2. Řízení
Řízení
Název: Vinterunderhåll Svalövs kommun
Popis: Upphandling av vinterunderhåll med snöröjning, sandning, saltning samt flytt av snö inkl isrivning.
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 90620000 Odklízení sněhu
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131572:Lot:1
Další klasifikace (cpv): 90630000 Odklízení ledu
Možnosti:
Popis možností: 1 år
2. Procedure
Procedure
Titel: Vinterunderhåll Svalövs kommun
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90620000 Snerydning
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Supplerende klassifikation (cpv): 90630000 Isrydning
Valgmuligheder:
Beskrivelse af optioner: 1 år
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1 år
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Vinterunderhåll Svalövs kommun
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 90620000 Υπηρεσίες εκχιονισμού
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 90630000 Υπηρεσίες καθαρισμού από τον πάγο
Επιλογές:
Περιγραφή των επιλογών: 1 år
478180-2026 - Competition
Sweden – Snow-clearing services – Vinterunderhåll Svalövs kommun
Contract or concession notice – standard regime
Services
TitleVinterunderhåll Svalövs kommun
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
5. Lot
LotLOT-0001
Additional classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services
Options
Description of the options1 år
2. Menetlus
Menetlus
Pealkiri: Vinterunderhåll Svalövs kommun
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 90620000 Lumekoristusteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
Täiendav liigitus (cpv): 90630000 Jääkoristusteenused
Täiendavad hankevõimalused:
Täiendavate hankevõimaluste kirjeldus: 1 år
2. Menettely
Menettely
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 90620000 Lumenaurauspalvelut
Lisäluokitus (cpv): 90630000 Jäänpoisto
Optiot:
Optioiden kuvaus: 1 år
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: Vinterunderhåll Svalövs kommun
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 90620000 Snow-clearing services
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Aicmiú breise (cpv): 90630000 Ice-clearing services
Roghanna:
Cur síos ar na roghanna: 1 år
478180-2026 - Nadmetanje
Švedska – Usluge čišćenja snijega – Vinterunderhåll Svalövs kommun
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
NaslovVinterunderhåll Svalövs kommun
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 90620000 Usluge čišćenja snijega
5. Grupa
GrupaLOT-0001
Interna identifikacijska oznakaurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131572:Lot:1
Dodatna klasifikacija (cpv): 90630000 Usluge uklanjanja leda
Opcije
Opis opcija1 år
2. Procedūra
Procedūra
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 90620000 Sniega tīrīšanas pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Papildu klasifikācija (cpv): 90630000 Ledus tīrīšanas pakalpojumi
Iespējas:
Opciju apraksts: 1 år
2. Procedura
Procedura
Tytuł: Vinterunderhåll Svalövs kommun
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90620000 Usługi odśnieżania
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90630000 Usługi usuwania oblodzeń
2. Postup
Postup
Názov: Vinterunderhåll Svalövs kommun
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 90620000 Odpratávanie snehu
5. Časť
Časť: LOT-0001
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 90630000 Odpratávanie ľadu
478180-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Vinterunderhåll Svalövs kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVinterunderhåll Svalövs kommun
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 90630000 Isröjning
Optioner
Beskrivning av alternativen1 år