2. Řízení
Řízení
Název: Rekonstrukce přístavby ZŠ Náměstí na byty a Přestavba ZŠ Náměstí na knihovnu
Popis: Předmětem veřejné zakázky jsou stavební práce spočívající v rekonstrukci přístavby ZŠ Náměstí v Kopřivnici na byty a přestavbě ZŠ Náměstí v Kopřivnici na knihovnu. Rekonstrukce přístavby ZŠ Náměstí na byty Předmětem plnění je komplexní rekonstrukce přístavby stávající budovy bývalé základní školy spočívající ve změně užívání na bytový dům, včetně realizace nástavby, podzemního parkování a související technické a dopravní infrastruktury. Součástí plnění jsou zejména bourací práce, úpravy nosných i nenosných konstrukcí, výměna výplní otvorů, zateplení a sanace objektu, realizace nových technických a technologických zařízení budovy, domovních rozvodů a přípojek k inženýrským sítím, zařízení pro hospodaření se srážkovými vodami, vybudování zpevněných ploch, terénní a vegetační úpravy, jakož i další stavební, montážní a technologické práce nezbytné k řádnému dokončení a užívání stavby v souladu s projektovými dokumentacemi a příslušnými právními a technickými předpisy. Přestavba ZŠ Náměstí na knihovnu Předmětem plnění je komplexní rekonstrukce původní stávající budovy bývalé základní školy spočívající v přestavbě na městskou knihovnu s odpovídajícím zázemím pro návštěvníky a zaměstnance, včetně prostor pro kulturní, vzdělávací a volnočasové aktivity. Součástí plnění jsou zejména stavební a sanační práce, úpravy nosných a nenosných konstrukcí, výměna výplní otvorů, odstranění vlhkosti zdiva, opravy a sanace omítek, obnova štukových plastik a prvků fasády, výměna střešní krytiny, doplnění historických replik, výměna nebo odborné ošetření poškozených dřevěných konstrukcí, realizace nových technických a technologických zařízení budovy, domovních rozvodů a přípojek k inženýrským sítím, vybudování zpevněných ploch, terénní a vegetační úpravy, jakož i další stavební, montážní a technologické práce nezbytné k řádnému dokončení a užívání stavby v souladu s projektovými dokumentacemi a příslušnými právními a technickými předpisy. Výše uvedené části veřejné zakázky nejsou částmi veřejné zakázky ve smyslu § 101 ZZVZ. V případě použití pojmu „část veřejné zakázky“ v zadávací dokumentaci či jejích přílohách se nejedná o část veřejné zakázky ve smyslu § 101 ZZVZ.
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Práce
Hlavní klasifikace (cpv): 45000000 Stavební práce
Další klasifikace (cpv): 45212330 Výstavba knihoven, 45211341 Výstavba bytů, 45214200 Stavební úpravy školních budov, 45110000 Demolice a zemní práce, 45110000 Demolice a zemní práce, 45300000 Stavební montážní práce, 45233100 Stavební úpravy pro komunikace, 45233160 Chodníky a jiné zpevněné povrchy, 45316100 Instalace a montáž zařízení pro venkovní osvětlení, 77300000 Zahradnické služby
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: Rekonstrukce přístavby ZŠ Náměstí na byty a Přestavba ZŠ Náměstí na knihovnu
Další klasifikace (cpv): 45110000 Demolice a zemní práce, 45214200 Stavební úpravy školních budov, 45211341 Výstavba bytů, 45212330 Výstavba knihoven, 45110000 Demolice a zemní práce, 45300000 Stavební montážní práce, 45233100 Stavební úpravy pro komunikace, 45233160 Chodníky a jiné zpevněné povrchy, 45316100 Instalace a montáž zařízení pro venkovní osvětlení, 77300000 Zahradnické služby
Možnosti:
Popis možností: Výhrada měření Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku v průběhu plnění veřejné zakázky spočívající ve změně výměr (objemu) položek obsažených v soupisech prací, dodávek a služeb s výkazem výměr, a to na základě skutečně realizovaného a měřeného objemu prací / dodávek / služeb. Související změna ceny bude vycházet výhradně z rozdílu mezi množstvím stanoveným v soupisech prací, dodávek a služeb s výkazem výměr a množstvím skutečně realizovaným a měřeným, tj. za dodržení jednotkových cen uvedených v soupisech prací, dodávek a služeb s výkazem výměr ke dni provedení změny. Výhrada měření je odůvodněna charakterem předmětu plnění, kterým je rekonstrukce stávajícího stavebního objektu, u něhož nelze před zahájením stavebních prací zcela přesně ověřit skutečný stav všech konstrukcí a jejich rozsah. Některé výměry jsou stanoveny na základě projektových dokumentací a dostupných průzkumů, které však vzhledem k technické povaze rekonstrukce nemusí plně odpovídat skutečnému stavu zjištěnému až při realizaci díla. Z tohoto důvodu mohou v průběhu provádění díla vzniknout odchylky mezi projektovaným a skutečně provedeným množstvím prací, dodávek a služeb. Zadavatel stanovuje, že celkový rozsah změn dle této výhrady nepřesáhne 1 % z celkové ceny díla (nabídkové ceny). Předpokládaná hodnota vyhrazené změny činí 3 770 388,82 Kč bez DPH. Výhrada změny rozsahu / změny způsobu sanace stavebních konstrukcí objektu Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku v průběhu plnění veřejné zakázky spočívající ve změně v realizaci stavebních prací týkajících se sanace stavebních konstrukcí objektu, a to zejména, nikoli však výlučně, dřevěné konstrukce krovu, stropních konstrukcí a sanace vlhkosti suterénních a základových stavebních konstrukcí. Tato vyhrazená změna závazku může spočívat ve změně technologie / technologického postupu / rozsahu sanačních opatření a bude uplatněna v případě, že: - poškození stávajících stavebních konstrukcí objektu bude rozsáhlejší, než jak je stanoveno v projektových dokumentacích na základě průzkumů a odhadů stanovených projektanty, - na základě odkryvných prací, měření vlhkosti nebo odborného posouzení bude zjištěn odlišný rozsah zavlhnutí, zasolení či degradace konstrukcí oproti předpokladům projektových dokumentací na základě průzkumů a odhadů stanovených projektantem. V případě uplatnění vyhrazené změny závazku mohou být stávající stavební konstrukce zcela vyměněny, příp. zesíleny, nebo sanovány ve větším či naopak menším rozsahu, a to na základě zjištění skutečného stavu při realizaci díla. Změny mohou spočívat zejména ve snížení či navýšení rozsahu oprav nebo změně způsobu sanace dřevěných / stropních konstrukcí v případě zjištění většího rozsahu biotického napadení, degradace nebo nedostatečné únosnosti konstrukcí po jejich odkrytí; nebo ve snížení či navýšení rozsahu oprav nebo změně způsobu sanace vlhkosti suterénních a základových konstrukcí. V této souvislosti, a to rovněž na základě objektivního zjištění, může být prodloužena doba provádění díla, která musí objektivně odpovídat prováděným změnám. Zadavatel stanovuje, že celkový rozsah změn dle této výhrady nepřesáhne 1 % z celkové ceny díla (nabídkové ceny). Předpokládaná hodnota vyhrazené změny činí 3 770 388,82 Kč bez DPH. Výhrada změny dodavatele Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 2 ZZVZ v případě ukončení smluvního vztahu s vybraným dodavatelem vyhrazuje změnu dodavatele v průběhu plnění veřejné zakázky, a to jeho nahrazením účastníkem zadávacího řízení, který se podle výsledku hodnocení nabídek umístil jako druhý v pořadí, budou-li splněny tyto podmínky: a)nastanou důvody umožňující zadavateli ukončení smluvního vztahu s vybraným dodavatelem, b)dodavatel, jehož nabídka se umístila jako druhá v pořadí podle výsledku hodnocení nabídek bude zadavatelem osloven za účelem uzavření smlouvy na plnění veřejné zakázky, c)dodavatel, jehož nabídka se umístila jako druhá v pořadí při hodnocení nabídek, zadavateli prokáže splnění všech podmínek účasti požadovaných v rámci veřejné zakázky podle zadávací dokumentace, d)dodavatel, jehož nabídka se umístila jako druhá v pořadí při hodnocení nabídek, bude pokračovat v plnění smlouvy na veřejnou zakázku za podmínek odpovídajících jeho nabídce předložené v rámci veřejné zakázky, přičemž zadavatel je v takovém případě oprávněn smluvní a obchodní podmínky upravit tak, aby nový dodavatel přejímal odpovědnost za celý předmět plnění veřejné zakázky, tedy včetně nároků z vad zboží, záruky za jakost apod. Pokud účastník zadávacího řízení, který se podle výsledku hodnocení nabídek umístil jako druhý v pořadí, odmítne poskytovat plnění veřejné zakázky namísto původně vybraného dodavatele za podmínek uvedených výše, je zadavatel oprávněn vyzvat k plnění veřejné zakázky za výše uvedených podmínek účastníka zadávacího řízení, který se umístil jako třetí v pořadí podle výsledku hodnocení nabídek (obdobně je zadavatel oprávněn postupovat v případě dalších účastníků v pořadí).
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45212330 Library construction work, 45211341 Flats construction work, 45214200 Construction work for school buildings, 45110000 Building demolition and wrecking work and earthmoving work, 45110000 Building demolition and wrecking work and earthmoving work, 45300000 Building installation work, 45233100 Construction work for highways, roads, 45233160 Paths and other metalled surfaces, 45316100 Installation of outdoor illumination equipment, 77300000 Horticultural services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 45110000 Building demolition and wrecking work and earthmoving work, 45214200 Construction work for school buildings, 45211341 Flats construction work, 45212330 Library construction work, 45110000 Building demolition and wrecking work and earthmoving work, 45300000 Building installation work, 45233100 Construction work for highways, roads, 45233160 Paths and other metalled surfaces, 45316100 Installation of outdoor illumination equipment, 77300000 Horticultural services
Options: