2. Řízení
Řízení
Název: Έργα Προτεραιότητας Σχεδίου Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας (ΣΒΑΚ) Λάρνακας- Υλοποίηση Λεωφορειολωρίδων και Ποδηλατοδρόμων, Αρ. Διαγωνισμού: ΚΠΣ/13/2024/Ε(Α)
Popis: Το Έργο αφορά στην προώθηση των Δημόσιων Μεταφορών και της πολυτροπικότητας στη συγκοινωνιακή διασύνδεση των τοπικών πυρήνων των Δήμων της πόλης της Λάρνακος μέσω της αναδιαμόρφωσης των κύριων αξόνων, στους άξονες προτεραιότητας του Σχεδίου Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας (ΣΒΑΚ). Οι εργασίες του Έργου, μεταξύ άλλων, συμπεριλαμβάνουν εργασίες ανακατασκευής της επιφανειακής στρώσης του οδοστρώματος και δημιουργίας λεωφορειολωρίδων και υποδομών στάσεων λεωφορείων, κατασκευής ποδηλατολωρίδων και ποδηλατικών υποδομών, δημιουργίας παρόδιων θέσεων στάθμευσης, κατασκευής και ανακατασκευής πεζοδρομίων, κατασκευής φωτοελεγχόμενων διαβάσεων για πεζούς και ποδηλάτες, τύπου Pelican και τύπου «Ζebra», τοποθέτησης νέων και/ή αναβάθμισης υφιστάμενων φώτων τροχαίας, οριζόντιας και κατακόρυφης σήμανσης, καθώς και συνοδές εργασίες υποδομής αποστράγγισης χώρων πρασίνου, υποδομής δικτύων οδικού φωτισμού, αποχέτευσης, όμβριων υδάτων, ύδρευσης και άρδευσης.
Interní identifikátor: ΚΠΣ/13/2024/Ε(Α)
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Práce
Hlavní klasifikace (cpv): 45233120 Výstavba silnic
Další klasifikace (cpv): 45233251 Práce na vyrovnávání povrchu, 45233293 Instalace a montáž pouličního vybavení, 45233140 Práce na stavbě silnic, 45233125 Výstavba křižovatek, 45233129 Výstavba silničních křižovatek, 45233162 Výstavba cyklistických stezek, 45233200 Různé povrchové práce, 45233221 Nátěry povrchu silnic, 45233222 Dláždění a asfaltování, 45233228 Stavební práce na obrusné vrstvě, 45233250 Práce na povrchové úpravě kromě silnic
5. Část
Část: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Intern ID: ΚΠΣ/13/2024/Ε(Α)
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Bygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45233120 Anlæg af vej
Supplerende klassifikation (cpv): 45233251 Fornyelse af slidlag, 45233293 Installation af vejudstyr, 45233140 Vejarbejder, 45233125 Anlægsarbejde: vejkryds, 45233129 Anlægsarbejde: tværveje, 45233162 Anlægsarbejde: cykelstier, 45233200 Diverse belægningsarbejder, 45233221 Vejmalingsarbejder, 45233222 Vejbelægningsarbejde, 45233228 Anlægsarbejde: slidlag, 45233250 Belægningsarbejde, undtagen vejbelægninger
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: ΚΠΣ/13/2024/Ε(Α)
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233251 Erneuerung von Straßendecken, 45233293 Installation von Straßenmobiliar, 45233140 Straßenarbeiten, 45233125 Bau von Straßenkreuzungen, 45233129 Bau von Querstraßen, 45233162 Bau von Fahrradwegen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45233228 Oberflächenbeschichtungsarbeiten, 45233250 Belagarbeiten, außer Fahrbahnen
5. Los
Los: LOT-0001
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: ΚΠΣ/13/2024/Ε(Α)
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Oibreacha
Príomhaicmiú (cpv): 45233120 Road construction works
Aicmiú breise (cpv): 45233251 Resurfacing works, 45233293 Installation of street furniture, 45233140 Roadworks, 45233125 Road junction construction work, 45233129 Crossroad construction work, 45233162 Cycle path construction work, 45233200 Various surface works, 45233221 Road-surface painting work, 45233222 Paving and asphalting works, 45233228 Surface coating construction work, 45233250 Surfacing work except for roads
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: ΚΠΣ/13/2024/Ε(Α)
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Darbai
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 45233120 Kelių tiesimo darbai
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45233251 Dangos keitimo darbai, 45233293 Gatvės įrenginių montavimas, 45233140 Kelio darbai, 45233125 Kelių sankirtų statybos darbai, 45233129 Sankryžų statybos darbai, 45233162 Dviračių takų statybos darbai, 45233200 Įvairūs dangos darbai, 45233221 Kelių dangos žymėjimo darbai, 45233222 Grindimo ir asfalto klojimo darbai, 45233228 Paviršiaus dangos klojimo darbai, 45233250 Dangos, išskyrus kelių dangą, darbai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: ΚΠΣ/13/2024/Ε(Α)
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45233120 Roboty w zakresie budowy dróg
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45233251 Wymiana nawierzchni, 45233293 Instalowanie mebli ulicznych, 45233140 Roboty drogowe, 45233125 Roboty budowlane w zakresie węzłów drogowych, 45233129 Roboty budowlane w zakresie skrzyżowań dróg, 45233162 Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych, 45233200 Roboty w zakresie różnych nawierzchni, 45233221 Malowanie nawierzchi, 45233222 Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania, 45233228 Roboty budowlane w zakresie krycia powierzchni, 45233250 Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: ΚΠΣ/13/2024/Ε(Α)
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Práce
Hlavná klasifikácia (cpv): 45233120 Stavebné práce na výstavbe ciest
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 45233251 Práce na obnove povrchu, 45233293 Inštalácia vybavenia ulíc, 45233140 Práce na ceste, 45233125 Stavebné práce na stavbe cestných križovatiek, 45233129 Stavebné práce na stavbe križovatiek, 45233162 Stavebné práce na stavbe cyklistických trás, 45233200 Rôzne práce vrchnej stavby, 45233221 Natieračské práce povrchu vozoviek, 45233222 Dláždiace práce, 45233228 Stavebné práce na zošľachťovaní povrchu, 45233250 Práce na úprave povrchu okrem ciest
5. Časť
Časť: LOT-0001