See the notice on TED website
2. Řízení
Řízení
Název: Furnizare – echipamente de telecomunicații, diverse tipuri de echipamente computerizate (TIC) a cabinetelor/atelierelor școlare, sălilor de sport și a laboratoarelor pentru proiectul ”Dotare cu Mobilier, Materiale Didactice și Echipamente Digitale a Unităților de Învățământ Special din Județul Cluj” - Reluata
Popis: Consiliul Județean Cluj implementează contractul de finanțare nr. 108DOT ⁄ 2023 pentru proiectul ”Dotare cu Mobilier, Materiale Didactice și Echipamente Digitale a Unităților de Învățământ Special din Județul Cluj”. Proiectul este finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență. Obiectul prezentei proceduri: Furnizare – echipamente de telecomunicații, diverse tipuri de echipamente computerizate (TIC) a cabinetelor/atelierelor școlare, sălilor de sport și a laboratoarelor pentru proiectul ”Dotare cu Mobilier, Materiale Didactice și Echipamente Digitale a Unităților de Învățământ Special din Județul Cluj” Orice operator economic are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare numai prin intermediul SEAP, intr-un termen de cel mult 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul prevazut anterior, raspunsurile autoritatii contractante vor fi publicate in SEAP cu cel mult 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interní identifikátor: 428811020233510
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 30236000 Různé počítačové vybavení
5. Část
Část: LOT-0000
Název: Default lot
Popis: Natura și cantitatea produselor se regăsește în documentele achiziției, caiet de sarcini și fișierul „1. Specificatii tehnice”
Interní identifikátor: 1
Další klasifikace (cpv): 30237450 Grafické tablety, 32570000 Komunikační zařízení, 37524100 Výchovné hry, 48190000 Balík programů pro oblast vzdělávání
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 428811020233510
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 30236000 Øvrigt edb-udstyr
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
Titel: Default lot
Intern ID: 1
Supplerende klassifikation (cpv): 30237450 Tegneplader, 32570000 Kommunikationsudstyr, 37524100 Pædagogiske spil, 48190000 Programpakke til undervisningsformål
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 428811020233510
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30236000 Diverse Computerausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30237450 Grafiktabletts, 32570000 Kommunikationsanlage, 37524100 Lernspiele, 48190000 Unterrichtssoftwarepaket
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 428811020233510
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 30236000 Ποικίλος εξοπλισμός ηλεκτρονικών υπολογιστών
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Τίτλος: Default lot
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 30237450 Πινακίδες γραφικών, 32570000 Εξοπλισμός επικοινωνιών, 37524100 Εκπαιδευτικά παιχνίδια, 48190000 Πακέτα εκπαιδευτικού λογισμικού
Internal identifier: 428811020233510
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30236000 Miscellaneous computer equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 30237450 Graphics tablets, 32570000 Communications equipment, 37524100 Educational games, 48190000 Educational software package
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 428811020233510
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 30236000 Equipo informático diverso
5. Lote
Lote: LOT-0000
Título: Default lot
Identificador interno: 1
Clasificación adicional (cpv): 30237450 Tabletas gráficas, 32570000 Equipo de comunicaciones, 37524100 Juegos educativos, 48190000 Paquetes de software educativo
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 428811020233510
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 30236000 Mitmesugused arvutiseadmed
5. Osa
Osa: LOT-0000
Pealkiri: Default lot
Sisemine tunnus: 1
Täiendav liigitus (cpv): 30237450 Graafikalauad, 32570000 Sideseadmed, 37524100 Õppemängud, 48190000 Õppetarkvara pakett
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 428811020233510
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 30236000 Matériel informatique divers
Titre: Default lot
Identifiant interne: 1
Nomenclature complémentaire (cpv): 30237450 Tablettes graphiques, 32570000 Matériel de communications, 37524100 Jeux éducatifs, 48190000 Logiciels pédagogiques
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 428811020233510
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
Teideal: Default lot
Aitheantóir inmheánach: 1
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 428811020233510
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 30236000 Apparecchiatura informatica varia
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
Titolo: Default lot
Identificativo interno: 1
Classificazione aggiuntiva (cpv): 30237450 Tavolette grafiche, 32570000 Apparecchiature per comunicazioni, 37524100 Giochi educativi, 48190000 Pacchetti software educativi
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: 428811020233510
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 30236000 Dažādas datoru iekārtas
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
Nosaukums: Default lot
Iekšējais identifikators: 1
Papildu klasifikācija (cpv): 30237450 Ciparošanas planšetes, 32570000 Sakaru iekārtas, 37524100 Izglītojošas spēles, 48190000 Izglītības programmatūras pakotne
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 428811020233510
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 30236000 Apparat varju tal-kompjuter
5. Lott
Lott: LOT-0000
Titlu: Default lot
Identifikatur intern: 1
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 30237450 Twavel grafiċi, 32570000 Apparat tat-telekomunikazzjoni, 37524100 Logħbiet edukattivi, 48190000 Pakkett ta' softwer edukattiv
Interne identificatiecode: 428811020233510
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 30236000 Diverse computeruitrusting
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Interne identificatiecode: 1
Aanvullende classificatie (cpv): 30237450 Grafische tabletten, 32570000 Communicatie-uitrusting, 37524100 Educatieve spelen, 48190000 Software voor onderwijsdoeleinden
Wewnętrzny identyfikator: 428811020233510
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 30236000 Różny sprzęt komputerowy
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
Tytuł: Default lot
Wewnętrzny identyfikator: 1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 30237450 Tablety graficzne, 32570000 Urządzenia łączności, 37524100 Gry edukacyjne, 48190000 Pakiety oprogramowania edukacyjnego
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 30236000 Equipamento informático diverso
Classificação adicional (cpv): 30237450 Tabletas gráficas, 32570000 Equipamento para comunicações, 37524100 Jogos educativos, 48190000 Pacote de software para ensino
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 428811020233510
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 30236000 Rôzne počítačové vybavenie
5. Časť
Časť: LOT-0000
Názov: Default lot
Interný identifikátor: 1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 30237450 Grafické tablety, 32570000 Komunikačné zariadenia, 37524100 Vzdelávacie hry, 48190000 Softvérový balík pre oblasť vzdelávania
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 428811020233510
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 30236000 Razna računalniška oprema
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
Naslov: Default lot
Notranji identifikator: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 30237450 Grafične tablice, 32570000 Komunikacijska oprema, 37524100 Izobraževalne igre, 48190000 Programski paket za izobraževanje
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 428811020233510
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30236000 Diverse datautrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Intern identifierare: 1
Ytterligare klassificering (cpv): 30237450 Tabletter, 32570000 Kommunikationsutrustning, 37524100 Pedagogiska spel, 48190000 Programvara för undervisning