2. Procedure
Procedure
Titel: Spolnings- och rensningstjänster inkl. TV-inspektioner.
Beskrivelse: Ramavtal för succesiva avrop av spolnings- och rensningstjänster. Ramavtalet omfattar även TV-inspektioner.
Intern ID: UPP 2026-00340
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71315400 Bygningsinspektion
Supplerende klassifikation (cpv): 71630000 Teknisk inspektion og prøvning, 71631000 Teknisk inspektion
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: UPP 2026-00340
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71315400 Gebäudeinspektion
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71630000 Technische Kontrolle und Tests, 71631000 Technische Kontrolle
5. Los
Los: LOT-0000
Internal identifier: UPP 2026-00340
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71315400 Building-inspection services
Additional classification (cpv): 71630000 Technical inspection and testing services, 71631000 Technical inspection services
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: UPP 2026-00340
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 71315400 Servicios de inspección de edificios
Clasificación adicional (cpv): 71630000 Servicios de inspección y ensayo técnicos, 71631000 Servicios de inspección técnica
5. Lote
Lote: LOT-0000
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: UPP 2026-00340
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 71315400 Ehitusinspektsiooniteenused
Täiendav liigitus (cpv): 71630000 Tehnilise ülevaatuse ja teimimise teenused, 71631000 Tehnilise ülevaatuse teenused
5. Osa
Osa: LOT-0000
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: UPP 2026-00340
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 71315400 Rakennusvalvontapalvelut
Lisäluokitus (cpv): 71630000 Tekniset tarkastus- ja testauspalvelut, 71631000 Tekniset tarkastuspalvelut
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: UPP 2026-00340
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 71315400 Services d'inspection et de vérification de bâtiment
Nomenclature complémentaire (cpv): 71630000 Services de contrôle et d'essais techniques, 71631000 Services d'inspection technique
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: UPP 2026-00340
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: UPP 2026-00340
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 71315400 Servizi di collaudo e verifica di edifici
Classificazione aggiuntiva (cpv): 71630000 Servizi di ispezione e collaudo tecnici, 71631000 Servizi di ispezione tecnica
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: UPP 2026-00340
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 71315400 Būvju inspekcijas pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 71630000 Tehniskās pārbaudes un testēšanas pakalpojumi, 71631000 Tehniskās pārbaudes pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
403896-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
Interne identificatiecodeUPP 2026-00340
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71315400 Gebouwinspectiediensten
Aanvullende classificatie (cpv): 71630000 Technische controle- en testdiensten, 71631000 Technische inspectiediensten
5. Perceel
PerceelLOT-0000
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: UPP 2026-00340
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 71315400 Storitve inšpekcijskega pregleda stavb
Dodatna klasifikacija (cpv): 71630000 Storitve tehničnih pregledov in testiranj, 71631000 Storitve tehničnih pregledov
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: UPP 2026-00340
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71315400 Byggnadsinspektion
Ytterligare klassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000