2. Řízení
Řízení
Název: Dodávky steliva pro laboratorní zvířata II.
Popis: Předmětem veřejné zakázky jsou opakované nepravidelné dodávky specifického steliva určeného pro laboratorní zvířata Centra experimentální medicíny po dobu 36 měsíců.
Interní identifikátor: PZ-2025-0000421
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 03114000 Sláma a pícniny
5. Část
Část: LOT-0001
Možnosti:
Popis možností: Zadavatel si v souladu s ustanoveními § 100 odst. 2 ZZVZ a § 222 odst. 10 ZZVZ vyhrazuje právo změnit dodavatele v průběhu plnění veřejné zakázky, přičemž podmínky pro tuto změnu a způsob určení nového dodavatele jsou následující: a) V případě, že dojde k naplnění některé z podmínek pro odstoupení zadavatele od smlouvy uzavřené s vybraným dodavatelem, je zadavatel oprávněn uzavřít novou smlouvu s účastníkem zadávacího řízení na veřejnou zakázku, který se dle výsledku hodnocení umístil jako druhý v pořadí (tj. v původním hodnocení veřejné zakázky), pokud takový (nový) dodavatel bude souhlasit, že plnění veřejné zakázky bude poskytovat za podmínek obsažených v jeho nabídce podané v zadávacím řízení na veřejnou zakázku (včetně jeho nabídkové ceny) a v zadávací dokumentaci veřejné zakázky ve smyslu § 28 odst. 1 písm. b) ZZVZ. b) Zadavatel osloví s žádostí o uzavření smlouvy dodavatele, který se umístil v hodnocení nabídek za vybraným dodavatelem. Tento dodavatel, pokud bude písemně souhlasit, doloží Zadavateli ve lhůtě 30 kalendářních dní od doručení žádosti o uzavření smlouvy dokumenty (pokud nebyly předloženy v nabídce) prokazující, že dodavatel splnil Zadavatelem požadované kvalifikační předpoklady a další podmínky pro plnění předmětu zakázky. Pokud takto vyzvaný dodavatel uzavřít smlouvu odmítne či nesplní podmínky uvedené v tomto článku zadávací dokumentace, může se za stejných podmínek objednatel obrátit na dodavatele, který se umístil jako další v pořadí. Tento postup může Zadavatel v případě neuzavření smlouvy opakovat, a to až do oslovení dodavatele, který se v hodnocení nabídek v rámci tohoto zadávacího řízení umístil jako poslední v pořadí. c) Zadavatel uvádí, že v případě použití této výhrady nedojde k jiné změně smluvních podmínek a že podmínky nově uzavřené smlouvy budou odpovídat podmínkám smlouvy původní, resp. podmínkám původního dodavatele, vyjma ceny, která bude odpovídat nabídkové ceně „nového“ dodavatele předložené v zadávacím řízení. V každém případě shora uvedeným způsobem oslovený dodavatel musí souhlasit se vstupem do práv a povinností původního dodavatele, které nebyly vypořádány, a zároveň musí převzít závazek ze smlouvy na základě své nabídkové ceny v původním zadávacím řízení.