2. Řízení
Řízení
Název: Προμήθεια εξοπλισμού για την Ειδικότητα «Γραφικές Τέχνες» του Κλάδου των Εφαρμοσμένων Τεχνών (ΕΚΤ 10-26)
Popis: Το Υπουργείο Παιδείας, Αθλητισμού και Νεολαίας διενεργεί διαγωνισμό για την Προμήθεια εξοπλισμού για αναβάθμιση και εκσυγχρονισμό του Κλάδου Γραφικών Τεχνών στη ΜΤΕΕΚ. Συγκεκριμένα προτίθενται να αναβαθμιστούν 6 εργαστήρια Γραφικών Τεχνών με τεχνολογία ψηφιακής εκτύπωσης. Το εργαστήρι θα περιλαμβάνει σύγχρονο εξοπλισμό που αξιοποιείται ευρέως στη βιομηχανία, έτσι ώστε να παρέχεται ειδική εκπαίδευση και κατάρτιση στους μαθητές και μαθήτριες με στόχο την άμεση ένταξή τους στην αγορά εργασίας. Τα εργαστήρια θα περιλαμβάνουν μια μικρογραφία της σύγχρονης ψηφιακής βιομηχανίας. ΤΜΗΜΑ Α Dye Sublimation Printer 6 τεμάχια Heat Press 6 τεμάχια Tumbler Press 6 τεμάχια Cap Press 6 τεμάχια Metal Tube Laser Cutter and Engraver with Rotary 6 τεμάχια ΤΜΗΜΑ Β Printer and Cutter in One Τύπου Α 1 τεμάχιο Printer and Cutter in One Τύπου Β 5 τεμάχια Electronic Die Cutting Machine with table Τύπου Α 1 τεμάχιο Electronic Die Cutting Machine with table Τύπου Β 5 τεμάχια
Interní identifikátor: ΕΚΤ 10-26
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 30122200 Digitální ofsetová zařízení
Další klasifikace (cpv): 30120000 Zařízení pro fotokopírování a ofsetové tiskařské zařízení
5. Část
Část: LOT-0001
Název: ΤΜΗΜΑ 1
Část: LOT-0002
Název: ΤΜΗΜΑ 2
2. Procedure
Procedure
Intern ID: ΕΚΤ 10-26
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 30122200 Digitalt offsetudstyr
Supplerende klassifikation (cpv): 30120000 Udstyr til fotokopiering og offsettryk
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Titel: ΤΜΗΜΑ 1
Delkontrakt: LOT-0002
Titel: ΤΜΗΜΑ 2
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: ΕΚΤ 10-26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30122200 Digitale Offsetdruckausrüstungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30120000 Fotokopier- und Offsetdruckgeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Los: LOT-0002
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ΕΚΤ 10-26
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 30122200 Εξοπλισμός ψηφιακής εκτύπωσης όφσετ
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 30120000 Φωτοαντιγραφικές συσκευές και εκτυπωτικά μηχανήματα όφσετ
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 1
Παρτίδα: LOT-0002
Τίτλος: ΤΜΗΜΑ 2
479060-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
Internal identifierΕΚΤ 10-26
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 30122200 Digital offset equipments
Additional classification (cpv): 30120000 Photocopying and offset printing equipment
5. Lot
LotLOT-0001
TitleΤΜΗΜΑ 1
LotLOT-0002
TitleΤΜΗΜΑ 2
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: ΕΚΤ 10-26
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 30122200 Digitaalsed ofsettrükiseadmed
Täiendav liigitus (cpv): 30120000 Fotokopeer- ja trükiseadmed
5. Osa
Osa: LOT-0001
Pealkiri: ΤΜΗΜΑ 1
Osa: LOT-0002
Pealkiri: ΤΜΗΜΑ 2
479060-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunnisteΕΚΤ 10-26
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 30122200 Digitaaliset offsetlaitteet
Lisäluokitus (cpv): 30120000 Valokopiokoneet ja offsetpainokoneet ja -laitteet
OsaLOT-0001
Ilmoituksen nimiΤΜΗΜΑ 1
OsaLOT-0002
Ilmoituksen nimiΤΜΗΜΑ 2
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: ΕΚΤ 10-26
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 30122200 Attrezzature offset digitali
Classificazione aggiuntiva (cpv): 30120000 Fotocopiatrici e stampanti offset
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Titolo: ΤΜΗΜΑ 1
Lotto: LOT-0002
Titolo: ΤΜΗΜΑ 2
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: ΕΚΤ 10-26
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 30122200 Skaitmeninė ofsetinė įranga
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 30120000 Fotokopijavimo ir ofsetinės spaudos įranga
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Pavadinimas: ΤΜΗΜΑ 1
Pirkimo dalis: LOT-0002
Pavadinimas: ΤΜΗΜΑ 2
Iekšējais identifikators: ΕΚΤ 10-26
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 30122200 Digitālās ofseta drukas iekārtas
Papildu klasifikācija (cpv): 30120000 Fotokopēšanas un ofseta drukas iekārtas
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Nosaukums: ΤΜΗΜΑ 1
Daļa: LOT-0002
Nosaukums: ΤΜΗΜΑ 2
479060-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur internΕΚΤ 10-26
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 30122200 Tagħmir offset diġitali
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 30120000 Tagħmir għall-iffotokopjar u l-istampar offest
5. Lott
LottLOT-0001
TitluΤΜΗΜΑ 1
LottLOT-0002
TitluΤΜΗΜΑ 2
479060-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Produse
2. Procedură
Procedură
Identificator internΕΚΤ 10-26
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 30122200 Echipamente digitale de tipărit offset
Clasificare suplimentară (cpv): 30120000 Echipament de fotocopiere şi de tipărire offset
479060-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Tovary
2. Postup
Postup
Interný identifikátorΕΚΤ 10-26
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvyTovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 30122200 Digitálne ofsetové zariadenia
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 30120000 Zariadenia na fotokopírovanie a ofsetovú tlač
5. Časť
ČasťLOT-0001
NázovΤΜΗΜΑ 1
ČasťLOT-0002
NázovΤΜΗΜΑ 2
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: ΕΚΤ 10-26
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 30122200 Oprema za digitalne ofset sisteme
Dodatna klasifikacija (cpv): 30120000 Oprema za fotokopiranje in oprema za ofsetno tiskanje
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Naslov: ΤΜΗΜΑ 1
Sklop: LOT-0002
Naslov: ΤΜΗΜΑ 2