476957-2026 - Zadávání
Polsko – Stavební práce – „Modernizacja pomieszczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie przy ul. Szpitalnej 45” w ramach realizacji projektu Modernizacja pomieszczeń oraz zakup wyposażenia dla Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim - Oznámení oprav
Práce
2. Řízení
Řízení
Název„Modernizacja pomieszczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie przy ul. Szpitalnej 45” w ramach realizacji projektu Modernizacja pomieszczeń oraz zakup wyposażenia dla Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie
Popis1.Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w formule „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja pomieszczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie przy ul. Szpitalnej 45” w ramach realizacji projektu Modernizacja pomieszczeń oraz zakup wyposażenia dla Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie.2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno-Użytkowy (zwany również „PFU”)–stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ. Jeżeli treść SWZ różni się od treści w PFU za obowiązujące należy uznać postanowienia SWZ. Wykonawca jest zobowiązany zapoznać się z wyżej wymienionym dokumentem przed złożeniem oferty oraz do ewentualnego wyjaśnienia wszelkich wątpliwości w trybie zapytań do SWZ przed złożeniem oferty. Opis ten należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. 3.Zamówienie jest dofinansowane w ramach umowy o dofinansowanie Projektu pt. „Modernizacja pomieszczeń oraz zakup wyposażenia dla Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie” nr FEWP.05.03-IZ.00-0011/24-00, w ramach: Priorytetu 05: Fundusze europejskie wspierające społeczną infrastrukturę dla Wielkopolan (EFRR), Działania FEWP.05.03 Infrastruktura ochrony zdrowia, Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027.4.Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały również w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 4 do SWZ. 5.Wykonawca uwzględni utrudnienia wynikające z wykonywania prac w czynnym obiekcie i konieczności utrzymania działalności medycznej(poradnie) w przyległych pomieszczeniach. Z uwagi na specyfikę pracy Szpitala–pracuje 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę, Wykonawca będzie mógł wykonywać roboty w zasadzie bez ograniczeń czasowych.Jednak roboty uciążliwe będą musiały być każdorazowo uzgodnione z upoważnioną przez Zamawiającego osobą odpowiedzialną za bieżącą realizację umowy oraz za kontakty Zamawiającego z Wykonawcą.6.Zamawiający nie podzielił zamówienia na części i nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Brak możliwości podziału zamówienia wynika z zastosowanej formuły „zaprojektuj i wybuduj” dla potrzeb prowadzenia tej inwestycji oraz z opracowanego Programu Funkcjonalno-Użytkowego. Ponadto podział zamówienia na części nie jest uzasadniony z uwagi na brak możliwości skoordynowania robót budowlanych przez różnych wykonawców na czynnym obiekcie.7. Minimalny gwarantowany poziom wartości zamówień, do złożenia których zobowiąże się Zamawiający wynosi: 100% wartości umowy. 8.Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP. 9.Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. 10.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.11.Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Polskimi Normami, z aktualnie obowiązującymi w danym zakresie przepisami prawa, w tym przepisami ustawy Prawo Budowlane, przepisami BHP i Ppoż, normami, wiedzą i sztuką budowlaną. Przedmiot zamówienia należy wykonać wyłącznie z materiałów nowych dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie na terenie Polski i Unii Europejskiej. Materiały muszą posiadać aprobaty techniczne i niezbędne certyfikaty, atesty, itp. 12.Przy wyliczaniu ceny ofertowej, która jest ceną ryczałtową, niepodlegającą waloryzacji, należy uwzględnić wszystkie nakłady, które są niezbędne do wykonania opisanego w PFU przedmiotu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest na podstawie całej dokumentacji postępowania, samodzielnie dokonać stosownych wyliczeń na potrzeby oferty, którą zamierza złożyć.13.SWZ wraz z załącznikami Zamawiający udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania: https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/1313399.
Interní identifikátorWSZ-EP-10/2026
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Hlavní prvky řízeníInformacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej 1. W niniejszym postępowaniu komunikacja Zamawiającego z Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy zakupowej, działającej pod adresem https://platformazakupowa.pl/wsz_konin. 2. Zaleca się, aby przed rozpoczęciem wypełniania Formularzy i składania oferty wykonawca zalogował się do systemu, a jeżeli nie posiada konta, założył bezpłatne konto. W przeciwnym wypadku wykonawca będzie miał ograniczone funkcjonalności, np. brak widoku wiadomości prywatnych od zamawiającego w systemie lub wycofania oferty bez kontaktu z Centrum Wsparcia Klienta. 3. Występuje limit objętości plików lub spakowanych folderów w zakresie całej oferty do ilości 10 plików lub spakowanych folderów przy maksymalnej wielkości 150 MB dla każdego pliku. 4. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim. 5. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności z tytułu nieotrzymania przez Wykonawcę informacji związanych z prowadzonym postępowaniem, w przypadku wskazania przez Wykonawcę w ofercie błędnych danych, np. błędnego adresu poczty elektronicznej. 6. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu komunikowania się Zamawiającego z Wykonawcami, w tym również informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych z tym związanych, zawarte są w „Instrukcji dla Wykonawców platformazakupowa.pl” oraz „Regulamin platformazakupowa.pl dla Użytkowników (Wykonawców)” dostępnych pod adresem platformazakupowa.pl. 7. Sposób sporządzenia ofert, oświadczeń, podmiotowych środków dowodowych, przedmiotowych środków dowodowych i innych informacji, oświadczeń lub dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r., poz. 2452) oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020 r., poz. 2415).
Účel
Charakter smlouvyPráce
Hlavní klasifikace (cpv): 45000000 Stavební práce
Další klasifikace (cpv): 71000000 Architektonické, stavební, technické a inspekční služby, 45300000 Stavební montážní práce, 45311000 Instalace a montáž elektrických rozvodů a zařízení, 45315300 Instalace a montáž přívodu proudu, 45315600 Instalace a montáž zařízení nízkého napětí, 45317000 Jiné elektroinstalační práce, 45316000 Instalace a montáž osvětlovacích a signalizačních systémů, 45332000 Instalace a montáž vodovodních a odpadních rozvodů, 45232460 Sanitární práce, 45331000 Instalace a montáž topení, větrání a klimatizace, 45400000 Práce při dokončování budov, 45410000 Omítací práce, 45432130 Pokládka podlahových krytin, 45432000 Pokládka podlah a podlahových krytin, obklady stěn a tapetování stěn, 45440000 Sklenářské, malířské a natěračské práce, 45442000 Aplikace ochranných nátěrů, 45450000 Ostatní dokončovací stavební činnosti
5. Část
ČástLOT-0001
NázevModernizacja pomieszczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie przy ul. Szpitalnej 45
Popis1.Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w formule „zaprojektuj i wybuduj” dla zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja pom. ambulatoryjnej opieki specjalistycznej WSZ im. dr. R. Ostrzyckiego w Koninie przy ul. Szpitalnej 45” w ramach realizacji projektu Modernizacja pom. oraz zakup wyposażenia dla AOS WSZ im. dr. R. Ostrzyckiego w Koninie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno-Użytkowy (zwany również „PFU”) – stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ.Jeżeli treść SWZ różni się od treści w PFU za obowiązujące należy uznać postanowienia SWZ.Wykonawca jest zobowiązany zapoznać się z wyżej wymienionym dokumentem przed złożeniem oferty oraz do ewentualnego wyjaśnienia wszelkich wątpliwości w trybie zapytań do SWZ przed złożeniem oferty. Opis ten należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców.3. Zamówienie jest dofinansowane w ramach umowy o dofinansowanie Projektu pt. „Modernizacja pomieszczeń oraz zakup wyposażenia dla Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie” nr FEWP.05.03-IZ.00-0011/24-00, w ramach: Priorytetu 05: Fundusze europejskie wspierające społeczną infrastrukturę dla Wielkopolan (EFRR), Działania FEWP.05.03 Infrastruktura ochrony zdrowia, Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027.4.Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały również w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 4 do SWZ.5.Wykonawca uwzględni utrudnienia wynikające z wykonywania prac w czynnym obiekcie i konieczności utrzymania działalności medycznej (poradnie) w przyległych pomieszczeniach. Z uwagi na specyfikę pracy Szpitala – pracuje 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę, Wykonawca będzie mógł wykonywać roboty w zasadzie bez ograniczeń czasowych. Jednak roboty uciążliwe będą musiały być każdorazowo uzgodnione z upoważnioną przez Zamawiającego osobą odpowiedzialną za bieżącą realizację umowy oraz za kontakty Zamawiającego z Wykonawcą. 6.Zamawiający nie podzielił zamówienia na części i nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Brak możliwości podziału zamówienia wynika z zastosowanej formuły „zaprojektuj i wybuduj” dla potrzeb prowadzenia tej inwestycji oraz z opracowanego Programu Funkcjonalno-Użytkowego. Ponadto podział zamówienia na części nie jest uzasadniony z uwagi na brak możliwości skoordynowania robót budowlanych przez różnych wykonawców na czynnym obiekcie.7.Minimalny gwarantowany poziom wartości zamówień, do złożenia których zobowiąże się Zamawiający wynosi: 100% wartości umowy.8.Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP.9.Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp.10.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.11.Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Polskimi Normami, z aktualnie obowiązującymi w danym zakresie przepisami prawa, w tym przepisami ustawy Prawo Budowlane, przepisami BHP i Ppoż, normami, wiedzą i sztuką budowlaną. Przedmiot zamówienia należy wykonać wyłącznie z materiałów nowych dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie na terenie Polski i Unii Europejskiej. Materiały muszą posiadać aprobaty techniczne i niezbędne certyfikaty, atesty, itp.12.Przy wyliczaniu ceny ofertowej, która jest ceną ryczałtową, niepodlegającą waloryzacji, należy uwzględnić wszystkie nakłady, które są niezbędne do wykonania opisanego w PFU przedmiotu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest na podstawie całej dokumentacji postępowania, samodzielnie dokonać stosownych wyliczeń na potrzeby oferty, którą zamierza złożyć.13.Wskazane w dok. znaki tow., nazwy własne itp. – stan. wył. wzorzec jakościowy, funkcj., techn. i technol. dot. przedmiotu zam. We wszys. przyp., w których ze względu na spec. przedmiotu zam. wskazano pochodz.,nazwy mat., urządzeń lub ich poch., dopusz. się stosowanie mat., urządzeń równoważnych, tj. wszelkie wymien. z nazwy mat., urządzenia użyte w przekaz. przez Zam. dok. lub ich pochodz., służą wyłącz. określ. stand. i mogą być zastąpione innymi o nie gorszych parametrach techn., użytk., jakościowych, funkcj. i walorach estetycz., przy uwzględn. prawidł. współp. z pozostał. mat., urządzen.. Użyte w dok. zam. nazwy, które wskazują lub mogłyby kojarzyć się z prod. lub firmą, nie mają na celu preferow. rozwiązań danego prod., lecz wskaz. na rozwiąz., które powinno posiadać cechy techn., technol. nie gorsze od podanych w dok. techn. Zam. w przypadku ofert zawieraj. rozwiąz. równoważne będzie je weryfik. pod wzgl. spełn. wymogów poszcz. poz. wymagań techn. zawar. w zał. do Spec. Wyk. zobowiąz. jest udowodnić w ofercie równoważność oferow. urządzeń lub syst. Ciężar udow. równow. jest obowiąz. Wyk. Zam. nie uzna rozwiązań równoważnych, jeśli będą o gorszych niż wskaz. w zał. do Spec. minim. wymag. jakości., funkcj., techn. i technol. 14.Zamiesz. w dok. proj., spec. techn. lub innych dok., wym. nazwy prod.(jeśli takie się pojawią)użyto jedynie w celu przykł. Ewent. wskaz. nazwy prod. oraz ich prod. nie mają na celu narusz. zasady uczciwej konkurencji i równego trakt. wyk. Wszędzie gdzie są one wskazane, należy czytać w ten sposób, że towarz. im okreś. „lub równoważne”. Przez pojęcie „lub równoważne” Zam. rozumie ofer. mat. gwarant. realiza. zadania, zapewniających uzyskanie param. techn. nie gorsz. od założ. w wyżej wym. dok. Zastos. rozw. równow. nie może prowadzić do pogor. właściwości przedmiotu zam. w stosunku do przewidzi. w dok. techn., ani do zmiany ceny, ani do naruszenia przepisów prawa.15.Jednocz. wymogi muszą być spełnione w zakresie:1.1.gabarytów i konstr. (wielk, rodzaj, właści fiz. oraz liczba ele. skł);1.2.char. użytk.(tożs. f.);1.3.param. techn.(wytrz., trw., dane tech, kon);1.4.par. bez. uż;1.5. sta. em. Pow. wym.sta.kry.rów.16.Poj. równow. znaj.rów.zast.w przy.,gdy Zam. op.Przed.Zam. za pom.NORM,apr.,sp.tech. i sys.odn.
Interní identifikátorCzęść nr: 1
Možnosti
Popis možnostíZamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji.
476957-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Internal identifierWSZ-EP-10/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services, 45300000 Building installation work, 45311000 Electrical wiring and fitting work, 45315300 Electricity supply installations, 45315600 Low-voltage installation work, 45317000 Other electrical installation work, 45316000 Installation work of illumination and signalling systems, 45332000 Plumbing and drain-laying work, 45232460 Sanitary works, 45331000 Heating, ventilation and air-conditioning installation work, 45400000 Building completion work, 45410000 Plastering work, 45432130 Floor-covering work, 45432000 Floor-laying and covering, wall-covering and wall-papering work, 45440000 Painting and glazing work, 45442000 Application work of protective coatings, 45450000 Other building completion work
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifierCzęść nr: 1
Options
476957-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal - Anuncio de cambios
Obras
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador internoWSZ-EP-10/2026
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoObras
Clasificación principal (cpv): 45000000 Trabajos de construcción
Clasificación adicional (cpv): 71000000 Servicios de arquitectura, construcción, ingeniería e inspección, 45300000 Trabajos de instalación en edificios, 45311000 Trabajos de instalación de cableado y accesorios eléctricos, 45315300 Instalaciones de suministro de electricidad, 45315600 Instalaciones de baja tensión, 45317000 Otros trabajos de instalación eléctrica, 45316000 Trabajos de instalación de sistemas de alumbrado y señalización, 45332000 Trabajos de instalación sanitaria y de colocación de tuberías de desagüe, 45232460 Trabajos sanitarios, 45331000 Trabajos de instalación de calefacción, ventilación y aire acondicionado, 45400000 Acabado de edificios, 45410000 Trabajos de enlucido, 45432130 Trabajo de revestimiento de suelos, 45432000 Trabajos de pavimentación, revestimiento y empapelado de paredes, 45440000 Trabajos de pintura y acristalamiento, 45442000 Aplicación de recubrimiento protector, 45450000 Otros trabajos de acabado de edificios
5. Lote
LoteLOT-0001
Identificador internoCzęść nr: 1
Opciones
476957-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy - Ogłoszenie o zmianie
Roboty budowlane
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikatorWSZ-EP-10/2026
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaRoboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45000000 Roboty budowlane
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71000000 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne, 45300000 Roboty instalacyjne w budynkach, 45311000 Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych, 45315300 Instalacje zasilania elektrycznego, 45315600 Instalacje niskiego napięcia, 45317000 Inne instalacje elektryczne, 45316000 Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych, 45332000 Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne, 45232460 Roboty sanitarne, 45331000 Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, 45400000 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych, 45410000 Tynkowanie, 45432130 Pokrywanie podłóg, 45432000 Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian, 45440000 Roboty malarskie i szklarskie, 45442000 Nakładanie powierzchni kryjących, 45450000 Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Wewnętrzny identyfikatorCzęść nr: 1
Opcje