Bud eller ansøgninger om deltagelse skal sendes til den ovennævnte adresse
II.1.
Udbuddets omfang
II.1.1.
Betegnelse
Indkøb af tømrer-, snedker- og glarmesterarbejde igennem et dynamisk indkøbssystem.
II.1.2.
Hoved-CPV-kode 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
II.1.4.
Kort beskrivelse
Roskilde Kommune ønsker at bruge dette dynamiske indkøbssystem til at indkøbe el-arbejde. Der vil løbende blive lagt opgaver ud i konkurrence, hvor alle kvalificeret tilbudsgivere har mulighed for at afgive tilbud på opgaven. Roskilde Kommune vil i særlige tilfælde indhente underhåndsbud, f.eks. ved opgaver, hvor arbejdet falder uden for de 7 fagområder, hvor opgaven ikke fylder 50 % inden for et fagområde eller andre særlige arbejdsopgaver.
II.1.5.
Anslået samlet værdi
II.1.6.
Oplysninger om delkontrakter Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2.
Beskrivelse
II.2.2.
Supplerende CPV-kode(r) 44230000 Tømrerarbejde til bygningsbrug, 45422000 Tømrer- og snedkerarbejde, 45441000 Glarmesterarbejde
II.2.4.
Beskrivelse af udbuddet