476277-2026 - Zadávání
Polsko – Audiovizuální přístroje – Aranżacja i wykonanie tras turystycznych w podziemiach Sztolni Królowa Luiza.
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Dodávky - Služby - Práce
2. Řízení
Řízení
NázevAranżacja i wykonanie tras turystycznych w podziemiach Sztolni Królowa Luiza.
PopisInformacje podstawowe: Zamówienie dotyczy aranżacji i wykonania tras turystycznych w podziemiach Sztolni Królowa Luiza. W ramach jednego kompleksu podziemnych wyrobisk planowane jest oddanie do użytku dwóch tras turystycznych. Trasa o tematyce poświęconej żywiołom zostanie w całości uatrakcyjnione i zmodernizowana, natomiast trasa o tematyce historycznej będzie nowym produktem. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wykonania dwóch kompletnych tras turystycznych na które składają się elementy aranżacji (scenografia, zabudowy itd.), wyposażenie AV, oświetlenie, kontenty multimedialne oraz instalacje multimedialne i sieci ethernetowe. Opisy przedmiotu zamówienia zawarte są w 3 dokumentach projektowych: 1. Koncepcja i projekt nowej podziemnej ekspozycji poświęconej żywiołom, stworzonej w oparciu o trasy turystyczne w Sztolni Królowa Luiza wraz z załącznikami. Uwaga: Załącznik nr 2 do koncepcji i projektu zawiera aktualizację specyfikacji minimalnych parametrów technicznych – zastępuje treścią strony projektu 33-46. 2. Koncepcja i projekt nowej podziemnej ekspozycji o tematyce historycznej stworzonej w oparciu o trasy turystyczne w Sztolni Królowa Luiza. Uwaga: Załącznik nr 2 do koncepcji i projektu zawiera aktualizację specyfikacji minimalnych parametrów technicznych – zastępuje treścią strony projektu 41-46, w zakresie specyfikacji minimalnych parametrów. 3. Wykonanie projektu instalacji w ramach nowoprojektowanych tras turystycznych zlokalizowanych w Sztolni Królowa Luiza w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu Zakres niniejszego zadania nie obejmuje: AD.1.1 Z postępowania zostaje wyłączone Stanowisko 15 Obwał AD.1.2 Z postępowania zostaje wyłączona realizacja kontentu dla Stanowisk 17 i 18. Kompletny utwór muzyczny zostanie przekazany do realizacji stanowisk po podpisaniu umowy z Wykonawcą. AD.2.1 Ze stanowiska 5 Przejazd taśmą – Słuchowisko zostaje wyłączone Urządzenie transportowe AD.2.2 Z postępowania zostaje wyłączone Stanowisko 23 W kolejce Karlik (kontent) Zarówno Stanowisko 15 Obwał jak i dostawa wraz z montażem urządzenia transportowego będą objęte osobnymi postępowaniami. Lokalizacja Przedmiot zamówienia będzie realizowany w podziemnych wyrobiskach Sztolni Królowa Luiza, czyli historycznych obiektów Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej oraz Kopalni Królowa Luiza w Zabrzu. Wejścia do wyrobisk od strony ul. Wolności 410, Mochnackiego 12, K. Miarki 8 (dostęp od strony toru wodnego). Wyrobiska zlokalizowane są na głębokości od 0 do -40 metrów. Warunki atmosferyczne w wyrobiskach mogą się nieznacznie różnić: 1. Wyrobiska Kopalni Królowa Luiza przy ul. Mochnackiego 12 a. Wysokie zapylenie b. Temperatura wahająca się w granicach 11°C -16°C c. Wilgotność powietrza w granicach do 77% 2. Wyrobiska Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej a. Temperatura wahająca się w granicach 10°C -18°C b. Wilgotność powietrza w granicach do 84% Dokumenty załączone do szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia: 1. Koncepcja i projekt nowej podziemnej ekspozycji poświęconej żywiołom, stworzonej w oparciu o trasy turystyczne w Sztolni Królowa Luiza wraz z załącznikami – Załącznik nr 1 do OPZ 2. Koncepcja i projekt nowej podziemnej ekspozycji poświęconej żywiołom, stworzonej w oparciu o trasy turystyczne w Sztolni Królowa Luiza wraz z załącznikami – Załącznik nr 2 do OPZ 3. Wykonanie projektu instalacji w ramach nowoprojektowanych tras turystycznych zlokalizowanych w Sztolni Królowa Luiza w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu – Załącznik nr 3 do OPZ 4. Wykonanie instalacji w ramach nowoprojektowanych tras turystycznych zlokalizowanych w Sztolni Królowa Luiza w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu (branża elektryczna) – projekt realizowany odrębnym postępowaniem - Załącznik nr 4 do OPZ 5. Sieć teletechniczna stan istniejący - Istniejąca w Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej instalacja ethernetowa zbudowana jest na kablach światłowodowych jednomodowych i skrętce komputerowej S/FTP. Główny szkielet sieci kablowej został oparty o kable światłowodowe. Połączenia pomiędzy serwerownią, a poszczególnymi szafami informatycznymi (SI) zrealizowane są kablem światłowodowym 24J, natomiast połączenia pomiędzy urządzeniami multimedialnymi kablem typu S/FTP OUT DOOR. Obecny stan istniejący obrazuje odpowiednio załączone schematy: 5.1. Schemat 2-05 -szaf SI kamery czujki, wi-fi cz.1 5.2. Schemat 2-05 -szaf SI kamery czujki, wi-fi cz.2 5.3. Schemat 2-05 -szaf SI kamery czujki, wi-fi cz.3 5.4. Schemat 2-05 -szaf SI kamery czujki, wi-fi cz.4 Przy realizacji zamówienia należy uwzględnić wymogi dostępności dla osób z niepełnosprawnościami zgodnie z dokumentem Standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027. W zakresie robót budowlanych Wykonawca zobowiązany jest spełnić obowiązki: 1) obowiązek spełnienia przez maszyny mobilne nieporuszające się po drogach (tj. maszyny budowlane – koparki, ładowarki, spycharki, itp.) o mocy powyżej 18 kW212 wymagania w postaci wyposażenia w filtr cząstek stałych. 2) obowiązek czyszczenia na mokro (przez wykonawcę zleconego zamówienia) ulic i terenu wokół budowy, które są zanieczyszczone na skutek budowy, 3) zraszanie w okresie bezdeszczowym składowisk materiałów sypkich, 4) stosowanie stanowisk do usuwania gruntu lub błota z kół sprzętu ciężkiego opuszczających plac budowy, 5) stosowanie przykrycia przy przewożeniu materiałów pylących. (Uchwała nr VI62/8/2023 sejmiku województwa śląskiego z dnia 20 listopada 2023 r. w sprawie przyjęcia aktualizacji „programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego” przyjętego uchwałą nr vi/21/12/2020 sejmiku województwa śląskiego z dnia 22 czerwca 2020 roku Dz.U. 2023, poz. 8625)
Interní identifikátorZP/04/MGW/2026
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Další charakteristika zakázkySlužbyPráce
Hlavní klasifikace (cpv): 32321200 Audiovizuální přístroje
Další klasifikace (cpv): 32322000 Multimediální přístroje, 39154000 Výstavní zařízení, 39290000 Různé vybavení interiérů, 30200000 Počítače, 31000000 Elektrické strojní zařízení, přístroje, zařízení a spotřební materiál, osvětlení, 32321300 Audiovizuální materiály, 32342410 Zvukařské vybavení, 32353000 Zvukové nahrávky, 32573000 Komunikační řídící systém, 42961000 Velící a řídící systémy, 48000000 Balíky programů a informační systémy, 45311000 Instalace a montáž elektrických rozvodů a zařízení, 45314000 Instalace a montáž telekomunikačního zařízení, 51000000 Instalační a montážní služby (mimo programového vybavení), 51110000 Instalace a montáž elektrického vybavení, 71321000 Technické projekty pro mechanické a elektrické instalace budov, 71320000 Technické projektování, 72212520 Vývoj multimediálního programového vybavení, 79930000 Speciální návrhářské služby, 79950000 Organizace výstav, veletrhů a kongresů, 92110000 Výroba filmů a videa a související služby, 92312000 Umělecké služby
5. Část
ČástLOT-0001
NázevAranżacja i wykonanie tras turystycznych w podziemiach Sztolni Królowa Luiza
Další charakteristika zakázkySlužby
Další charakteristika zakázkyPráce
476277-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne KennungZP/04/MGW/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungenBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32321200 Audiovisuelle Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32322000 Multimediaausrüstung, 39154000 Messeeinrichtungen, 39290000 Diverse Einrichtungsgegenstände, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung, 32321300 Audiovisueller Bedarf, 32342410 Akustische Ausrüstung, 32353000 Tonaufzeichnungen, 32573000 Kommunikationssteuerungssystem, 42961000 Steuerungs- und Kontrollsystem, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 51000000 Installation (außer Software), 51110000 Installation von elektrischen Einrichtungen, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 72212520 Entwicklung von Multimediasoftware, 79930000 Dienstleistungen bezüglich Produktdesign, 79950000 Veranstaltung von Ausstellungen, Messen und Kongressen, 92110000 Film- und Videofilmherstellung und verbundene Dienstleistungen, 92312000 Künstlerische Dienstleistungen
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
476277-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad - Teenused - Ehitustööd
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnusZP/04/MGW/2026
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Lepingu täiendav olemusTeenusedEhitustööd
Peamine liigitus (cpv): 32321200 Audiovisuaalsed seadmed
Täiendav liigitus (cpv): 32322000 Multimeediaseadmed, 39154000 Näitusetarvikud, 39290000 Mitmesugune sisustus, 30200000 Arvutiseadmed ja nende tarvikud, 31000000 Elektrimasinad, -aparaadid, -seadmed ja -tarvikud; valgustus, 32321300 Audiovisuaalsed materjalid, 32342410 Heliseadmed, 32353000 Helisalvestised, 32573000 Sidejuhtimissüsteemid, 42961000 Käsu- ja juhtimissüsteemid, 48000000 Tarkvarapaketid ja infosüsteemid, 45311000 Elektrijuhtmete ja -seadmete paigaldustööd, 45314000 Telekommunikatsiooniseadmete paigaldamine, 51000000 Paigaldusteenused (v.a tarkvara), 51110000 Elektriseadmete paigaldusteenused, 71321000 Hoonete mehaaniliste ja elektriseadmete tehnilise projekteerimise teenused, 71320000 Tehnilise projekteerimise teenused, 72212520 Multimeediatarkvara arendusteenused, 79930000 Tellimustoodete kujundamine, 79950000 Näituste, messide ja kongresside organiseerimisteenused, 92110000 Kino- ja videofilmide tootmine ja sellega seotud teenused, 92312000 Kunstiteenused
5. Osa
OsaLOT-0001
Lepingu täiendav olemusTeenused
Lepingu täiendav olemusEhitustööd
476277-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Forniture - Servizi - Lavori
2. Procedura
Procedura
Identificativo internoZP/04/MGW/2026
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Natura aggiuntiva dell'appaltoServiziLavori
Classificazione principale (cpv): 32321200 Apparecchiature audiovisive
Classificazione aggiuntiva (cpv): 32322000 Attrezzature multimediali, 39154000 Attrezzature per esposizioni, 39290000 Arredamento vario, 30200000 Apparecchiature informatiche e forniture, 31000000 Macchine e apparecchi, attrezzature e articoli di consumo elettrici; illuminazione, 32321300 Materiale audiovisivo, 32342410 Apparecchiature sonore, 32353000 Registrazioni fonografiche, 32573000 Sistema di controllo per comunicazioni, 42961000 Sistemi di comando e controllo, 48000000 Pacchetti software e sistemi di informazione, 45311000 Lavori di cablaggio e di connessione elettrici, 45314000 Installazione di dispositivi di telecomunicazione, 51000000 Servizi di installazione (escluso software), 51110000 Servizi di installazione di attrezzature elettriche, 71321000 Servizi di progettazione tecnica per impianti meccanici ed elettrici di edifici, 71320000 Servizi di ideazione tecnica, 72212520 Servizi di programmazione di software multimedia, 79930000 Servizi di design specializzato, 79950000 Servizi di organizzazione di mostre, fiere e congressi, 92110000 Servizi di produzione di film e videocassette e servizi connessi, 92312000 Servizi artistici
5. Lotto
LottoLOT-0001
Natura aggiuntiva dell'appaltoServizi
Natura aggiuntiva dell'appaltoLavori
476277-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Piegādes - Pakalpojumi - Būvdarbi
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikatorsZP/04/MGW/2026
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPiegādes
Līguma papildveidsPakalpojumiBūvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 32321200 Audiovizuālās iekārtas
Papildu klasifikācija (cpv): 32322000 Multivides iekārtas, 39154000 Izstāžu iekārtas, 39290000 Dažādi mēbelējuma priekšmeti, 30200000 Datoru iekārtas un piederumi, 31000000 Elektriskie mehānismi, aparāti, iekārtas un palīgmateriāli; apgaismojums, 32321300 Audiovizuālie piederumi, 32342410 Skaņas iekārtas, 32353000 Skaņu ieraksti, 32573000 Sakaru vadības sistēma, 42961000 Vadības un kontroles sistēma, 48000000 Programmatūras pakotne un informācijas sistēmas, 45311000 Elektrības vadu ievilkšanas un elektroinstalācijas darbi, 45314000 Telekomunikāciju aprīkojuma uzstādīšana, 51000000 Uzstādīšanas pakalpojumi (izņemot programmatūru), 51110000 Elektrisko iekārtu uzstādīšanas pakalpojumi, 71321000 Ēku mehānisko un elektrisko iekārtu inženiertehniskās projektēšanas pakalpojumi, 71320000 Inženiertehniskās projektēšanas pakalpojumi, 72212520 Multivides programmatūras izstrādes pakalpojumi, 79930000 Speciāli projektēšanas pakalpojumi, 79950000 Izstāžu, gadatirgu un kongresu organizēšanas pakalpojumi, 92110000 Kinofilmu un videofilmu ražošana un saistītie pakalpojumi, 92312000 Mākslinieciskie pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Līguma papildveidsPakalpojumi
Līguma papildveidsBūvdarbi