478015-2026 - Zadávání
Polsko – Zemní plyn – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego obejmująca sprzedaż i dystrybucję do jednostek Policji garnizonu małopolskiego
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim - Oznámení oprav
Dodávky - Služby
2. Řízení
Řízení
NázevKompleksowa dostawa gazu ziemnego obejmująca sprzedaż i dystrybucję do jednostek Policji garnizonu małopolskiego
Popis1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E obejmująca sprzedaż i dystrybucję do jednostek Policji garnizonu małopolskiego wg wykazu stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ. 2. Łączny prognozowany wolumen – w okresie 24 miesięcy – wynosi 20 706 147,76 kWh do 69 punktów poboru (zamówienie podstawowe: 20 703 417,76 kWh, prawo opcji: 2 730,00 kWh). 3. Niniejsze zamówienie objęte jest prawem opcji – realizacja kompleksowej dostawy i dystrybucji gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E dla jednostek: 1) lokal mieszkalny, Trzciana 172, 32-733 Trzciana, 2) KMP w Nowym Sączu, ul. Tarnowska dz. nr 55/2, 55/7, 55/10, 33-300 Nowy Sącz, 3) KPP w Wieliczce, ul. Powstania Styczniowego dz. nr 722/16, 32-020 Wieliczka. 4. Zamawiający zamówi kompleksowe dostawy gazu dla wszystkich punktów poboru określonych w załączniku Nr 3 do SWZ w terminie określonym w rozdziale IV.2 SWZ, zaś kompleksowe dostawy gazu i dystrybucji dla obiektów wymienionych z prawem opcji mogą zostać rozpoczęte na żądanie Zamawiającego w trakcie realizacji umowy. O ewentualnym skorzystaniu z prawa opcji wybrany Wykonawca zostanie powiadomiony w trakcie realizacji umowy. Dla potrzeb wyceny przedmiotowego zamówienia, cenę należy obliczyć z uwzględnieniem prawa opcji. 5. Wskazane powyżej prognozowane zużycie gazu ziemnego ma charakter orientacyjny i może odbiegać od faktycznie pobranej ilości w okresie trwania umowy. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości gazu nie pociąga dla Zamawiającego żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość gazu oraz usługi przesyłu zgodnie z obowiązującą Taryfą Operatora. Zamawiający gwarantuje wykonanie umowy na poziomie minimum 80% zakładanych szacunków zużycia. 6. Przedmiotem zamówienia są dostawy gazu ziemnego wysokometanowego za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. określonych zgodnie z obowiązującymi przepisami standardów i parametrów jakościowych wraz z usługą przesyłu. Dostawy i usługi dystrybucyjne świadczone na podstawie umowy kompleksowej bądź wykonywane na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne oraz przepisami wykonawczymi do ustawy, a także zapisami Taryfy Operatora Systemu Dystrybucyjnego dalej OSD. Parametry jakościowe paliw gazowych regulują przepisy ustawy Prawo energetyczne, akty wykonawcze (w szczególności Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego oraz Polskie Normy lub normy równoważne) oraz IRiESD. 7. Okresy rozliczeniowe wynikają z Taryfy na świadczenie usług dystrybucji, z zastrzeżeniem zapisów zawartych w projekcie umowy (załącznik nr 5 do SWZ). 8. Paliwo gazowe będzie dostarczane do punktów odbioru wyszczególnionych w załączniku Nr 3 do SWZ. 9. Szczegóły dotyczące grupy taryfowej, szacowanego zużycia gazu w okresie realizacji zamówienia, mocy umownej w odniesieniu do poszczególnych punktów odbioru zostały określone w załączniku Nr 3 do SWZ. 10. Wykonawca w oparciu o udzielone pełnomocnictwo, zobowiązany będzie do: 1) Zgłoszenia w imieniu własnym i Zamawiającego umów kompleksowych właściwemu OSD w celu przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy zgodnie z obowiązującymi przepisami, 2) Reprezentowania Zamawiającego przed OSD w procesie zmiany sprzedawcy. 11. Dane dotyczące obecnych sprzedawców paliwa gazowego, w odniesieniu do poszczególnych punktów odbioru, zostały określone w załączniku Nr 3 do SWZ. 12. Obowiązujące obecnie umowy kompleksowe wymagające złożenia oświadczenia o ich rozwiązaniu zostaną wypowiedziane przez Zamawiającego ze skutkiem na dzień poprzedzający planowany termin rozpoczęcia dostaw. Wykonawca nie ma obowiązku wypowiadania umów. 13. Warunkiem rozpoczęcia dostaw w terminie określonym przez Zamawiającego jest skuteczne rozwiązanie obowiązujących umów oraz skuteczne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy (w razie zaistnienia takiej konieczności) 14. Paliwo gazowe nabywane będzie w celach opałowych. Stosowne oświadczenia w tym zakresie Zamawiający przedłoży Wykonawcy przy zawieraniu umowy. 15. Umowa wchodzi w życie z dniem zawarcia. 16. Rozpoczęcie dostaw paliwa gazowego nastąpi po rozwiązaniu dotychczasowych umów na kompleksową dostawę gazu ziemnego oraz skutecznym przeprowadzeniu procedury zmiany Sprzedawcy 17. Procedura zmiany Sprzedawcy u Operatora Systemu Dystrybucyjnego powinna odbyć się na zasadach określonych w IRiESD (Instrukcja Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej). 18. Dostawy paliwa gazowego będą trwać przez okres 24 miesięcy od daty ich rozpoczęcia. Zamawiający zakłada rozpoczęcie dostaw paliwa gazowego od dnia 01.10.2026 r. W przypadku przedłużającej się procedury udzielania zamówienia publicznego automatycznie nastąpi przesunięcie wskazanego terminu rozpoczęcia oraz zakończenia dostaw paliwa gazowego. W każdym z przypadków termin realizacji będzie wynosił pełne 24 miesiące. 19. W zakresie jednostek objętych prawem opcji, rozpoczęcie świadczenia usług nastąpi w terminie do 30 dni od daty zgłoszenia przez Zamawiającego rozpoczęcia dostaw paliwa gazowego dla tej jednostki.
Interní identifikátorZP.79.2026. Kompleksowa dostawa gazu ziemnego obejmująca sprzedaż i dystrybucję do jednostek Policji garnizonu małopolskiego
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Hlavní prvky řízení1) Ofertę należy sporządzić zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ: druk Formularz ofertowy. 2) Na ofertę składają się następujące dokumenty: 1) Wypełniony formularz ofertowy sporządzony zgodnie z załącznikiem nr 1 do niniejszej SWZ. Wartość brutto dla całości zamówienia, obliczoną w formularzu cenowym należy przenieść do formularza ofertowego; 2) Wypełniony formularz cenowy sporządzony zgodnie z załącznikiem nr 2 do niniejszej SWZ; UWAGA!!! Przewidywane ilości podane w formularzu cenowym są wartościami prognozowanymi. Wartości te wskazane są jedynie w celu wyboru oferty najkorzystniejszej przez Zamawiającego oraz nie stanowią zobowiązania Zamawiającego wobec Wykonawcy. 3) w przypadku zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty uzasadnienie wykazujące, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. 3) Nieuzupełnienie lub niekompletne uzupełnienie załącznika nr 2 do SWZ może skutkować odrzuceniem oferty Wykonawcy. 4) Wykonawca składa ofertę w systemie pod adresem https://malopolska-policja.ezamawiajacy.pl w terminie wskazanym w SWZ. 5) Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. 6) Oferta i wszystkie załączone dokumenty powinny być sporządzone w języku polskim, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem kwalifikowanym osoby uprawnionej do reprezentowania Wykonawcy. Skan odręcznie podpisanych dokumentów nie jest formą ani postacią elektroniczną). Rekomendowanym wariantem podpisu jest typ wewnętrzny. Podpis formularza ofertowego wariantem podpisu w typie zewnętrznym również jest możliwy, tylko w tym przypadku, powstały oddzielny plik podpisu dla tego formularza należy załączyć w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”. Pozostałe dokumenty wchodzące w skład oferty lub składane wraz z ofertą, które są zgodne z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być zgodnie z wyborem Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby opatrzone podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę” dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny). 7) Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 18 ust. 3 ustawy Pzp, nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli wykonawca, wraz z przekazaniem takich informacji, zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5. Wszelkie informacje stanowiące tajemnice przedsiębiorstw, które Wykonawca pragnie zastrzec jako tajemnice przedsiębiorstwa, powinny zostać złożone w osobnym pliku wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku: „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. 8) W przypadku podpisywania oferty przez osobę nieuprawnioną zgodnie z zapisami w dokumentach rejestrowych do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym – przykładowy wzór stanowi załącznik nr 4 do SWZ. 9) Wykonawca po upływie terminu do składania ofert nie może skutecznie dokonać zmiany ani wycofać złożonej oferty. 10) Zamawiający informuje, że Wykonawca nie może zlecić podwykonawcy wykonania całości zamówienia. Zlecenie podwykonawcy całości przedmiotu zamówienia będzie traktowane jako działanie niezgodne z art. 462 ust. 1 PZP i spowoduje odrzucenie oferty jako niezgodnej z ustawą (art. 226 ust. 1 pkt 3 PZP).
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Další charakteristika zakázkySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 09123000 Zemní plyn
Další klasifikace (cpv): 65210000 Rozvod plynu
5. Část
ČástLOT-0001
PopisKompleksowa dostawa gazu ziemnego obejmująca sprzedaż i dystrybucję do jednostek Policji garnizonu małopolskiego
Možnosti
Popis možnostíZamawiający przewiduje w przedmiotowym postępowaniu prawo opcji. Prawem opcji objęta jest realizacja kompleksowej dostawy i dystrybucji gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E dla jednostek: 1) lokal mieszkalny, Trzciana 172, 32-733 Trzciana, 2) KMP w Nowym Sączu, ul. Tarnowska dz. nr 55/2, 55/7, 55/10, 33-300 Nowy Sącz, 3) KPP w Wieliczce, ul. Powstania Styczniowego dz.nr 722/16, 32-020 Wieliczka. Oznacza to, iż Zamawiający zamówi kompleksowe dostawy gazu dla wszystkich punktów poboru określonych w załączniku Nr 3 do SWZ w terminie określonym w rozdziale IV.2 SWZ, zaś kompleksowe dostawy gazu i dystrybucji dla obiektów wymienionych z prawem opcji mogą zostać rozpoczęte na żądanie Zamawiającego w trakcie realizacji umowy. W celu skorzystania z prawa opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w terminie nie krótszym niż 30 dni przed rozpoczęciem kompleksowej dostawy i dystrybucji gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E. Dla potrzeb wyceny przedmiotowego zamówienia, cenę należy obliczyć z uwzględnieniem prawa opcji.
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65210000 Gasversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
2. Procédure
Procédure
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédure: 1) Ofertę należy sporządzić zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ: druk Formularz ofertowy. 2) Na ofertę składają się następujące dokumenty: 1) Wypełniony formularz ofertowy sporządzony zgodnie z załącznikiem nr 1 do niniejszej SWZ. Wartość brutto dla całości zamówienia, obliczoną w formularzu cenowym należy przenieść do formularza ofertowego; 2) Wypełniony formularz cenowy sporządzony zgodnie z załącznikiem nr 2 do niniejszej SWZ; UWAGA!!! Przewidywane ilości podane w formularzu cenowym są wartościami prognozowanymi. Wartości te wskazane są jedynie w celu wyboru oferty najkorzystniejszej przez Zamawiającego oraz nie stanowią zobowiązania Zamawiającego wobec Wykonawcy. 3) w przypadku zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty uzasadnienie wykazujące, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. 3) Nieuzupełnienie lub niekompletne uzupełnienie załącznika nr 2 do SWZ może skutkować odrzuceniem oferty Wykonawcy. 4) Wykonawca składa ofertę w systemie pod adresem https://malopolska-policja.ezamawiajacy.pl w terminie wskazanym w SWZ. 5) Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. 6) Oferta i wszystkie załączone dokumenty powinny być sporządzone w języku polskim, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem kwalifikowanym osoby uprawnionej do reprezentowania Wykonawcy. Skan odręcznie podpisanych dokumentów nie jest formą ani postacią elektroniczną). Rekomendowanym wariantem podpisu jest typ wewnętrzny. Podpis formularza ofertowego wariantem podpisu w typie zewnętrznym również jest możliwy, tylko w tym przypadku, powstały oddzielny plik podpisu dla tego formularza należy załączyć w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”. Pozostałe dokumenty wchodzące w skład oferty lub składane wraz z ofertą, które są zgodne z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być zgodnie z wyborem Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby opatrzone podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę” dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny). 7) Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 18 ust. 3 ustawy Pzp, nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli wykonawca, wraz z przekazaniem takich informacji, zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5. Wszelkie informacje stanowiące tajemnice przedsiębiorstw, które Wykonawca pragnie zastrzec jako tajemnice przedsiębiorstwa, powinny zostać złożone w osobnym pliku wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku: „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. 8) W przypadku podpisywania oferty przez osobę nieuprawnioną zgodnie z zapisami w dokumentach rejestrowych do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym – przykładowy wzór stanowi załącznik nr 4 do SWZ. 9) Wykonawca po upływie terminu do składania ofert nie może skutecznie dokonać zmiany ani wycofać złożonej oferty. 10) Zamawiający informuje, że Wykonawca nie może zlecić podwykonawcy wykonania całości zamówienia. Zlecenie podwykonawcy całości przedmiotu zamówienia będzie traktowane jako działanie niezgodne z art. 462 ust. 1 PZP i spowoduje odrzucenie oferty jako niezgodnej z ustawą (art. 226 ust. 1 pkt 3 PZP).
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nature complémentaire du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 09123000 Gaz naturel
Nomenclature complémentaire (cpv): 65210000 Distribution de gaz
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
2. Postupak
Postupak
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Dodatna priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 09123000 Prirodni plin
Dodatna klasifikacija (cpv): 65210000 Distribucija plina
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Opcije:
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Dodatna vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 09123000 Zemeljski plin
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Možnosti: