Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71000000 Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed
Supplerende klassifikation (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingeniør- og planlægningsvirksomhed, 71320000 Ingeniørmæssig projektering, 71321200 Projektering af varmesystemer, 71248000 Projektledelse og –dokumentation, 71242000 Projekt- og projekteringsforberedelse, omkostningsoverslag, 71521000 Byggepladstilsyn, 71530000 Rådgivning i forbindelse med byggeri, 71541000 Koordinering af byggeprojekt
Valgmuligheder:
Beskrivelse af optioner: Rammeaftalen er gældende for en 4-årig periode med option på en forlængelse på yderligere 2 – 4 år
Udførelsessted
By: Viborg