2. Řízení
Řízení
Název: Upphämtning av prover och analystjänster
Popis: Sydvatten AB inbjuder härmed till anbudsgivning i rubricerad upphandling. Upphandlingen avser ingående av ramavtal med en leverantör avseende Sydvattens behov av upphämtning av prover och analystjänster under hela avtalsperioden. Upphandlingen genomförs med ett öppet förfarande enligt lag (2016:1146) om upphandling inom försörjningssektorerna, LUF, i sin senaste lydelse. Ersättning för kostnader i samband med anbudsgivning utgår inte.
Interní identifikátor: 26/22
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 71620000 Analytické služby
Další klasifikace (cpv): 71600000 Technické testování, analýza a poradenství, 71900000 Laboratorní služby
5. Část
Část: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 26/22
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71620000 Analyse
Supplerende klassifikation (cpv): 71600000 Tekniske undersøgelser, analyser og rådgivning, 71900000 Laboratorieundersøgelser
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 26/22
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71620000 Analysen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71600000 Technische Tests, Analysen und Beratung, 71900000 Labordienste
5. Los
Los: LOT-0000
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 26/22
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 71620000 Υπηρεσίες αναλύσεων
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 71600000 Υπηρεσίες τεχνικών δοκιμών, ανάλυσης και παροχής συμβουλών, 71900000 Εργαστηριακές υπηρεσίες
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Internal identifier: 26/22
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71620000 Analysis services
Additional classification (cpv): 71600000 Technical testing, analysis and consultancy services, 71900000 Laboratory services
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 26/22
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: 26/22
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 71620000 Analīzes pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 71600000 Tehniskās testēšanas, analīzes un konsultāciju pakalpojumi, 71900000 Laboratorijas pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: 26/22
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71620000 Usługi analizy
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71600000 Usługi w zakresie testowania technicznego, analizy i konsultacji technicznej, 71900000 Usługi laboratoryjne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 26/22
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71620000 Analystjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71900000 Laboratorietjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000