. Za zgodą Wykonawcy, wyrażoną na piśmie, Zamawiający może skorzystać z Opcji w późniejszym okresie niż wskazany w poprzednim zdaniu zgodnie z § 4a Warunków Umowy. Opcja nr 1, Opcja nr 2 oraz Opcja na Interfejs są od siebie niezależne i rozłączne, a wykonanie jednej z nich nie warunkuje wykonania drugiej.
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 9090/IRZR3/01352/01340/26/P
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Bygge- og anlægsarbejder
Supplerende kontrakttype: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Supplerende klassifikation (cpv): 71322000 Fagmæssig projektering af ingeniørarbejder, 45200000 Hoved- eller fagentrepriser i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder, 45300000 Udførelse af bygningsinstallationer, 45230000 Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med rørledninger, kommunikations- og stærkstrømsledninger, med hovedveje, veje, flyvepladser og jernbaner; nivelleringsarbejde, 45234000 Arbejder i forbindelse med anlæg af jernbaner og kabelbaner, 45234115 Arbejder i forbindelse med signaludstyr til jernbaner, 45310000 Udførelse af elektriske installationer, 45312330 Installation af radioantenne, 45314300 Kabelinfrastruktur, 45314310 Kabellægningsarbejder, 45330000 Blikkenslagerarbejde, 45234100 Byggearbejder i forbindelse med jernbaner, 45234113 Fjernelse af spor, 45234116 Sporlægningsarbejder, 45234115 Arbejder i forbindelse med signaludstyr til jernbaner, 45231400 Arbejder i forbindelse med stærkstrømsluftledninger, 44212329 Sikkerhedsafskærmninger, 50000000 Reparations- og vedligeholdelsestjenester
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Valgmuligheder: