2. Řízení
Řízení
Název: „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem prawomocnych decyzji administracyjnych, pełnienie nadzoru autorskiego oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Zaprojektowanie i wbudowanie 499 szt. wodospustów stalowych na drogach leśnych”
Popis: Zamówienie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS 2021-2027) w ramach projektu pn.: „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja (MRG3). Przedmiotem zamówienia jest: Nazwa zadania: Zaprojektowanie i wykonanie montażu liniowych urządzeń odwadniających (499 szt. wodospustów stalowych) w ciągu dróg leśnych w zarządzie Nadleśnictwa Jugów. Zakres terytorialny: montaż obejmuje 23 zadania zlokalizowane w leśnictwach na terenie gmin Nowa Ruda, Kłodzko i Radków. Zakres prac projektowych: Opracowanie dokumentacji technicznej, szkiców sytuacyjnych oraz wykonania i odbioru robót (STWiORB), kosztorysów dla poszczególnych odcinków dróg leśnych. Zakres prac wykonawczych: Dostawa i montaż 499 sztuk fabrycznie nowych wodospustów stalowych o parametrach określonych w części PFU. Wykonanie wykopów w istniejącej nawierzchni tłuczniowych dróg leśnych pod montaż urządzeń liniowych odwadniajacych. Wyprofilowanie spadków poprzecznych jezdni w celu zapewnienia prawidłowego odpływu wody do urządzenia. Wykonanie zabezpieczeń przeciwerozyjnych u wylotów wodospustów przy użyciu narzutu kamiennego lub rozwiązań równoważnych, zapobiegających rozmywaniu skarp i rowów na odcinku min. 1 m od krawędzi korpusu drogi. W miejscach o ograniczonej możliwości grawitacyjnego odprowadzenia wód ze wodospustów należy przewidzieć zagłębienia retencyjno–infiltracyjne (doły chłonne). Zagłębienia należy kształtować o łagodnych skarpach i nieckowym charakterze, zapewniające retencję i infiltrację wód oraz niewywołujące efektu bariery terenowej ani pułapki dla zwierząt. W miejscach występowania lokalnych wyniesień terenu w zagłębionych odcinkach dróg, należy wykonać przekopy odwadniające, umożliwiające swobodny odpływ wody do odbiorników lub projektowanych niecek infiltracyjnych, eliminując ryzyko powstawania zastoisk. Do obowiązków wykonawcy będzie należeć również wykonanie geodezyjnego pomiaru powykonawczego. ETAP I – Opracowanie dokumentacji technicznej na zgłoszenie lub pozwolenie na budowę, szkiców sytuacyjnych) zgodnie ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), kosztorysów inwestorskich dla poszczególnych odcinków dróg leśnych (na podstawie harmonogramów). Uwaga – Wykonawca nie może złożyć w imieniu Zamawiającego Wniosku pozwolenia na budowę/zgłoszenia robót bez pisemnej zgody Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest do zastosowania w projekcie rozwiązań standardowych, skutkujących optymalizacją kosztów budowy i eksploatacji projektowanych wodospustów. ETAP II – wykonanie robót budowalnych realizowanych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, obejmujący w szczególności: a) przygotowanie harmonogramu robót dla poszczególnych dróg leśnych, b) zapewnienie przez Wykonawcę robót kierowania budową przez uprawnioną osobę tj. ustanowienie Kierownika budowy, c) sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych, d) wykonanie robót budowlanych na podstawie przygotowanej dokumentacji budowlanej oraz prawomocnego zgłoszenia lub pozwolenia na budowę, e) wykonanie dokumentacji powykonawczej, w tym geodezyjno- powykonawczej, mapy z oznaczeniem lokalizacji wbudowlanych wodospustów. f) obowiązek zakończenia procesu budowlanego przez Wykonawcę, w szczególności w przypadku pozwolenia na budowę, należy skuteczne zgłosić zakończenie robót właściwym instytucjom oraz uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego prawomocne decyzje pozwolenia na użytkowanie. Za datę zakończenia przedmiotu Umowy uznaje się dzień dostarczenia Zamawiającemu ostatecznej decyzji pozwolenia na użytkowanie. Wszystkie etapy umowy należy wykonać w oparciu o załączony w załączniku nr 10A do SWZ: Program Funkcjonalno-Użytkowy – „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem prawomocnych decyzji administracyjnych, pełnienie nadzoru autorskiego oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Zaprojektowanie i wbudowanie 499 szt. wodospustów stalowych na drogach leśnych”, wraz z kosztorysami ofertowymi (załącznik nr 10B do SWZ), w tym formularzem ofertowym. Pozostałe informacje w SWZ oraz załącznikach do SWZ.
Interní identifikátor: SA.270.18.2026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Hlavní prvky řízení: Szczegółowe zasady regulujące sposób prowadzenia postępowania wynikają z SWZ. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. "procedury odwróconej", o której mowa w art. 139 ust. 1, 3-4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Další charakteristika zakázky: Práce
Hlavní klasifikace (cpv): 71320000 Technické projektování
Další klasifikace (cpv): 45000000 Stavební práce, 45111200 Příprava staveniště a odklizovací práce, 45232452 Drenážní práce, 45232450 Výstavba drenážních systémů, 45233220 Povrchová úprava silnic, 44163111 Odvodňovací potrubí
5. Část
Část: LOT-0001
Popis: Szczegółowy opis wskazanej części zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ.
Interní identifikátor: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem prawomocnych decyzji administracyjnych, pełnienie nadzoru autorskiego oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Zaprojektowanie i wbudowanie 499 szt. wodospustów stalowych na drogach leśnych”
477609-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios - Obras
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador internoSA.270.18.2026
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Naturaleza complementaria del contratoObras
Clasificación principal (cpv): 71320000 Servicios de diseño técnico
Clasificación adicional (cpv): 45000000 Trabajos de construcción, 45111200 Trabajos de explanación y limpieza del terreno, 45232452 Trabajos de desagüe, 45232450 Trabajos de construcción de sistemas de desagüe, 45233220 Trabajos de pavimentación de carreteras, 44163111 Tuberías de drenaje
5. Lote
LoteLOT-0001
477609-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Teenused - Ehitustööd
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnusSA.270.18.2026
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Lepingu täiendav olemusEhitustööd
Peamine liigitus (cpv): 71320000 Tehnilise projekteerimise teenused
Täiendav liigitus (cpv): 45000000 Ehitustööd, 45111200 Ehitusplatsi ettevalmistus- ja puhastustööd, 45232452 Drenaažitööd, 45232450 Drenaažiehitustööd, 45233220 Teede pindamistööd, 44163111 Tühjendustorud
5. Osa
OsaLOT-0001
477609-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Palvelut - Rakennusurakat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunnisteSA.270.18.2026
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiPalvelut
Täydentävä hankintalajiRakennusurakat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 71320000 Insinöörialan suunnittelupalvelut
Lisäluokitus (cpv): 45000000 Rakennustyöt, 45111200 Rakennustyömaan valmistelu- ja raivaustyöt, 45232452 Vedenpoistotyöt, 45232450 Vedenpoistojärjestelmän rakennustyöt, 45233220 Teiden päällystystyöt, 44163111 Viemärin laskuputket
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: SA.270.18.2026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
Cineál breise an chonartha: Oibreacha
Príomhaicmiú (cpv): 71320000 Engineering design services
Aicmiú breise (cpv): 45000000 Construction work, 45111200 Site preparation and clearance work, 45232452 Drainage works, 45232450 Drainage construction works, 45233220 Surface work for roads, 44163111 Drain pipes
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: SA.270.18.2026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Līguma papildveids: Būvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 71320000 Inženiertehniskās projektēšanas pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 45000000 Celtniecības darbi, 45111200 Būvlaukuma sagatavošanas un tīrīšanas darbi, 45232452 Drenāžas darbi, 45232450 Drenāžas izbūve, 45233220 Ceļu seguma būvdarbi, 44163111 Novadcaurules
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: SA.270.18.2026
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Natura addizzjonali tal-kuntratt: Xogħlijiet
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 71320000 Servizzi ta' l-inġinerija tad-disinn
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 45000000 Xogħol tal-kostruzzjoni, 45111200 Preparazzjoni tas-sit u xogħol tat-tindif, 45232452 Xogħlijiet tad-drenaġġ, 45232450 Xogħol tal-kostruzzjoni tad-drenaġġi, 45233220 Xogħlijiet fuq l-uċuħ għal toroq, 44163111 Pajpijiet tad-dranaġġ
5. Lott
Lott: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: SA.270.18.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Dodatkowy charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 71320000 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45000000 Roboty budowlane, 45111200 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne, 45232452 Roboty odwadniające, 45232450 Roboty budowlane w zakresie budowy upustów, 45233220 Roboty w zakresie nawierzchni dróg, 44163111 Rury upustowe
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
477609-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Servicii - Lucrări
2. Procedură
Procedură
Identificator internSA.270.18.2026
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Natura suplimentară a contractuluiLucrări
Clasificarea principală (cpv): 71320000 Servicii de concepţie tehnică
Clasificare suplimentară (cpv): 45000000 Lucrări de construcţii, 45111200 Lucrări de pregătire şi de degajare a şantierului, 45232452 Lucrări de drenaj, 45232450 Lucrări de construcţii de drenaje, 45233220 Lucrări de îmbrăcare a drumurilor, 44163111 Conducte pentru drenare
5. Lot
LotLOT-0001
477609-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Služby - Práce
2. Postup
Postup
Interný identifikátorSA.270.18.2026
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvySlužby
Doplňujúci druh zmluvyPráce
Hlavná klasifikácia (cpv): 71320000 Inžinierske projektovanie
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 45000000 Stavebné práce, 45111200 Úpravy staveniska a vyčisťovacie práce, 45232452 Odvodňovacie práce, 45232450 Odvodňovacie stavebné práce, 45233220 Práce vrchnej stavby ciest, 44163111 Drenážne rúrky
5. Časť
ČasťLOT-0001
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: SA.270.18.2026
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Dodatna vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 71320000 Storitve gradbenega projektiranja
Dodatna klasifikacija (cpv): 45000000 Gradbena dela, 45111200 Pripravljalna dela na gradbiščih in čiščenje gradbišča, 45232452 Dela na odvodnjavanju, 45232450 Gradbena dela na odvodnjavanju, 45233220 Dela na zgornjem ustroju cest, 44163111 Odtočne cevi
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: SA.270.18.2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45111200 Förberedande anläggningsarbeten och rivning, 45232452 Dräneringsarbeten, 45232450 Anläggningsarbeten för dränering, 45233220 Ytbehandling av vägar, 44163111 Avloppsrör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001