2. Řízení
Řízení
Název: Jyväskylän yliopiston Agora-kiinteistön kiinteistönylläpitopalvelut
Popis: Jyväskylän yliopisto pyytää tarjousta Agora -kiinteistön kiinteistönylläpitopalveluista. Kiinteistönylläpitosopimus Agora kiinteistöön käsittää kiinteistönhoitopalvelut, tekniset huollot sekä kiinteistön ulkoalueiden hoidon.
Interní identifikátor: 207/02.03.01.00/2025
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Hlavní prvky řízení: Kaikki tarjoukseen liittyvä hinnoittelu käsitellään arvolisäverottomana (alv 0%). Hankintaa ei jaeta osiin yhtenäisen kokonaisuuden varmistamiseksi. Mikäli saaduista tarjouksista yksikään ei vastaa tarjouspyyntöä tilaajan edellyttämällä tavalla taikka olosuhteet tarjouskilpailun aikana muuttuvat sellaisiksi, ettei tilaaja voi hyödyntää tarjouskilpailun tuloksia, tilaaja voi keskeyttää hankintamenettelyn osittain tai kokonaan. Tarjouksen tekemisestä, esittelystä tai muusta menettelyyn osallistumisesta ei makseta tarjoajille korvausta. Tarjousasiakirjat ovat saatavilla suomen kielellä.
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 70000000 Realitní služby
5. Část
Část: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 207/02.03.01.00/2025
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 70000000 Virksomhed i forbindelse med fast ejendom
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 207/02.03.01.00/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 70000000 Immobiliendienste
5. Los
Los: LOT-0000
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 207/02.03.01.00/2025
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 70000000 Υπηρεσίες που αφορούν τα ακίνητα
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Internal identifier: 207/02.03.01.00/2025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 70000000 Real estate services
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 207/02.03.01.00/2025
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 70000000 Servicios inmobiliarios
5. Lote
Lote: LOT-0000
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 207/02.03.01.00/2025
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 70000000 Kinnisvarateenused
5. Osa
Osa: LOT-0000
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 207/02.03.01.00/2025
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 70000000 Kiinteistöpalvelut
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 207/02.03.01.00/2025
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédure: Kaikki tarjoukseen liittyvä hinnoittelu käsitellään arvolisäverottomana (alv 0%). Hankintaa ei jaeta osiin yhtenäisen kokonaisuuden varmistamiseksi. Mikäli saaduista tarjouksista yksikään ei vastaa tarjouspyyntöä tilaajan edellyttämällä tavalla taikka olosuhteet tarjouskilpailun aikana muuttuvat sellaisiksi, ettei tilaaja voi hyödyntää tarjouskilpailun tuloksia, tilaaja voi keskeyttää hankintamenettelyn osittain tai kokonaan. Tarjouksen tekemisestä, esittelystä tai muusta menettelyyn osallistumisesta ei makseta tarjoajille korvausta. Tarjousasiakirjat ovat saatavilla suomen kielellä.
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 70000000 Services immobiliers
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 207/02.03.01.00/2025
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 207/02.03.01.00/2025
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 70000000 Usluge poslovanja nekretninama
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: 207/02.03.01.00/2025
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 70000000 Ingatlannal kapcsolatos szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0000
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 70000000 Servizi immobiliari
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 207/02.03.01.00/2025
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 70000000 Nekilnojamojo turto paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Iekšējais identifikators: 207/02.03.01.00/2025
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 70000000 Nekustamā īpašuma pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 207/02.03.01.00/2025
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 70000000 Servizzi ta' bini immobbli
5. Lott
Lott: LOT-0000
Interne identificatiecode: 207/02.03.01.00/2025
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 70000000 Makelaarsdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Wewnętrzny identyfikator: 207/02.03.01.00/2025
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 70000000 Usługi w zakresie nieruchomości
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 70000000 Servicii imobiliare
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 207/02.03.01.00/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000