476952-2026 - Zadávání
Polsko – Laboratorní činidla – Sukcesywne dostawy specjalistycznych odczynników biochemicznych, hematologicznych, materiałów kontrolnych i eksploatacyjnych na potrzeby jednostek UPWr.
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Dodávky
2. Řízení
Řízení
NázevSukcesywne dostawy specjalistycznych odczynników biochemicznych, hematologicznych, materiałów kontrolnych i eksploatacyjnych na potrzeby jednostek UPWr.
Popis1. Przedmiotem zamówienia jest Sukcesywne dostawy specjalistycznych odczynników biochemicznych, hematologicznych, materiałów kontrolnych i eksploatacyjnych na potrzeby jednostek UPWr. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumencie pn.: „Arkusz asortymentowo-cenowy”, stanowiący Załącznik nr 8 do SWZ. 3. Szczegółowy zakres obowiązków wykonania przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumencie pn.: „Projektowane postanowienia umowy”, stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.
Interní identifikátorA0CZZ000.240.55.2026
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Hlavní prvky řízení1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132 i następ. ustawy z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), zwanej dalej: „ustawą Pzp” oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie, w szczególności: 1.1. Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (poz. 2415 z póź. zmian.), 1.2. Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (poz. 2452),oraz zgodnie z wymogami określonymi w niniejszej SWZ. 2. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1 oraz ust. 3-4 ustawy Pzp. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Postępowanie prowadzone jest tylko za pośrednictwem Platformy Przetargowej (zwanej dalej: „Platformą”) pod adresem: wskazanym w rozdziale 1 SWZ. Ilekroć w dokumentach zamówienia w tym w Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: „SWZ”), ogłoszeniu lub przepisach o zamówieniach publicznych mowa jest o stronie internetowej prowadzonego postępowania należy przez to rozumieć ww. Platformę. 4. Dokumenty elektroniczne składane w postępowaniu powinny zostać sporządzone w sposób określony w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (poz. 2452). 5. Oferty, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp, przedmiotowe środki dowodowe, dokumenty, o których mowa w art. 94 ust. 2 ustawy Pzp, pełnomocnictwo, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 6. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż określone w ust. 5 powyżej, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne lub jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (tj. Platformy). 7. Zamawiający dopuszcza formaty danych z katalogu formatów wskazanych w Załączniku nr 2 do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, w szczególności: .pdf, .doc, .docx, .xls, .rtf, .xps, .odt, .txt, .jpg (Zamawiający rekomenduje na format danych przesyłanych plików format .pdf). 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 9. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczki. 10. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów postępowania za wyjątkiem art. 261 ustawy Pzp. 11. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych prac związanych z rozmieszczeniem i instalacją. 12. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 13. Zamawiający nie przewiduje zastosowania aukcji elektronicznej. 14. Zamawiający nie przeprowadzał wstępnych konsultacji rynkowych przed wszczęciem postępowania. 15. Zamawiający nie przewiduje możliwości złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 16.Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej. 17. Zamawiający nie wymaga sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 18. Zamawiający nie przewiduje zebrania Wykonawców. 19.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 33696500 Laboratorní činidla
5. Část
ČástLOT-0001
Popis1. Przedmiotem zamówienia jest Sukcesywne dostawy specjalistycznych odczynników biochemicznych, hematologicznych, materiałów kontrolnych i eksploatacyjnych na potrzeby jednostek UPWr. 2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumencie pn.: „Arkusz asortymentowo-cenowy”, stanowiący Załącznik nr 8 do SWZ. 3. Szczegółowy zakres obowiązków wykonania przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumencie pn.: „Projektowane postanowienia umowy”, stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ. 4. Postanowienia ogólne dot. przedmiotu zamówienia: 4.1. Dostawa przedmiotu zamówienia będzie realizowana sukcesywnie według bieżących potrzeb Zamawiającego w częściach, na podstawie zamówień cząstkowych określających wielkość i zakres rzeczowy zamawianego przedmiotu zamówienia; 4.2. Oferta musi być jednoznaczna i kompleksowa tj. obejmować cały asortyment przedmiotu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia oferty, której treść pozwoli Zamawiającemu na zweryfikowanie oferty pod względem jej zgodności z treścią SWZ. Treść oferty Wykonawcy musi odpowiadać treści specyfikacji warunków zamówienia. Tym samym Wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia Arkusza asortymentowo-cenowego – stanowiącego Załącznik nr 8 do SWZ, poprzez podanie cen jednostkowych niezbędnych do rozliczenia umowy, a także do wyliczenia ceny ofertowej w Formularzu Ofertowym. 4.3. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) zakup przez Zamawiającego odczynników podstawowych oraz materiałów kontrolnych i eksploatacyjnych realizowanych poprzez zamówienia podstawowe, wyspecyfikowanych w „Arkuszu asortymentowo-cenowym” (stanowiącym Załącznik nr 2 do Umowy) oraz odczynników opcjonalnych wraz z materiałami kontrolnymi i eksploatacyjnymi realizowanych poprzez zamówienia opcjonalne. 2) dostawę odczynników podstawowych i opcjonalnych wraz z materiałami kontrolnymi i eksploatacyjnymi do wskazanej przez Zamawiającego lokalizacji, 3) dostarczenie kompletu dokumentacji, o której mowa w § 6 Umowy dla dostarczonego przedmiotu Umowy, 4) zapewnienie i świadczenie usługi gwarancji przedmiotu Umowy zgodnie z §7 Umowy. 4.4. Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt i ryzyko udostępnić Zamawiającemu karty charakterystyki, w tym karty charakterystyki substancji niebezpiecznych, najpóźniej w dniu ich pierwszej dostawy w ramach zawartej umowy, z zastrzeżeniem przypadków, gdy posiadanie karty charakterystyki dla określonej substancji lub preparatów nie jest wymagane. Kierując się zasadami zrównoważonego rozwoju, w tym dbając o pozytywny, jak najmniej oddziałujący na środowisko wpływ realizacji zamówienia – Zamawiający dopuszcza i preferuje przekazanie kart charakterystyki w formie elektronicznej – mailem lub poprzez wskazanie linku do strony internetowej, z której Zamawiający samodzielnie będzie mógł pobrać odpowiedni dokument oraz zdecydować o potrzebie/konieczności jego wydruku. 4.5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z części zamówienia podstawowego maksymalnie o 25% wartości brutto zamówienia podstawowego, a tym samym Zamawiający zobowiązuje się do zakupu przedmiotu zamówienia podstawowego w wysokości co najmniej 75% wartości oferty brutto. 4.6. W celu zapewnienia porównywalności ofert, Zamawiający wymaga, aby oferowane odczynniki były w opakowaniach o wielkościach zgodnych z podanymi przez Zamawiającego.
Možnosti
Popis možnostíPrawo opcji - zamówienie odczynników opcjonalnych oraz materiałów kontrolnych i eksploatacyjnych opcjonalnych: 1. Zamawiającemu przysługuje prawo opcji polegające na realizacji zamówień opcjonalnych , do kwoty wartości wynagrodzenia dodatkowego brutto, o którym mowa w §3 ust. 2 pkt 2 umowy (tj. kwoty wskazanej w Arkuszu asortymentowo-cenowym w poz. 57 stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ) w zależności od potrzeb związanych z prowadzonymi badaniami lub działalnością dydaktyczną w ramach posiadanych środków finansowych przez Zamawiającego. Przez odczynniki opcjonalne wraz z materiałami kontrolnymi i eksploatacyjnymi Zamawiający rozumie odczynniki oraz materiały kontrolne i eksploatacyjne takie same, co wskazane w „Arkuszu asortymentowo-cenowym” stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ tj. objęte „Arkuszem asortymentowo-cenowym” (zwiększenie ilości odczynników oraz materiałów kontrolnych i eksploatacyjnych przewidzianych w zakresie podstawowym) i inne niż te, które przedstawiono w tym „Arkuszu asortymentowo-cenowym”, zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem Zamawiającego, w szczególności mogą być to odczynniki o innej czystości lub pojemności niż określone w Arkuszu lub odczynniki w ogóle w nim niej ujęte, a znajdujące się w ofercie katalogowej Wykonawcy, jak również materiały kontrolne i eksploatacyjne o innych właściwościach, lub w ogóle w nim niej ujęte, a znajdujące się w ofercie katalogowej Wykonawcy.Przedmiotowe zamówienia mogą być realizowane do wartości wynagrodzenia dodatkowego brutto, określonego w § 3 ust. 2 pkt. 2 umowy, po cenie nie wyższej niż cena katalogowa producenta danego odczynnika oraz danego materiału kontrolnego i eksploatacyjnego. Skorzystanie przez Zamawiającego z zamówień opcjonalnych jest możliwe zarówno w okresie trwania umowy wskazanym w § 4 ust. 1 zdanie pierwsze umowy („Pierwotny termin obowiązywania umowy”), jak również po jej przedłużeniu na podstawie § 14 ust. 1 pkt. 1 umowy. 2. Wynagrodzenie dodatkowe Wykonawcy zależeć będzie od ilości faktycznie zakupionych odczynników oraz materiałów kontrolnych i eksploatacyjnych opcjonalnych, zgodnie z przyjętym sposobem realizacji przedmiotu zamówienia w ramach zamówień opcjonalnych. 3. Zamówienie na opcjonalne odczynniki oraz materiały kontrolne i eksploatacyjne będzie realizowane na zasadach określonych w umowie.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
Options:
Place of performance
Town: Wrocław
Country subdivision (NUTS): Miasto Wrocław (PL514)
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 33696500 Laboratooriumireaktiivid
Täiendavad hankevõimalused:
Lepingu täitmise koht
Linn: Wrocław