2. Procedure
Procedure
Titel: ”SERVICII DE PAZĂ, SERVICII DE MONITORIZARE A SISTEMELOR DE ALARMĂ ȘI SERVICII DE TRANSPORT ȘI ÎNSOȚIRE VALORI”
Beskrivelse: Obiectul prezentului contract îl constituie prestarea de Servicii de pază, monitorizare a sistemelor antiefracție, precum și Servicii de transport și însoțire valori, necesare pentru asigurarea protecției obiectivelor, bunurilor, valorilor și a persoanelor din cadrul S.C. NOVA APASERV S.A. Botoșani, în conformitate cu prevederile Legii nr. 333/2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor și protecția persoanelor. Pentru asigurarea dispozitivului de paza sunt necesare: - 4 posturi de pază neinarmate, permanente, 24/24: 1. STATIA DE TRATARE A APEI CATAMARASTI; 2. STATIA DE TRATARE A APEI BUCECEA ; 3. STATIA DE EPURARE RACHITI ; 4. CASERIA CENTRALA B-DUL MIHAI EMINESCU -BOTOSANI ; -1 post de paza neinarmat, pe 1 schimb, cu program 8 ore pe/zi, de luni pina joi 08.00-16.30, si vineri 08:00-14:00 – Sediu Tratoria, Str. Octav Bancila nr. 3-pana la implementarea sistemului de control acces al operatorului. - 2 posturi de paza neinarmat, de luni pina joi, intre orele 15:00-07:00 (16 ore/24 ore), vineri intre orele 13:00-07:00 (18 ore/24 ore), simbata si duminica intre orele 07:00-07:00 (24 ore/24 ore) – Sediu Garaj – str Calea Nationala nr.3 (130h/săptămâna), Stația de epurare Flămânzi; - 6 posturi de paza neinarmat, 12 ore pe timpul nopții 19:00-07:00, de luni pana duminică Tratare Stefeanesti, Tratare Darabani, Tratare Săveni, Rezervoare Dealu Mare, Stația de Epurare Vorona. -1 post de pază înarmat (după caz) pentru transport și însoțire valori materiale, în conformitate cu prevederile Legii nr. 333/2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor și protecția persoanelor, cu modificările și completările ulterioare – Botosani; - 24 puncte de monitorizare pentru sisteme de alarmă antiefracție și supraveghere video, cu înregistrare, fotografiere și semnalizare sonoră în dispeceratul prestatorului, conform cerințelor stabilite.
Intern ID: RO 26161260 -2026 – 1.4
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 79713000 Vagttjenester
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
Titel: Default lot
Beskrivelse: OBICTIVE ȘI SERVICII 1. Servicii de pază permanente 24h/24h (4 posturi): Tratare Cătămărești, Bucecea, Stația de epurare Răchiți, Sediu Caseria Centrala Bulevard-(pana la implementarea la caserie a sistemului control acces) = minim 35.072[ore/an/post] si maxim 105.216 [ore/3ani /post]; 2. Servicii de pază 12 ore/zi (19:00-07:00): Rezervoare Dealu Mare, Tratare Stefanesti, Darabani, Saveni, Flămânzi, Epurare Vorona (6 posturi )-pe timp de noapte: minim 26208 [ore/an/post] si maxim 78.624 [ore/3ani/post]; 3. Servicii de pază 8 ore/zi : Sediu Tratoria (1 post) – fara sambata si duminica : minim 1976[ore/an/post] si maxim 5.928 [ore/3ani/post]; 4. Servicii de pază temporar 130 h/saptamana : Garaj, Epurare Flămânzi -2 posturi, : minim 13520 [ore/an/post] si maxim 40.560 [ore/3ani/post] ; 5. Servicii de însoțire valori, 5 zile/saptamana : (4h/zi): minim 5280[ore/an/post] si maxim 15.840 [ore/3ani/post]; 6. Servicii de transport valori, 5 zile/saptamana (4h/zi): minim 1044 [lei/km/an ] si maxim 3.132[lei/km /3 ani ]; 7. Servicii de monitorizare : minim 288[lei /obiectiv/an] si 864 [lei /obiectiv/an]; 8. Suplimentare serviciu paza 24h/24h -permanent (1 post) : minim 8768 [ore/an/post] si maxim 26.304.00[ore/3ani/post]; 9. Suplimentare serviciu paza 12 ore/zi (3 posturi) : vineri 14:00-19:00, sambata/ duminica 07:00-19:00: minim 4524[ore/an] si maxim 13.572.00[ore/3ani ]; 10. Suplimentare serviciu monitorizare( 2 obiective*12 luni): minim 24[lei/km/an ] si maxim 72[lei/km /3 ani ] .
Intern ID: 1
397655-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne KennungRO 26161260 -2026 – 1.4
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79713000 Bewachungsdienste
5. Los
LosLOT-0000
TitelDefault lot
Interne Kennung1
397655-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικόRO 26161260 -2026 – 1.4
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 79713000 Υπηρεσίες φύλαξης
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0000
ΤίτλοςDefault lot
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: RO 26161260 -2026 – 1.4
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 79713000 Vartiointipalvelut
5. Osa
Osa: LOT-0000
Ilmoituksen nimi: Default lot
Sisäinen tunniste: 1
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: RO 26161260 -2026 – 1.4
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 79713000 Guard services
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
Teideal: Default lot
Aitheantóir inmheánach: 1
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: RO 26161260 -2026 – 1.4
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 79713000 Čuvarske službe
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
Naslov: Default lot
Interna identifikacijska oznaka: 1
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: RO 26161260 -2026 – 1.4
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 79713000 Apsaugos paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Pavadinimas: Default lot
Vidaus identifikatorius: 1
397655-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikatorRO 26161260 -2026 – 1.4
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 79713000 Usługi strażnicze
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0000
TytułDefault lot
Wewnętrzny identyfikator1
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: RO 26161260 -2026 – 1.4
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79713000 Vakttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Intern identifierare: 1