2. Řízení
Řízení
Název: Kraanhaak Voertuig gemeente Harderwijk
Popis: Betreft de levering van een kraanhaak voertuig met bijbehorende onderhoudsovereenkomst. Meer informatie is opgenomen in de aanbestedingsdocumenten.
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Hlavní prvky řízení: Zie aanbestedingsdocumenten
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Další charakteristika zakázky: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 34140000 Motorová vozidla pro velké zatížení
Další klasifikace (cpv): 34142000 Jeřábové a sklápěcí nákladní automobily, 34142200 Pojízdné násypky, 50000000 Opravy a údržba
5. Část
Část: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Hovedpunkterne i proceduren: Zie aanbestedingsdocumenten
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Supplerende kontrakttype: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 34140000 Tunge motorkøretøjer
Supplerende klassifikation (cpv): 34142000 Kranbiler og dumpere, 34142200 Skovllæssere, 50000000 Reparations- og vedligeholdelsestjenester
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Κύρια χαρακτηριστικά της διαδικασίας: Zie aanbestedingsdocumenten
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Πρόσθετος χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 34140000 Αυτοκίνητα οχήματα μεγάλης αντοχής
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 34142000 Γερανοφόρα φορτηγά και ανατρεπόμενα οχήματα, 34142200 Φορτωτές κάδων, 50000000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Zie aanbestedingsdocumenten
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 34140000 Heavy-duty motor vehicles
Additional classification (cpv): 34142000 Crane and dumper trucks, 34142200 Skip loaders, 50000000 Repair and maintenance services
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Principales características del procedimiento: Zie aanbestedingsdocumenten
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Naturaleza complementaria del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 34140000 Vehículos pesados
Clasificación adicional (cpv): 34142000 Camiones grúa y camiones volquete, 34142200 Cargadores de hormigonera, 50000000 Servicios de reparación y mantenimiento
5. Lote
Lote: LOT-0000
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Menetluskorra kirjeldus: Zie aanbestedingsdocumenten
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Lepingu täiendav olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 34140000 Raskeveokid
Täiendav liigitus (cpv): 34142000 Autokraanad ja kallurveokid, 34142200 Kopplaadurid, 50000000 Remondi- ja hooldusteenused
5. Osa
Osa: LOT-0000
2. Menettely
Menettely
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Menettelyn tärkeimmät piirteet: Zie aanbestedingsdocumenten
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Täydentävä hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 34140000 Raskaat moottoriajoneuvot
Lisäluokitus (cpv): 34142000 Nosturi- ja kippiautot, 34142200 Kauhakuormaajat, 50000000 Korjaus- ja huoltopalvelut
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Príomhghnéithe an nóis imeachta: Zie aanbestedingsdocumenten
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
Cineál breise an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
2. Postupak
Postupak
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Glavna obilježja postupka: Zie aanbestedingsdocumenten
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Dodatna priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 34140000 Teška motorna vozila
Dodatna klasifikacija (cpv): 34142000 Kamioni dizalice i samoistovarni kamioni, 34142200 Utovarivači sa žlicom, 50000000 Usluge popravaka i održavanja
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Az eljárás legfontosabb jellemzői: Zie aanbestedingsdocumenten
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
A szerződés kiegészítő jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 34140000 Nehézgépjárművek
További osztályozás (cpv): 34142000 Darus teherautók és dömperek, 34142200 Tartálytöltők, 50000000 Javítási és karbantartási szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0000
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Caratteristiche principali della procedura: Zie aanbestedingsdocumenten
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Natura aggiuntiva dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 34140000 Autoveicoli di grande potenza
Classificazione aggiuntiva (cpv): 34142000 Autogru e camion ribaltabili, 34142200 Caricatori articolati, 50000000 Servizi di riparazione e manutenzione
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
2. Procedūra
Procedūra
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Pagrindiniai procedūros ypatumai: Zie aanbestedingsdocumenten
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Kiti sutarties objektai: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 34140000 Sunkiosios motorinės transporto priemonės
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 34142000 Automobiliniai kranai ir savivarčiai sunkvežimiai, 34142200 Konteinerių krautuvai, 50000000 Remonto ir priežiūros paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Procedūras galvenās iezīmes: Zie aanbestedingsdocumenten
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Līguma papildveids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 34140000 Lieljaudas mehāniskie transportlīdzekļi
Papildu klasifikācija (cpv): 34142000 Autoceltņi un pašizgāzēji, 34142200 Konteineru iekrāvējmašīnas, 50000000 Remonta un apkopes pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Elementi prinċipali tal-proċedura: Zie aanbestedingsdocumenten
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Natura addizzjonali tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 34140000 Vetturi mil-magna ta' użu qawwi
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 34142000 Trakkijiet bil-krejn u trakkijiet dumper, 34142200 Trakkijiet li jħabu l-iskips, 50000000 Servizzi ta' tiswija u manutenzjoni
5. Lott
Lott: LOT-0000
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Belangrijkste kenmerken van de procedure: Zie aanbestedingsdocumenten
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Aanvullende aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 34140000 Zware motorvoertuigen
Aanvullende classificatie (cpv): 34142000 Kranen en containerladers, 34142200 Containerladers, 50000000 Reparatie- en onderhoudsdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Główne aspekty procedury: Zie aanbestedingsdocumenten
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Dodatkowy charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 34140000 Wysokowydajne pojazdy silnikowe
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 34142000 Ciężarówki wyposażone w dźwig i pojazdy samowyładowcze, 34142200 Ładowarki przegubowe, 50000000 Usługi naprawcze i konserwacyjne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
2. Postup
Postup
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Hlavné prvky postupu: Zie aanbestedingsdocumenten
Druh zmluvy: Tovary
Doplňujúci druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 34140000 Ťažkotonážne motorové vozidlá
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 34142000 Žeriavové automobily a terénne vyklápacie nákladné automobily, 34142200 Skipové nakladače, 50000000 Opravárske a údržbárske služby
5. Časť
Časť: LOT-0000
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Glavne značilnosti postopka: Zie aanbestedingsdocumenten
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Dodatna vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 34140000 Težka motorna vozila
Dodatna klasifikacija (cpv): 34142000 Vozila z dvigali in prekucniki, 34142200 Žlični bagri, 50000000 Storitve popravila in vzdrževanja
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Zie aanbestedingsdocumenten
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34142000 Kranbilar och dumprar, 34142200 Skoplastare, 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000